Stranica 157 od 182 PrviPrvi ... 57107147155156157158159167 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,801 do 7,850 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #7801
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Da, zato sam i davala nakon nekog vremena opet da mogu sa sigurnošću potvrditi da je zob u pitanju. Ma šta se mene tiče ne moram mu je više uopće davati, zbilja ima izbora, samo želim biti sigurna da dobro postupam. (omelo me i to što sam negdje pročitala da neke kreme sadrže zob, ali se više ne sjećam koje ni gdje).

  2. #7802
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hvala, apri. Isprobat ću nešto od tvojih metoda .

    Zobi ima u A-dermi, ne znam da li u svim linijama proizvoda, ali u onoj za dermitis sigurno.

  3. #7803

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Ok, probat cu stavit kap dve maslinovog ulja pa cu vidjet kako ce reagirat
    Poslusala sam vas savjet (vecine mama na forumu) i ne miksam joj hranu
    Trenutno jedemo proso... I njega samo skuham. Da li njega zgnjecite sa zlicom ili pustite onakvog?
    I ja se drzim rodine tablice ali meni je ovo prvo pa je za ocekivati

  4. #7804
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Pa sad, po meni (a govori ti ona koja bi sve živo miksala-al ne miksam, samo da se zna) proso i nije potrebno gnječiti, on se stvarno lijepo skuha i spoji sa ostalim namirnicama koje daješ.
    Amaranth prošao fiiino!!
    Posljednje uređivanje od innu : 23.10.2014. at 12:24

  5. #7805
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Sad ces vidjet kad ces skupljat kuglice po cijeloj guzici od njega

  6. #7806

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Ali meni se proso ne stopi. Ostanu kuglice. Pa npr naribam krusku i pomijesam sa prosom. I onda par puta zgnjecim sa zlicom.
    Na kutiji pise prosena kasa, ne proso

  7. #7807

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj Ma-ar prvotno napisa Vidi poruku
    Ali meni se proso ne stopi. Ostanu kuglice. Pa npr naribam krusku i pomijesam sa prosom. I onda par puta zgnjecim sa zlicom.
    Na kutiji pise prosena kasa, ne proso
    Ja sam proso usitnila u mlinu za kavu (savjet frendice), ali izgleda da ne kaka od njega (jede ga već par dana). Jel to moguće (ćitam da je pun željeza)?

    I ja se slijepo držim rodine tablice i za sad je sve super, ali mi svi drve da mu moram dati i drugi obrok popodne (malac ima za par dana 7 mjeseci). Lijepo napreduje, imao je 8,8 kg s 6 mjeseci, ali su noći sve nemirnije (sinoć buđenje svakih sat vremena)Što da radim? Ujutro pojede 7-8 žličica nečega (jabuka, tikvica, kruška, palenta), doji kad mu padne na pamet pa mu možda to nije dovoljno? Je li veliki grijeh ako mu popodne ponudim i malo palente?

    Apsu nije odgovorila što je skuhala za večeru kad je bebač spavao cijelu noć

  8. #7808
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Aha, pardon :D
    Skuhala sam mu običnu palentu. A jučer je dobio proso, također zaspao sam u kimbaču i prvo buđenje je bilo oko pola 5.. Znači, od toga da je vrištao na večer u krevetu i morali smo ga uspavljivat na sisi ili nositi, i toga da se budio noću svakih pola sata - dvije noći od kad je dobio večeru, ima jedno buđenje koje pocica spavajući i nastavi dalje, znači, opet je ko i prije.
    Moj malac je očito bio gladan, što se vidi i po kilaži, tako da je nama pomogla hrana.

  9. #7809
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Ma-ar prvotno napisa Vidi poruku
    Ali meni se proso ne stopi. Ostanu kuglice. Pa npr naribam krusku i pomijesam sa prosom. I onda par puta zgnjecim sa zlicom.
    Na kutiji pise prosena kasa, ne proso
    Jel ga skuhaš u više vode, pa kad je gotovo poklopiš dok nije isparila sva voda i ostaviš tako 15 minuta?
    Onda se dosta razmljacka.

  10. #7810
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kruh je, zapravo, najopasniji jer se lijepi za nepce
    i nekako mi se čini da najčešće služi kako ni se dijete "zabavilo"

    ja bih taj tvoj hruh udrobila u juhu, jogurt, vrhnje, bilo koje varivo...
    Varivo?
    Spominješ kasnije i složenac.

    Možete podijeliti maštovite recepte i kombinacije za bebe do 1 g.

    Moja je kuhinja prilično dosadna, i fali mi ideja.

  11. #7811
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Proso se puno brze skuha kad ga prije malo namocim u vodi
    Ne bi trebale ostati kuglice. Ja kuham i dodajem vode dok ne vidim da je ok

  12. #7812

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ga skuhaš u više vode, pa kad je gotovo poklopiš dok nije isparila sva voda i ostaviš tako 15 minuta?
    Onda se dosta razmljacka.
    Imas pravo. Trebam ga pustiti poslije da malo ostoji...
    Ok sad jos dva dana je proso na repertoaru pa cu sutra tako. Hvala

  13. #7813
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Evo, Apsu, baš sam te se sjetila kod presvlačenja
    E sad malo oko maslinovog da udavim (krenula me ova pitanja danas):
    kapnem mu samo u ručak malu žličicu, da li bih trebala i u ostale kombinacije (ove voćne)?

  14. #7814
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa jel ti jedeš voće s uljem?

  15. #7815
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa jel ti jedeš voće s uljem?

  16. #7816
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja sam fakat htjela raditi cikluse radionica o dohrani
    ali nemam vremena

    a trebalo bi
    netko barem

  17. #7817
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Pa nije da nisam naletila na recepte u kojima piše...
    Pitam zbog količine.

  18. #7818
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Vodi se zdravom logikom, onim što vi jedete, nemoj djetetu davati da jede totalne cirkuse koje ti ni mrtva ne bi pojela, a opet, proširi malo i svoje vidike (palenta sa voćem i gris sa povrćem, npr.) i trebalo bi sve biti ok.

    Imam ja cijelu knjigu recepata u kojoj u kašice od prvih dana idu i šećer i kravlje mlijeko, pa mu nisam tako kuhala.

    Ako beba slabo napreduje, onda se po meni može razmišljati o dodavanju extra masnoća u većinu obroka.
    Ako dobro napreduje, čemu?

  19. #7819
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moja beba traži jest ponoći krenut ću i ja Apsu tvojim stopama!Više sam luuuuuuda.

  20. #7820
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pa šta nije tvoj mali stariji od mog?

  21. #7821
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma naravno
    svatko bira modalitet koji odgovara njemu i obitelji

    nemam veliki uzorak, samo dvoje djece
    ali sam kod oboje uspjela da jedu sve
    i u svakome obliku
    i da ih mogu poslati na kraj svijeta i da znam da neće biti gladni

    dio zasluga pripisujem sebi, naravno, ali su većim dijelom tako, valjda, i rođeni

    iako, od desetak nećaka koji su se držali "mojih metoda", još nijedno nije odbilo nijednu namirnicu.
    pa si laskam kako znam što radim.

    a opet... možda s nekim drugim djetetom ne bih "uspjela" ništa

    tko će ga znat`
    Moj uzorak je jedno dijete, ali primjecujem oko sebe da je najvise rijec o okolini. Ako cijela obitelj jede nista-pa-ni-to, ni dijete bas nije nesto otvoreno prema novim kombinacijama. Ili bilo kakvim. Plus su jos izgleda dokazali da, ako u obitelji postoji otac/muskarac, da djeca iz nekog razloga uzivaju zavirivati u njihov tanjur i graditi navike na vidjenom. Dakle ako muzjak jede samo meso i cokoladu, tesko je ocekivati da ce dijete zivjeti na brokuli, s ljubavlju.

    Ovaj moj jedini primjerak odbija mahune i pire krumpir. Sve drugo jede, ako je gladan. Ako nije gladan, ne jede nista (osim sise). A moja tablica dohrane je prilicno drugacija od Aprine.

  22. #7822
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam fakat htjela raditi cikluse radionica o dohrani
    ali nemam vremena

    a trebalo bi
    netko barem
    Evo ja.


  23. #7823
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa ja sam ti rekla
    kao što sam ja napravila tablicu, napravi i ti
    ići će reizdanje Kljuna, meni bi bilo drago da ide neka nova tablica

  24. #7824
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Pa šta nije tvoj mali stariji od mog?
    ma je i sigurno je veći,neću niti napisat koliko kg ima,mislim da mu nije potrebno da jede po noći.

  25. #7825
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Moj uzorak je jedno dijete, ali primjecujem oko sebe da je najvise rijec o okolini. Ako cijela obitelj jede nista-pa-ni-to, ni dijete bas nije nesto otvoreno prema novim kombinacijama. Ili bilo kakvim. Plus su jos izgleda dokazali da, ako u obitelji postoji otac/muskarac, da djeca iz nekog razloga uzivaju zavirivati u njihov tanjur i graditi navike na vidjenom. Dakle ako muzjak jede samo meso i cokoladu, tesko je ocekivati da ce dijete zivjeti na brokuli, s ljubavlju.

    Ovaj moj jedini primjerak odbija mahune i pire krumpir. Sve drugo jede, ako je gladan. Ako nije gladan, ne jede nista (osim sise). A moja tablica dohrane je prilicno drugacija od Aprine.
    A u! Što će li sve biti u Pandinu tanjuru! Ako neće imati super metabolizam, bit će stvarno PandoSlonica!

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam fakat htjela raditi cikluse radionica o dohrani
    ali nemam vremena

    a trebalo bi
    netko barem
    Radionicaaaa! Ja se prijavljujem Ta mi nedostaje u kolekciji Rodinih radionica.

  26. #7826
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    I ja bi i ja biiiiiiiii na radionicu

  27. #7827
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ja bi doputovala iz splita hahaha
    ova moja nece nista osim tikvica, al ne brigam se...imamo finih 8kg i upalu mišića

  28. #7828
    LuckyB avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Šta je sa karfiolom i brokulom, s koliko mjeseci se jedu?

  29. #7829
    LuckyB avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Ah, našla sam u tablici da je sa 8., malo sam slijepa...

  30. #7830
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja sam ti rekla
    kao što sam ja napravila tablicu, napravi i ti
    ići će reizdanje Kljuna, meni bi bilo drago da ide neka nova tablica
    Pa kad nemam tablicu!

    Stvarno sam se vodila samo nekom logikom (izvucenoj iz onog sto znam o hrani) i osnovnim smjernicama vezanim uz sigurnost, ono da se dijete necim ne udavi.

  31. #7831
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Pa jel ti lijepo apricot kaže da je napraviš! Kad je nemaš. Jel.

  32. #7832
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    1. S navrsenih najmanje 6 mjeseci dati neku hranu. Avokado. Tikvicu. Korabicu. Bananu. Uglavnom jednu namirnicu koja se moze konzumirati na neki siguran nacin. Ako je npr. jabuka u pitanju, skuhajte je. Hrana mora biti dovoljno meka da se moze 'zvakati' desnima i nepcem, neovisno o tome koliko dijete ima zubi. Dajte djetetu da jede kako zna i umije, a dijete svakako treba sjediti i biti lagano nagnuto prema naprijed. Vjerojatno ce se 'daviti' dok jede, ali to je sasvim ok. Ako gura hranu van jezikom, odustanite od dohrane do daljnjeg.

    2. Nakon sto ste savladali korak 1.), ponudite vise raznolikih namirnica, ali i dalje vodeci racuna o sigurnosti. Pripazite malo na vece alergene (morski plodovi, ribe, orasasti plodovi). Izbjegavajte preradjenu hranu. Valja izbjegavati i sol. Ostali zacini su super.

    3. Ne uzbudjujte se ako dijete ne zeli jesti, pogotovo ako je dojeno, a ima pristup sisi kad god pozeli. Kad-tad ce postati zainteresirano za dohranu.

    The end.

    Salu na stranu, stvarno nemam tablicu, niti nekog konkretnog razloga zasto sam mu davala hranu redoslijedom kojim ju je dobio. Najvjerojatnije zato sto su bas te namirnice bile u sezoni i mi smo ih kupovali (i) zbog sebe. Do navrsenog 11. mjeseca zivota je, koliko se sjecam, probao vise-manje sve namirnice koje jede i sad (sad mu je 22.5 mjeseci), osim tu i tamo nekog junka koji mu u ovoj dobi dodje pod ruku jer idemo na rodjendane i slicne djecje zabave (pod junkom mislim na, stajaznam, goldfish krekere i nekakav keks iz ducana). S druge strane, nikad nije probao nikakvu cokoladu, a sok je popio prvi put prije mozda mjesec, dva (pokusali smo i par puta ponuditi sok od sljiva zbog probave, ali nis', nije to htio). E, nije probao niti morske plodove, tipa skampa i kozica, skoljki, stovec.

  33. #7833
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ova mi se "tablica" puno vise svidja

    samo
    Ako gura hranu van jezikom, odustanite od dohrane do daljnjeg.
    mi odje isto kao da kazes: ako mu se ne svidja (neka) hrana, ne dajte mu vise tu namirnicu. Vljda bi trebalo pokusavati, ne forsirati, ali nuditi.

    A sto se tice tablice, kad vec ide nova verzija Kljuna , imam prijedlog: mozda da se Aprina tablica unaprijedi (ne ssadrzajno) sa slikama. Umjesto rijeci koja hrana ide koji mjesec, slikice. (Cisto vizualnio da bude lakse citati/pamtiti tu tablicu)
    Posljednje uređivanje od lulu-mama : 25.10.2014. at 09:07

  34. #7834
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To s jezikom stvarno vrijedi za dojenu djecu. Ako guraju van, nisu spremni. Kad prestanu gurati, jesti ce. Ionako se dohrana preporuca nekad u drugoj polovici prve godine. Jednom djetetu je sest mjesesci, a drugom deset. (Moj je dobio dohranu sa sest mjeseci, ali nije bas nesto jeo do 10-10.5. Prvih dva mjeseca je samo brljao, gnjecio, bacao.) No guranje jezikom se uglavnom ni ne dogadja ako se dijete hrani samo.

    Skroz nije isto kao ovo sto pises o namirnicama. Ima puno ljudi koji ne jedu skoro pa nista jer im vjerojatno nitko nije ni nudio kad je trebalo. Ali nema nikoga tko ne zna jesti, zar ne?

  35. #7835
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne sjecam se jesam li tu pitala,ali koliko cesto smije jesti gluten? Ja gledam da nije svaki dan, jel to ima kakve veze?

  36. #7836
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    1. S navrsenih najmanje 6 mjeseci dati neku hranu. Avokado. Tikvicu. Korabicu. Bananu. Uglavnom jednu namirnicu koja se moze konzumirati na neki siguran nacin. Ako je npr. jabuka u pitanju, skuhajte je. Hrana mora biti dovoljno meka da se moze 'zvakati' desnima i nepcem, neovisno o tome koliko dijete ima zubi. Dajte djetetu da jede kako zna i umije, a dijete svakako treba sjediti i biti lagano nagnuto prema naprijed. Vjerojatno ce se 'daviti' dok jede, ali to je sasvim ok. Ako gura hranu van jezikom, odustanite od dohrane do daljnjeg.

    2. Nakon sto ste savladali korak 1.), ponudite vise raznolikih namirnica, ali i dalje vodeci racuna o sigurnosti. Pripazite malo na vece alergene (morski plodovi, ribe, orasasti plodovi). Izbjegavajte preradjenu hranu. Valja izbjegavati i sol. Ostali zacini su super.

    3. Ne uzbudjujte se ako dijete ne zeli jesti, pogotovo ako je dojeno, a ima pristup sisi kad god pozeli. Kad-tad ce postati zainteresirano za dohranu.

    The end.

    Salu na stranu, stvarno nemam tablicu, niti nekog konkretnog razloga zasto sam mu davala hranu redoslijedom kojim ju je dobio. Najvjerojatnije zato sto su bas te namirnice bile u sezoni i mi smo ih kupovali (i) zbog sebe. Do navrsenog 11. mjeseca zivota je, koliko se sjecam, probao vise-manje sve namirnice koje jede i sad (sad mu je 22.5 mjeseci), osim tu i tamo nekog junka koji mu u ovoj dobi dodje pod ruku jer idemo na rodjendane i slicne djecje zabave (pod junkom mislim na, stajaznam, goldfish krekere i nekakav keks iz ducana). S druge strane, nikad nije probao nikakvu cokoladu, a sok je popio prvi put prije mozda mjesec, dva (pokusali smo i par puta ponuditi sok od sljiva zbog probave, ali nis', nije to htio). E, nije probao niti morske plodove, tipa skampa i kozica, skoljki, stovec.
    ok
    a sada to napiši i stavi public na FB, među majke koje nisu dovoljno educirane

    pogledaj koliko je ovdje upita
    a naše korisnice ipak nisu neki prosječan uzorak

    pa kad te pita
    a kad smokva
    a kad grožđe
    a kad rogač
    a kad mahune...

    šta onda?
    i što to znači da si se vodila logikom?
    čime se netko drugi vodi?
    osim ako se ne vodi uplatom proizvođača dječje hrane

  37. #7837
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    3. Ne uzbudjujte se ako dijete ne zeli jesti, pogotovo ako je dojeno, a ima pristup sisi kad god pozeli. Kad-tad ce postati zainteresirano za dohranu.

    The end.
    s ovim se ne bih složila
    moja mala je imala pristup cici kad god je poželjela, nije htjela jesti dohranu i postala je jako anemična - na rubu transfuzije

  38. #7838
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ima takvih primjera
    ali su doista jako, jako rijetki

    i to je onda pod nadležnošću liječnika

    je li ona sada ok?

  39. #7839
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    je, je
    sve se sredilo kad je počela jesti, uz terapiju željezom

    ali je bilo baš grdo
    jer bi skoro svaki dan povraćala, koliko je imala jak refleks ("davljenje", kako Kaae veli) kad bi ju hranili (sama nije htjela ni pod razno)

    sad ima 6 i pol godina i sve je u redu
    ali su joj ostali ožiljci na jednjaku od davljenja i povraćanja

  40. #7840
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ok
    a sada to napiši i stavi public na FB, među majke koje nisu dovoljno educirane

    pogledaj koliko je ovdje upita
    a naše korisnice ipak nisu neki prosječan uzorak

    pa kad te pita
    a kad smokva
    a kad grožđe
    a kad rogač
    a kad mahune...

    šta onda?
    i što to znači da si se vodila logikom?
    čime se netko drugi vodi?
    osim ako se ne vodi uplatom proizvođača dječje hrane
    Pa cini mi se da se velik broj ljudi vodi tablicom, a ne onim sto je njima zgodno, ili sto im pada na pamet. No mozda sam u krivu, moj jedini uzorak je stvarno ovo sto citam na forumu, nasuprot onog sto vidim oko sebe (a ti se dijele u dvije grupe, tu oko mene - oni koji hrane onime sto se prodaje u ducanu pa se tako posredno vode 'tablicama' proizvodjaca djecje hrane, i oni koji hrane ovako kako sam i ja, kako im dodje, valjda).

    Smokvu sam, evo, dala, s oko 8-9 mjeseci jer se tad pojavila u ducanima. Grozdje nije htio, ali ponudila sam prvi put prosle jeseni, znaci imao je 8-9 mjeseci. Rogac nije jeo jer ga nismo jeli ni mi u proteklih godinu i pol. Mahune su mu na jelovniku od 10-11 mjeseci, mozda kasnije, ali pojeo ih vjerojatno nije nikad jer ih ne podnosi.

    Zato ne bih slagala tablicu jer je nemam. Mozda bi bila stroza da sam hranila dijete u Hrvatskoj ili bilo gdje drugdje gdje je veci naglasak na sezonskom vocu i povrcu - pretpostavljam da bih tad nudila ono sto je u sezoni, a ovako sam nudila ono sto mi se svidjalo.

    Logikom najvise ima veze sa sigurnoscu, a puno manje s izborom namirnice. U mojem slucaju. Mozda je nekom drugom skroz vaznije nesto drugo. (Recimo vidim da je sirova jabuka popularna medju puno mladjom djecom nego sto bi to meni palo na pamet za moje dijete. I to je ok, ako njima to odgovara i sigurno je. U Sunkovom slucaju nije bilo jer je rano dobio zube (puno njih) i grizao je sve redom, a nije znao zvakati. I projeo covjek sirovu jabuku, koju grize sam, tek s valjda 18-20 mjeseci. S druge strane, jede kukuruz s klipa od 7. mjeseca zivota.)

  41. #7841
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne kužiš poantu tablice, jelda?

    da ne bismo morali napisati: nemojte djetetu od 9 mjeseci davati sarmu, onda stavimo tablicu
    iako bi ti vjerojatno pitala zašto ne sarma jer se sa 9 mjeseci već daju i kupus i meso i riža i rajčica

    tako da je tvoja logika drugačija od neke druge logike i nema univerzalne

    pa onda neka svatko radi po svome
    mi smo tablicu napravili jer joj je forma vrlo upotrebljiva
    i jer su ljudi tražili
    i zato što ima puno onih koji je žele

    ali ona nije imperativ

    lako je meni koju nije strah
    ali ti opet kažem... prolistaj ovaj podforum i pročitaj pitanja; tablica je nastala kao odgovor na 7 godina odgovaranja na pitanja ovdje
    Posljednje uređivanje od apricot : 27.10.2014. at 14:09

  42. #7842
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kad smije bucino ulje? Trpam sad sa uljima da dobije na kilazi, dosadno mi samo maslinovo davat..

  43. #7843
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    apri pobogu, rajcica u sarmu?

  44. #7844
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Apsu, mislim sa ti je maslinovo i najkaloricnije
    Btw, jeste mu kontrolirali zeljezo?

  45. #7845
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    apri pobogu, rajcica u sarmu?
    pa od čega se napravi saft?

    https://www.google.hr/search?q=sarma...ed=0CAYQ_AUoAQ

  46. #7846
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu, mislim sa ti je maslinovo i najkaloricnije
    Btw, jeste mu kontrolirali zeljezo?
    Aha, željezo je super. Kontorlirali i urin kao da ga ne jede neka bakterija, i to je dobro. Čim sam mu malo pojačala obroke odma mi se zaokružio.. Jednostavno mu je trebalo više hrane

  47. #7847
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    moja mama ne pravi tak
    a samo njena sarma je prava sarma

  48. #7848
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Apsu, onda ok, mojoj je lose pa zato pitam (a bilo je i srednjoj, obje zgoljavice)

    Vrci, ja uopce ne pratim koliko cesto dajem gluten
    Jednom kad sam ga uvela, dalje vise ne pazim na to

  49. #7849
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku

    moja mama ne pravi tak
    a samo njena sarma je prava sarma
    daj mi mail da ti pokažem našu
    takvu ne radi NITKO na svijetu

  50. #7850
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    daj mi mail da ti pokažem našu
    takvu ne radi NITKO na svijetu
    evo, saljem
    bas me zanima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •