Stranica 182 od 182 PrviPrvi ... 82132172180181182
Pokazuje rezultate 9,051 do 9,079 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #9051
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    A čuj, mom su samo iz hemoglobina postavili dijagnozu anemije jer je bio nešto iznad 60. Kad su nas hospitalizirali išlo je istraživanje kakva je i zašto je nastala. Prvo je dobio transfuziju a onda je još mjesecima pio sirup feritin.
    Dojeni su, ajmo reći, fiziološki anemični sa cca 6mj prije nego krene dohrana. Jer potroše zalihe s kojima su se rodili a u mm nema strašno puno željeza (ali sve željezo koje ima je potpuno iskoristivo). Dosta brzo to nadoknade s dohranom.
    Problem je ako su rođeni ranije (kao npr. moj), samo dojeni i naglo napreduju (moj je udvostručio porođajnu s 2mj) pa brzo potroše te manjkave zalihice s kojima su se rodili.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  2. #9052
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka kako ste skuzili da su anemicni? Nisu dobivali dovoljno na tezini ili? Radili ste krvnu sliku?
    Koji su sirup pili?

    Ovo i nasa pedica kaze za dojene bebe.
    Mi onu rutinsku kontrolu krvi i urina nismo stigli niti napraviti zbog korone pa tak da u biti ne znam nista ali lijepo napreduje i dobiva na tezini sobzirom da je sitna rodjena.
    Onda smo nedavno isli na cijepljenje pa tako da je rekla necemo sad raditi krvnu sliku.
    Utrostrucili smo tezinu do godine dana. Sad je 15 mj. i jede doslovno sve osim spinata.
    Stariji je dobivao ok na tezini, a mladji izvrsno. Bili su bolesni pa su im vadili krv. Bilo je nisko sve sto je nisko kod anemije, ne samo hemoglobin. I ponovo su im vadili krv desetak dana poslije bolesti da budu sigurni da je anemija... pa tek onda poceli davat sirup. Mislim da je bio feritin.

  3. #9053

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Cure a koliko kolicinski bi trebao iznositi obrok bebe od sedam mjeseci? Moj decko od prije nekoliko dana ima dva obroka, napunio je sedam mjesecu. Ujutro mu dajem voce sa zitaricama a za rucak povrce samo ili sa mesom tri put tjedno. Sve voli papati, a dajem mu koliko hoce. Ne mjerim tocno ali cini mi se da pojede kolicinski kao dcl ili pola dcl case...Morat cu izvagati. Naravno teze hrane kao jecam i meso manje pojede a voca sa prosom vise. Da li vam se to cini ok? Mislila sam i pricekati sa trecim obrokom barem jos 20 tak dana. Znaci on obozava papati i cicati i punasan je decko pa se ne zamaram previse, cisto sam znatizeljna kako je to kod drugih. I jos da se pozalim kako zna biti psihicki tesko sa starijom gardom zena iz rodbine. Prvo su mi skoro zeznuli dojenje uvjeravajuci me da mi je dijete gladno i da nemam mlijeka a sada me uvjeravaju da sam prestroga mama jer bebi ne solim hranu i ne dam slatko - med, sladoled, secer (jaca kosti kazu????) kekse... Moj malisan sve hoce jesti pa mu stalno nesto zele ugurati u usta. Bas me ljute jer mu sama planiram i pripremam zdrave obroke i sve mu se dopada.
    Posljednje uređivanje od Mila84 : 22.06.2020. at 23:41

  4. #9054
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Nemoj ih slušat. Sve dok hrana nisu to što ti one sugeriraju klinac može jest koliko ga volja. Voće, povrće, meso. Ne keksi, instant kaše, ili špek.

  5. #9055

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Moj decko je napunio osam mjeseci. Stalno sam nesigurna oko dohrane i mislim se nedistaje li mu nesto.Jedino mi je dijete i sve mi je to nekako apstraktno. Imamo od obroka:
    -Dorucak zitarice i voce
    -Rucak povrce bez / sa mesom ili oslic
    -Nakon budjenja voce
    -Danas sam mu uvela i veceru lagano povrce
    -Prije spavanja integralni pirov griz sa kriskom banane

    Cica svaka dva -tri sata, obozava cicati. Nocu 1-2 puta.
    Cure kako vam se ovo cini? On pojede od 80-120 grama po obroku,voca kako kad. Dajem mu koliko on zeli i dosta tog i jede vec sam rukama.
    Da li je neceg previse? Jel bezveze svaku vecer griz prije spavanja? Obozava ga...

  6. #9056
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni se cini sasvim u redu

  7. #9057
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Mila84 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj decko je napunio osam mjeseci. Stalno sam nesigurna oko dohrane i mislim se nedistaje li mu nesto.Jedino mi je dijete i sve mi je to nekako apstraktno. Imamo od obroka:
    -Dorucak zitarice i voce
    -Rucak povrce bez / sa mesom ili oslic
    -Nakon budjenja voce
    -Danas sam mu uvela i veceru lagano povrce
    -Prije spavanja integralni pirov griz sa kriskom banane

    Cica svaka dva -tri sata, obozava cicati. Nocu 1-2 puta.
    Cure kako vam se ovo cini? On pojede od 80-120 grama po obroku,voca kako kad. Dajem mu koliko on zeli i dosta tog i jede vec sam rukama.
    Da li je neceg previse? Jel bezveze svaku vecer griz prije spavanja? Obozava ga...
    Odličan je jelovnik - ja se isto ne bih bunila da me netko tako hrani

    Griz nije bzvz - moja djeca su to često jela godinama. Najprije ovako kao mliječni obrok, a kasnije kao desert. Ako želiš raznovrsnost, probaj ga povremeno zamijeniti zobenim ili pirovim pahuljicama, pa onda kukuruznom palentom... vjerojatno bi se našlo još toga. Dohrana je tek počela, imaš vremena za raznovrsnost.

  8. #9058

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Joj hvala cure, sad mi je lakse!hvala na savjetima,srce ste!

  9. #9059
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Gris je odličan. Dodavala sam slatko vrhnje u dohrani, a kad su djeca porasla voćni sirup.

  10. #9060
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    753

    Početno

    Cure, gris na vodi pravite? Kod nas su omiljeni žganci s malo jogurta.

  11. #9061
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Na mlijeku. Može i biljno mlijeko, ali mi je voda nezamisliva.

  12. #9062
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    753

    Početno

    Probat ću na rižinom ili zobenom. Za ručak joj dajem uglavnom razna variva, s mesom ili bez, zagustim sa žgancima, to jako voli. Voćne kašice ne želi, ali pojest će iz ruke malo banane, šljive, breskve. Za doručak i večeru stalno vratimo te žgance, voli ih jako. Ne znam šta da joj još ponudim? Zobene joj se ne sviđaju, niti ikakva kombinacija s voćem.

  13. #9063
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja mojoj radim na vodi, umjesto palente, ne voli ju. Dodam grčki jogurt. To jede već više od 3 godine. Neko vrijeme je samo to jela za večeru, svaki dan.

  14. #9064
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Ja sam svom starijem sinu isto kuhala na vodi, on ne podnosi nefermentirano mlijeko. Odmah bi dobio proljev. Isto sam dodavala jogurt ili češće vrhnje, kiselo. Mlađi je jeo klasičan gris na mlijeku.

  15. #9065

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Moj decko isto na vodi. Dodam mu malo cimeta ili kriskicu banane,jako je ukusno. Sve voli jesti, jedino jogurt bas ne voli. Vise puta sam probala, lice ko da sam mu limun stavila u usta i onda na povracanje. Netko mi je rekao da probam taj grcki jogurt,mozda ce mu on biti ok.

  16. #9066
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    On je puno manje kiseo i gušći je dosta. Moje cure isto ne vole obicni jogurt.

  17. #9067
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mozete napraviti svoj "grcki" jogurt tako da cvrsti jogurt ostavite u cjediljci oblozenoj kuhinjskim papirom preko noci u frizideru.

  18. #9068

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Ma nema sanse, nece decko ni grcki jogurt. Cak je znatizeljan i proba cak nekoliko zlicica, ali poslije svake se jadnicak cijeli najezi koliko mu ne pase. Cure molim savjet, sto napraviti bebi za rucak kad se ide na put da se moze ponijeti...? Bojim se da ce mu se ohladiti,sto je prikladno u ove vruce dane a da se ne pokvari kroz par sati u autu?

  19. #9069
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Rizi bizi
    Ili kuhane žgance
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.08.2020. at 22:25

  20. #9070
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da, riža je ok. Ili voće, to ti se neće pokvarit, a neće mu nista bot ako ruča bananu i kruške jedan dan umjesto povrća i mesa. Bolje je skrpz lagano ako ste dugo u autu. Ja sam čak znala samo kiflicu dat jer je moja sklona povraćanju na putu, pa samo malo kruha da ne kruji želudac.

  21. #9071

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Super, hvala!
    Ma voce svakako.
    Bas sam se mislila o tim mucninama u voznji. I moj suprug i ja smo im skloni,a ko djeca smo stalno povracali u voznji. Maleni jos nije reagirao,a sumnjam da voznja u autosjedalici i gledanje prema natrag pase po tom pitanju. Kada je tvojoj curi krenulo smetati VeraM? Znaci da ponovim,decku je osam mjeseci.
    Posljednje uređivanje od Mila84 : 09.08.2020. at 11:38

  22. #9072
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Mila84 prvotno napisa Vidi poruku
    Super, hvala!
    Ma voce svakako.
    Bas sam se mislila o tim mucninama u voznji. I moj suprug i ja smo im skloni,a ko djeca smo stalno povracali u voznji. Maleni jos nije reagirao,a sumnjam da voznja u autosjedalici i gledanje prema natrag pase po tom pitanju. Kada je tvojoj curi krenulo smetati VeraM? Znaci da ponovim,decku je osam mjeseci.
    Imaš u ljekarni narukvice s magnetom protiv mučnine. Mojoj djeci su bile dobre. Trebali su ih do polaska u školu, kasnije su to prerasli.

  23. #9073
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Narukvice protiv mučnine
    https://ljekarnaonline.hr/proizvodi/...d-djeca-12089/

    Da se vratim na topic: prije puta oprezno birajte hranu i nemojte krenuti baš istog trena kad ste završili obrok. Ja nisam smjela svojima davati mliječne proizvode prije puta, ali uobičajeno im je odgovarala banana... Riža isto.

  24. #9074
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ako djete doji i imate mjesta svakako i cicu ubaci

  25. #9075

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Podsjetilo me na narukvice za mucninu koje sam koristila kod jutarnje mucnine. Nisu mi pomogle ni malo, mozda djeci pomazu. A bez cice nista, imam cicoovisnika. Ok,hvala na savjetima!
    Posljednje uređivanje od Mila84 : 09.08.2020. at 15:26

  26. #9076
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Mila84 prvotno napisa Vidi poruku
    Podsjetilo me na narukvice za mucninu koje sam koristila kod jutarnje mucnine. Nisu mi pomogle ni malo, mozda djeci pomazu. A bez cice nista, imam cicoovisnika. Ok,hvala na savjetima!
    Protiv trudnickih mučnina ne pomažu narukvice, jer su mučnine u trudnoći izazvane hormonskim promjenama. Magneti uglavnom pomažu kod mučnine u vožnji koju izaziva drmusanje centra za ravnotežu.

  27. #9077
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mojoj su problemi počeli prelaskom iz jaja u sjedalicu da veće. Mlijeko ni pod razno prije puta. I moja je sisala i to je bilo ok, ali prelaskom na KM horor. Kako smrdi ukiselhebo mlijeko koje se povrati, to ne možeš vjerovat.

  28. #9078
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nasa curka jos ne pokazuje znakove da joj je zlo u autu, a ja sam izrazito osjetljiva. Presli smo na vecu AS, ali ju planiramo voziti u obrnutom smjeru do 4. godine (sad je 2 god i 2 mj).

    Za put kuhamo tjestninu s npr. tikvicama jer moze dulje stajati, ali svejedno cuvamo u termosici. Ili zobene pahuljice koje samo treba pofuriti s kipucom vodom pa u njih dodajem (suho ili svjeze) voce, kokos...

  29. #9079

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Pa da, netko mi je rekao da im nije zlo u autu dok su jos jako mali. Cure puna sam pitanja - jos jedno: da li se smije bebama podgrijavati rucak? Mislim na namirnice koje se inace smiju podgrijavati. Nije mi problem kuhati mu posebno rucak a posebno veceru, nego se potrudim skuhati ukusan rucak za decka pa mu pola ostane jer pretjeram sa kolicinom. Zao mi bacati npr. varivo sa povrcem i lecom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •