Stranica 181 od 182 PrviPrvi ... 81131171179180181182 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 9,001 do 9,050 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #9001
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hvala na odgovoru, ali ipak mislim da ne bih pohanu piletinu drzala dva dana izvan frizidera. Jest da je pretinac u autu hladjen, ali samo kad auto radi. Tak da..
    Za krumpirom ionako nije preluda

  2. #9002
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Krecemo na put autom na godisnji. Sve skupa tocno 2000 km u 3 dana. Ono sto me kopka je sto djetetu od godinu dana ponuditi 2. dan puta jer ne bih da jede restoransku hranu s autoputa.

    Prvi dan cu ponijeti kuhano u termosici. Buduci da spavamo jednu noc u hotelu, necu moci skuhati nesto za sljedeci dan. Ima li netko prijedlog koje kuhano jelo ponijeti, a da moze biti jestivo i drugi dan? Meni jedino padaju na pamet nekuhana jela - voce (jede samo jabuke, kruske, avokado) i sirovo povrce koje bas ne ljubi (kuhano je ok).

    Bit ce ok jedan dan i na improviziranom, ali bih isto da pojede nesto konkretno :bakinigeni: samo mi nista ne pada na pamet
    Ja sam se svakako snalazila, od najranijih dana dohrane pa do oko 2.5 godine (kad je stvarno trebala obrok, a ne nesto tek toliko uz dojenje), s obzirom na poprilican broj alergena i doslovno nemogucnost hranjenja "van kuce". Ne znam kakve restorane/hotele imas po putu, ali meni je obicno bila bitna mikrovalna. Inace je prakticki uopce ne koristim, ali u hotelskoj sobi mi je uvijek dobro dosla za paket brokule koja se kuha na pari, u vrecici. Ili za grijanje vode do vrenja, u kojoj bi zamijesala instant zobenu kasu. Ovo drugo cesto mozes izmusti i s nekog aparata za kavu/caj ili traziti u restoranu. Sto se restorana tice, u rijetkim trenucima kad bi mi ulijevali povjerenje, trazila bih da mi u posebnoj posudi skuhaju malo brokule i karfiola na pari. Da nije bilo alergija, trazila bih to redovito bez pardona (bez soli i zacina), ili komad mesa na rostilju, bez icega. Nosila sam i komade pecenog pileta u prijenosnom frizidericu (cooleru) pa ih prebacivala u frizider u hotelu za sljedeci dan. Plus obavezno oni vocni/povrtni paketici (pouch, ovdje.. ne znam kako se tamo zove), ponekad ima i s nekom zitaricom. Vjerujem da postoji neka ok opcija, tu ih je puno (cisto voce i povrce, bez dodataka tipa secer, sol, tko zna sto).

  3. #9003
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nazalost nemamo u hotelu mikrovalnu ni frizider inace bi mi zivot bio puno jednostavniji Cini mi se da sam prosli put vidjela kuhalo za vodu u sobi.
    Restorani su autoputski. Ne pretjerana sreca, ali dat ce se izabrati ponesto.
    Mislila sam ponijeti zobene, avokado, ribati tikvice, mrkve... nisam joj nikada davala hranu iz poucheva. Mogu probati kupiti pa joj dati, ali sumnjam da ce pasti u trans od srece jer ne ljubi kasasto (nisam nikada pasirala hranu, nego samo malo vilicom “ubila” ostre rubove da se ne zadavi).
    Srecom, sise uvijek nosim sa sobom

  4. #9004
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Uskoro bi krenuli s dohranom. Kad napuni 6 mj.
    Krenuli bi prvo s mrkvom, krumpir, tikvice itd. Svaka namirnica 3 do 4 dana. Jesam dobro shvatila?

    A od voca sto smije?
    Jabuke, kruske, banane?
    Jabuke i kruske kuhati ili?

    Jel ima tu negdje na forumu recepti i ideje za dohranu sto spremati?
    Vrtila sam par stranica natrag al nisam nasla da je netko stavljao link pa bila bih zahvalna ako netko zna da mi zakelji
    Posljednje uređivanje od sara79 : 16.07.2019. at 16:24

  5. #9005
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Sara, pisala sam 2016-2017 dnevnik dosta toga što smo kuhali, ali nisam išla po tablicama i bilo je vrlo uvrnutih jela.
    Da danas krećem opet išlo bi samo direkt kuhano voće, bez sjeckanja, bez gnjeckanja. Ne bih se s ničim mučila ko tad.

    Evo, tu sam bila počela:
    http://forum.roda.hr/threads/25661-D...=1#post2847705

  6. #9006
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Ja voce nikad nisam kuhala. Nije mi imalo smisla

  7. #9007
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam pocela s mladjim s kuhanim jabukama, vrlo brzo dodala kuhane kruske, proso (zobene) i jogurt. Vjerojatno je brzo i banana usla u taj miks. Mislim da sam neko kratko vrijeme (mjesec, dva) miksala, a poslije samo gnjecila. Od povrca sam pretpostavljam prvo uvela tikvicu, gnjecenu, i krumpir. A u to sam brzo pocela dodavati leso meso. Moj dojam na temelju dva djeteta, sto prije kalorocnija/masnija hrana (meso, jogurti), to bolje. Svaku novu namirnicu sam po recimo 3 dana uvodila.

  8. #9008
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Cure hvala vam

  9. #9009
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ma da, ne kuhano voće, već kuhano povrće... ono mrkva, batat, karfiol, brokula, i sl. Voće kuham samo ako su one super tvrde kruške.
    Od voća sve i svježe...

  10. #9010
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    I mi cemo uskoro s dohranom, al prvo cemo zitarice, potom povrce koje imamo u svom vrtu (trenutno imamo dosta tikvica), bitno da je domace, bio, neprskano. Voce cu zadnje uvoditi.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  11. #9011

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima

  12. #9012
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citala sam sad ovih dana dosta o pocetku dohrane.
    Tako sam i procitala da se ne uvodi vise od 4 do 5 razlicitih namirnica za pocetak, znaci ne zuriti.

    Zuta citala sam sto si sve davala.

    Ostale mame dal ste se vi drzale ovoga od 4 do 5 namirnica?

  13. #9013
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Citala sam sad ovih dana dosta o pocetku dohrane.
    Tako sam i procitala da se ne uvodi vise od 4 do 5 razlicitih namirnica za pocetak, znaci ne zuriti.

    Zuta citala sam sto si sve davala.

    Ostale mame dal ste se vi drzale ovoga od 4 do 5 namirnica?
    Ne - uvodila sam jednu po jednu. To je bitno, pogotovo ako u obitelji ima prehrambenih alergija. Ako se krene sa više odjednom, pa dijete dobije alergijsku reakciju, puno je teže prepoznati čime je to izazvano, nego ako se ide postepeno, s razmacima od nekoliko dana.

  14. #9014
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Krivo sam se izrazila. Mislila sam kroz mjesec dana uvesti 4 do 5 razlicitih namirnica i to svaku po jednu 3 dana davati.
    Jel to ok.?
    Pa onda recimo kad vec proba recimo 3 razlicite dvije mogu pomjesati da ne bude uvijek jedna i jednolicno.

  15. #9015
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Krivo sam se izrazila. Mislila sam kroz mjesec dana uvesti 4 do 5 razlicitih namirnica i to svaku po jednu 3 dana davati.
    Jel to ok.?
    Pa onda recimo kad vec proba recimo 3 razlicite dvije mogu pomjesati da ne bude uvijek jedna i jednolicno.
    Da.

  16. #9016
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne bih rekla da, osim u slucajevima alergija u obitelji (a tad uvijek treba pitati obiteljskog alergologa) ili nekih drugih zdravstvenih problema, treba od uvodjenja dohrane praviti bas takvu nauku.

  17. #9017
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Vodeći se ovim što piše Kaae, mlađoj sam dohranu uvela skroz drugačije nego starijoj.
    Dakle, namirnice sam davala najviše dva dana uzastopno, i to prvi dan samu, najprije u maloj količini da vidim ima li alergijske reakcije pa onda nastavila normalno. Sutra je to već bilo miješanje sa drugim namirnicama.
    Početak dohrane joj je pao u sezoni sa najvećim izborom voća i povrća pa mi nekako logično dati sve što pristiže.
    Uvela sam joj i jaje, mliječne proizvode, meso i dosta voća i povrća. Obrocima dodajem po malo masnoće.
    Dohranu je odlično prihvatila, ljubav na prvu kašiku. Od prvog zalogaja kako ga je probala pojede količinu što je starija jela sa 8 mjeseci.
    Za sada ima dva obroka, ne vjerujem da ću joj uskoro uvoditi treći.
    I tek sad s njom vidim da je djeteta.
    Starija je teško prihvatala nove ukuse, teksture, ma dohranu uopće, dok mlađa zijeva čim vidi kašiku, mljacka kad vidi drugog da jede.

  18. #9018
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Da

  19. #9019
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Imamo svoj vrt pa tako da ima u izobilju voca i povrca

  20. #9020
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo svoj vrt pa tako da ima u izobilju voca i povrca
    Imati svoj vrt - neprocjenjivo. Imamo i mi, no trenutno samo povrce, što je zapravo i više nego dovoljno.

    Prošli tjedan mi je nova mlada pedica rekla da obavezno treba započeti s dohranom do 6mj. Wtf?
    Ok, ona je stvarno zainteresirana, ima 5ipo mjeseci i hoće i nase žlice strpati u usta kad ih vidi, ali čemu žurba? Napreduje dobro.

    Stariji dečko nije okusio ništa prvih 6 mjeseci, a kad sam mu ponudila žitarice samo ih je s gadjenjem odbio (danas bi pojeo i moj obrok, a ne samo svoj).
    Malenoj sam ponudila žitarice sa izdojenim mlijekom i uživala je
    Posljednje uređivanje od marla-s : 03.08.2019. at 17:42

  21. #9021
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Eto, kada navrši šest mjeseci uvedete taj dan dohranu i to je to. Mislim, neće se dogoditi ništa ni ako tjedan dana ranije date, ali djeca ionako ne jedu puno dohrane na samom početku. Od svega što pripraviš očekuj da će pojesti maks žličicu-dvije.

  22. #9022
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    S koliko mjeseci ide 4. obrok? Ima 10 mj i tri obroka, a između je dojenje. Popodne mi ne želi dojiti, prava muka da joj ciku uguram.

  23. #9023
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Krenuli smo s dohranom.
    Mrkva, tikvice, krumpir, palenta, jabuka i kruska. To je super prihvatila.
    Danas ponudila bananu...nije odusevljana bas :/
    Sutra cemo opet probati.

    Marla-s kako je kod vas s dohranom? Sto si sve ponudila malenoj?

    Ribica nemam pojma. Zar nije 3 obroka i dva medjuobroka!??

  24. #9024

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Krenuli smo s dohranom.
    Mrkva, tikvice, krumpir, palenta, jabuka i kruska. To je super prihvatila.
    Danas ponudila bananu...nije odusevljana bas :/
    Sutra cemo opet probati.

    Marla-s kako je kod vas s dohranom? Sto si sve ponudila malenoj?

    Ribica nemam pojma. Zar nije 3 obroka i dva medjuobroka!??
    Sara79 I mi krecemo kroz koji dan, i bas sam i ja razmisljala poceti tim namirnicama
    Jel dodajes maslinovo u povrce i palentu? Ja sam mislila dodati po malo, cula sam da je dobro.

  25. #9025
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Sara79 I mi krecemo kroz koji dan, i bas sam i ja razmisljala poceti tim namirnicama
    Jel dodajes maslinovo u povrce i palentu? Ja sam mislila dodati po malo, cula sam da je dobro.
    E da jesam, zaboravila napisati.
    I maslac planiram nekad dodati.

  26. #9026
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    S koliko mjeseci ide 4. obrok? Ima 10 mj i tri obroka, a između je dojenje. Popodne mi ne želi dojiti, prava muka da joj ciku uguram.
    Kad god osjetis da joj treba/prija. Slobodno joj daj.

  27. #9027
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Hvala.

  28. #9028
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Mi kako smo krenuli s dohranom imamo problema sa stolicom. Do tad nikada nije bilo problema.
    Jedemo, palentu, proso, pir, kruske, jabuke, sljivu, breskve, tikvice, korabicu, krumpir. Mrkvu probali i ne dajem vise.
    I dalje puno dojimo. Nikakvu drugu tekucinu ne zeli da pije.
    Jedva na zlicu malo vode. Mozda je stvar u tome ili mozda ovim zitaricama.
    Danas sam joj dala jogurt pa cemo vidjeti.

    I da....jos jedno pitanje. Sigurno ima tema za odvikavanje od dojenja. Posto cu morati sa navrsenih god.dana ici natrag na posao zelim se na vrijeme pripremiti i informirati da nam bude sto bezbolnije.
    U veljaci se vracam na posao.
    Nocu se puno puta budi....zubici!!!

  29. #9029
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ne vidim zasto bi prestala s dojenjem ako se vracas na posao. Moja ima 16 mjeseci i ide u vrtic. Kad je tamo, nema sise. Doma dojim koliko trazi. Pogotovo kad krenu sve moguce vrticke bolesti, dijete ti prestane jesti ili jede manje, sisa je super.

  30. #9030
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Sve je to meni jasno al nisam sigurna koliko ce mi biti izvedivo jer radim u smjenama a nekada me nema vikendom zbog seminara.
    Koliko bi uopce mlijeka imala zbog vrlo rijetkog dojenja?
    Drugo, mislim da bi ju samo bunilo sad malo ima sise sad nema. Pa ujutro ili uvece ima pa opet nema.
    To djecu jako buni a i ljuti ih. A to nikako ne bi zeljela jer nema potrebe da to radim.

  31. #9031
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Sara, ima tekst na Rodinim stranicama o postepenom odvikavanju od dojenja, jer ako je nagli prestanak onda se može stvoriti i zastoj.

  32. #9032
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ako je samo do toga, ne brini, ništa nju neće ljutit ni bunit. Bar ja nisam nikad čula za takav slučaj. Nema mame=nema sise, ima mame=ima sise. Ja sam dugo (tipa mjesecima) dojila na 1-2 podoja dnevno, pa jednom tjedno pauza od 2 dana. Nisu to sad liptale ne znam koje količine, ali dovoljno da dobro jutro/laku noć.

    Kakve probleme s probavom ti dijete ima?

  33. #9033
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Zuta hvala, pogledat cu to.

    Argente ima sad tvrdu stolicu kako smo krenuli s dohranom par dana prije navrsenih 6 mj. Sad smo 7 mj.i 7 dana.
    Nema stolicu dva, tri dana pa onda krene pomalo vise puta u danu i onda se uneredi za sve te dane.

  34. #9034
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je to meni jasno al nisam sigurna koliko ce mi biti izvedivo jer radim u smjenama a nekada me nema vikendom zbog seminara.
    Koliko bi uopce mlijeka imala zbog vrlo rijetkog dojenja?
    Drugo, mislim da bi ju samo bunilo sad malo ima sise sad nema. Pa ujutro ili uvece ima pa opet nema.
    To djecu jako buni a i ljuti ih. A to nikako ne bi zeljela jer nema potrebe da to radim.
    Tvoja je odluka kad ćeš prestati dojiti.

    Rado ću ti napisati svoje iskutvo. Nastavila sam dojiti nakon što sam počela raditi kad je dijete imalo 13 mjeseci. Nije bio ni ljut, ni zbunjen što nema sise svaki čas na vidiku. Kad sam bila s njim sisao je, kad me nije bilo jeo je drugu hranu. I tako sve do njegovih 25 mjeseci kad je rekao da mu je mlijeko slano i prestao sam od sebe Sretno!

  35. #9035

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Cure, curka moja ima 7 ipo mjeseci. Do sada tikvicu, jabuku, bananu, krusku, krompir, rizu, palentu.. dali je ok da joj sada uvedem jaje? I dali je ok da joj pocnem davati hleb koji ja spremam, s obzirom da stavljam soli? Nista drugo joj ni malo ne solim kad kuvam. Kravlje mlijeko znam da ne smije, a jogurt? Feta sir kravlji?

  36. #9036
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ako nema alergicara u porodici, daj joj.
    K. je jaje probala tako nekako u tom periodu, sa 7.5 mjeseci. Kravlje mlijeko sam isto tako nekako uvela ali da na njemu skuham griz ili palentu. Kako nemam svježe mlijeko, kupovala sam ono u tetrapaku što na njemu piše svježe mlijeko. S mlijekom sam uvela kiselo vrhnje, maslac, jogurt i mladi kravlji sir. Fetu još nisam davala jer je jako slana.
    Što se hljeba tiče, možda je mala da bi žvakala ljepljivo. Pričekaj još malo.

    Sad je malo teže naći svježe sezonske namirnice, baš nešto razmišljam. Počeli su citrusi, možeš i to ali pomalo.

  37. #9037
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Moja je evo napunila 8 mj. Od prije par dana joj dajem po male komadice kruha iz sredine i bez problema jede i zvace.
    Jaje cu uskoro nisam jos.
    Jogurt grcki jede.
    Griz kuham na malo mlijeka i vode.
    Plazmu joj dajem u ruku pod nadzorom naravno dok sjedi u hranilici.
    Posljednje uređivanje od sara79 : 26.10.2019. at 10:25

  38. #9038
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Zumanjak ide prvi, samo ne znam zasto bi ista od toga trebali sa 7 mjeseci. Sol sigurno ne treba, rafinirane proizvode, a ni mlijecne proizcode. to da ih sami radite doma pa ok, ali kupovati otrove s polica ducana gdje je "svjezi sir" sve samo ne to sto pise, ne znam cemu to.

    Mojoj je 10 mjeseci, srecom imamo svoj vrt (i kalifornijske gliste), sto tu uberem to joj dam. Od zitarica riza, proso, uglavnom bezglutensko (zbog obiteljske anamneze).
    Sol, secer, gotovi proizvodi - nista. To joj ne treba posebno ne dok je jos mala. Nikakve plazme, lino, vocni jogurti - smece koje ni mi odrasli ne konzumiramo, a kamoli da njoj dajem. Dosta bijele ribe jede i povremeno bijelo meso. Kruh joj jos nisam dala, ali bi mogla, nas domaci, ne kupovni.

  39. #9039
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    I mene zanima, ako netko ima pametan savjet kako dijete ponovno naučiti da jede u hranilici, a da savjet ne uključuje, prisilu, plač, ucjenu nejedenjem, ili nešto slično.
    Ista mater, drugo dijete, puno godina kasnije,... jede samo u hranilici i drugdje skoro pa ni ne zna jesti.

  40. #9040
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    U čem je sad problem nosi sjedalicu ili imate li kolica koji ima pladanj napred možda da u pladnju poslužio jelo

  41. #9041

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Iz neznanja sam otvorila novu temu, jelena.O me uputila tu. Pa cu iskopirati svoj post:
    Curke, malo sam pogubljena pa se mislim kako bi vi sa iskustvom mogle pomoci svojim primjerima.Bebac ima sest mjeseci i tjedan dana,velika beba ima i donje zube,cicati obozava. Vec neka tri tjedna jede krutu hranu,pocela sam polako skroz sa po jednom namirnicom svega koju zlicicu.Pedica rekla zbog zeljeza i hranjivih tvari nek tako krenemo i to sa povrcem posto su bebice prijemcivije za slatko.Jeo je batat,mrkvicu,blitvu,brokulu,cvjetacu,krumpir sa maslinovim uljem. Dodavala mu tu i tamo malo prosa i rizinih pahuljica za probu. Probava mu super,kaka svaki dan nista ga ne muci.Samo sto pojede eto oko pet sest zalogaja i zatvori usta. Racunam pocetak je polako,nek jede koliko zeli ionako cica svakih sat i pol do dva.Dobila divne jabuke i zgnjecila mu ih - sirove ili kuhane obozava,hoce cijelu zdjelicu pojesti.Dodala mu malo mrkve i banane,bebo uziva!znaci vec vidim da u vocu uziva vise nego povrcu.Da li i vase bebe tako?
    Cudno mi je jer on isto trazi cicu ko inace bez obzira koliko pojede, to je normalno u pocetku? Kada mu uvodim jos jedan obrok? Mislila sam mu ujutro davati vocni obrok a za rucak povrce i zitarice i meso, naravno po nekom rasporedu. Mislite li da je prerano?Opterecenje za probavu?Kako obozava voce zao mi mu uskracivati samo jer je slatko,mislite da ce odbijati povrce ako mu npr. svako jutro budem davala voce? Kako ste vi radile?
    Sretna sam jer imam tako zadovoljnu bebu i uzivamo u istrazivanju nove hrane i on i ja

  42. #9042
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Moji su počeli s žgancima i rižom dvojca u zimsko doba,vitka u ljeto.

  43. #9043
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni se cini da vam super ide. I to sa vocnim obrokom ujutro, povrtno-mesnim popodne mi se isto cini ok. Ja svome ujutro uglavnom napravim kasicu od zobi, prosa, kuhane vocke (jabuke ili kruske), banane i jogurta (ili nekog sira). Za rucak mu dam ili povrce (krumpir, blitva, spinat...) ili juhicu sa manistrom, mesom (zasad uglavnom piletina), krumpirom i mrkvicom... Jutarnji obrok miksam, popodnevni gjnecim... i dam mu jos nesto za veceru, nekad vocno, nekad zitarice na mlijeku. Moj ima devet i po mjeseci.

    Sto se tice drugog (tretjeg...) obroka, uvedi ga kad vidis da mu treba/prija... Sto se tice cicanja, moj najstariji je slabo prihvacao dohranu, al je puno sisao. Srednji bi se najeo dohrane (bas bi sve slistio) pa onda odmah jos sisao kao da nije ni jeo... to ga uopce nije ometalo. Ovom najmladjem pak, kad pojede obrok, ne treba sisa sljedecih 2-3 sata. Osim eventualno za uspavat se. Zanimljivo da najmladji od svih najvise dobiva na kilazi I tako od pocetka... makar je sisao svaka tri sata i po skoro cijelu noc spavao.

  44. #9044
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Mila, eto isto sam ti tamo pisala na onoj tvojoj temi kao Jadra ovdje.
    Uvodiš i voće i povrće, kao i ostale namirnice.
    S drugom sam uvodila namirnice s ciljem da dođem do kompletnog obroka koji bi kuhala i nama ostalim. To je nekako i cilj te dohrane, naučit bebu ukusima, teksturama i termickom načinu obrade kako bi se što lakše uklopila s ostatkom porodice.
    Rekla sam da ga pratiš u smislu uvođenja obroka.

  45. #9045

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Hvala curke! Ohrabrile ste me. Mislim da cu pricekati s uvodjenjem jos jednog obroka jos koji tjedan. Strah me da mu ne opteretim probavu,tek mu je sest mjeseci. Jadranka bas mi je bilo zanimljivo pricitati tvoje iskustvo. Prva mi je beba pa mi je sve tako apstraktno. Za sada jos nista ne odbija,samo nesto jede manje a nesto bas obozava pa jede vise. Pedica nas dosta pozuruje,kao po novom sto vise namirnica jer dojenoj djeci fali zeljeza i ne znam cega ne nakon tih prvih sest mjeseci.

  46. #9046
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pa sad... moj najstariji i srednji zaista jesu bili anemicni - jedan s 8 mjeseci, drugi s oko 14 mjeseci (tj. tada su vidjeli da su anemicni)... Al brzo se to popravilo sa sirupom. Citala sam da su dojene bebe sklonije anemiji, ali koliko je to pouzdano, ne znam. Ja bi ti i dalje rekla da pratis bebu i po njemu vidis koliko mu treba klope. Dobro je da mu je probava dobra, dobro je da papa. Mislim da par tjedana vamo tamo za uvodjenje drugog obroka ne igra neku veliku ulogu.

  47. #9047

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    E tako mi je pedica i rekla.Kao skloni su anemiji pa se sad kaze sto vise namirnica. Evo danas mu dala blitvu sa krumpiricem smazao pola posudice.znaci jede i povrce ali manje halapljivo. Al cicu znaci nije smanjio.Probava ga ne muci ali prducka cijeli dan.Prducne pa se sam sebi smije. Zato se mislim da mu se mozda probava ipak jos navikava.

  48. #9048
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad... moj najstariji i srednji zaista jesu bili anemicni - jedan s 8 mjeseci, drugi s oko 14 mjeseci (tj. tada su vidjeli da su anemicni)... Al brzo se to popravilo sa sirupom. Citala sam da su dojene bebe sklonije anemiji, ali koliko je to pouzdano, ne znam. Ja bi ti i dalje rekla da pratis bebu i po njemu vidis koliko mu treba klope. Dobro je da mu je probava dobra, dobro je da papa. Mislim da par tjedana vamo tamo za uvodjenje drugog obroka ne igra neku veliku ulogu.
    Jadranka kako ste skuzili da su anemicni? Nisu dobivali dovoljno na tezini ili? Radili ste krvnu sliku?
    Koji su sirup pili?

    Ovo i nasa pedica kaze za dojene bebe.
    Mi onu rutinsku kontrolu krvi i urina nismo stigli niti napraviti zbog korone pa tak da u biti ne znam nista ali lijepo napreduje i dobiva na tezini sobzirom da je sitna rodjena.
    Onda smo nedavno isli na cijepljenje pa tako da je rekla necemo sad raditi krvnu sliku.
    Utrostrucili smo tezinu do godine dana. Sad je 15 mj. i jede doslovno sve osim spinata.
    Posljednje uređivanje od sara79 : 01.06.2020. at 19:04

  49. #9049
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Što se tiče anemije ,moja vitka je bila anemična ,a najbolje dobivala na težini

  50. #9050
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ne znam je li moguće drugačije, ali iz mog iskustva samo DKS moze dati indikaciju za anemiju i kakva je priroda anemije. Kod moje je bilo nisko željezo, a hemoglobin i erotrociti normala. Aktiferin kapi je uzimala, neredovito ove zime zbog raznih bolesti, ali kako sad bolje jede ne zabrinjavam se.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •