Stranica 176 od 182 PrviPrvi ... 76126166174175176177178 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,751 do 8,800 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8751
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ali mi bilo jasnije da ponekad tocku upotrijebis.

    I naravno da je cilj bitan. Ali to ne znaci da ce dijete rado suradivati i biti jako sretno stalno na putu do cilja. Ono isto ima pravo na frustraciju.

  2. #8752
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    I kaj bi ja tu trebala, ja dajem sve od sebe da se riješe stvari, tak smo i dermatitis riješili na jedvite jade, ak ništ drugo bar sad spava i on a i ja

  3. #8753
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pa ne bi trebala nista.
    Radis sto mislis da treba.
    Samo nema potrebe se cuditi ako druga djeca placu kad vide da drugi nesto jedu, a oni ne mogu.
    Svako je dijete razliciti. I razlicito se nosi sa frustracijama.

  4. #8754
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ali kaae nisi pročitala njen dio do kraja ili i preskočila dijete ima na mlijeko razred 2
    vidiš medeja moji nikad nisu plakali ako bi neko pored njih nešto jeo kaj oni ne smiju, jer bi tu tom slučaju 90 % vremena morali plakati, poneki tužni pogled je bio, ali plakanje i otimanje, čak ni pružanje ruku nije. A usto vjerujem da je sestrična dovoljno velika da ste je mogli maknuti od klinca dok to pojede, i da manje izaziva, ali očito se to niko nije sjetio
    Da, sestricna je dovoljno velika, ima ravno 2 godine. Hahaha! Nikoga nije izazivala, dijete je jelo klementinu, pobogu.
    A moj sin ju je promatrao i zelio to sto je u njezinoj ruci jer je, eto, u toj fazi kada zeli sve sto i ti drzis.

    Enivej, spremam se dati mu zutanjak.
    Imate li ideju u kojem obliku i kako je to najbolje dati? Koliko bi dugo trebalo ga davati da mogu reci da na njega nije reagirao?

  5. #8755
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kaze nas alergolog, i kod alergicnih na jaje (npr moja kcer, razred 1 i 2), moze se dogoditi da mogu jesti jaje, ali mora biti termicki izuzetno dobro obradjeno, sto kajgana, na primjer, nije.

    Njegov savjet je, a to nam je dao i u zadatak, samo sto ga jos nisam odradila, da ispecem tortu, odnosno nekakav kolac koji se pece u pecnici barem 30 minuta, a u kojem tekuci dio nije mlijeko (jer ne smije ni to). Moja je alergicna i na zumanjak i na bjelanjak (nizi IgE na prvo, visi na drugo), ali ne zeli da rastavljam jaje na komponente, nego da ga dobro ispecem u tom biskvitu i onda dam jedan griz.

    Inace, odreagirala je drugi put kad sam ponudila jaje. Prvi put nije, ali nije bas ni jela, samo je polizala i pobacala kajganu. Drugi put je pojela mozda dva mala griza i osula se oko usta. Treceg puta nije bilo.

    Ja bih dala griz/dva. Pa onda za dan, dva opet. Alergolog nam je takodjer rekao da, prema novijim smjernicama, nije pametno pustati dijete da dira ili se samo igra s potencijalnim alergenom (za to dijete, ne onako generalno). Npr. moja kcer nema pozivtivan IgE na soju, ali osuje se cim joj dodje blizu. Izgleda da je problem u tome sto soju nije jela, ali se igrala u sojinim zrnima... prije pokusaja konzumacije. No ne znamo jos. To je otvoreno poglavlje, trenutno se bavimo kikirikijem.

  6. #8756
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Znaš li ti kakve je plikove dobio moj kad je s skoro 2.5 godine držali keksu pol minute, užas jedan
    Medeja, neka djeca znaju baš izazivati i pozivati na klopu, ako mala nije takva ne znači da djeca u većini slučajeva nisu.
    Nekad se žumanjak đavao kao tvrdo kuhano jaje pa sredinu izgubiš i pomiješan s necim, kak je to sad(zadnjih 11 godina) i ne znam je moja mala je počela kasnije ko i najstariji, a klinac ne smije primirila ti jajetu
    Kaae i kak ide taj kikiriki?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.01.2017. at 22:27

  7. #8757
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U utorak ujutro ce ga pojesti prvi put.

  8. #8758
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dotakla je, zatim pojela oko 1/16 zlicice peanut buttera, a onda dobila urtikariju po licu na cetiri mjesta, bez drugih simptoma i s urednim vitalnim znakovima. Prekinuli su test i napisali recept za dvije kutije EpiPena, da i ona nosa okolo, a ne samo stariji brat.

    Da je starija, bili bi joj dali jos malo, ali s obzirom da ima tek 12 mjeseci i da nam nema bas puno za reci, gotovi smo s kikirikijem do daljnjeg (vjerojatno koju godinu). Za dva tjedna se vracamo na cow milk challenge, a onda cemo, vec nekim redom, i jaja, soju i mrkvu.

    Nije bas neka fora; prilicno joj je dug popis namirnica koje ne smije jesti (plus ima brdo toga sto nije probala, itakoto).

  9. #8759
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Kaae, žao mi je. Držim fige da se povuče čim prije.

    Ja sam jučer dala za ručak neke mesne okruglice, većinom junetina, malo svinjetina, integralna riža, mrvu češnjaka i luka u smjesu, paradajz sos. Mislim da se od toga jako napuhao. Vjetrio je guzu jako smrdljivo i povremeno bi se izvio i zaplakao (16 mjeseci). Jeo je i jabuku i bananu, al to puno češće jede. Nikakav osip.

  10. #8760
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    L. je uvek smetala junetina. Za svinjetinu ne znam, pošto je ne jedemo, ali od junetine je uvek imala zatvor i gasove.

  11. #8761
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, žao mi je. Držim fige da se povuče čim prije.

    Ja sam jučer dala za ručak neke mesne okruglice, većinom junetina, malo svinjetina, integralna riža, mrvu češnjaka i luka u smjesu, paradajz sos. Mislim da se od toga jako napuhao. Vjetrio je guzu jako smrdljivo i povremeno bi se izvio i zaplakao (16 mjeseci). Jeo je i jabuku i bananu, al to puno češće jede. Nikakav osip.
    a mlijeko normalno jede?

    i ja bila s svojima kod alergologa, veli dok. svi idući put ponavljaju testove ( velikom se smračilo pred očima, klinka jedva čeka, a klinac nije skužio)

    kaae, reci imate li vi cjepljenje s MoParu kod vas?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.01.2017. at 22:24

  12. #8762
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Joj, da malo izbacim paru ovdje, da mi ne ide samo na uši. Dakle, išla ja malo po netu prosurfat da vidim sto piše i na drugim portalima i forumima, čisto malo drugih mišljenja a ne samo moje drage Rode. Što sam sve pročitala u 10 min, samo sam se digla s kompa i ugasila sve. To je strašno. Jedna je mama svojem djetetu od 3 mj (!!!) davala mlijeko iz tetrapaka malo razvodnjeno i ona to sve popije uz ostale kasice i pahuljice i sto sve vec ne. Nisam ni do kraja procitala. Znam da svaka mama odlučuje za svoju bebu i tko sam ja da sudim, al ovo me zabezeknulo. Pa ja nisam ni mom macicu od 3 mj dala kravlje iz tetrapaka jer znam da je to obojama voda koja nema u sebi nista od onog početnog dobrog kad se tek pomuze. Ponovno, svakom svoje i na dusu im, ali ovo me tako izbacilo iz takta.

  13. #8763
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Joj, Vera, svasta ce te nazivcirati.


    Jelena, imamo, zove se MMR, na kalendaru je s 12 mjeseci. Odgodila sam joj bas za drugi tjedan. Prvo smo jednom odgodili zbog alergoloskog testiranja koje je trebalo biti dan poslije, a drugi put zbog influenze A.

  14. #8764
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi bi krenuli s dohranom, planirali smo danas, al dok smo otišli u dućan po jabuke, izvuklo se kasno, nisam htjela počinjat popodne jer mi je cilj da prvi obrok bude ručak. Nekako mislim počet s jabukama, kruška iza, mrkva, riža.... Ne da mi se stvarno čitat 175 stranica teme, pa da pitam. Što mislite o tome da kad kuham rižu i u nju dodajem ostale namirnice, tipa jabuka, dali da dodam malo rižina "mlijeka" da ne bude suho. Kontam kad već jede rižu, ta voda joj je skoro isto. Našla sam bez glutena i dodatnih šećera neki tetrapak. Inače samo sisa i evo danas joj je izbio prvi zub. Sjedi već dobro meni u krilu i trpa sve u usta, mislim da je izgubila refleks izbacivanja jezikom iz usta. Tako da bi ovaj zub mogli shvatit kao znak.

  15. #8765
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Vera, možeš dodati svoje izdojeno mlijeko.
    Ili tekućinu u kojoj se kuhalo povrće/voce.

  16. #8766
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nemoj davati rizino mlijeko iz tetrapaka. Od svih mogucih stvari koje bi mogla dati bebi na pocetku dohrane, to nije prvi izbor (izmedju ostalog, moze biti prebogato arsenom). Plus, cemu nesto iz tetrapaka, ako vec kuhas obrok?

    Plus, nije zurba, jos niste dogurali do sest mjeseci. Zubi ne znace nista; neke bebe ih dobiju i s dva ili tri mjeseca.

  17. #8767
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Zurba je jer moram za 2 tj natrag na posao, tata preuzima štafetu. Pa želim da prihvati jedan obrok kako treba, da ju on moze nahraniti oko podne. Ja uspijem izdojit al oko 40 ml na obje, to joj nije dosta za cijeli obrok. Pokusala sam skupljat unutar 24 sata pa zaledit, opet dodemo do 70 - 80 ml. Uz to zelim da ima jos jedan obrok, a logicno mi je pocet s ručkom.
    To za zub kao znak je bila salica, jasno mi je da to nema veze.
    A što se tice rizinog mlijeka, po deklaraciji to je samo voda i ona rizina sluz, nisam vidila ništa što mi je upitno. Kontam ako jede rizu, može i rizinu vodu. Al o.k. uvalit cu sestri taj tetrpak, ona to troši.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 07.02.2017. at 10:38

  18. #8768
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nemoj rizino, radije neko drugo, ako bas moras koristiti napitak. Mala je jos.

    Koliko te nece biti preko dana? Beba od sest mjeseci sigurno jos treba puno majcinog mlijeka. Ako je do sad bilo u igri dojenje na zahtjev, morat ces izdojiti vise od 40ml za vrijeme odvojenosti.

  19. #8769
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Zurba je jer moram za 2 tj natrag na posao, tata preuzima štafetu. Pa želim da prihvati jedan obrok kako treba, da ju on moze nahraniti oko podne. Ja uspijem izdojit al oko 40 ml na obje, to joj nije dosta za cijeli obrok. Pokusala sam skupljat unutar 24 sata pa zaledit, opet dodemo do 70 - 80 ml. Uz to zelim da ima jos jedan obrok, a logicno mi je pocet s ručkom.
    To za zub kao znak je bila salica, jasno mi je da to nema veze.
    A što se tice rizinog mlijeka, po deklaraciji to je samo voda i ona rizina sluz, nisam vidila ništa što mi je upitno. Kontam ako jede rizu, može i rizinu vodu. Al o.k. uvalit cu sestri taj tetrpak, ona to troši.
    Probaj izdajati jednu dojku dok je dijete na drugoj. Tada refleks otpustanja vec radi.

  20. #8770
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj izdajati jednu dojku dok je dijete na drugoj. Tada refleks otpustanja vec radi.
    Mislim da ne bi uspila, sad vec trebam 2 ruke da ju drzim, okrece se za svim uokolo, koncentracija joj je svugdi osim na sisi.

    A to da joj treba vise od 40 ml znam, al imam dobar posao, tj. radim u školi i imat cu one dane kad sam od 1.do 7.sata jednu ili dvije pauze za dojenje. Upravo zato što dojim na zahtjev želim da mala jede kad je gladna, kako je i navikla, a da ne mora cekat. Ona plače samo kad je gladna ili joj se spava. Jos kad bih uspjela da zaspe nekako drugacije osim na sisi, di bi mi bio kraj. Al to je za drugu temu.

  21. #8771
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku

    Koliko te nece biti preko dana? Beba od sest mjeseci sigurno jos treba puno majcinog mlijeka. Ako je do sad bilo u igri dojenje na zahtjev, morat ces izdojiti vise od 40ml za vrijeme odvojenosti.
    Koliko bi trebalo izdojit za 2-3 h odvojenosti, otprilike, za 4-mjesecnu bebu od 8 kila? Sise svakih sat-dva.

  22. #8772
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko podoja ima u 24h? Podijeli 750 ml s tim brojem i dobit ces otprilike kolicinu za jedan obrok. Naravno, rijec je samo o nekom prosjeku. Tvoja beba mozda treba vise, mozda manje, a mozda uopce nece traziti nista u tom periodu.

  23. #8773
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Bar jedan deci.

  24. #8774
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pa jedno 20 podoja :D a mozda i vise... a bio je tako nezahtjevno novorodjence

    Ok, znaci 1 dec bi mogao bit dosta. Sad jos trebam to izdojit. Mrzim izdajanje!

  25. #8775
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a mlijeko normalno jede?
    Jede mlijeko, kiseli kupus mu je težak, to sam primjetila (kuhan, sirov nije ni jeo).

    VeraM, ja dam bebi još uvijek ponekad za međuobrok jabuku sa nekim žitaricama. Skuham malo mokrije žitarice (ne pliva u vodi, al nije baš suha riža kao u kineskom restoranu) i biram sočnije voće. Nije to uopće suho. U toj su ti vodi otopljeni neki ugljikohidrati od žitarica pa je isto malo sluzava. Recimo da na kraju nije suho dno, nego prekriveno vodom. I onda naravno moraš pod poklopcem držati da ti ne ispari ili poslije ishlapi, ovisno koliko ćeš držati.

    Mi smo počeli dohranu prijepodne oko 10-11 h prema preporuci pedijatrice. Čista ribana jabuka na sitni ribež. Pa onda kruška itd.

  26. #8776
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Baš kad sam htela da se žalim kako me počinje nervirati to što svaki obrok ispljune sa gađenjem na licu, on je počeo jesti.
    Još uvek to nisu neke količine, ali zeva na hranu koju mu prinosim i maše rukama od sreće.
    Napokon.

    Pre 10 dana sam prestala jesti mleko i jaja. Orase još ranije. Ekcem mu se dosta smirio, ali kada se skroz očisti planiram probati jednu po jednu od ovih namirnica da vidim na šta reaguje. Kada pojedem ono što mu smeta nakon koliko mogu očekivati reakciju?

  27. #8777
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Od skoro pa odmah pa do nekoliko dana. Stvarno nema pravila.

  28. #8778
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Baš tako kak kaae veli, ali se može desiti ni da ne primijetis pa opet smeta, treba gledati sve, i kožu, sluznicu, kenjicu, ponašanje i slično, ponekad zna to biti jako problem

  29. #8779
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sto je s onim tablicama dohrane? Jesam li tu negdje procitala da vise nisu aktualne?

    Mi smo na posljetku ipak poceli s pet mjeseci (prije mjesec dana). Skuhala sam mu mrvicu voca i dala da proba, a on navalio kao blesav. Dijete je odusevljeno hranom, i vodom, i sisanjem...
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 01.04.2017. at 23:39

  30. #8780
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da, serious je napisala par stranica ranije da je WHO odbacio.

    Nego, mi smo započeli i eto, ja kao da nikakvog iskustva nemam, dijete neće jesti. Mala je u toj dobi jela već petsto čuda, a tko je pratio onaj moj dnevnik jelovnik zna da sam stvarno svašta uvodila.
    Gospodinu je sve zanimljivo, do onog trenutka kad to dođe u usta. Onda pljuje.

  31. #8781
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zuta... u mene obrnuto stariji nije nista jeo, a mladji sve tj. Jeo je i stariji, po zalogaj dva i gotovo.

  32. #8782
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala na odgovoru.

  33. #8783
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, serious je napisala par stranica ranije da je WHO odbacio.

    Nego, mi smo započeli i eto, ja kao da nikakvog iskustva nemam, dijete neće jesti. Mala je u toj dobi jela već petsto čuda, a tko je pratio onaj moj dnevnik jelovnik zna da sam stvarno svašta uvodila.
    Gospodinu je sve zanimljivo, do onog trenutka kad to dođe u usta. Onda pljuje.
    Tvoj legendarni dnevnik dohrane
    Moj sad s 1,5 god ima žute minute. Nekoliko dana je samo cherry paradajz fenomenalan. Onda je banana neodoljiva. Trenutno je meso jako in. To sve po 2-3 dana. Pojede on od svega pomalo, ali dvodnevna fanatična ljubav prema jednoj namirnici mi je nova.

  34. #8784
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Da se priključim na temu Mi smo ovaj tjedan polako počeli, isključivo dojena beba u prvih 6mj. Prvo probali svježu domaću breskvu (oduševljenje ), i jučer uveli kuhanu butternut buću-malo manje oduševljenje ali je ok pojeo par žličica. Za piće voda ili blagi čaj od kamilice (iz vrećice, nisam one dječje u granulama kupovala zbog šećera), uči piti iz šalice i koje je to veselje kad vidi da mu donosim Piće nudim jednom dnevno, mislim da je to zasad dovoljno jer ok popije, a trenutno smo na 10ak dnevnih i 2-3 noćna podoja

  35. #8785
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    sejla, izbaci taj caj. U caju nema ama bas nicega sto djetetu treba, bio on zaseceren ili ne. Ono sto je lose, naucit ce se na napitke s okusom i vjerojatno cijeli zivot izbjegavati vodu, a piti sokove i slicno.

  36. #8786
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Kaae, slažem se da je važno naučiti ih na vodu, moja starija pije samo vodu (i natankava se mlijekom), kod nas doma ni nema sokova osim u nekim posebnim prilikama. Malo čaja sam mislila svakih par dana po potrebi zbog njegove neredovite stolice. Znam da je za dojenu djecu to normalno i nije problem, al u zadnje vrijeme to bude i po tjedan dana i onda već bude razdražljiviji dok ne obavi...pa sam s početkom dohrane kad je počeo i piti pokušala ovako, potjerala ga je. Kad uvedemo šljive, znam da mu mogu dati i vodicu u kojoj su se kuhale.

  37. #8787
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Curke imam jedno pitanje!
    Moja cura je sada 8+ i uveli bi joj jogurt!
    Pa me zanima koji? S koliko masnoce?
    Svaki savjet nam je dobrodosao?
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 11.09.2017. at 16:03

  38. #8788
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    sejla, izbaci taj caj. U caju nema ama bas nicega sto djetetu treba, bio on zaseceren ili ne. Ono sto je lose, naucit ce se na napitke s okusom i vjerojatno cijeli zivot izbjegavati vodu, a piti sokove i slicno.
    Malo puno pretjerujes. Ako se djetetu svidja caj, ja bi mu ga dala. Pa caj je uzitak i gust a da ce se naviknit na pica s okusom i izbjegavat obicnu vodu, isto sumnjam. Ja ne znam nikoga ko ne pije vodu (makar pije i sve ostalo). Kako na kraju krajeva popit kavu bez vode?!

    Ives, ja sam svom prvo dala obicni cvrsti z'bregov. Al mogla sam i neki drugi
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 11.09.2017. at 16:46

  39. #8789
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Hvala ti Jadranka. Tog cvrstog se nisam ni sjetila

    Evo moj bratic je zivi primjer ovoga sto Kaae govori. Nece piti vodu i od svoje godine dana zivota (kako ju je probao) ju nije ni okusio. Zbog E.Coli mama mu je davala caj od brusnice i samo je to htio piti. Sto je rezultiralo tako da danas pije samo fis sokove i cajeve. Danas ima 14 godina i nista se nije promjenilo.

    Ja svojoj kceri znam dati caj (komorac) i pije mi i to i vodu bez problema.
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 11.09.2017. at 17:31

  40. #8790
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jako puno djece (a kasnije i odraslih) ne piju vodu, cistu obicnu vodu, kao napitak za utazivanje zedji, a kamoli za gust. Piju sokove, cajeve, kavu, gazirano, mlijeko... sto god. I to je lose.

    Djetetu se moze svidjati i sok i koka kola (ovo zadnje karikiram, ali nije da nema onih koji misle da je to ok napitak za dijete od godinu dana, a i mladje).



    Ives, za jogurt, pazi da je punomastan. Ako mozes dati neki organskog porijekla, tim bolje.

    sejla, za stolicu, slobodno uvedi sljive sad, ili nesto drugo sto otvara.

  41. #8791
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ives i ja sam svojim curama davala obicni cvrsti jogurt, a tako cu i ovoj
    i danas jedu obicni

    a za caj - ja ih znam vise koji zbog toga ne piju vodu
    nabolji primjer je moj necak - na caju od pocetka, i danas, sa 17 godina, doslovce nikad ne pije vodu
    uz kavu pije kolu
    al on je grdi ekstremni primjer
    i ne znaci da ce svako dijete odbijati vodu zbog caja
    al poucena tim primjerom - ja svojim curama ipak dajem samo vodu

  42. #8792
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam se bojala odbijanja vode pa prvo vrijeme nije pio sokove. Prvo je dobio caj, ujutro. Onda nekad sokice.
    Sad pije sve. Nekad ima soka,a trazi me vode. Sve mu odgovara.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 11.09.2017. at 18:16

  43. #8793
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I moje cure sada piju sve
    Jako vole caj od kamilice
    Al kazem, necak mi je stvarno bio los primjer pa je na pocetku ipak bila samo voda

  44. #8794
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj stariji kojem sam vjerojatno prvih godinu dana davala samo vodu i mlijeko isto pije sve. A mladji koji je probao i vodu i sokove i caj i mlijeko isto poje sve. Ajd, caj mu se zapravo trenutno ne svidja. Mislim da to nije nikakvo pravilo da dijete, ako pije caj, nece htjet pit vodu, nista vise nego ono da nece htjet povrce, ako mu se prvo da voce. Ja mislim da su neka djeca jednostavno izbirljiva, a druga nisu. I to je sve.

  45. #8795
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Danas je sam papao buću Stavljala mu pomalo na žličicu, i onda je stavljao u usta i muljao...ne blendam, nego vilicom izdrobim. Je da je takvo hranjenje neuredno, al vrijedi A tek kad vidi da stiže šalica...ma na bilo koju flašu podemoni
    Sutra ćemo probati šljive, dobili friške od bake pa ću mu skuhati.

  46. #8796
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Srce mi se puni tugom kada vidim da dijete neće jesti krasan, kvalitetni obrok klase A - pastrva i blanširana raštika s ostalim povrćem. Okrenula se i jela jabuku.

  47. #8797
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Bar jede jabuku.....

  48. #8798
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Mali update...od voća uveli breskve, šljive i kruške, od povrća butternutke, tikvice i batat (na kraju se ja navukla, prefiiiiini mi je ), od žitarica pir.
    Voće jede nekad svježe (glođe donjim zubićima), ili mu kuham, pa pije i tu vodicu. Kuhano povrće sam probala bez usitnjavanja, tj. na male komadiće, ali mu se više sviđa blendano-pa ispadne recimo kao gušća krem juha. Voli se sam hraniti, ja mu stavim na žličicu i onda ju on sam stavi u usta i `mulja´. Pojede par žličica, onda počne pljuvati.
    Još uvijek je najveće veselje kad mu dam piti nakon jela i naravno, mama-desert

  49. #8799

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    7

    Početno

    moj mali je friško 9+. prošli smo dosta toga. jedino još nije ribu okusio. to ćemo isto skoro. nije mi baš sretan što sam mu počela "tackati" povrati tu i tamo kad naiđe na konkretniji komadićak. i zatvara usta, a kad je miksano fino pojede. dala sam mu i keks, da nauči nešto držati u ruci i stavljati u usta i kuži on to, ali zapravo sam ja ta koja ima problem. imam užasan strah od tog hranjenja sad od kako ne jede isključivo miksano(naravno, trudim se ne pokazati to na van). svjesna sam da je bolje za njega da krene čim prije iz više razloga. kako ste vi pregrmili s prvim djetetom? znam da neka djeca odbijaju miksano. mi nismo te sreće.
    inače imamo dva obroka. planiram sredinom mjeseca uvesti i treći i polako krenuti s odvikavanjem od dojenja jer je jaaaako vezan za sisu, a skoro krećemo u jaslice / na posao.

  50. #8800
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nisu ti jaslice/ posao nikakva prereka za dojenje ako zelis nastaviti. Ja sam se nakon 6 mjeseci vratila na posao i nadtavili smo dojenje. Tek sad s 13 mjeseci sama izbaciju dojenje jer ima presnijeg posla po danu. Noc je druga prica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •