Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Početak dohrane dojenog djeteta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno Početak dohrane dojenog djeteta

    Curke, malo sam pogubljena pa se mislim kako bi vi sa iskustvom mogle pomoci svojim primjerima.Bebac ima sest mjeseci i tjedan dana,velika beba ima i donje zube,cicati obozava. Vec neka tri tjedna jede krutu hranu,pocela sam polako skroz sa po jednom namirnicom svega koju zlicicu.Pedica rekla zbog zeljeza i hranjivih tvari nek krenemo i to sa povrcem posto su bebice prijemcivije za slatko.Jeo je batat,mrkvicu,blitvu,brokulu,cvjetacu,krumpir sa maslinovim uljem. Dodavala mu tu i tamo malo prosa i rizinih pahuljica za probu. Probava mu super,kaka svaki dan nista ga ne muci.Samo sto pojede eto oko pet sest zalogaja i zatvori usta. Racunam pocetak je polako,nek jede koliko zeli ionako cica svakih sat i pol do dva.Dobila divne jabuke i zgnjecila mu ih - sirove ili kuhane obozava,hoce cijelu zdjelicu pojesti.Dodala mu malo mrkve i banane,bebo uziva!znaci vec vidim da u vocu uziva vise nego povrcu.Da li i vase bebe tako?
    Cudno mi je jer on isto trazi cicu ko inace bez obzira koliko pojede, to je normalno u pocetku? Kada mu uvodim jos jedan obrok? Mislila sam mu ujutro davati vocni obrok a za rucak povrce i zitarice i meso, naravno po nekom rasporedu. Mislite li da je prerano?Opterecenje za probavu?Kako obozava voce zao mi mu uskracivati samo jer je slatko,mislite da ce odbijati povrce ako mu npr. svako jutro budem davala voce? Kako ste vi radile?
    Sretna sam jer imam tako zadovoljnu bebu i uzivamo u istrazivanju nove hrane i on i ja.
    Posljednje uređivanje od Mila84 : 30.05.2020. at 23:51

  2. #2
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Nisam tako dijelila hranu, i po mojim curama nije tačno to za voće i slatko.
    Obje su normalno dobivale voće kao bebe, a sad jedu i povrće. Starija više svježe, mlađa svakako.
    Kad sam starijoj uvodila dohranu, tada su važile tablice, a i sa dohranom je počela u jesen, kada je jako mali izbor namirnica bio.
    Prvo je jela jabuke, pa kruške, a potom žitarice.
    S mlađom je to bilo mnogo ljepše i lakše. Skontali smo da će volit papat kad je sa dva mjeseca coktala za espumisanom. Tablice su napuštene i njoj sam davala sve što je pristizalo u sezoni dospjevalo. Jaja, mladi sir, kajmak je probala sa 7 mjeseci a onda sam poslije toga uvela kravlje mlijeko da bi kuhala na njemu.
    Prvoj sam drugi obrok uvela sa 8, treći sa 10. Mlađoj drugi sa 7, treći sa 8 i po, za oba je bila spremna. Slušala sam bebu, pa tako i uradila.
    Obje su cicale ali nisu isto jele. Starija je bila teška na dohrani, dok je mlađa odmah u početku jela pozavidne količine hrane.
    Kao što vidiš, ista mater, dvoje različite djece, zato samo prati bebu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Hm... da njega slusam papao bi samo voce i to vise puta dnevno. Jer vidim kad ja jedem voce,prozdire ga ocima. Pedijatrica je rekla da je zato jako vazno navikavati ih prvo na povrce kako bi kasnije sve jeli. On voli papati otkad se rodio,nikad nije odbio cicu. Cokce na hranu jos od cetvrtog mjeseca. Kad je poceo jesti krutu hranu zvakao je i gutao ko veliki a i probava super,zato mislim da je spreman. Ne znam ni sama.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    To proždiranje očima nije nikakvo mjerilo ni za početak pohrane,ni za povećanje broja obroka ni za davanje neke hrane

    A ni coktanje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.05.2020. at 09:28

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Upravo zato pitam za iskustva.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nađi pričajmo o dohrani
    Od anemone

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •