Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Pomozite!!!

  1. #1

    Početno Pomozite!!!

    Imam 16 godina, od 10-15 god. sam se aktivno bavio sportom, prestao sam zbog nekih problema s disanjem, ali bile su u pitanju i neke druge stvari.Još dok sam trenirao povremeno sam znao imati problema s hladnoćom, sada mi se još uvijek čini da mi temperatura često oscilira.Kako više vrijeme prolazi, ja se osječam sve lošije i lošije...naime javili su se i neki vizualni problemi te problemi s ravnotežom, koncentracijom, govorom...Prije nekoliko mjeseci par puta sam bio na vađenju krvi te mi je prvi put otkriveno da imam manjak željeza u organizmu, dok je mjesec dana iza toga sve bilo u granicama normale.Jako sam se zabrinuo neki dan gledajući latinicu, kada sam vidio one ljude s multiplom, jer sam tamo prepoznao neke svoje simptome.U zadnje vrijeme mi baš i neide u školi baš zbog tih poteškoća, roditelji mi zbog tog hoće poludit, tako da sam i pod dosta velikim stresom, a kada im kažem da je tim ocijenama upravo ovo o čemu sada pišem, ili kažu da mi je to samo isprika ili me čak osuđuju na to da sam nekakav hipohondar i da bi trebo kod psihologa.U zadnje vrijeme me to stvarno muči pa sam se bacio na neko malo istraživanje, i suzio izbor na nekoliko stvari, a to su: nedostatak kisika(što je vrlo moguće s obzirom da sam naglo prestao s aktivnim treninizima, i počeo s nezdravim životom), nedostatak željeza(moguće da mi se to vratilo s obzirom da već dosta dugo nisam kontroliral krv) ili pak neka bolest tipa multiple skleroze(jer su simptomi slični), mislim da mi ništa nije promaklo, pa bi vas lijepo zamolio za pomoć i odgovor na ovo moje stanje.
    Unaprijed hvala....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    momce ovde nisu ljecnici niti ti netko preko par opisa moze dati dijagnozu. najbolje je da se obratis svom ljecniku, reces svoju sumnju i zatrazis ponovo testiranje i provjeru. bolest se najbolje ljeci kad se otkrije vec na pocetku a simptome koje imas mogu a isto tako i ne moraju biti neka bolest. sretno

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Dragi moj Gentleman, nisam doktorica, ali ... ako se ti osjećaš loše i još uz pubertet (svi ovi "simptomi" mogu biti posljedica i puberteta), odi kod svoje doktorice i sa njom porazgovaraj o svojim strahovima.
    Žao mi je što tvoji roditelji ne mogu prepoznati kod tebe strah od ove bolesti. U neku ruku ih razumijem..No, probaj (još jednom) razgovarati iskreno sa njima, objasni im svoju situaciju i strahove i zamoli ih da ti pomognu ako želiš napraviti neke pretrage...

    Sigurno će ti se javiti i malo iskusnije forumašice.
    Nadam se da su tvoji strahovi samo strahovi, a da ti je zdravlje baš onakvo kakvo treba i biti jednom 16-godišnjaku!!!

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Sigurna sam da nemaš multiplu sklerozu . Bit će dovoljno da posjetiš svog liječnika (zašto ne i sam, bez roditelja?), što prije odeš - kraće ćeš razbijati glavu nepotrebnim strahovima. Pubertet je razdoblje bure u organizmu...
    Ako i postaviš ovakvo slično pitanje na nekom zdravstvenom forumu (tipa cybermed.hr), ionako će ti odgovoriti da posjetiš liječnika.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •