Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 257

Tema: Privatno rodiliste 5. dio

  1. #101
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    jer 1. čekam.
    o čekat češ i kod Podobnika (mislim ako si baš kod njega)...uvijek se desi da je nekoj trudnici komplikacija,frka mora doći danas i uvijek se naravno pomakne termin za sve sljedeće koje čekaju pregled.....moj najkasniji pregled je bio: naručena u 22h (prvo u 19, pa su me zvali da pomaknu jer je panika nekoj ženi, bla bla..) s pregledom bila gotova u 23.45h

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Nakon sto sam se jucer fino raspisala odgovarajuci na tvoja pitanja, post je nestao Evo drugi, malo sazetiji pokusaj
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    Sanjam71, drago mi je da si super i da je sve super proslo. I zvucis jako sretno ))
    Imam jos neka pitanja ako ti nije bed I(meni sigurno treba sat vremena konzultacija svaki puta ):
    1. u kojoj fazi trudnoce je potrebno (ili uputno) obavjestiti kliniku da kod njih zelis roditi?
    Prema mojim informacijama oni zele da se kod njih obave pregledi barem u zadnjem mjesecu trudnoce, kao sto je i u drzavnim rodilistima. Ja sam se narucila za pregled u 34. tjednu dva tjedna prije. Odmah su mi rekli da su kod prof Podobnika popunjeni termini za narednih mjesec i pol. Odlucila sam se za dr Gebauer.
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    2.Koliko ustvari imaju soba, tj da li si mozda s nekim prokomentirala sto ako bude vise rodilja nego sto imaju soba?
    Koliko ja znam u zgradi gdje je rodiliste 5 je apartmana i soba za "promatranje" nakon zahvata. Neznam da li je u medjuvremenu zavrsena i treca zgrada. U pet dana koliko sam bila tamo niti u jednom trenutku nije bilo puno svih 5 apartmana.
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    3. Da li si imala kakvog kontakta sa Dr Zmijanac i ako da, kakva su ti iskustva?
    4.Da li ti je Gebauer bila i bas kod poroda prisutna?
    Lijecnici (osim Podobnika) su podjeljeni na one koji vode ambulante i one koji su u rodilistu. Dr Zmijanac je u rodilistu, bila mi je u vizitama i bila mi je simpa ali nisam bila kod nje na pregledu.
    Dr Gebauer vodi trudnicku ambulantu i nije prisutna na porodima ali me dosla vidjeti jos dok sam bila u sobi za "promatranje" i dolazila me vidjeti svaki dan. na porodu mi je bio prof Podobnik koji je bio dezuran. Meni nije bilo bitno tko ce mi od ljecnika biti na porodu, vazno mi je bilo da su primalje dobre.
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    5. Jesu li ti dozvolili da sama biras pozicije, stojis, hodas itd jesu li ti nesto sugerirali (ako da, da li je to bilo njezno ili vise kao naredba) u smislu disanja i pozicijan dok si "odradjivala" trudove ?
    Da, sama sam birala pozicije. Primalja je cijelo vrijeme bila samnom, primjetila sam da kontrolira kako disem ali to mi je islo dobro pa se nije mjesala. Sve je islo vrlo brzo pa nije bilo niti vremena. Jedina ozbiljnija sugestija je bilo da zovem MMa natrag (valjda joj se smilio) nakon sto sam ga izbacila da se luhta jer mi je smetao miris cigareta (pametnjakovic je otisao vani zapaliti dok sam ja bila na CTGu)
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    6. Sam izgon- da li si morala leci na krevet/stol, ili si mogla birati stolcic, loptu, stojecki u cucnju???
    Nista nisam morala. Ja sam vec prije rekla da cu roditi na stolu jer sam znala da ga se moze transformirati u nesto slicno fotelji a taj sjedeci polozaj mi je bio poznat od prvog poroda. Nudili su mi i stolcic ali nekako sam bila sigurna da ce mi na stolu biti ok jer necu lezati. Loptu nisam stigla isprobati.
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    7. Da li si imala plan poroda i koliko su se oni tvog plana drzali? Naravno, pretpostavljam da si ti htjela neke stvari mijenjati ali me zanima da li su oni pokasavali neke stvari promijeniti?
    Nisam imala napisan plan poroda. Osnovno smo dogovorili na pregledima a detalje smo dogovarali na licu mjesta, tako je meni bilo zgodnije. Nista se nije dogadjalo bez mog pristanka i na nista me nisu nagovarali.
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    8. Da li su odmah prerezali pupcanu vrpcu?
    Nisu, prvo su vadili maticne stanice, pupcana je prestala pulsirati, ponosni tata ju je prerezao.
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    7. Da li su ti posteljicu vukli van ili su cekali da ju sama rodis?
    Cekali su da ju porodim. To je bilo vrlo brzo. Osjetila sam opet nagon za tiskanje (slabiji nego kod izgona bebe), primalja je opipala maternicu da vidi da li se posteljica odvojila i rekla mi da stisnem i posteljica je izasla. Ja ju nisam htjela gledati, mazila sam se s Petrom a Podobnik, MM i primalja su ju pregledavali.

    Eto, nadam se da sam ti pomogla

  3. #103
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sanjam71, bas mi je drago sto si ovo napisala, ovo super zvuci, za svaku pohvalu.

    i drago mi je da je tebi bilo dobro.

    znas li mozda mogu li ostala djeca biti s tobom u apartmanu? koilko se ono u pravilu ostaje u rodilistu? moze li muz biti s tobom cijelo vrijeme, po danu i po noci?

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    sanjam71, bas mi je drago sto si ovo napisala, ovo super zvuci, za svaku pohvalu.

    i drago mi je da je tebi bilo dobro.

    znas li mozda mogu li ostala djeca biti s tobom u apartmanu? koilko se ono u pravilu ostaje u rodilistu? moze li muz biti s tobom cijelo vrijeme, po danu i po noci?
    Da, muz moze s tobom biti 24 sata, ima krevet i posteljinu i sva tri obroka. Djeca mogu biti s tobom koliko zelis jedino te upozore da ako su prehladjena bolje da ne dolaze zbog bebice a i tebe.
    Meni su malog dovodili tokom jutra na recimo sat vremena, onda je isao kuci spavati pa bi dosao jos predvecer. Mislim da je to dobra kombinacija jer i njima brzo postane dosadno medju cetri zida.

  5. #105
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zaboravila sam jos nesto, koliko dana nakon poroda se ostaje i znas li moze li se otici vec npr. drugi dan ako ste ti i beba ok?

  6. #106
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mrs happy, klemanje pupkovine tek nakon sto je prestala pulsirati nema samo prednosti za majku, nego jos vece za dijete, pogledaj na http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=147&Show=2610

    sanjam, ako sam dobro shvatila najprije su cekali da pupkovina odpulsira, i tek onda su klemali i uzeli maticne stanice?

  7. #107
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mikka, sto vec planiras trece?

  8. #108
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jednom, da

    ovo se raspitujem onako, jer mi se svidjelo sto je sanjam napisala, bas zvuci ok.

  9. #109
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Leeeeaaaa,
    Ja sam prosli tjedan pitala i prvi termin je bio negdje kraj 10 mjeseca za koji su me mogli naruciti kod Podobnika.
    U medjuvremnu sam cula da on ima "cudan smisao za humor" i da "na prvi pogled djeluje grubo" pa sam odlucila da se ne narucujem kod njega.

    Cure, da me ne bi krivo shvatile, ja imam strpljnja npr sa majstorima sto se tice njihove grubosti i cudnog smisla za humor, jer, cast iznimkama, iskustvo pokazuje da su neki od njih intelektualno malo "sporiji" a manje ima onih koji su natprosjecno inteligentnih inteligentni (a kako moja prijateljica kaze, da jesu, ne bi bili maleri, vodoinstalateri i elektricari nego doktori, profesori i odvjetnici).
    S druge strane nemam strpljenja da dok mi jedan doktor gleda u rasirene noge s njim voditi intelektualne igre. Smatram da jedan doktor treba "citati" mene i znati se spustiti na moj nivo.
    P.S.Sorry na grafickom prikazu i unaprijed se ispricavam suprugama raznoraznih majstora, kao sto rekoh, cast iznimkama.

    Tako sam ja odlucila se naruciti kod Dr Zmijanec, 7 dana cekanja.

  10. #110
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Sorry za pogreske gore, muz me stalno nesto prekidao i trazio da mu nesto dodam i napravim (kuhao je rucak), pa sam zapocinjala i prestajala pisati tu poruku 20 puta. Rezultat je zbrkan...

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    mrs happy, klemanje pupkovine tek nakon sto je prestala pulsirati nema samo prednosti za majku, nego jos vece za dijete, pogledaj na http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=147&Show=2610

    sanjam, ako sam dobro shvatila najprije su cekali da pupkovina odpulsira, i tek onda su klemali i uzeli maticne stanice?
    Nije skroz prestala pulsirati jer se krv za maticne stanice mora uzeti prije nego se krv u pupkovini zgrusa, dakle dok pulsira. Ali nisu odmah stavili kvacice vec su ju jedno vrijeme pustili pa onda pocel vaditi.

    Za odlazak doma mislim da ako je sve ok nakon vaginalnog poroda se ide doma nakon tri a nakon carskog nakon 4. Mi 5. dan isli kuci

  12. #112
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Sanjam71, PUNO, PUNO ti hvala na iscrpnim odgovorima i na vremenu. Odmah s eosjecam pozitivnije i sa vise samopouzdanja cu ici kod njih u cetvrtak.
    I hvala Felix na linku, vrlo je informativan i poucan.Definitivno im necu dati da rezu odmah.

  13. #113
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    U medjuvremnu sam cula da on ima "cudan smisao za humor" i da "na prvi pogled djeluje grubo" pa sam odlucila da se ne narucujem kod njega.
    Ja nemam takvo iskustvo s njim...ali svatko od nas na svoj način doživi osobu pa :/

    A što se tiče dr Zmijanac (ona mi je uz Podobnika bila na porodu) imam samo pozitivna iskustva, jako simpatična osoba

  14. #114

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    U medjuvremnu sam cula da on ima "cudan smisao za humor" i da "na prvi pogled djeluje grubo" pa sam odlucila da se ne narucujem kod njega.
    Ja nemam takvo iskustvo s njim...ali svatko od nas na svoj način doživi osobu pa :/

    A što se tiče dr Zmijanac (ona mi je uz Podobnika bila na porodu) imam samo pozitivna iskustva, jako simpatična osoba
    I ja nisam zapazila da ima cudan smisao za humor, bas mi je bio simpa!

  15. #115
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Percepcija neke osobe ovisi o puno faktora, između ostalog i o raspoloženju. Tako bih možda i ja, da sam bila zadovoljna svojim porodom, dr. Podobnika doživjela kao osobu sa smislom za humor. Ovako mi neke stvari koje su izašle iz njegovih usta baš i nisu sjele. Jedan primjer - sa sestrom sam išla u dječju sobu okupati svoju bebu. Mi izlazimo iz lifta, a ispred lifta dr. Podobnik. Nasmiješi nam se i objasni: ''Išao sam vidjeti Placentu Previju.'' Inače, ''Placenta Previa'' je gospođa XY, koja je upravo zbog dijagnosticirane placente previje rodila carskim rezom isti dan kad i ja. Ne znam kako vama, ali meni ovo uopće nije djelovalo ni simpatično, ni smiješno, zvati svoju pacijeticu ne imenom, nego dijagnozom. Inače, u tom trenutku u rodilištu smo bile samo gđa XY i ja, dakle dvije, a ne 20 pacjentica, pa da se ne bi mogla zapamtiti njihova imena.
    Ne znam, kako rekoh, možda su moja očekivanja bila kriva, pa otuda i kriva percepcija smisla za humor dr. Podobnika.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj s_i_r prvotno napisa
    Percepcija neke osobe ovisi o puno faktora, između ostalog i o raspoloženju. Nasmiješi nam se i objasni: ''Išao sam vidjeti Placentu Previju.
    ..hahaha...pa dr.Podobnik nam baš ima pravi British smisao za humor.

  17. #117
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ne bi rekla da je to za zamjeriti, to je profesionalna deformacija. I mi na svom poslu ljude/poduzeća preimenujemo po nekim posebnih karakteristikama.

  18. #118
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Meni je jasno da si mi svi olaksavamo sate na poslu svime i svacime, pa tako i humorom u preimenovanju nasih stranaka. Ali kolegica i ja smo samo vrlo teske i komplicirane klijente zvale prema njihovim najizrazenijim negativnim karakternim osobinama. Svi ostali su bili gospodja Prezime ili gospodin Prezime. To je nekakvo postovanje koje imas prema klijentima ciji novci placaju tvoju placu.
    Tako da meni bas osobno nije jasno da se rodilja imenuje prema svojoj medicinskoj dijagnozi, a posebno ne pred drugom rodiljom, jer to nije smjesno nego nedostatak postovanja.
    Drago mi je da se kod njega nisam narucila i drago mi je cure da imate pozitivnog iskustva sa Dr Zmijanac.

  19. #119
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    U medjuvremnu sam cula da on ima "cudan smisao za humor" i da "na prvi pogled djeluje grubo" pa sam odlucila da se ne narucujem kod njega.
    On ne djeluje grubo, on je takav. Njegova ljubaznost je i prije bila "na cijeni".

  20. #120
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Cubana ti si ga upoznala?Jesi kod njega rodila?

  21. #121
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Upoznala, al nikad ne bih rađala kod njega.
    Ne volim kad se ljubaznost i poštovanje mora dodatno stimulirati.

  22. #122
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Slazem se.
    Zato se i nisam kod njega narucila.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Ne volim kad se ljubaznost i poštovanje mora dodatno stimulirati.
    Ne shvacam sto si mislila pod "dodatno stimulirati"?

    Meni je bio na porodu, na zahvatu nakon poroda, i obilazio me nekoliko puta dnevno svaki dan mog boravka i grijesila bih dusu kada bih rekl bilo sto drugo osim da je bio ljubazan, odnosio se sa postovanjem a nisam primjetila niti da se samnom salio niti uspjesno niti neuspjesno.

    No, takodjer smatram da kako smo i svi mi razliciti tako i nase percepcije mogu biti potpuno razlicite

  24. #124
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Ja zbilja ne razumijem zašto ovaj forum o privatnom rodilištu posjećuju žene koje u biti ne žele roditi u privatnom rodilištu i stalno nešto njurgaju oko njega.
    Pa nije doktor valjda trebao nazvati tu "placentu previu" po imenu, pa to je zadiranje u nečiju privatnost. Meni je to apsolutno normalan postupak.

    Znači, malo dignite ručnu, tužno je da ne mogu svi roditi u ovim lijepim uvjetima i zaista to svima želim, ali tako je kako je i ostavite ovaj forum za konstruktivne rasprave onih koje to zbilja zanima i koje namjeravaju tamo roditi.
    A ja namjeravam. Hvala.
    p.s. idem na prvi pregled 15.10. pa ću vas o svemu detaljno izvjestiti. dojadio mi moj sadašnji doktor (isto privatnik) koji mi odgovara na pitanje: kada će mi početi rasti trbuh? - kada vam maternica izađe iz zdjelice MA DAJ??? to mi je prvi glas. budala. znam da je to njemu 757563437 trudnoća, ali meni je PRVA

  25. #125
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kak znas da ne zele? mozda se premisljaju.

    ne svidja mi se tvoj "ton". ako ima postova koji ti se ne svidaju, preskoci ih. inace se moze cist fino saznati o privatnom.

  26. #126
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    Pa nije doktor valjda trebao nazvati tu "placentu previu" po imenu, pa to je zadiranje u nečiju privatnost. Meni je to apsolutno normalan postupak.
    To je mogla biti i "gospođa-buduća majka-pa čak i pacijentica sa placentom previom". Pristojno davanje ljudskog lica, osobnosti, priznavanje boli i strepnje osobi sa teškom dijagnozom.
    A što se tiče komentara o onima koje ne žele tamo roditi... pa mene bi zanimalo i da nešto saznam o liječnicima koji tamo rade i iz vremena kad su radili u državnoj bolnici. Jer na kraju krajeva to su isti ljudi, samo se način financiranja promijenio.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    [quote="Cubana"]
    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    A što se tiče komentara o onima koje ne žele tamo roditi... pa mene bi zanimalo i da nešto saznam o liječnicima koji tamo rade i iz vremena kad su radili u državnoj bolnici. Jer na kraju krajeva to su isti ljudi, samo se način financiranja promijenio.
    Samo ne zaboravimo da..uvjeti rada mijenjaju ljude, odnos i način komunikacije, smanjuju nervozu ili ju povećavaju

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    [quote="Cubana"]
    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    A što se tiče komentara o onima koje ne žele tamo roditi... pa mene bi zanimalo i da nešto saznam o liječnicima koji tamo rade i iz vremena kad su radili u državnoj bolnici. Jer na kraju krajeva to su isti ljudi, samo se način financiranja promijenio.
    Samo ne zaboravimo da..uvjeti rada mijenjaju ljude, odnos i način komunikacije, smanjuju nervozu ili ju povećavaju

  29. #129
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    Pa nije doktor valjda trebao nazvati tu "placentu previu" po imenu, pa to je zadiranje u nečiju privatnost. Meni je to apsolutno normalan postupak.
    Prezime gospođe s dijagnozom placente previje sam znala jer je pisalo na krevetiću s njezinom bebom koja je bila u dječjoj sobi, isto kao što je moje prezime pisalo na krevetiću moje bebe. O kakvom dakle ti to čuvanju privatnosti govoriš!? Meni bi bilo normalno da je rekao ''bio sam kod gospođe te i te'', a ne da ju je nazvao dijagnozom, koju sam ja btw saznala upravo na taj način. Mislim da je baš to zadiranje u privatnost, koju bi on kao liječnik i te kako morao čuvati. Uostalom, i kada se ide kod bilo kojeg liječnika na pregled, za ulazak pacijenta u ordinaciju on se pozove s gospodin ili gospođa ta i ta, a ne dijagnozom. Sad ću karikirati koliko se u privatnost po tebi zadire spominjanjem prezimena: valjda bi ti se onda npr. u banci zbog čuvanja privatnosti, kako te ne bi nazvali imenom i prezimenom, trebali obratiti s ''Nedozvoljeni minus'' ili ''Deset tisuća eura devizne štednje''!?
    A ako ti je i dalje normalno nekoga zvati dijagnozom, možda bi ubuduće dr. Podobnika ti mogla zvati npr. ''Artritični Prsti''. Pa kad govoriš frendicama reci im ''Idem roditi u rodilište Artritičnih Prstiju''.
    Ma daj, fuj!

    Znači, malo dignite ručnu, tužno je da ne mogu svi roditi u ovim lijepim uvjetima i zaista to svima želim, ali tako je kako je i ostavite ovaj forum za konstruktivne rasprave onih koje to zbilja zanima i koje namjeravaju tamo roditi.
    A ja namjeravam. Hvala.
    Možeš li mi, kad si već tako filozofski nastrojena, misliteljice, definirati što je to po tebi konstruktivna rasprava? Ono školski, genus proximum i differentia specifica pojma konstruktivne rasprave, za nas neznalice?
    Tako da se znamo ubuduće po tome ravnati, pardon, cenzurirati.

  30. #130
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    meni je ovo kaj je pacijenticu nazvao "plancenta previa" koma, nije mi smiješno i nije u redu. Evo tu podržavam sir - ne radi se o humoru nego o nedostatku empatije i osjećaja pristojnosti i u konačnici srama (ja čak i kada bi na taj način razmišljala nikada ne bi to izgovorila, kaj bi ljudi o meni mislili - meni je Podobnik ovim izgubio kredibilitet).

  31. #131
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj s_i_r prvotno napisa
    Percepcija neke osobe ovisi o puno faktora, između ostalog i o raspoloženju. Tako bih možda i ja, da sam bila zadovoljna svojim porodom, dr. Podobnika doživjela kao osobu sa smislom za humor.
    i možda da je sve bilo u redu i da ti je porod u privatom bio prekrasno iskustvo ovu rečenicu ne bi ni zapamtila, možda bi ti bila smiješna...uglavnom ne bi se oko nje vodila stranica rasprave na ovoj temi

  32. #132
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ne bi rekla da je to za zamjeriti, to je profesionalna deformacija. I mi na svom poslu ljude/poduzeća preimenujemo po nekim posebnih karakteristikama.
    I ja isto mislim da često liječnici pacijente nazivaju po dijagnozama, ne vidim ništa nekulturnog u tome (osim ako ti se tako obraćaju ).
    Zar bi bilo bolje da trećim osobama govore imena i prezimena svojih pacijenata? :?

  33. #133
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ne bi rekla da je to za zamjeriti, to je profesionalna deformacija. I mi na svom poslu ljude/poduzeća preimenujemo po nekim posebnih karakteristikama.
    I ja isto mislim da često liječnici pacijente nazivaju po dijagnozama, ne vidim ništa nekulturnog u tome (osim ako ti se tako obraćaju ).
    Zar bi bilo bolje da trećim osobama govore imena i prezimena svojih pacijenata? :?
    Nije to profesionalna deformacija, to je deformacija kulture. Nikad nisam doživjela, od liječnika koje poštujem, da na sastancima referiraju odjel i govore o bolestima koje leže tamo, već o gospođama, gospodama, djevojkama... A ovi drugi... Primjer smo već naveli.

  34. #134
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Zar bi bilo bolje da trećim osobama govore imena i prezimena svojih pacijenata? :?
    zasto bi trecim osobama ista govorili?

  35. #135
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ne bi rekla da je to za zamjeriti, to je profesionalna deformacija. I mi na svom poslu ljude/poduzeća preimenujemo po nekim posebnih karakteristikama.
    I ja isto mislim da često liječnici pacijente nazivaju po dijagnozama, ne vidim ništa nekulturnog u tome (osim ako ti se tako obraćaju ).
    Zar bi bilo bolje da trećim osobama govore imena i prezimena svojih pacijenata? :?
    sorry curke, ali meni je općenito strašno da vi ovo mislite - ha, ha, ha kod njih je to profesionalna deformacija, nije za zamjeriti . Kulturni i pametni ljudi to, oprostiti ćete, ne rade, niti bi trebali raditi. A ovo da zar bi bilo bolje da trećim osobama govore imena i prezimena svojih pacijenata mi je najstrašnije od svega - kaj oni prema trećima uopće imaju komentirati koje su bolesti njihovih pacijenata i uopće pričati bilo kaj o pacijentima (u konačnici to su i zaštićeni podatci).

  36. #136
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moje osobno mišljenje je da malo previše komplicirate baš kada je dotični liječnik u pitanju, nekako se stječe dojam da baš skačete na svaku sitnicu.

    Da se razumijemo, niti ga poznam, Ziti sam iz zagreba, ali jasno mi je da se u jednom privatnom rodilištu gdje ima tri pacijentice osoblje pomalo familijarizira sa pacijenticama, pa ne smatram ništa groznoga da na hodniku porazgovaraju i da on usput kaže da je imao npr. jednu sekciju danas ili nešto slično što je rekao.

    Mislim da su izrazi strašno i najstrašnije ovdje malo pretjerani... :/

  37. #137
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa
    i možda da je sve bilo u redu i da ti je porod u privatom bio prekrasno iskustvo ovu rečenicu ne bi ni zapamtila, možda bi ti bila smiješna...uglavnom ne bi se oko nje vodila stranica rasprave na ovoj temi
    Možda bih, da je sve bilo u redu, ovu rečenicu podvela pod ''loš dan dr. Podobnika''. Ovako, na moju veliku žalost, bilo je toga previše...

  38. #138
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    http://www.24sata.hr/news/clanak/han...e_id=main_page

    nije zbog hanče, nego zbog podobnika

    Hanča Mašić (38 ) u noći na ponedjeljak u zagrebačkoj bolnici Merkur prirodnim putem rodila je djevojčicu Zekiju. To joj je 17. dijete. Zekija je pri porođaju težila 3600 kilograma, a bila je dugačka 50 centimetara.


    - Oko 18 sati kod kuće puknuo mi je vodenjak. Muž Safet (42) me oko 20 sati odvezao u bolnicu. Trudovi su mi počeli oko ponoći. Rodila sam u petom trudu oko pola dva. Sada sam dobro. Iscrpljena sam, ali sretna. Doktor i babice su me pazili cijelo vrijeme, ni sekunde me nisu ispustili iz vida. Hvala im svima - rekla je Hanča. Svu djecu Hanča je rodila u bolnici Merkur. Liječnik Mario Podobnik Hanči je obećao darovati 20.000 kuna skup porođaj u vodi u njegovoj klinici. Dobivši trudove, Hanča je nazvala dr. Podobnika. Po kolegici liječnici poručio je kako u klinici nema mjesta te neka se javi u bolnicu Merkur. Obitelj Mašić živi od 4000 kuna socijalne pomoći te 2700 kuna dječjeg doplatka na mjesec. Mašićevi i njihovo 13 djece žive u zagrebačkom naselju Trokut u kućici od 65 "kvadrata". Troje najstarijih se odselilo. Grad Zagreb im gradi kuću u Petruševcu u koju bi se trebali useliti do zime. Gradonačelnik Bandić bit će Zekijin krsni kum. Djecu više ne planiraju.



    p.s. oprostite novinarki, markirala je kad su učili grame i kilograme

  39. #139
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    http://www.24sata.hr/news/clanak/hanca-nakon-17-djeteta-vise-sigurno-necu-radati/82126/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

    nije zbog hanče, nego zbog podobnika
    a da otvorite novu temu koja se zove "Tražim dobrovoljce za linč na Podobnika"

    mislim sad će se opet javiti x osoba koje znaju da se to stvarno desilo i da je bolnica bila prazna i da Podobnik laže i bla bla....i naravno da nema šanse da je priča možda izmišljena ili napuhana

    dajte prestanite s glupostima i pustite temu ženama koje razmjenjuju dojmove o bolnici u kojoj su rodile ili namjeravaju

  40. #140
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Joj kad ovo čitam i sjetim se svog poroda na SD....

    Jedino što je važno je sigurnost djeteta (i majke naravski) što je meni falilo na SD i umalo se dogodila katastrofa

    Pristala bi i da me zovu gospođa vaginalni porod i gospođa hemeroid samo da sve drugo bude ok i da se prema meni što se tiče zahvata (ili pomanjkanjem istih ) i samog tijeka poroda ponašaju korektno i profesionalno

    a dal me krivo pogledao na pregledu...hmm.. potpuno nevažno

  41. #141
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    a zašto bi ju podobnik morao primiti ako zbilja nema mjesta.ako je mogla svih 16, koliko več roditi normalno u čemu je problem
    znači ja ću danas sutra kad budem trudna iči na preglede od 700kn, vaditi plodnu vodu za 1500, put u zg, i ne znam šta sve ne još, a onda će doči neka žnj kojoj se to učinilo zgodnom i zvati kad dobije trudove
    ma daj nemojte me zezati, sad je to javni linč što je ona morala roditi u merkuru i to 17 put
    bezveze, pa čovjek nema milijon soba da može tak padobrance primati....
    ne znam, glupost uglavnom

  42. #142
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj iirraarraa prvotno napisa
    a zašto bi ju podobnik morao primiti ako zbilja nema mjesta.ako je mogla svih 16, koliko več roditi normalno u čemu je problem
    možda zato što ga hanča ništa nije tražila, a on je sam ponudio?

    http://www.zadarskilist.hr/clanci/24...-postaje-majka

    http://www.24sata.com/show/clanak/ha...-u-vodi/76858/

    http://naslov.hr/novosti_ostala_zaba...omentari/jdfdc

    http://www.novilist.hr/Default.asp?W...3286328592863K

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Ja kod doktora Podobnika idem već 10 godina.Bila sam kod njega i privatno i u Merkuru,a i u njegovoj privatnoj bolnici.Porodio je moje 2 djece i pomogao mojim dvjema bliskim osobama na moju molbu,bez ijedne kune,a da ih nije niti poznavao.Cure,dame stvarno nije lijepo sve što ovdje pišete,baš ste kao zmije.Jer kad bi krenule, onako iskreno svakome bi,a bome i na sebi svakave mane našle.I naravno da se svakome ne sviđa svaka osoba,ali zbilja ste ga pretjerale.Samo,žalosno je ako vas ovo istinski veseli.Samo kad bih krenula pisati o mnogim doktorima s kojima sam svašta prošla,neki bi ostali i bez posla,ali čemu,čemu?!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    Ja se iskreno nadam da ću 2.dijete roditi kod dr.Podobnika,sve pohvale sam ćula od bliskih osoba za njega i za Privatno rodilište..A ono što sam prošla na sv.Duhu je za horor film.....

  45. #145
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Bok Puppy i ja sam iz Samobora
    Ja idem za 10 dana na redovnu kontrolu u polikliniku, prvi pregled kod doktorice Gebauer.
    Rodit ću sigurno tamo. Javit ću vam kak je bilo.
    Sve smo skoro ovdje trudne, pa računam da je bilo malo i hormona u pitanju...zato curke još jednom, malo dignite ručnu, ovo je tema na kojoj se priča o iskustvima u privatnom rodilištu, a ne linčuje dr. Podobnika.

    ciaos.

    p.s. konstruktivna rasprava je ona koja ide nekom cilju, a lamentiranje "meni je to katastrofa i slično" mi je totalno djetinjasto i bezveze, mogla si se okrenut na peti i otići. meni je primarno da me se ne zove po imenu i da se maksimalno čuva moja privatnost. to kaj ti čitaš imena po tuđim krevetićima više govori opet o tebi, nego o Podobniku.

  46. #146
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    p.s. konstruktivna rasprava je ona koja ide nekom cilju, a lamentiranje "meni je to katastrofa i slično" mi je totalno djetinjasto i bezveze, mogla si se okrenut na peti i otići.
    Ne, konstruktivna rasprava je rasprava u kojoj se iznose različita stajališta i iskustva o temi rasprave, da bi se na temelju istih donijeli neki, vlastiti, zaključci.

    Koliko mogu vidjeti, nekima od prisutnih forumašica smeta da se rodilja zove dijagnozom (kao što smeta meni), druge nije briga. Svi imamo pravo na informaciju (bile one dobre ili loše), da bismo na temelju njih donosili odluke, u ovom slučaju vrlo bitnu odluku o odabiru mjesta na kojem ćemo roditi. To je odgovorno, a ne infantilno ponašanje. Ne znam zašto neke od vas koriste riječ ''linč''. Kako je netko tu rekao, svi imamo mana i griješimo, samo se u slučaju liječničkih postupanja radi o ljudskim sudbinama i zato sve što doktori rade ima veću težinu.

    E da, nisam se mogla okrenuti, kako ti kažeš, na peti, i otići, jer se sve dogodilo drugi dan nakon mog poroda.

    meni je primarno da me se ne zove po imenu i da se maksimalno čuva moja privatnost. to kaj ti čitaš imena po tuđim krevetićima više govori opet o tebi, nego o Podobniku.
    Dobro, onda kad budeš u rodilištu, možeš koristiti recimo ovaj svoj nick.
    A jednog dana, kad postaneš mama i kada budeš u dječjoj sobi, krevetić u kojem je baš tvoja beba pokušaj odrediti okrenuta leđima s recimo eci-peci-pec metodom i bebu iz krevetića izvući žmirečki Ja sam takva osoba da mi to nije uspjelo, kaj ćeš, nemamo svi kojekakve nadnaravne sposobnosti.
    Tebi u svakom slučaju sretno!

  47. #147
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    S obzirom da sam ja i dalje trudna i dalje mislim roditi u privatnoj klinici i dalje me interesiraju nova iskustva cura koje su rodile u zadnjih nekoliko tjedana. A nitko se vec danima ne javlja. Pa nije moguce da su Zmijanec i Podobnik &co. bili na besposleni zadnjih mjesec dana!!
    Ajde cure koje ste nedavno tamo rodile, znamo da imate puno posla, ali nadjite koju minutu da s nama podijelite svoje (nadamo se prekrasno) iskustvo radjanja u privatnoj klinici!
    Samo nebo zna da meni treba ohrabrenje, a vjerujem i svima ostalima koje ce za par mjeseci radjati.

  48. #148
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Možda ste već pisale, ali gdje dr.Podobnik ima privatnu ordinaciju, ako nije problem neka mi netko napiše, koliko košta prirodan porod i carski, može pp. Meni je ovo prva beba nakon spontanog i dosta godina. Volila bi ja odrediti uvijete ine misliti se u soc. bolinici smijem ili pitati ovo ili ono, i upoće ima li itko vremena za mene, ili se možda smijati mojim pitanjima...

  49. #149
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Poliklinika Podobnik d.o.o. za neurologiju, pedijatriju, internu medicinu, ginekologiju i porodništvo, Sveti Duh 112, 10000 Zagreb, tel: (01) 6398 020 website im je www.podobnik.hr ali se ta prva stranica iz nekog razloga trenutno ne otvara. Ovo ti je link za njihov trudnicki tecaj
    http://www.podobnik.hr/trudnicki%20tecaj.pdf

  50. #150

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    evo idem ja na predfinalni pregled, javim Vam nove info, obzirom da bi ovo bio "dogovorni" pregled prije poroda.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •