Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: prekid radnog odnosa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    3

    Početno prekid radnog odnosa

    - Trenutno sam na porodiljskom dopustu za 5. dijete. Dijete se rodilo 05.10.2007. godine.
    - Budući se bližio istek porodiljskog dopusta za prvih šest mjeseci, u veljači 2008. uredno sam predala zahtjev za produljenje porodiljskog dopusta do prve godine života djeteta (prilikom predaje zahtjeva izvijestila sam HZZO da je promijenjena adresa poslodavca što su u HZZO-u uredno zabilježili).
    - Koncem ožujka 2008. godine dobila sam rješenje iz HZZO-a o produljenju porodiljskog dopusta do isteka prve godine života djeteta (rješenje je datirano od 07.03.2008.). Mislila sam da je sve u redu te da će HZZO poslati isto rješenje i poslodavcu što je i obveza HZZO-a.
    - 07.08.2008. dobila sam rješenje o otkazu od svoga poslodavca u kojem se obrazlaže da nisu imali nikakvu obavijest o produljenju porodiljskog te da mi zbog nedolaska na posao uručuju otkaz.
    - Odmah sam nazvala HZZO, gdje su rekli da su mome poslodavcu na vrijeme poslali rješenje o produljenju porodiljskog, međutim rješenje im se vratilo budući poslodavac više nije bio na adresi navedenoj u njihovim evidencijama. Nakon što sam službenicima HZZO-a rekla da sam im ja prilikom predaje zahtjeva za produljenje porodiljskog dala novu adresu poslodavca, odgovorili su da to imaju evidentirano, međutim da je obveza poslodavca bila da ih izvijesti službeno o promjeni adrese, što on nije učinio te da su rješenje poslali na adresu navedenu u njihovim evidencijama.
    - Potom sam nazvala svoga poslodavca, gdje mi je službenica u kadrovskoj rekla da su pismenim putem pokušali mene kontaktirati te me izvijestiti da dođem na posao. Ja nisam dobila nikakvu takvu pismenu obavijest od poslodavca (poslodavac također ima i moje brojeve telefona na koje me nije kontaktirao.).

    Molim Vas da mi pomognete pravnim savjetom te odgovorite je li otkaz koji sam dobila u skladu sa zakonom.

  2. #2
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Otkaz koji si dobila nije nikako u skladu sa Zakonom.

    Prvo i osnovno, za pismeno kontaktiranje, odnosno pokušaj tvoja firma mora priložiti dokaze. Pretpostavljam da ih nemaju, obzirom da ti nisu ništa predočili, a i ako ti tvrdiš da ti nije ništa stizalo.

    Nadalje, istina jest da je obveza poslodavca (zakonska!!) obavijestiti sve ustanove o promjeni adrese unutar određenog vremena (cca. 15 dana ili slično, ne znam napamet). Obzirom da oni to očito nisu učinili, propust je njihov!

    Nemaju nikakve osnove uručiti ti otkaz na temelju nebuloza koje su nabrojali, a moja ti je topla preporuka da odsada svaki kontakt s njima bude u pisanom obliku, ako ti se ne daj Bože dogodi da ćeš ih tužiti.
    Ne daj se nasamariti!

  3. #3
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno Re: prekid radnog odnosa

    Citiraj mela prvotno napisa
    - Trenutno sam na porodiljskom dopustu za 5. dijete. Dijete se rodilo 05.10.2007. godine.
    - Budući se bližio istek porodiljskog dopusta za prvih šest mjeseci, u veljači 2008. uredno sam predala zahtjev za produljenje porodiljskog dopusta do prve godine života djeteta (prilikom predaje zahtjeva izvijestila sam HZZO da je promijenjena adresa poslodavca što su u HZZO-u uredno zabilježili).
    - Koncem ožujka 2008. godine dobila sam rješenje iz HZZO-a o produljenju porodiljskog dopusta do isteka prve godine života djeteta (rješenje je datirano od 07.03.2008.). Mislila sam da je sve u redu te da će HZZO poslati isto rješenje i poslodavcu što je i obveza HZZO-a.
    - 07.08.2008. dobila sam rješenje o otkazu od svoga poslodavca u kojem se obrazlaže da nisu imali nikakvu obavijest o produljenju porodiljskog te da mi zbog nedolaska na posao uručuju otkaz.
    - Odmah sam nazvala HZZO, gdje su rekli da su mome poslodavcu na vrijeme poslali rješenje o produljenju porodiljskog, međutim rješenje im se vratilo budući poslodavac više nije bio na adresi navedenoj u njihovim evidencijama. Nakon što sam službenicima HZZO-a rekla da sam im ja prilikom predaje zahtjeva za produljenje porodiljskog dala novu adresu poslodavca, odgovorili su da to imaju evidentirano, međutim da je obveza poslodavca bila da ih izvijesti službeno o promjeni adrese, što on nije učinio te da su rješenje poslali na adresu navedenu u njihovim evidencijama.
    - Potom sam nazvala svoga poslodavca, gdje mi je službenica u kadrovskoj rekla da su pismenim putem pokušali mene kontaktirati te me izvijestiti da dođem na posao. Ja nisam dobila nikakvu takvu pismenu obavijest od poslodavca (poslodavac također ima i moje brojeve telefona na koje me nije kontaktirao.).

    Molim Vas da mi pomognete pravnim savjetom te odgovorite je li otkaz koji sam dobila u skladu sa zakonom.
    žao mi je što si dobila otkaz. Potpuno nezakonito. Molim te odgovori mi dlijedeće:

    1. kada si dobila otkaz (datum)
    2. koji si otkaz dobila redovni ili izvanredni
    3. molim te navedi ako nema previše što ti je uobrazloženju otkaza naveo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    3

    Početno Prekid radnog odnosa

    Hvala na podršci,
    Evo odgovora na pitanja:
    1.Otkaz počinje danom dostave rješenja o otkazu (dobila sam ga 07.08.2008., poslan 01.08.2008.)
    2.Dobila sam izvanredni otkaz
    3.Poslodavac je utvrdio da nisam dolazila na svoje radno mjesto neprekidno već duže vrijeme,sve do dana donošenja odluke,a da o razlozima izbivanja nisam obavjestila Poslodavca.Prema tome nisam izvršavala svoje radne obaveze preuzete Ugovorom o radu,a niti obavijestila Poslodavca o nemogućnostima izvršenja svojih radnih obaveza.Pošto se do danas (tj.01.08.2008.)nisam pojavila na svom radnom mjestu,proizlazi da nastavak radnog odnosa nije moguć.
    Eto tako je objašnjenje moga otkaza.

    Poslala sam u danom roku Zahtjev za zaštitu povrijeđenog prava, ali još nisa dobila pismeno poništenje Izvanrednog otkaza, samo usmeno preko telefona,na što sam uljudno molila pisani oblik.

  5. #5
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ništa usmeno, to nek' si zataknu za...
    Sretno ti i izvještavaj nas!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •