Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 153

Tema: Iz Rodina kljuna - trebamo vase komentare na prirucnik

  1. #51
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    triplemama, knjižicu ne možemo staviti u digitalnom obliku jer imamo takav dogovor s Gradom koji je investirao tisak.
    žao mi je...

  2. #52
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    A smije li se kopirati pa poslati triplemami?

  3. #53
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Bdw, ja sam davno poslala kak sam i obećala.

  4. #54
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ne pise li tamo da je svako neovlasteno kopiranje nedozvoljeno?
    cek da vidim... file, open... bogme pise:

    str. 173

    Copyright© 2008. Udruga RODA
    Sva prava pridržana. Ni jedan dio ovog priručnika ne smije se upotrebljavati ili reproducirati u bilo kojem obliku ili na bilo koji način, niti pohranjivati u bazu podataka bilo kojeg oblika ili namjene bez prethodne pismene dozvole izdavača, osim u slučajevima kratkih navoda u osvrtima i predstavljanju priručnika.
    Svrha ovog priručnika je informirati vas i educirati o važnim aspektima ranog roditeljstva i njege djeteta i nije joj namjena zamijeniti savjet liječnika. Kod individualnih, specifičnih problema i stanja, uvijek konzultirajte liječnika-pedijatra ili drugu stručnu osobu.
    cure uzasno nam je zao, ali prirucnik NIJE nase vlasnistvo i ne mozemo ga dilat okolo
    dajemo sve od sebe da ga dobiju sva rodilista na podrucju RH, ali to ide sporo

    najvolile bi da ga ima bas svaka trudnica i rodilja u bilo kojem kutku ljepe nase i sire, al eto, to na zalost, jos nije moguce

  5. #55
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mukica znam, znam. Zato sam i stavila

  6. #56
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    meni ga je posudila patronažna i stvarno je odlična knjižica, a posebno me se dojmilo poglavlje o dojenju i o roditeljstvu.

  7. #57
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    koja je to patronažna?
    :D

  8. #58
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ...na otoku hvaru...
    neznam odakle joj :?

  9. #59
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    Pohvale za priručnik, cure! :D
    Ja sam ga dobila u rodilištu na Merkuru. Odmah poslije poroda, dok sam čekala slobodan krevet, došla mi je sestra sa kutijom "sretna beba" i rodinim priručnikom.
    Pročitali su ga svi u mojem domu: od supruga do svekrve

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    58

    Početno

    Ja rodila 03.02.2009. na SD i nismo dobile knjižice...rekle sestre da ih nema tj da ih je nestalo...gdje nabaviti?

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    istina, nestalo im je, u ponedjeljak (sutra) im dolazi nova pošiljka jer nam nisu javili da nemaju više.

    Gabrijela, ti svoj primjerak možeš podići u Vodnikovoj, kada budeš nosila dokumentaciju za pomoć u opremi ta dijete ili kako se već zoeu onih "Bandićevih" 3000 kuna.

    cure koja ste priručnik dobile i pročitale, molimo vas za komentare jer pripremamo drugo, dopunjeno izdanje.
    znači, sve što mislite da nedostaje, sve što vam je previše... ako vam se ne da pisati na moj mail, napišite ovdje.

  12. #62
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno feedback na knjigu

    Eo pisem svoj prvi (podulji) post, iako već dulje vrijeme citam vas Rode (otkada sam ostala trudna) a ponukana molbom za komentar na knjizicu "Iz rodina kljuna" koju sam dobila u rodilistu.

    Prvo pohvale: mislim da je jako lijepo napravljena, a narocito je dio o dojenju jako iscrpno i s ljubavlju napisan, te da istinski komunicira vaznost i prednosti dojenja.

    Medjutim, kao netko tko je prvi put mama, moram priznati da mi se cini da je dosta oskudna u dijelu o njezi djeteta. Nema nicega o:
    - ispravnom baby-handligu - niti jedna slikica ni opis, nista - mozda da onaj dio kako dijete treba dizati, nositi i sl. dogovorite s udrugom OKO da prenesete iz njihovog prirucnika, ili napravite nesto slicno?
    - o motorickom razvoju, vjezbicama, masazi
    - nikakvi prijedlozi igra s bebom, niti koje su igracke prikladne za koju dob
    - pregled sto je "normalno" za koju dob - npr. da li je normalno da beba od 2 tjedna spava cijelu noc, koliko inace spava novorodjence, koliko beba od 3 mjeseca, koliki bi trebao biti tjedni/mjesecni prirast tezine (za one koje obitelj uvjerava da dijete gladuje jer nije dobilo dovoljno na tezini), itd.
    Uglavnom, nakon sto sam je procitala moj zakljucak je bio da mi hitno treba jos neka knjiga o njezi i odgoju djeteta. Mozda da "ubacite" neke preporuke za daljnje knjige, ako vec ne mozete o tome opsirnije u ovoj knjizi?

    Isto tako, mogli bi ubaciti i dio o nosiljkama (vrste, prednosti/mane, prikladna dob), kao i o kolicima i kratko o autosjedalicama, a opsirni opis autosjedalica ostaviti kao dodatak na kraju knjige.
    I dio o platnenim pelenama po meni spada u posebnu kategoriju negdje pred kraj, jer je jako detaljan a objektivno 99% mama ce koristiti jednokratne. Ovako je "brana" izmedju dijela o njezi i dijela o zdravlju koji se medjusobno nadovezuju.

    Za dio o dojenju imam isto primjedbu - naime, mislim da nedostaje dio koji bi mnogim majkama pomogao nakon izlaska iz bolnice, a to je dio o relaktaciji! Ja sam jedna od onih koje su se unaprijed informirale o dojenju (najvise s vasih stranica) i vecinu stvari sam znala, ali na kraju sam ipak imala problema (CR, ragade, ...) i izasle smo tako da je 80% obroka bila bocica adaptiranog, a mozda 20% moje izdojeno mlijeko. Na zalost, kao novopecena mama nisam bas imala vremena "visiti" na internetu, pa iako me srecom patronazna uvjerila da mogu ponovno poceti dojiti, nisam znala metodu kako najbolje pokusati izbaciti adaptirano. Da sam tada imala u knjizici opis kako to raditi, bilo bi mi puno lakse. Takodjer, ono sto mi je kasnije psiholoski pomagalo su bila pozitivna iskustva zena tu na forumu, pa mozda da ubacite koji citat - meni je uvijek bilo lakse kad bih procitala kako je nakon x tjedana nekome uspjelo vratiti se s bocice na dojenje.

    Za prehranu adaptiranim uopce ne pise da bi se morali konzultirati s pedijatrom, ni kako davati djetetu bocicu (polozaj, hvatanje dude), koje su uobicajene kolicine hrane i broj obroka, broj stolica, itd. - ja sam tako nastavila s onim koje su davali u bolnici, i o detaljima citala s kutije, ali mozda to i nije bilo najbolje rjesenje? Ako ste se izborili da se vasa knjizica dijeli umjesto prethodne onda ona mora biti ZA SVE MAME, a ne samo za one koje iskljucivo doje. Uzeli ste na sebe veliku odgovornost savjetovanja majki, i morate biti svjesni da ako je vasa knjizica jedina koja se dobije da onda mora biti SVIMA na pomoc, pa makar se sa svime kao udruga koja predstavlja stavove dijela roditelja ne slazete.

    I jedan sitni ispravak - u knjizici nigdje ne pise da moze biti i situacija da u prvim danima nema ni kolostruma, a sto je opisano na vasim stranicama. Mislim da bi spominjanje i takvih slucajeva i da to nije zabrinjavajuce pomoglo onim zenama koje se suoce s takvim problemom u bolnici.

    Eto, molim da ovo sve primite kao konstruktivnu kritiku, stvarno mislim da je ideja dobra, da je realizacija za prvo izdanje isto jako dobra, ali i da ima (puno) mjesta za poboljsanja u drugom izdanju...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Moja konstruktivna kritika je nestala. Mislim čak dva puta.
    Kaj to znači.. možemo pisati samo pohvale!?!??

  14. #64
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Jasna, nije nestala.
    Potraži kroz svoje postove, mislim da si je napisala na podforumu Nakon poroda.

    izvoli:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...light=#1930580

    (uopće ne znam što bih rekla na takav tvoj komentar o brisanju, ne čini mi se korektnim)

  15. #65
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Re: feedback na knjigu

    Citiraj sillyme prvotno napisa
    Medjutim, kao netko tko je prvi put mama, moram priznati da mi se cini da je dosta oskudna u dijelu o njezi djeteta. Nema nicega o:
    - ispravnom baby-handligu - niti jedna slikica ni opis, nista - mozda da onaj dio kako dijete treba dizati, nositi i sl. dogovorite s udrugom OKO da prenesete iz njihovog prirucnika, ili napravite nesto slicno?
    - o motorickom razvoju, vjezbicama, masazi
    - nikakvi prijedlozi igra s bebom, niti koje su igracke prikladne za koju dob
    - pregled sto je "normalno" za koju dob - npr. da li je normalno da beba od 2 tjedna spava cijelu noc, koliko inace spava novorodjence, koliko beba od 3 mjeseca, koliki bi trebao biti tjedni/mjesecni prirast tezine (za one koje obitelj uvjerava da dijete gladuje jer nije dobilo dovoljno na tezini), itd.
    sillyme, dobro nam došla na Forum i zahvaljujemo na osvrtu na naš priručnik.

    Njega su pisale mame - volonterke i obradile smo teme za koje smo kompetentne.
    Tako su dio o zdravlju pisale liječnice (članice Udruge), dio o odgoju psihologinje (članice Udruge), dio o dojenju naše savjetnice za dojenje, dio o austosjedalicama naše instruktorice za autosjedalice...
    Nije nam, znači, bila namjera stvoriti pretenciozno štivo niti se uplitati u ono za što nismo kompetentni.

  16. #66
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Od mene samo komentar;
    Meni je žao što nisam dobila kad sam rodila nikakvu knjižicu niti priručnik, niti nikakav savjet osim od pedijatrice jednu jedinu rečenicu: "ne brini draga imat ćeš mlijeka za izvoz". A ostalo sve što treba znati majka o djetetu pogotovo mi koje imamo prvu bebu saznam u hodu i šteta da nema literature o svim navedenim i potrebnim temama vezano za majku i bebu i to besplatno jer ja nemam novaca za skupe knjige.

  17. #67
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Meni je priručnik odličan i ne prođe ni jedan dan da ne zavirim malo u njega iako mi ovo nije prvo dijete! Najviše su me utješili članci o dojenju i puno hvala Rodama!!!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    194

    Početno

    kako doć do tog primjeraka prije nego dospijemo u rodilište?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    194

    Početno

    a sad vidim da ne može

  20. #70
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Prijateljica mi kaze da je prema uputi iz RG posjela dijete jer pise da dijete u toj i toj dobi treba sjedit bez oslonca. Mozda da se negdje umetne napomena da se dijete ne smije posjedat dok samo nije u mogucnosti dovesti se u sjedeci polozaj jer to ometa pravilan razvoj motorike?

  21. #71
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne vjerujem da je to tamo pročitala :/ :/
    možda je krivo shvatila uvjete za dohranu: samostalno sjedenje.

  22. #72
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Apri,

    jer pise da dijete u toj i toj dobi treba sjedit bez oslonca.
    mozda se to odnosi na ono po dobi kad dijete moze sta.

  23. #73
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I ja mislim da se odnosi na motoricki dio koji nije niti malo sporan, no opet, ako nema napomene oko posjedanja - da se dijete samo treba dovesti u taj polozaj - mozda se olako interperetira. Ni ja to ne bih znala da mi posebno ft nije ukazao na to. Posebno je zbunjujuce i utoliko sto pedijatri provjeravaju stabilnost glavice povlacenjem za rukice - sto roditelj vidi - pa zakljucuje da u redu posjesti dijete! Mi znamo da to nije to, ali, kako rekoh, ne ulaze svi u tu tematiku tako studiozno.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Poštovane, ja sam prije dva tjedna rodila i mogu Vam reć da odgovore zbog kojih sam bila izgubljena, kao novopečena mama,sam našla u Vašoj knjižici. I hvala Vam.

  25. #75
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ziva, jako mi je drago ako ti je naš priručnik pomogao.

    dobro nam došla na Forum!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    194

    Početno

    daje li i splitsko rodilište tu knjižicu?

  27. #77
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    na zalost, jos uvijek ne

  28. #78
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Prijateljica ga je dobila, prelistah ga i ono što vidih mi je predivno.

    Kako doći do njega?

  29. #79
    combo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    27

    Početno

    dobra je iako mi se cini puno slika a malo teksta, npr za grceve nema nista sto je cesta pojava i cesto muci bebe

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    dobila sam i sve dva puta pročitala,kupila pelene sretni i prezadovoljni,uslugom pri kupnji,pelenama.Žao mi je da nisam kupila za prvo djete,ali kasno sam saznala za informaciju.knjiga je super.čak i za osobu koja je već rodila,informacije su super.

  31. #81
    djeca su zakon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Evo i mojih par komentara:

    1 - dizajn je ODLICAN, format, spiralni uvez, nadam se da ce takav ostati i u slj. izdanjima, vrlo je praktican (kolegici graficarki pozdrav!)

    2 - u dijelu o DOJENJU jedino bih dodala (zbog brojnih mama po 1. put) da dijete u prvih 3-5 dana treba i probuditi ako spava duze od ...4h (?)
    Ovo pisem zbog slucaja jedne (inace jako dobro informirane) mame koja je pustena 2. dan, beba im je prespavala noc, 8h u komadu i dehidrirala.
    Spavala je zbog lagane zutice, ali taj detalj eto nisu znali, bebu je trebalo buditi.

    3 - u dijelu o NJEZI mogli bi naglasiti bebinu prirodnu floru (kako se radja sterilna, zatim u kontaktu s majkom dobije njene Dobre bakt., ....) i naglasiti da preko majcinog mlijeka dobije sve sto treba za kozu (nikakvi losioni i mlijeka za tijelo)

    4 - nedostaju mi oni grafovi tezine i visine, dobro dodju cisto okvirno da mame vide (narocito kad krene dohrana napredovanje varira), ne da se nesto sad tu natjecu
    Meni se desilo s 2. djetetom da je odlicno napredovao do 8.mj. (iskljucivo dojen), a onda nagli pad, nije bas prihvacao dohranu i s 1god. je imao 8,5 kg, pa smo ga morali sopat (tak rekla ped.)

    Bilo je mnogo vise (detaljnije, a jednostavno) o zdravlju i "osnovnim" bolestima u knjizi Moja 1. godina.

    I da, slazem se sa sillyme , mogli bi ubaciti i babyhandling (bilo bi puno manje placa i nervoze i puno vise dobro iskoristenog vremena s bebama

    Sve pohvale mamama koje su odvajale (i odvajat ce) vrijeme za prirucnik


  32. #82
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj combo prvotno napisa
    dobra je iako mi se cini puno slika a malo teksta, npr za grceve nema nista sto je cesta pojava i cesto muci bebe
    na 87. stranici ima dosta o grčevima, vjerojatno ti je promaklo.

    djeca su zakon, hvala na odličnim komentarima!
    II izdanje u ponedjeljak ide u tisak, vidjet ćemo možemo li išta ubaciti.

  33. #83
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    prijateljica mi je rodila na SD i nije dobila knjižicu.
    a ja jedva dočekala da rodi da ju mogu prelistati

    jel ima šanse da ju naknadno dobije?

  34. #84
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    posalji mi njenu adresu na pp

  35. #85
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja također moram pohvaliti knjižicu, osobito me je dojmio onaj dio "Što beba poručuje mami" ili kako već se zove u trenu kad mi je nadobudna sestra vikala da L. pada na težini i da će dobiti žuticu ako ga ne nadohrani (baš me bilo zanimalo koliko je pao, ujutro je ispalo da uopće nije pao na težini), bio je to onaj prvi skok u razvoju i taj tekst (osim što me rasplakao) me još više osnažio u želji da isključivo dojimo

    sad ne mogu provjeriti, ali čini mi se da nema nikakve tablice u vezi dohrane, kada je sigurno uvesti koje namirnice..

    još jednom pohvale, i mm je pročitao cijelu knjižicu

  36. #86
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    cure sestra mi je rodila prije 15 dana u Petrovoj i nije ništa spominjala da je dobila-zašto Petrova bolnica kao najveće rodilište u Hrvatskoj to ne djeli i ona je kak ti bolnica prijatelj djece....moš mislit...užas od bolnice....užas!!!!!!
    Znam da je sv.Duh gradska bolnica, znači li da zbog toga dijele knjižicu a Petrova ne!!!!!
    Da kažem sestri da pita u Vodnikovoj ili nekako drugčije mogu do te knjižice?
    Njezina se beba nakon što je došla iz bolnice nije dala probuditi, pa kada je došla na Hitnu reklu su da je to beba jedna od milijun koja kada je gladna spava.... nikad čula za to....uglavnom i ja mislim da se neka djeca moraju buditi zbog dojenja....ja nisam imala takvih problema, dojila sam na zahtjev,(skoro non-stop ) jer moja nije, niti dan danas spava dulje od 2h 8)

  37. #87
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    ivana zg knjižicu može tražiti u Vodnikovoj.
    A da bebe spavaju od gladi je istina, izmori se organizam ...

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj sunchica prvotno napisa
    daje li i splitsko rodilište tu knjižicu?
    još uvijek ne ili???

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Sve pohvale za priručnik!

    Jedina mala primjedba mi je na njegu pupka: piše alkohol (ili 3%tni hidrogen) + antibiotski prašak, a šta nije bolje samo Octenisept? Tako su nama na Sv. Duhu rekli, nema potrebe za antibiotikom, a ni alkohol nije baš dobar za nježnu kožu.

  40. #90
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    svaka pohvala!!! :D
    dobila sam ju u Merkuru (BTW, bez paketa Sretna beba) i pedijatrica ju je silno hvalila, posebno kada je riječ o dojenju! bila sam presretna kada sam ju dobila, pojasnit ću zašto...
    obzirom da moja svekrva i suprug još od rođenja 1. djeteta ismijavaju udrugu, jer su njeni savjeti (koje ja primjenjujem( u suprotnosti sa svime u što sveki vjeruje- ˝m. formula ima sve potrebne sastojke i daje djetetu dovoljno hrane pa nedojeno dijete bolje spava i brže dobija na kilaži; duda pomaže da djetetu prije izbije zubić i da ga manje bole desni, te umiruje; spavanje u krevetu sa djetetom, nošenje i odgovaranje na svaki plač mogu samo razmaziti dijete i pokazatelj su majčine aljkavosti˝.
    ... MM se je oduševio kada je sam donjela knjižicu iz rodilišta, kao da mu je laknulo što su rodini savjeti službeno priznati kao preporuke rodilišta! Svako malo ju prolista, a prije je govorio da su to sve neutemeljene gluposti sa interneta...
    Knjižica je vrlo pregledna i izuzetno korisna, jedino mi se čini oskudnim dio o njezi.

  41. #91
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    meni je knjižica super!!!! svaka pohvala!
    mala, konkretna i jako korisna.
    poglavlje o dojenju sam pročitala dva put

  42. #92
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    tek sam sad vidjela ovu temu.
    ono što sam zapamtila o priručniku u bolnici i što mi je bilo žao je da su moje cimerice bile ogorčene zašto sveti duh dijeli "rodine knjižice" i kako se od roda više ne da živjeti. uvijek se iznenadim na takvu netrpeljivost, ali tada mi je bilo stvarno žao i pustila sam suzu umjesto da bilo što smisleno kažem .

  43. #93
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa
    ...i kako se od roda više ne da živjeti.
    ma mark
    to je super :D :D :D :D

    kad sam vec tu - s veseljem objavljujem da je ovih dana izaslo i drugo, izmjenjeno i nadopunjeno izdanje prirucnika "Iz Rodina kjljuna"

    a osim zagrebackih, u sljedecoj godini dobivat ce ih i pulske te dubrovacke rodilje

  44. #94
    Petrac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Rodila sam 22.10.2009. na Sv.Duhu i nismo dobili priručnik.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Pozdrav svima -
    rodila sam 24.veljače 2010 - čini se jaaako davnoooo a opet kao da je bilo jučer!
    Priručnik je mužić dobio u Vodnikovoj kad smo se prijavljivali za neku lovicu!
    Obožavam ga i svima ga preporučujem - ali ga nikome ne posuđujem!
    Šifra - Škrtica koja se boji da će mi ga netko zagubiti!
    Bravo RODE!

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    uuups!
    smota smotana - rodila sam 2009.
    moje zlato sam ima VEĆ godinu dana!

  47. #97
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    a možemo li mi koje nismo iz ZG dobiti priručnik poštom pa da je poštarina na naš račun?

  48. #98
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    ja sam knjižicu dobila od svoje susjede i odmah sam je stavila u torbu za rodilište.
    i dobro je da sam to napravila jer mi je jako pomogla kod dojenja.
    u vž-u sestre baš nisu od velike koristi kod problema s dojenjem, tako da sam uz pomoć ove brošure našla "pozu" za dojenje koja mi je pomogla da spriječim mastitis u nastajanju.

  49. #99
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Jako nam je drago zbog svih vas kojima je naš Priručnik pomogao!

    Rado bismo da se dijeli u svim rodilištima u RH, ali financijska situacija Gradova jednostavno ne dopušta takav trošak.
    Zagrebački Kljun financira Grad Zagreb, dubrovački, Grad Dubrovnik, a pulski - Grad Pula.

    Prošle godine smo dobili sredstva za 14000 zagrebačkih primjeraka, te po 700 pulskih, odnosno dubrovačkih.
    Voljeli bismo svima omogućiti da ga dobiju, ali to jednostavno nije u našoj moći iako se trudimo lobirati i javljati na natječaje...

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    A smijete li priručnik prodavati? Kao Rodin proizvod?
    Ili da bude neka cifra po želji - puno cura bi platilo 50tak kunica da ga imaju a time bi se isfinanciralo novo štampanje!

    A možda bi mi koje ga imamo mogle biti dobrice pa posuđivati svoj po sistemu 'šalji dalje' a ne ga držati za sebe kao ja!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •