Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 153

Tema: Iz Rodina kljuna - trebamo vase komentare na prirucnik

  1. #101
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ne možemo ga prodavati.
    Niti bismo mogle skupiti dovoljno novca za tisak.
    Na 15000 komada, pojedinačna cijena je oko 22 kune; onda možete zamisliti koliko bi koštalo da je naklada od recimo 1000 komada.
    A ne znam ni bismo li uspjeli i toliko prodati.

  2. #102
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    A smijete li priručnik prodavati? Kao Rodin proizvod?
    Ili da bude neka cifra po želji - puno cura bi platilo 50tak kunica da ga imaju a time bi se isfinanciralo novo štampanje!

    A možda bi mi koje ga imamo mogle biti dobrice pa posuđivati svoj po sistemu 'šalji dalje' a ne ga držati za sebe kao ja!
    posebno vi koje ste iz zg, za sljedeće dijete ćete ionako dobiti novi

  3. #103
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    a da date par primjeraka u gradske knjižnice gradova u kojima se ne dijeli pa da si možemo posudit i pročitat pa vratit?

  4. #104
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    a da date par primjeraka u gradske knjižnice gradova u kojima se ne dijeli pa da si možemo posudit i pročitat pa vratit?
    ajme koja dobra ideja, možda bi se to fakat moglo

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    posebno vi koje ste iz zg, za sljedeće dijete ćete ionako dobiti novi
    vidiš da odmah nestane - tko zna hoće li bit novoga baš u tom trenu!?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    evo ja bi možda svoj nekome i posudila - da sam ziher da će ga vratiti - ali to je ko biblija - moraš imati svoj jer nikad ne znaš kad će ti trebati!
    hvala Rodicama

    @ Apricot - ja još uvijek ne kužim zašto Vam ne dozvole da ga prodajete
    lako bi prodale 15000 komada po 30kn
    I još jedno pitanje - nisam u toku - jel ima novoga u Zagrebu u Vodnikovoj? ako ima jel smijem ja ići po novi pa poštom slati nekome van Zagreba - ko fol eto svoj mu dajem!
    samo kao ideja za cure koje nikako ne mogu do priručnika!

    ja bi baš pomagala ali sam baš škrta pa ne dam svoj!

  7. #107

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    i isprika Apricot - ovo je sve van teme - treba pisati kakva je priručnik a ne kako ga se dokopati!
    ako ga dobro nahvalimo možda netko još novčića uloži u njega!

    evo reklame -
    - toliko je dobar da ga ne želim dijeliti! -

    još jednom Bravo Rodice!

  8. #108
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    lako bi prodale 15000 komada po 30kn
    ti mora da se šališ. Pa nije to nova knjiga nives celzijus da ljudi kupuju ko ludi...


    Ja se bojim a 15000 komada ne bismo prodale duuuuugoooo, bez obzira na cijenu

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    dobro možda sam pretjerala - ali meni je priručnik bolji od nives i simone i svih njihovih knjiga
    ljudi uz večernji kupuju svašta i to po 39.99kn

    ideja - da se prime predbilježbe - cure koje žele kupiti priručnik, pa da vidite koliko je to interesenata
    koliko je samo na forumu cura koje žele priručnik a tek one koje nisu na forumu u Zagrebu i van Zagreba
    joj ne znam kako pomoći pa lupetam valjda - kad se kod nas novci ulažu u raznorazne stvari umjesto u prave stvari

  10. #110
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Malo da oživim ovu temu.
    Jel postoji još ta knjigica negdje da se može nabavit ili ne?
    Našla nam na internetu postoji u digitalnom obliku za prelistat al se nemože isprintat pa me eto čisto zanima dal je se još može nabavit u pravom knjiškom obliku?

  11. #111
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    na koji se mail salju komentari?
    ja imam par primjedbica!
    ja se inace svega sto procitam drzim ko pijan plota a onda bi neke stvari iz knjizice trebalo korigirati da se buduce mamice ne isprepadaju ko' ja!

  12. #112
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    na moj
    u profilu mi je

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ja bih priručnik - novi, rabljeni, kupit ili dobit - trebam informacije Ima li koja dobra duša koja bi mi pomogla?

  14. #114
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    javi se u rodu da ti cure pošalju

  15. #115
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    posalji mi adresu preko pepea

  16. #116
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    na moj
    u profilu mi je
    jesam li ja ćorki,nevidim ti je u profilu?

  17. #117
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    apricot.roda
    gmail

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    apricot & ivarica Hvala od

  19. #119
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam rodila neki dan na Sv. Duhu i prvo kad sam dosla na odjel sam dobila tu knjizicu i moram priznati da sam i vise nego ugodno iznenadena. Mada mi je ovo daleko od prvog djeteta procitala sam je cijelu, jer je puna korisnih informacija koje nije na odmet ponoviti.
    Hvala Rode!!

  20. #120
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Vi koje ste nedavno čitale Kljun - može opet malo pomoći. Naime, u dijelu koji se odnosi na roditeljstvo (mislim da su Rast i razvoj i Izazovi roditeljstva), smatrate li da bi štogod trebalo dodati, da nešto bitno nedostaje? Imate li kakvih primjedbi za taj dio Kljuna? Možete mi napisati ovdje ili na pp.

  21. #121
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Dobila sam knjižicu na Sv Duhu i pročitala ju, dio o dojenju je fantastičan, svaka pohvala!
    No kad su mi malenoj dijagnosticirali distoni sindrom uzela sam priručnik ponovno u ruke i bila iznenađena da u njemu nema ništa o baby handlingu koji svakoj bebi koristi, ne samo neurorizičnoj...

    Zato predlažem u sljedeće izdanje svakako uvrstiti barem stranicu o baby handlingu.

  22. #122
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Totto, babyhandling nije baš u Rodinoj domeni
    ne možemo preuzeti odgovornsot davanja savjeta/informacija o nečemu o čemu se nismo educirale
    posebno ako se radi o djeci koja imaju neku dijagnozu

    za to je potrebno obratiti se fizioterapeutima, fizijatrima...

  23. #123
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislim da totto misli kako drzati bebu, kako ju premotavati...onih par slicica iz udruge, mislim, oko.
    istina je da ti to nitko ne pokaze, ni u rodilistu, ni patronazne, ako ih ne pitas...

  24. #124
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to je sklizak teren
    jer, ako je dijagnoza u pitanju, onda je bolje ne raditi ništa, nego raditi pogrešno
    Totto ima neurorizično dijete, pa je potražila informacije u Kljunu
    možda bi i drugi tako

    ako u budućnosti u Rodi budemo imali nekoga tko je stručan u tom području i tko bi imao volje napisati to poglavlje, uz disclaimer da se odnosi isključivo na zdravu djecu... možda i to ubacimo

  25. #125
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    nitko ne bi vjezbao novorodjence,no dijete se od 1vog dana mora nekako podici iz krevetica,podojiti i promijeniti mu pelenu,spustiti nazad...
    a i ˝bolesnu˝ i zdravu djecu bi se trebalo prematati i podizati na isti nacin,nema nikakve razlike u osnovama....

  26. #126
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Kljun sasvim sigurno nije mogao obuhvatiti sva područja roditeljstva i njege/odgoja djece.
    Svatko zko ga je primio u ruke i pročitao, najvjerojatnije je pronašao temu koja mu nedostaje, koju bi obradio na ovakav ili onakav način.

    Nije isključeno da ćemo neka nova izdanja nadopunjavati, ali je trenutna odluka u Rodi da se baby-handlingom ne bavimo.
    Kako je netko gore napisao, udruga OKO ima sve to lijepo objašnjeno; nije baš nužno da sve što se tiče djece bude na jednome mjestu.

    http://www.udruga-oko.hr/_images/doc...und_finale.pdf

  27. #127
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Ali baby handling nije samo za neurorizičnu dječicu.... to je najbolji način rukovanja SVIM bebama i to svakodnevnog rukovanja bebama.

    Ne mislim na vježbe, već na ispravan način rukovanja sa bebom prilikom podizanja, podrigivanja, prematanja, presvlačenja, dojenja, baš kako leonisa piše. Nama su na trudničkom tečaju patronažne sestre rekle da bebe dizemo primanjem za rameni zglob, što je potpuno pogrešno i ne koristi (da ne upotrijebim teže riječi i kažem da šteti) SVAKOJ bebi, a ne samo neurorizičnoj.

    Ne razumijem zašto je to problematično ubaciti u priručnik, kad se u njemu nalaze informacije o zdravlju (a niste liječnici), o autosjedalicama (a niste prometni stručnjaci), o dohrani (a niste pedijatri ili koji već dr. liječnici)...

    I mislim da je to, uz dojenje, najbitnije što se u jednom priručniku mora naći...jer ja sam uspješno dojila (sa 4 mjeseca je udvostručila porođajnu težinu) ali sam pri tome imala pogrešan položaj bebe (ručica joj je ponekad visila). Pratila sam koliko ima i kakvih pelena, prematala je svaka dva sata, ali na pogrešan način (dizala nožice u vis).

  28. #128
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dio o zdravlju JE pisala liječnica, naša članica
    dio o autosjedalicama su pisale educirane savjetnice za autosjedalice (sa inozemnim certifikatom)
    dio o dojenju i dohrani su pisale savjetnice za dojenje i dohranu, uz pomoć pedijatrica i nutricionistica

    dopustite da znamo svoje kapacitete i ingerencije
    važno je da se sa priručnikom i vi i mi osjećamo dobro

    kako sam rekla, nije isključeno da ćemo u nekoj budućnosti imati mogućnosti napisati poglavlje i o baby handlingu, ali u sljedećem izdanju sigurno neće biti

  29. #129
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    potpisujem Totto i razumijem apricot
    vjerujem da je teško objediniti i obuhvatiti sve važne teme i pokriti stručnim mišljenjima i preporukama
    u pitanju su ozbiljne stvari kojima se ne pristupa paušalno
    a baby handling je sigurno jedna od njih i svakako bi bilo lijepo da roditelje doista ima tko uputiti
    jer kao što Totto kaže o tome nema nigdje ni riječi, od rodilišta do pedijatara (osim ako na svoju ruku kopaš)

  30. #130
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    šteta

    možda ću zvučati zlobno, ali dojenje i majčino mlijeko (kojemu se sa pravom polaže toliko pažnje) je, nažalost, zamjenjivo sa drugom hranom, no kad dijete ima motoričkih problema (a svako deseto ih ima), tada se njegov razvoj ne može zamijeniti niti sa čim drugime...a posljedice za dijete zbog lošeg rukovanja sa njime mogu biti dalekosežne i utjecati na sve aspekte njegova života


    po istom principu po kojem ste surađivali sa pedijatrima i nutricionistima surađivati se može i sa fizijatrima...nadam se da će se to jednom i ostvariti

  31. #131
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    da li se prirucnik dijeli u Petrovoj?
    ako ne, da li i dalje postoji mogucnost da ga zena dobije u Vodnikovoj 14, gradski ured za zdravstvo

  32. #132
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    da li se prirucnik dijeli u Petrovoj?
    ako ne, da li i dalje postoji mogucnost da ga zena dobije u Vodnikovoj 14, gradski ured za zdravstvo
    ne
    ne
    moj savjet rodiljama koje dodju u petrovu, ako zele kljun, neka pitaju osoblje zasto se samo u petrovoj kljun ne dijeli

  33. #133
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Totto prvotno napisa Vidi poruku
    šteta

    možda ću zvučati zlobno, ali dojenje i majčino mlijeko (kojemu se sa pravom polaže toliko pažnje) je, nažalost, zamjenjivo sa drugom hranom, no kad dijete ima motoričkih problema (a svako deseto ih ima), tada se njegov razvoj ne može zamijeniti niti sa čim drugime...a posljedice za dijete zbog lošeg rukovanja sa njime mogu biti dalekosežne i utjecati na sve aspekte njegova života


    po istom principu po kojem ste surađivali sa pedijatrima i nutricionistima surađivati se može i sa fizijatrima...nadam se da će se to jednom i ostvariti
    komentar o dojenju nije zloban nego bezvezan
    roda se bavi dojenjem, ne bavi se baby handlingom
    ja se cudim kako smo uopce prezivjeli motoricki spoosobni sve ove milijune godina dojeci s rucicama koje nam vise

    djecom koja imaju motorickih problema bave se razlicite udruge, timovi strucnjaka, u kljun ne mozemo stavljati informacije za koje ce roditelji misliti da se odnose na svu djecu i da za svu djecu treba nekakav poseban "handling"
    Posljednje uređivanje od ivarica : 22.08.2012. at 10:37

  34. #134
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    djecom sa motoričkim problemima se ne bave udruge već roditelji

    isti oni kojima je priručnik namijenjen...pa nije valjda priručnik namijenjen samo dojiljama?

    iznenađena sam...rode se bave dojenjem, SAMO dojenjem? moj prijedlog da se u priručnik u vrsi nešto o baby handlingu je bio u najboljoj namjeri da se u jednom izvrsnom priručniku roditeljima barem spomene da to postoji (jer postoji dio u kojem lijepo pišu koji to znakovi upozorenja koji upućuju da možda postoje problemi u razvoju)

    vidim da sam dirnula u Ahilovu petu sa komentarom o dojenju, što je sasvim pogrešno protumačeno...


    tvoj komentar o preživljavanju je, za roditelje neurorizičnog djeteta kojeg doktori razvlače na sve moguće pretrage i koji se potucaju sa bebicama po raznim čekaonicama jer samo žele da im dijete odraste zdravo, prilično neukusan..ili smo mi svi budale zajedno sa neuripedijatrima, fizijatrima, logopedima, psiholozima i dr...?

  35. #135
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    totto, evo jedna tema od prije 4 godine http://forum.roda.hr/threads/28673-P...-baby-handling

  36. #136
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Totto prvotno napisa Vidi poruku

    isti oni kojima je priručnik namijenjen...pa nije valjda priručnik namijenjen samo dojiljama?

    iznenađena sam...rode se bave dojenjem, SAMO dojenjem?
    ma naravno da ne
    zato Kljun ima 6 poglavlja i više "podpoglavlja"
    zašto je teško razumjeti da se Roda ne može baviti svim područjima roditeljstva?

  37. #137
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i, da ne bi bilo kako se češemo gdje nas svrbi...

    moje dijete je bilo neurorizično
    prošli smo i Goljak i Polovine i Sabola
    ravnateljica Goljaka mi je postala "prijateljica" koliko smo bile na liniji i koliko sam puta razgovarala s njom
    pročitala knjiga i knjiga
    i sa Polovinama bila stalno u kontaktu

    zato znam koliko je to područje važno
    i koliko nije u domeni Rodina djelovanja

  38. #138
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Totto prvotno napisa Vidi poruku
    tvoj komentar o preživljavanju je, za roditelje neurorizičnog djeteta kojeg doktori razvlače na sve moguće pretrage i koji se potucaju sa bebicama po raznim čekaonicama jer samo žele da im dijete odraste zdravo, prilično neukusan..ili smo mi svi budale zajedno sa neuripedijatrima, fizijatrima, logopedima, psiholozima i dr...?
    nijedan moj komentar nije se odnosio na neurorizicnu djecu, pa ti si rekla da se baby handling odnosi na svu djecu i iskljucivo sam time isprovocirana

  39. #139
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Zasto si isprovocirana? Ne radi se o nekim baby signs,fitnessom isl pomodarskim tecajevima....

    Pitaj bilo kojeg neuropedijatra da li se osnovni baby handling odnosi na svu djecu ili samo neurorizicnu!
    A uostalom,Totto je dobro primjetila,u jednu ruku se i doticete toga kad postoji tablica psiho-motorickog razvoja po mjesecima....

  40. #140
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    isprovocirana zato jer petu godinu gledam i slusam kako mame zbog babyhandling uputa svoju djecu urednog motorickog razvoja drze u polozaju koji otezava dojenje - zato sam i rekla ono - da se cudim kako smo prezivjeli s rucicama koje vise.
    taj savjet da se rucica stavlja naprijed izmedju mame i djeteta kako je ilustrirano u bh brosuri i kako se redom trudnicama na tecajevima prezentira mozda jest koristan za rizicnu djecu, o tome stvarno niti mogu niti zelim suditi, ali ostaloj djeci otezat ce ili onemogucit ispravan hvat dojke.

  41. #141
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja se slazem s ivkom. i isto tako mislim da beba doji u vise polozaja i ne mislim da ce samo taj jedan koji se prakticira xminuta na dan imati utjecaja kod zdrave djece. a ona slika je malo ekstremna.
    s druge strane, kad je frka, dojila bi ju i da ju za petu drzim ako treba. nije da nisam i tome bila blizu.

    meni je puno gora stvar i opasnija to sto ju ne znam nositi na desnoj ruci i desnom ramenu pa joj je lijeva ruka i rame skolska, dok desnu trebam ispravljati. ista stvar je i s glavicom. dojis nesto malo u toj pozi, nosas pola dana kad je u budnom stanju...

  42. #142
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    vrtim film u glavi jeli to meni smetalo (jer znam da sam pazila na ruku,ali to je daleko vise izrazeno pri nosenju) ali se iskreno ne sjecam da je to bio neki kamen spoticanja...
    uostalom,sve i da to nekome otezava,to je samo jedan od brojnih polozaja za dojenje,bilo bi too much zakljuciti da netko nije uspio dojiti radi BH-a!
    (barem svi ovi koji se javljaju na forum s problemima u dojenju to nikad nisu spomenuli....)

    no dobro,BH-a u sljedecem izdanju nece biti,u dogledno se vrijeme mozda ubaci koja rijec,pa onda mozda i poglavlje....

  43. #143
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    ivarica, ja svoju malo gotovo isključivo dojim ležeći (jer su to rijetki trenutci kad odmaram noge) znači ona je na boku i ručica joj je uvijek između nje i mene, nikad ne leži na njoj, dapače, sa gornjom ručicom uhvati svoju omiljenu ciku, a donjoj ručicom uhvati tu gornju ručicu u pregibu lakta i uživa

    sjedeći dojim samo kad sam vani i nemam problema sa dojenjem u BH položaju, nasreću moja izjelica bi pravilno uhvatila ciku i da ju, kao što leonisa kaže,okrenem i držim za pete

    veliki sam pobornik dojenja i za mene druge opcije nije bilo i nikad neće biti, MM sam istjerala iz bračnog kreveta da bi malena i ja imale svoj mir i ona po cijele noći mogla cicati kad god poželi...

    al nije dojenje jedino o čemu treba podučiti roditelje i ono ne mora niti bi smjelo isključivati poticanje ispravnih motoričkih obrazaca upravo sa BH, izuzev kad se radi o krajnjim slučajevima kad se spašavaju vitalne funkcije (kad beba slabo papa i sl)...

    no dobro, apricot je iznijela argument koji prihvaćam sa nadom da će jednog dana i BH naći koji redak u priručniku

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    ja sam dosla na ovu temu samo da bih iskomentirala prirucnik koji je super, mi smo ga dobili u rodilistu i svaka cast rodama urednicama koje su ga slozile.

  45. #145
    4palacinke avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    60

    Početno

    Ja sam rodila u ST rodilištu i nisam dobila priručnik, što mi je jako žao. Nadam se da su mene slučajno preskočili, a ne da se u ST ne dijeli. Moja preporuka je da ga dijelite odmah po porodu, ili barem u onih prvih dan-dva, jer sam u rodilištu imala najviše vremena za čitanje, otkako sam stigla doma, jedva se stižem istuširati, a kamoli čitati

    Što se ove gore prepiske o BH tiče, mislim da bi bilo dovoljno navesti kontakte na koje se roditelji mogu obratiti u slučaju da ih zanima nešto o tome. Meni su stranice Rode super zato što im vjerujem, slažem se s njihovim stavovima, tako da kada na njima nešto pročitam to mi je u istoj kategoriji kao i savjet pedijatra. Zato kada na njihovim stranicama nađem link, vjerujem i tom linku.

  46. #146
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    palačinko, split ne dijeli kljun
    možda hoće, trudimo se

    za sada se dijeli u 3 zagrebačka rodilišta, a jedno vrijeme se dijelio u puli i dubrovniku
    budući da tisak mora financirati lokalna vlast, o njima ovisi
    pa ako imaš koga kod koga bi mogla lobirati...

  47. #147
    4palacinke avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    60

    Početno

    Nemam doduše nikoga poznatoga, ali ništa me ne košta napisati koje pismo gradonačelniku ili gradskom vijeću.
    Znam da su financije sada problem, ali ko ne pita neće ni dobiti...

  48. #148
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Meni je prirucnik odlican
    Rodila sam u Podobniku, tamo se ne dijele, pa sam ga sama narucila. Inace vidim da je Pag među gradovima koji su ga financirali, pa ne znam kome da se obratim, da ga mozda pocnu dijeliti u Pagu (na pregledu kod ginekologa prije termina, ili da ga patronazna donosi...).
    Toliko je korisnih stvari napisano i toliko zabluda rijeseno, da mislim da bi bilo dobro procitati ga prije poroda. U onim prvim danima nakon poroda smo ionako prepune hormona, dojmova, strahova, informacija, pa je dobro prije se ohrabriti, barem po pitanju dojenja.
    U svakom slucaju, super stvar

  49. #149
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    prirucnik "Iz Rodina kljuna" mozete naruciti preko web shopa, ili ga kupiti u Rodi (u vrijeme prodaje pelena)

    https://webshop.roda.hr/knjige/priru...na-kljuna.html

  50. #150
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    prirucnik "Iz Rodina kljuna" mozete naruciti preko web shopa, ili ga kupiti u Rodi (u vrijeme prodaje pelena)
    https://webshop.roda.hr/knjige/priru...na-kljuna.html

    Hvala na info, znam i narucila sam ga, al kome se mogu obratiti kako bi ih grad (koji se, kako pise, ukljucio u financiranje) dijelio novim mamama? Direktno gradu? Domu zdravlja? Patronazi?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •