Nakon što sam odradila terapiju Canastenom (koji mi nikad nije ništa rješavo) gin mi je dao terapiju Neo Penotrana za moji kućnu neljubimicu Candidu. Odmah mi je rekao kako "mu plaše pacijentice" i pokazao mi prospekt lijeka, gdje se kaže da nije preporučljiv u 1. tromjesećju, ali se može davati u trudnoći ako postoje indikacije. pošto na svim lijekovima postoji izričita ograda u trudnoći, rekla sam u redu, i kupila lijek. U apoteci mi niko ništa nije rekao, ali kad sam pročitala informacije o lijeku, "isprepadala" sam se sama. Lijek je kombinacija mikonazola i metronidazola. Ono što me je dojmilo je da "metronidazol prolazi placentnu bariujeru i dospjeva u krvotok fetusa" i "u trudnoći se primjenjuje samo kad je korist za trudnicu veća od mogućeg rizika". Dojilje koje ga moraju primjeniti trebaju prekinuti dojenje do kraja terapije :? . Pravo da vam kažem, situacija sa iscjedkom nije baš tako kritična. Odlučila sam ne početi terapiju do kontrole u Utorak, kad ću gina još jednom detaljno ispitati postoji li nešto blaže što bi mi koristilo.
Imate li kakvih iskustava ili savjeta, baš sam nešto negativna prema ovom lijeku, a i prije kad sam koristila metronidazol, jako sam ga loše podnijela (uzimala oralno, nisam bila trudna), bila sam bukvalno bolesna tih dana, i ne mogu da zamislim šta bi to uzrokovalo bebici :/