Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: mučnine

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno mučnine

    ako već ima tema, molit ću moderatore samo da je spoje.

    ja , naime, imam skoro pa nepodnošljive mučnine.
    bude me po noći i tjeraju da trčim u dva ujutro povraćati.
    isto tako čim oči otvorim ujutro osjećam mučninu koja traje čitav dan.

    pojedem nešto i samo nakratko mi bude bolje.

    ispovraćam se . pa isto tako. samo nakratko.

    prilično sam disfunkcionalna radi tih mučnina, a dodatni umor i niski tlak mi baš ne pomažu..pa po cijele dane ležim na kauču i gledam tv.... trauma mi je otići do fakulteta i natrag. uopće ne znam što bih.

    ginekologica mi je preporučila neke tablete protiv mučnine, točnije, čepiće...znam da mi sigurno nebi dala nešto bezveze, ali sam prilično skeptična prema takvim supstancama... pa me zanima ima li itko kakvog iskustva s tim?

    da ih pijem ili da ostanem idućih 6 tjedana ležati i povraćati par puta dnevno?

  2. #2
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Možda da lizneš malo krvi...

    Ja se šalim, ali znam da tebi nije do šale.
    Miruj i jedi samo ono što ti smiruje mučninu.
    Meni je to npr bio prepečenac, ali to je vrlo individualno.
    Tablete protiv mučnine, kao niti te čepiće nemoj uzimati dok još kako-tako funkcioniraš, nisu dobre za trudnice, pogotovo u ranoj trudnoći kada je organogeneza.
    ßhcg ti raste i zato ti je loše, ali se negdje poslije desetog tjedna trudnoće počinje postepeno smanjivati, pa će ti ubrzo biti malo lakše.
    Forumašice su svojevremeno preporučale neku homeopatsku remediju za trudničke mučnine, kao i neke narukvice, pokušaj nešto o tome naći u pretražniku.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Možda da lizneš malo krvi...

    Ja se šalim, ali znam da tebi nije do šale.
    Miruj i jedi samo ono što ti smiruje mučninu.
    Meni je to npr bio prepečenac, ali to je vrlo individualno.
    Tablete protiv mučnine, kao niti te čepiće nemoj uzimati dok još kako-tako funkcioniraš, nisu dobre za trudnice, pogotovo u ranoj trudnoći kada je organogeneza.
    ßhcg ti raste i zato ti je loše, ali se negdje poslije desetog tjedna trudnoće počinje postepeno smanjivati, pa će ti ubrzo biti malo lakše.
    Forumašice su svojevremeno preporučale neku homeopatsku remediju za trudničke mučnine, kao i neke narukvice, pokušaj nešto o tome naći u pretražniku.
    haha. krv. palo mi je i to na pamet ali mi se neda

    probat ću s prepečencom.

    ali ove mučnine su stvarno grozne...
    kao ono kad imaš gripu recimo pa ti se čak i mišići počnu grčiti....i tako već ima skoro pa tjedan dana.
    ma užas....

    kaže mi prijateljica da moram puno spavati da spriječim mučnine..a mislim..kako da spavam kad me mučnina probudi usred noći.


    možda ja previše to traumatično doživljavam, inače sam na želudac dosta osjetljiva...ali stvarno se osjećam..prejadno.

    dobro mi je jedino kad osjetim bolove u leđima i maternici... onako neke opake... uf...onda barem nakratko zaboravim na mučninu... pa ono samo čekam da me strefi u leđima čisto tako da mi ne bude mučno

  4. #4
    crow avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    55

    Početno

    evo jos jedne.
    ja sam u 13 tjednu i od 7. tjedna svakodnevno povracam, najmanje 2 put na dan.
    iscrpljena sam i umorna vise, ne mogu normalno prosetati kroz grad jer osjetim na svakom koraku miris koji mi smeta, ne mogu popit pice u kaficu jer ako miris kave namirisem zeludac mi se dize, o kuhanju neceg svjezeg za rucak mogu samo sanjati... tjednima jedem samo pecivo to je jedino sto mogu zadrzat u sebi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •