Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Reiki i bioenergija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno Reiki i bioenergija

    Razmišljam o inicijaciji u prvi stupanj reikija, pa bih voljela prije ići kod nekoga na tretman da probam kakav je osjećaj i kako djeluje.(po mogućnosti da je terapeut iz Zadra da ne moram putovati, ali ako nije nema veze)

    Zanimaju me vaša iskustva, kod koga ste bili(na pp kako ne bi bilo prevelike reklame), dajete li i sami reiki.

    Isto me zanimaju iskustva s bioenergičarima, i dali se netko od vas bavi time.

    Pošto je prije tema o ovome zaključana zbog rasprave s religijskog stajališta molim sve da ovdje ne raspravljamo o religiji već o naslovu teme.

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    prva stvar s kojom trebaš biti "na čisto" je - zašto želiš na reiki... kad to rasčistiš, neće ti trebati "probni" tretman .

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    prva stvar s kojom trebaš biti "na čisto" je - zašto želiš na reiki... kad to rasčistiš, neće ti trebati "probni" tretman .
    Potpis.

    Da ne ispadne da je potpis jedino što ću napisati mogu ti samo reći da jedan tretman ne znači ništa. Za "probu" ti se ništa neće dogoditi. Možeš osjetiti malo topline, malo strujanja kroz tijelo, blago gibanje nekog dijela tijela, ali ništa spektakularno. Dugoročno... Reiki te promijeni. Sad kad gledam sebe unazad... drugačija sam iznutra, lakše se nosim s koječim, počistila sam si život od osoba kojima u njemu nije bilo mjesto ( ne namjerno! ), bolje osjetim ljude (nažalost, nekad to nije lako jer se dosta osjeti tuđa energija pa bih više morala raditi na zaštiti sebe)... Ma, teško je ovako reći sve o Reikiju. Pročitaj više na http://www.reiki-hara.hr/forum2/index.php. Slobodno tamo pitaj sve što poželiš.
    Obavezno pročitaj i http://www.reiki-hara.hr/joomla/index.php, a ako te nakon toga zanima nešto pitaj.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Hvala na linkovima, malo sam prošvrljala po njihvom forumu, kasnije cu detaljnije.

    Uglavnom tamo kažu da treba paziti na izbor majstora, kao i da su neki prije inicijacije prošli nekoliko tretmana pa da se tek tada odlučuje o inicijaciji, premda ne mora tako biti.

    Volim uvijek čuti iskustva drugih kao i preporuke, pa tek onda probat po nekom svom osjećaju odlučiti što ću izabrati. Zato bih volila imati "probni" tretman.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Hvala na linkovima, malo sam prošvrljala po njihvom forumu, kasnije cu detaljnije.

    Uglavnom tamo kažu da treba paziti na izbor majstora, kao i da su neki prije inicijacije prošli nekoliko tretmana pa da se tek tada odlučuje o inicijaciji, premda ne mora tako biti.

    Volim uvijek čuti iskustva drugih kao i preporuke, pa tek onda probat po nekom svom osjećaju odlučiti što ću izabrati. Zato bih volila imati "probni" tretman.
    Ako nemaš neku akutnu bolest s jasno izraženim simptomima teško da ćeš učinak tretmana osjetiti odmah. Kod kroničnih bolesti treba malo duže. Za promjene u čovjeku što se tiče načina na koji doživljava ljude i svijet oko sebe još više: traje godinama i događa se neprimjetno.

    Za inicijaciju ti je nekako specifično da ljudima jednostavno dođe pravo vrijeme za to. Osjetit ćeš ako se to treba dogoditi. Sve ti se nekako poklopi. Ja sam inicijaciju u Reiki I prošla kao studentica za vrijeme rata kad novaca nije bilo. Jednostavno mi se poklopilo tako da sam je dobila besplatno (barem što se novca tiče).

    Što god odlučila-sretno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Inače sam dobrog zdravlja, pa zdravlje nije razlog mog zanimanja za reiki, već znatiželja i želja da naučim nešto novo. bavila sam se raznim sportovima i radim sad kao instruktor i znam koliko je važno održavati tijelo u formi i zdravo se hraniti ali osjećam da to nije sve, da postoji još nešto, zato me zanima sve u vezi s energijom i kako se ona manifestira i kako utječe na čovjeka i zdravlje. To bi mi se znanje ili jednog dana vještina super poklopilo s ovim što sad radim sad intenzivno čitam, pitam druge za iskustva pa cu onda izabrati sto mi se čini za mene najbolje.

    Znam da se ništa ne postiže preko noći i ne očekivam ništa specijalno odmah na početku, već želim čisto probati da vidim što onaj glasić unutra kaže a to.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    i ja bi na tretmane..već samo išla na desetak...ponešto za otvaranje, ponešto za ozdravljivanje...ali sada mi je moja kumica koja mi je davala reiki otplovila vu Ameriku pa neznam kome da se obratim...
    ...a osjećam da mi baš treba.

    i inače...to je odličan osjećaj..nikada se nisam osjećala lakše i bolje nego nakon reiki tretmana...sav si smiren i neopisivo ništa te ne može izbaciti iz takta....zapravo je vrlo nevjerojatno za one koji ne prihvaćaju protok univezalne energije kroz nas...

    meni je bilo super i baš bi mi trebalo opet...možda čak na malo višem nivou ovaj put jer mi se čini da tad nisam baš bila spremna za odricanje od nekih stvari.

  8. #8
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Imam i ja jedno pitanje u vezi reikija (možda bi mi mim znala odgovoriti):
    primila sam inicijaciju i završila prvi stupanj reikija, a zatim sam primila inicijaciju za drugi stupanj, ali ga nisam završila. Mogu reći da su mi inicijacije oba stupnja bile iznimni i prekrasni doživljaji i da mi je reiki pomogao u teškom periodu u životu. Problem je bila majstorica reikija zbog koje sam osjetila jak otpor i prestala prakticirati reiki tako da drugi stupanj nisam završila. Otpor sam osjećala zbog nekih njezinih izjava, ali najviše zbog financija jer sam osjetila da me žena naveliko iskorištava u tom smislu.
    Dosta je vremena prošlo, dosta sam toga zaboravila, a voljela bih opet početi prakticirati reiki. Zanima me mogu li naći drugog majstora i završiti drugi stupanj (pretpostavljam da se inicijacije ne ponavljaju :? ) ili bi bilo bolje nešto drugo? Uglavnom, ja bih da netko to sa mnom opet malo prođe, da završim drugi stupanj i počnem opet prakticirati reiki (prvenstveno na sebi, možda na mm-u). Ima li netko savjet?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja sam završila 2.stupanj Reikija prije 10 godina. U ono vrijeme sam ga koristila intenzivno i uvijek sam ga doživljavala kao otkriveni dio sebe, nešto što svi imamo oduvijek, samo malo zablokirano... kao kad naučiš crtati nakon što to 20 godina nisi mogao i u tom trenu ti se čini da si to mogao oduvijek, samo je nešto nedostajalo.

    Ne doživljavam Reiki kao ništa drugo nego pojačanu vlastitu energiju koja me umiruje, smiruje i liječi.

    Sada ga više ne radim kao ranije, koristim ga samo kad me nešto boli. Ali i to je nešto. Tabletu protiv bolova nisam uzela od kad ga imam. Bolove u trbušćiću moje djece liječim rukama. Već moj najmlađi zna dignuti majci i reći nam: "Liječi mi trbuh." Ja stavim ruku i moja toplina i ljubav ga miluju iznutra. Ja bi time nazvala reiki - toplinom i ljubavlju.

    I ja sam bila na TM-u i radila ga godinama, no nikad mi nije sjeo do kraja. Puno nepoznanica mi je ostavljeno i kao da nije bitno da znam, zašto je ovo ovako ili onako. To nije moj princip funkcioniranja. Isto tako, kad smo bili na moru sa Majstorima, prijateljima, zamolili su nas da u toj kući ne radimo Reiki što mi je bilo stvaaarno suludo i razočaralo me vidjevši kako Tm u najmanju ruku ne pomaže da se um otvori, ma koliko pomogao za vlastitu konherenciju moždanih valova.

  10. #10
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Anita, nemam riječi kako bi to bolje sročila od tebe! Evo ja sam majstor reikija i zato malo podižem ovu temu. Ne razumijem kako bi vas trebalo "poučiti" kako koristiti reiki na drugom stupnju.
    Osoba se inicira, nauči sve o simbolima koje primi i koristi ih. Dakle, ako ste inicirane na drugi stupanj, možete slobodno raditi. Pa čak i ako ne znate simbole, odašiljete puno jaču energiju nego na prvom stupnju.
    Ako imate bilo kakva, pa i vrlo konkretna pitanja, mogu vam odgovoriti.

  11. #11
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja sam prošla prvi stupanj reikia i odustala. Sad nekako mislim da sam bila mlada i naivna jer sam nakon svega imala osjećaj da sam iskorištena.
    Ta moja majstorica reikia je imala takoreći nesređen život. Nekako mi nije bila kompetentna otvarat mi oči, a ona se meni činila slijepa...
    Sad čak imam osjećaj da sam bila zavedena. I da sam uvelike izgubila vezu s real life a sve to pod izlikom da sam sad više u tom duhovnom svijetu... ostao mi gorak okus.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    U međuvremenu otkada sam postavila ovu temu završila sam dva stupnja reikija. Moja iskustva su super, i ona s reikijem i ona s učiteljicom koja me inicirala. Također su mi super bili i ljudi koji s sa monm bili na tečajevima. Bila je super atmosfera.

    Također sam išla i na TM i s tim nisam nešto prezadovoljna.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    I ja sam bila na TM-u i radila ga godinama, no nikad mi nije sjeo do kraja. Puno nepoznanica mi je ostavljeno i kao da nije bitno da znam, zašto je ovo ovako ili onako. To nije moj princip funkcioniranja. Isto tako, kad smo bili na moru sa Majstorima, prijateljima, zamolili su nas da u toj kući ne radimo Reiki što mi je bilo stvaaarno suludo i razočaralo me vidjevši kako Tm u najmanju ruku ne pomaže da se um otvori, ma koliko pomogao za vlastitu konherenciju moždanih valova.
    I meni je nekako dojam da su na TM-u prilično zatvoreni, premda je meni učiteljica ok, ali ljudi koji dolaze na grupne meditacije mi mikako ne pašu, zato sam i bila samo par puta.

    Jako volim učiti i saznavati o svemu vezanom za alternativu, ali u tom području ima svakakvih ljudi koji imaju velikih problema s egom i sa samima sobom pa čovjek mora biti oprezan i slušati svoju intuiciju.

    Čula sam iskustva nekih da su ih razne tehnike odvlačile previše od svakodnevnog života i da su zato prestali s njima.

    Moje iskustvo je baš obratno, tih sat vremena dnevno koje odvajam za sebe, bilo da radim reiki, meditiram ili čitam o tome ne samo da me nije odvuklo od svakodnevnog života, već ga je osvijetlilo sa raznih strana, i što je najvažnije puni mi baterije, bolje funkcioniram na svim područjima.

    Međutim treba prihvatiti određeni proces čisćenja koji se može dogoditi nakon iniciranja u neku tehniku, kod mene traje već četiri mjeseca i u to vrijeme su mi se vratili neki stari zdravstveni problemi, ništa ozbiljno, i sad polako sve prolazi. Međutim premda sam bila spremna na tako nešto i upozorili su nas na tečaju, jedan dio mene je očekivao da ću nakon reikija i meditacije biti super zdrava i da ću si sve probleme i bolove rješavati gotovo trenutno. Ali nema čarobnog štapića i već sam se prilično naučila strpljenju.

  14. #14
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Reiki je prekrasna tehnika koja mi je puno pomogla u životu, pomoću nje rješavam zdravstvene probleme, poboljšavam odnose s drugima a najprije sa samom sobom, prolazim lakše kroz određene situacije u životu, čistim emocionalne izboje vezane za prethodna iskustva...i još puno toga. Stvarno je dobar osjećaj kada znam da si mogu sama pomoći.

    To je tehnika rada, znači, ako želimo rezultate, trebamo je primjenjivati(što pojedinci često zaborave pa tvrde da ne djeluje).

    Važno je ići na tečaj kod osobe koja zna što radi.

  15. #15
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Podižem temu.
    Molim vas ima li nekoga iz Osijeka tko je išao u Osijeku na Reiki'Zanimaju me iskustva i preporuke?
    Jako bi rado išla na prvi stupanj ali ne znam tko se time u Osijeku bavi.
    Usput uopće se ne mogu ulogirati na onaj njihov forum.

  16. #16
    pevi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    3

    Početno

    pozz
    ja sam reikistica iz os tj tamo sam prošla tečaj još kao studentica 1998 meni je odličan reiki, od tada ga redovno prakticiram tj. živim puno mi je pomogao i imaš odlinog učitelj reikia u os a to je Vera K. sastanci su svake srijede u vrtiću na sjenjaku od 18.30.

  17. #17
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj pevi prvotno napisa Vidi poruku
    pozz
    ja sam reikistica iz os tj tamo sam prošla tečaj još kao studentica 1998 meni je odličan reiki, od tada ga redovno prakticiram tj. živim puno mi je pomogao i imaš odlinog učitelj reikia u os a to je Vera K. sastanci su svake srijede u vrtiću na sjenjaku od 18.30.
    hvala na info
    imaš li neki kontakt telefon

  18. #18
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Pokušavam po netu naći neki kontakt telefon ali ne uspijevam.
    Ne mogu vjerovati da se reiki tečajevi u Osijeku ne oglašavaju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •