Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: Iskustva sa Bambinomio pelenama

  1. #51
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Mi ih nekada tj. cesto da koristimo sa Imse vimse coverom, sa gDiapers coverom i sa Bumkins, i uvijek je odlicno. Kakica malo procuri na cover (ali to nam je kod svake tako), pipi skoro nikad. Presvlacimo cca svaka 3-4 sata s tim da kakicu odmah jer uvijek znam tocno kad se pokaka. Inace meni tj. nama su ove pelene mrak!

  2. #52
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Mi ih nekada tj. cesto da koristimo sa Imse vimse coverom, sa gDiapers coverom i sa Bumkins, i uvijek je odlicno. Kakica malo procuri na cover (ali to nam je kod svake tako), pipi skoro nikad. Presvlacimo cca svaka 3-4 sata s tim da kakicu odmah jer uvijek znam tocno kad se pokaka. Inace meni tj. nama su ove pelene mrak!

  3. #53
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Mi 6mj-10,3kg i na XL koje kombiniran sa 9-12. Uvijek sam koristila dvije veličine- onu na kojoj jesmo+ malo veću. Kad ove do 15kg preraste, mislim da je vrijeme za gačice za odvikavanje. Taman dolazi i toplije vrijeme tada i mi čemo biti bezpelenaši. Do tada otkrila sam kako se ove bijele gačice od kakice fino operu ručno sa pastom za zube. Pa ako je hiča ja lijepo pastu na flekicu i tople vode i za min gotova stvar.

  4. #54
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    mi smo kupili bambinomio pelene prije nego se beba rodila
    iskreno ja se nišam našla s njima. koristila ih možda 2 puta tako da će sad ići na prodaju

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj mamma2 prvotno napisa
    mi smo kupili bambinomio pelene prije nego se beba rodila
    iskreno ja se nišam našla s njima. koristila ih možda 2 puta tako da će sad ići na prodaju
    U čemu je bio problem?
    Što sad koristite?
    Šteta da odustaneš kad ih već imaš
    Meni su obadvoje u njima, pa piši ako imaš pitanja

  6. #56
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Ja sam kupula još trudna i od početka je u njima. Obožavamo ih. moje frendice su se i kladile da ću odustati prvi mj. Prije dva mj sam ja njima prkosila i zbrojila koliko su one potrošile novaca na pelene, a mi dosad 2700kn.

  7. #57
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    I ja sam ih kupila dok sam bila trudna, i jos gro vrsta svakakvih pelena - aio, fitted... no ove foldice su nas odusevile od prvog presvlacenja i osim GDiapers koje sad koristimo, nema im ravnih. Sve ostalo nam je second best. Zasto vama nisu ok?

  8. #58
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    imamo ME s kojima sam oduševljena :D
    kupila sam malo ovih i paket bambino mio
    bambino mio mi je uvijek procurio.,pa bih ja onda zategnula malo jače gaće, onda mu je bilo sve crveno od gumice...
    pelenu kad mu presavijem imam osjećaj da mu je do koljena i da mu smeta nekak mi je ta pelena bila predebela
    te pelene smo koristili svega par puta jer kad mu ih god stavim njemu sve promoči i moram ga cijelog presvući
    ili je moje dijete tako građeno ili sam ja smotana
    izaberite od to dvoje

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    I nama su znale promočiti dok nisam odrezala one bambinomio trakice koje su samo prenosite vlagu van pelene. I skužila sam da ako mi pelena dodiruje rub zaštitnih gaćica koji je pamučni, također se vlaga prenosi van. Tu treba dobro pripaziti. Sad sam već navikla na to pa bez problema namjestim, ali u početku sam se morala potruditi da sve bude ok.
    Ja prvo namjestim pelenu u zaštitne, pa sve namjestim na guzu i nakon što zakačim čičak, dignem nogice u zrak i provjerim da li sam dobro namjestila zaštitne i da li gdje pelena dodiruje rub zaštitnih. I to je to.
    Žao mi je ako ćeš morati prodati jedva korištene pelene jer je to gubitak novaca. Probaj dati na prodaju naburzi. Nadam se da ćeš dobiti dobru cijenu.

  10. #60
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Probaj dati na prodaju naburzi. Nadam se da ćeš dobiti dobru cijenu.
    hoću, hoću :D

  11. #61
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    mislim hoću hoću dati na prodaju
    a i ja se nadam dobro cijeni :D

  12. #62
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    dobro=dobroj
    a joooj ne sluša me komp

  13. #63
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    cure, a mogu li BM coveri ici na fitted platnene ? imam 2 od sivalice , super su ali bi mi trebao jos jedan, i sad da ne bih narucivala i cekala, moze li mi BM cover tu biti od pomoci?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    29

    Početno

    Ja jučer kupila trial paketic i evo sad prvi put stavila....jedino mi gornji rub koji dođe na trbuščić djeluje malo krut i kao da bi se urezao u trbuščić dok sjedi...
    prvo su mi te platnene izgledale komplicirano, a sad sam se u 2 dana zapalila za njih ( a vrijeme nam je za odvikavanje lol)
    i jedino koliko sam shvatila covere se ne smije nikad staviti u koš zajedno sa pelenama i ostalim?

  15. #65
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mislim da ne. Bar ne mogu na onih par koje ja imam (Rodine puse). Ne pokriju cijelu pelenu.
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 14.02.2011. at 01:58

  16. #66
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ok, hvala ti Marija !

  17. #67
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Ni meni niti jedne fitted nisu stale u BM cover. Mislim da su drugačije (uže) krojene na boku pa uvijek nešto ostane viriti van.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Cure imam pitanje, kakvi su to ME i BM coveri, tj. od cega su to skracenice?

    Vidim stalno se provlace kroz postove

  19. #69
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ME su Motherease coveri, po nekima najbolji od svih poliuretanskih, a BM su pretpostavljam Bambino Mio coveri koji idu s istoimenim pelenama.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    hvala marta.

  21. #71
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Naletila sam na BM web i odusevio me dizajn i prakticnost. S obzirom da sam najvise naginjala starinskim tetrama, ovo djeluje mrak. Zanima me samo, zna li neka od cura iz BiH gdje se mogu nabaviti u Sarajevu i koliko kostaju? Ne mogu da nadjem tu info...

  22. #72
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Samo da prijavim nase iskustvo... Nisam kupila najmanju velicinu jer mi se nije isplatilo. Prvi mjesec sam koristila tetre slozene u origami i bambino mio zastitne i super je funkcionisalo. Posto nemam kopcu za tetre, sad kad se bebica vrti vise to ne ide. Ali zato su bambinio mio dosle na svoje. Kombinujem ih sa jednokratnim koje koristim nocu i prezadovoljna sam. Jedino, ako se bebica ukaki vise od tri puta na dan sam u frci, jer imam samo troje zastitne

  23. #73
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    ima li netko viška bambino mio cover da ga nije koristio? neka javi na pp

  24. #74
    Rinči avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Ja sam svom malcu prva tri mjeseca stavljala tetricu i preko nje PUL zaštitne gaćice koje sam naručila u Mini greeny-u. Muž je nešto švrljao po netu i naišao na Bambino mio prefolds pelenice. Nedugo nakon toga je u Intersparu ugledao paket srednje veličine koji je stajao duplo jeftinije nego u bilo kojoj ljekarni te smo ih odlučili isprobati. Moram priznati da sam prilično zadovoljna nakon mjesec dana korištenja. primjetila sam da malca rijeđe presvlačim jer nije cendrav kad je mokar kao prije. Moram ujedno naglasiti da mi ove pelene izdrže čitavu noć. Premotam ga oko 22 h i mirna sam do 8 ujutro. Iako je platnena pelena mali se ne budi mokar. sad imam 24 takve pelene i perem ih 2 puta tjedno. Pelene su dosta debele pa moram dijetetu obući veći bodi inače ga ne mogu zakopčati, a guza mu izleda kao kod bumbara.
    Jedino su mi zaštitne gaćice koje dolaze u Bambino mio paketu čudne. S unutrašnje strane u koju se stavlja pelenica su napravljen od nepropuštajećeg materijela, a s vanjske strane nekom vrstom tkanine koja neki put zna biti posve mokra i takva onda smoči i štramplice i hlačice. Nije mi jasno kako vanjski dio pelene postane mokar ako je s unutarnje strane nepropušutajući materijal . Ima li koja od vas s time problem?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Vlaga prođe preko materijala na porubu.

  26. #76
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Uf, dobro da sam ovo pročitala. Jedna forumašica je jako hvalila te bambino mio. Onda ih ipak neću uzeti. Mislila sam za 2. bebu prvih 3-4 mjeseca kombinirati tetre+cover, a onda split platnene pelene + vuneni cover.

  27. #77
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Vidim da je ovo zadnji put da se na forumu pričalo o ovim pelenama, pa da podignem...Zanima me koristi li ih netko sada i kakva su iskustva. Ja imam sasvim dovoljno mpp i desetak tetri. Ima li smisla da kupujem Bambino Mio, hoću li se pokajati? Našla sam neke ok ponude, ali opet ne bih kupovala ako su baš užas. I zna li možda netko jesu li jeftinije u Srbiji nego kod nas?

  28. #78
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Više ne mogu urediti, pa da dodam: mislim na prefolde.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •