Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: emetofobija!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno emetofobija!

    ok, emetofobija je paničan strah od povračanja i to ja imam!!!!! Može li mi netko pomoči? Jeli netko to imao ili još ima? Dali to prođe, dali se može izliječiti? HELP!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Žao mi je, ja nemam nikakva iskustva ili znanja o tome...ali ti šaljem vibre da ti bude bolje! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    I da li si bila kod psihologa ili psihijatra?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Jesam, ali mi nitko nije pomogao jer me uopće nisu shvatili ozbiljno.

  4. #4
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    Jesam, ali mi nitko nije pomogao jer me uopće nisu shvatili ozbiljno.
    Nadam se da ćeš naći onda nekog boljeg, jer mislim, nisu te shvatili ozbiljno
    Ne odustaj!

    A daj mi reci, da li se desi da povratiš ili je isključivo strah. I kada ti se to počelo dešavati?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    A joj, ni ne sječam se kad sam ja zadnji put povratila. To je zapravo počelo kad sam rodila i kad je nina imala takvu virozu i od onda ne prođe dan, ma kakav dan-sat, a da ne pomislim na to i sva se naježim na samu pomisao da bi ja, nina ili DD mogli povračat. Čim mi nina kaže da ju boli trbuh meni se noge odsjeku i najrađe bi umrla!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    PA ZAR BAŠ NITKO???????! :?

  7. #7
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ninolina32, nismo ti ništa pomogle sa prijašnjim savjetima?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Pa moram ti priznati da jeste, i to jako puno samim tim što znam da mogu barem ovako pričati o tome. Ali sam se ipak nadala da MOŽDA ipak postoji još netko ko ima ovako "neobičan" problem kao i ja, pa da će me taj netko ipak utješiti i reći da to sa vremenom prođe :D :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    od srca bih preporucila osnove neurolingvistickog programiranja i mrvicu hipnoterapije

    ja sam svoju fobiju (a bila je prilicno uznapredovala, no srecom uobicajena pa me trener na jednoj edukaciji jest shvatio obziljno) doslovno rukom pomela verbalizacijom
    najobicnijom

    npr. vidim fotografiju zmije (recimo da je to bila fobija) i sebi uputim sljedecu 'komadnu' - to je zmija (cak vise i ne moram na glas)

    ne bih zeljela zakomplicirati opisujuci tehniku, stvarno od srca preporucam da se posavjetujes sa nekim od trenera NLP-a

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa
    od srca bih preporucila osnove neurolingvistickog programiranja i mrvicu hipnoterapije

    ja sam svoju fobiju (a bila je prilicno uznapredovala, no srecom uobicajena pa me trener na jednoj edukaciji jest shvatio obziljno) doslovno rukom pomela verbalizacijom
    najobicnijom

    npr. vidim fotografiju zmije (recimo da je to bila fobija) i sebi uputim sljedecu 'komadnu' - to je zmija (cak vise i ne moram na glas)

    ne bih zeljela zakomplicirati opisujuci tehniku, stvarno od srca preporucam da se posavjetujes sa nekim od trenera NLP-a
    puno ti hvala na utješnoj informaciji ali možeš li mi molim te malo opisati o čemu se tu zapravo radi i kakva je to "terapija" i kome da se uopće obratim za takvu terapiju, ako želiš možeš i na pp. puno ti hvala

  11. #11
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno


  12. #12
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ninolina ovaj post gore sam krivo poslala, išao je ginger
    jesi čitala o emetofobiji na pliva zdravlju?
    imaš pitanja i odgovore

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    pokušavam već par dana otvoriti tu stranicu ali nemogu nikako! stalno me izbacuje i piše da stranica trenutno nije dostupna. p.s- kako tlak? se stabilizirao?

  14. #14
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    niš, bauljam i dalje
    sutra idem kod endokrinologa pa ćemo vidjeti.
    i da, neće otvoriti stranicu, a neki dan sam čitala, sve ti lijepo piše.
    probaj ove dane.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    i ja imam taj problem..užasno se bojim povračanja i sva zakamenim dok mi reče neko da mu je mučno,čak nemogu spavat od straha ,sva se tresem i pokušavam ne mislit na to

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam bas bih li svoj problem nazvala fobijom ali - ne povracam. Zadnji put nisam uspjela ignorirati poriv prije vise od 15 godina i to zbog uzasne crijevne viroze. Inace... da budem onako ogavna - dodje mi zlo, tu i tamo, digne mi se zeludac, a ja fino - progutam. U mojoj glavi nema druge opcije.

    Sjecam se sve tri situacije u kojima sam povracala (niti mama se ne sjeca da se to dogodilo vise od ta tri puta), a pamtim ih kao traume.

    Ako je drugima mucno, nestanem u vidu magle. Nije bas da mi klecaju koljena, da se tresem ili da ne mogu spavati vec zelim biti sigurna da MENI nece doci zlo. Jer... s tim se ne znam nositi.

    Psica koju sam imala 14 godina imala je epilepsiju i cesto je povracala. Gotovo uvijek sam bila s njom, cistila za njom i nikad mi nije doslo zlo. Ni najmanje.

    Zbunj.

  17. #17
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja sam u životu povratila valjda pet puta... Zadnji put kad se to dogodilo (prije gotovo dvije godine - loše vino ) plakala sam cijeli dan. Svaki put kad bih se sjetila kako sam povratila počela bih plakati. Prva tri mjeseca trudnoće sam, naravno, imala mučnine, ali nijednom nisam povratila... i kao Kaae kaže, ja to lijepo progutam.
    Radije bih da mi zub na živo vade nego da povratim. Obuzme me paničan strah dok se to događa i u tim trenucima se borim s nevjerovatno snažnim osjećajem umiranja...
    Al bome mi nikad nije palo na pamet da to idem liječiti, pa nije kao da želim povraćati...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj Amalka@ prvotno napisa
    i ja imam taj problem..užasno se bojim povračanja i sva zakamenim dok mi reče neko da mu je mučno,čak nemogu spavat od straha ,sva se tresem i pokušavam ne mislit na to
    Gdje me iskopaste sa ovim.... 8) :shock: ???????!!!!!!! Ma ne prođe dan da ne mislim na to i svaki put kad se sjetim toga samo me obuzme hladan znoj i najrađe bi da me nema... ... I NEMOGU SI POMOČ!!!!!! Evo Nina mi sad ne ide u vrtić jer vlada ta crijevna viroza i nekako nastojim da smo što manje u zatvorenim prostorima gdje ima brdo ljudi, i zaista ali zaista se skamenim na samu pomisao na povračanje. Evo neki dan smo sreli sestru od svekrve i naravno da smo ju poljubile i zagrlile, i ja ju pitam kako njena djeca a ona meni da imaju baš tu virozu.... :shock: :shock: :shock: :shock: ...... kad mi je to rekla morala sam se nasloniti na zid jer su mi se noge počele tresti od šoka, straha... čega god! No na svu sreču ona ju nije imala ! Neznam više kako da si pomognem.... ali ovo več graniči sa opsjednutošču....

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    ak ti kaj ovo olakšava---nisi jedina....točno tak je i s moje strane :?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Imala sam učenicu/klijenticu s tim problemom. Prošlo je s tretmanom i to relativno brzo, iako se s tim mučila dosta dugo prije nego smo počele raditi. Većina fobija se, u odnosu na neke druge psihičke teškoće, dosta lako rješava ili barem značajno ublažava.

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sad sam se sjetila kako me ginekolog blijedo gledao kad smo razgovarali o Yasminu..

    Pregleda on nalaze, preporuci Yasmin, ja klimnem.. a onda se sjetim:
    - "Nego, ono sto pise u nuspojavama..."
    - "Sto?"
    - "Povracanje. Hocu li povracati?"
    - "...."
    - "Stvarno, hocu li od Yasmina povracati?"
    - "Pa.. vjerojatno necete. Nije bas cesta pojava."
    - "Prezivjet cu ako mi bude mucno, ali, jeste sigurni da necu povracati?"
    - "Obicno ljudi pitaju hoce li dobiti trombozu, mozda i umrijeti..?"
    - "Maaa.. to valjda necu. Samo mi je bitno da ne povracam."
    - "..."

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Sad sam se sjetila kako me ginekolog blijedo gledao kad smo razgovarali o Yasminu..

    Pregleda on nalaze, preporuci Yasmin, ja klimnem.. a onda se sjetim:
    - "Nego, ono sto pise u nuspojavama..."
    - "Sto?"
    - "Povracanje. Hocu li povracati?"
    - "...."
    - "Stvarno, hocu li od Yasmina povracati?"
    - "Pa.. vjerojatno necete. Nije bas cesta pojava."
    - "Prezivjet cu ako mi bude mucno, ali, jeste sigurni da necu povracati?"
    - "Obicno ljudi pitaju hoce li dobiti trombozu, mozda i umrijeti..?"
    - "Maaa.. to valjda necu. Samo mi je bitno da ne povracam."
    - "..."
    Kaae ovo je crni humor za nas koje se bojimo toga... ali nisam mogla odolit a da se ne nasmijem.... TANJADS možeš li malo opisati o čemu se radi? i ono najbitnije, zar ima pomoči???????

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ne mogu opisivati detalje, ugl. klijentica se bojala povraćanja na javnim mjestima. Koliko se sjećam (ima tome već 5-6 godina) dosta brzo se smirivalo, nakon 3-4 susreta ju je znatno manje smetalo, poslije se znalo pojačati, ali je relativno brzo (ne znam točno, pol godine?) nestalo s liste problema. Uz to da smo se mi bavili raznim stvarima, ne samo tim problemom.
    A odgovor na 2. pitanje: naravno da ima pomoći. Fobije (pa i ova) se stvarno dosta brzo smiruju. Naravno ne, ako ništa ne pokušaš, jer se ne mijenjaju uvjeti u kojima je nastala.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Hello svima! Nisam stigla da pročitam ceo razgovor do kraja, ali početak jesam. Imam isti problem. Naime, već pune dve godine nisam povraćala(možda i više godina, ali pre dve godine sam se nešto sa društvom glupirala i smejući se i eksirajući kolu slučajno počela da povraćam...pa ja to računam kao... ). Sve ću izdržati samo da ne povraćam - to mi je poput smrtne kazne. Dugo sam razmišljala o tome koji bi odgovor mogao bit na pitanje ,,Zašto se plašim povratit?" i proživala taj trenutak u glavi. Kada sam jednom bila mala, ispovraćala sam se i toliko sam puno povraćala da nisam mogla doć do vazduha, te sam se počela gušit i kašljat sve to nekakooooo... :C Od tada se uvek plašim da ću se udaviti od sopstvene ,,povraćke". Mislim da te razumem. nISI SAAMaaaA :D

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Imam isti problem. Kako zivjeti sa ovom problemom? Sav moj zivot je ispunjen strahom. Ima li neko resenje help ljudii

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Kako molim vas ?? Ova fobija unistava cijeli zivot !

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Ma ti si ok cim se smijes na sve to. Sta cemo mi kojima je kvalitet zivota otisao do dna zbog ovog strah??

  28. #28
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Munny, potraži dobrog psihoterapeuta! To se može riješiti, kako je gore navedeno često i relativno brzo dođe do velikih promjena

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •