Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Kokošija koža

  1. #1
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno Kokošija koža

    Tražila sam pa nema ovo...

    Imam tzv. kokošiju kožu ili guščju ili kako već ko je zove...
    Imam to po rukama i nogama i stvarno ružno izgleda... htjela bih to malo poboljšati....
    Čitala sam da pomažu kupke od morske soli, ali imam tuš kadu, i čula sam da pomažu kreme sa ureom. Kupila kremu sa ureoom 10% od Eucerina, ali ja je potrošim za 7-10 dana svakodnevnog korištenja, jer nije lako razmaziva i to mi je baš preskupo, tj. ne mogu priušiti sebi.

    Pomoć?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Re: Kokošija koža

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    Pomoć?
    Omega 3-6-9 masne kiseline i dodatna gama-linolenska kiselina. Piti, ne mazati. Ima raznih preparata. A mislim da bi i Kobila_suzy imala neko rješenje. Da je pitaš?

  3. #3
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Moja klinka od 5 godina isto ima tu guščju kožu. Imao je i klinjo u njenim godinama i jako nam je pomoglo baby ulje odmah nakon kupanja. S klinkom to ne uspijeva, pedijatrica samo kaže mackati i mackati sa kremom ili uljem. Probala Mustelu - ništa. Za Eucerin sam čula da ima kolekciju preparata baš za to, ali još nisam kupila. Iz novčanih razloga, valjda. A i žao mi ulja i losiona koji su poluprazni, pa da još njih iskoristim, pa ću onda...Možda bi mogla pitati u biljnim ljekarnama ili u Aromatici - oni imaju raznorazne kupke i ulja na prirodnoj bazi...

  4. #4
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno Re: Kokošija koža

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    Pomoć?
    Omega 3-6-9 masne kiseline i dodatna gama-linolenska kiselina. Piti, ne mazati. Ima raznih preparata. A mislim da bi i Kobila_suzy imala neko rješenje. Da je pitaš?
    Ja pijem čisto riblje ulje svakodnevno. Je li to dovoljno? Molim te, imenuj neki preparat.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Re: Kokošija koža

    Citiraj Goge prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    Pomoć?
    Omega 3-6-9 masne kiseline i dodatna gama-linolenska kiselina. Piti, ne mazati. Ima raznih preparata. A mislim da bi i Kobila_suzy imala neko rješenje. Da je pitaš?
    Ja pijem čisto riblje ulje svakodnevno. Je li to dovoljno? Molim te, imenuj neki preparat.
    Za kožu ti trebaju baš omega 3-6-9. Riblje ulje je ok, ali to je čista omega-3. Nije dosta.
    Mojoj M. sam davala Esencijalne masne kiseline od Child life. To je tekući dječji preparat, ali ima dovoljno visoke doze da je jako dobar i za odrasle. Preporučuju ga i dojiljama čije bebe imaju atopijski dermatitis. Okus je tak-tak, ali fino miriši.

    Osim njega imaš u ljekarnama i preparate s čistom gama-linolenskom kiselinom, ali traži one koji sadrže ulje boražine, a ne ulje noćurka ( u njima je ista djelatna tvar, ali se djelovanje tih ulja razlikuje).

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I ja imam takvu kožu. Kao dijete sam je imala (još i gore nego sada).

    U vodu za kupanje i sebi i djeci godinama stavljam bademovo ulje i dobro je.

    Slučajno sam otkrila ono što meni pomaže - B vitamini i beta karoten.

    Naime, imam jako svijetlu kožu i ispržim se na suncu, pa sam prije nekoliko godina kupila takav preparat u lipnju. Rezultat - čak i prije odlaska na more stanje kože mi se jako popravilo. :D

    Sad kako je zahladilo, ponovno mi se vraća na staro, pa ću probati i neke od recepata navedenih ovdje.

  7. #7
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Mim

  8. #8
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno Re: Kokošija koža

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Goge prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    Pomoć?
    Omega 3-6-9 masne kiseline i dodatna gama-linolenska kiselina. Piti, ne mazati. Ima raznih preparata. A mislim da bi i Kobila_suzy imala neko rješenje. Da je pitaš?
    Ja pijem čisto riblje ulje svakodnevno. Je li to dovoljno? Molim te, imenuj neki preparat.
    Za kožu ti trebaju baš omega 3-6-9. Riblje ulje je ok, ali to je čista omega-3. Nije dosta.
    Mojoj M. sam davala Esencijalne masne kiseline od Child life. To je tekući dječji preparat, ali ima dovoljno visoke doze da je jako dobar i za odrasle. Preporučuju ga i dojiljama čije bebe imaju atopijski dermatitis. Okus je tak-tak, ali fino miriši.

    Osim njega imaš u ljekarnama i preparate s čistom gama-linolenskom kiselinom, ali traži one koji sadrže ulje boražine, a ne ulje noćurka ( u njima je ista djelatna tvar, ali se djelovanje tih ulja razlikuje).
    Omega 3-6-9 je glupost. Omege 9 ionako imamo previše u prehrani, kao i omege 6. Izuzeće je gamal. kiselina (koja spada u omega 6 ali je iznimka) i njome su bogata biljna ulja noćurka i boražine. Od biljnih ulja omegom 3 tj alfa linolenskom su bogata ulja oraha, konoplje i lana (info na pp gdje se mogu nabaviti). I naravno riblje ulje, koje nije biljno

    Nekad je omjer omege 3 i omege 6 u prehrani bio 1:1, danas je 1:15 u korist omege 6, i dodatak koji daje i 6 nema smisla - s iznimkom gamalinolenske kiseline, kao što već rekoh.

    Dodaci sa sve tri su najčešće podvala, prevara i naprosto nemaju smisla, jer zašto nadoknađivati nešto čega imamo viška u prehrani?

    Prepisujem od dr. Stribora Markovića:

    "Svi iole svjesniji ljudi znaju da količina uloženog novca u reklame nije uvijek proporcionalna kvaliteti i svrsishodnosti proizvoda. Tako nas se može zasipati reklamama o "Omega 3-6-9" preparatima, u kojima se nalazi izvrstan omjer svih kiselina. No, činjenica je da ionako unosimo hranom neprestani višak omega-6, a pogotovo omega-9 kiselina. Možda bi takav omjer imao smisla kada bismo kao jedini izvor masnih kiselina koristili tablete. No, očito to nije istina. Stoga imajte na umu da nisu omega-6 niti omega-9 kiseline toliko u nedostatku u prehrani koliko omega-3 kiseline, i to sve tri važne omega-3 kiseline (ALA, EPA, DHA). No, čini se da ovakvi proizvodi izvrsno "sjedaju" u današnje doba potpune civilizacijske kompulzivnosti, gdje vrijedi pravilo "što više, to bolje". To, na veliku žalost mnogima, jednostavno nije istina prirode. Zašto bi netko uopće trpao sve “omege” u jedan preparat? Razlog je jednostavan. Takav preparat postaje jeftiniji za proizvodnju, jer su upravo omega-3 bogata ulja skuplja."

  9. #9
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja zimsku pojavu kokošije/guščije kože rješavam običnom Jekoderm kremom (proizvodi Galenika).
    Sad su je čak i namirisali pa ne smrducka na ribu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Re: Kokošija koža

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa

    Omega 3-6-9 je glupost.
    Ovo što pišeš odnosi se na životinjske omega-6, a ne na biljne. Velika je razlika u djelovanju, a preparati koje sam spomenula upravo imaju takav odnos kakav treba koži: veliki udio omega-3, malo omega-6 i još manje omega-9.
    Molim te, prije tako rezolutnoh tvrdnji ipak malo prouči tematiku, po mogućnosti iz rezultata kliničkih istraživanja .

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    ja uzela u DM kremu od nevena (Balea)
    I nekakvu kremu od rizinog ulja u Avonu (ona je super, stvarno sam zadovoljna)
    stalno mazem ruke ali cim izadjem van budu strasno suhe i blago crvene....
    meni ovo pomogne

  12. #12
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Na 2,3 mjesta na tijelu imam hrapavu kožu, jel to do nedostatka vitamina? Kakva su vaša iskustva, malo podižem temu...

    Da li bi peeling to riješio? I junior je dobio na koljenu pa moramo s nečim to riješiti. Hvala!

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ti mozes uzribati sodom bikarbonom

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Na 2,3 mjesta na tijelu imam hrapavu kožu, jel to do nedostatka vitamina? Kakva su vaša iskustva, malo podižem temu...

    Da li bi peeling to riješio? I junior je dobio na koljenu pa moramo s nečim to riješiti. Hvala!
    Ja imam takve laktove. Pomaže beta karoten, a od mehaničkih sredstava lufa https://hr.oriflame.com/products/product?code=41543, s tim skidam višak mrtvih stanica. I naravno, treba dooobro namazati kožu poslije struganja. Koristim ili Pavlovićevu kremu ili JGL dječju kremu za ta mjesta. Za ostale dijelove tijela koristim nešto manje masno - npr. trenutno imam ovaj losio - Neutrogena Nordic Berry https://ljekarnik.hr/products/neutro...c-berry-250-ml i baš sam zadovoljna. Inače, Neutrogena ima super proizvode za suhu i hrapavu kožu. Ja koristim njihovu kremu za ruke i super mi je, inače mi zimi isto budu hrapave i grube.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.11.2019. at 11:21

  15. #15
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni je dermatologica za dijete sa takvom, hrapavom kožom preporučila mlijeko s ureom, ovo Eurcerin. Ima s 5% i 10% konc.
    Dobro mi se pokazalo, osim što se on ne voli mazat ali kad se maže bude bolja koža.

  16. #16
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Probaj odličan piling od Afrodite (ona velika pakiranja) za tijelo - u kombinaciji s frotirnom trljačicom trebalo bi uroditi plodom. Koža je prekrasno meka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •