Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: PREVENAR (Pneumococcal Conjugate Vaccine)

  1. #51
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    hvala na iskrenim odgovorima i podijeljenom iskustvu.
    ne znam kako pojasniti da nije stvar samo eto neke puke statistike..iskustvo i neki svoj osobni dozivljaj, prokomentirati, bez osuda i bez tenzija..
    a npr.mozda je necije dijete (nazalost) imalo komplikacija i s tim agresivnijim sojevima (za koje je prevenar13) ili je nazalost dolazilo do komplikacija kad se u virusni infekt upetlja bakterija pa je cijepio pa je uocen efekt barem blazih oblika kad krenu bolestine ako vec ne i ipak rjeđih oboljevanja..

    Jelena hvala na pitanju, ne ovo nije imalo veze s kozom, iako je imao reakcije na lijekove koje je dobivao no blaze su..koza mu je sad pod kontrolom hvala Bogu, pazimo na sve na sto se i koliko pazit moze, reakcije su uglavnom lokalizirane i blaze no prije godinu dana..

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa valjda će je umiriti ako 1000 ljudi kaže da nije imalo problem, umjesto obratno, da se svaki deseti javi i žali da mu je dijete bilo boležljivo usprkos cjepivu.
    Ali ovo konkretno cjepivo ne stiti od uzrocnika nego samo od najtezih oblika bolesti koje moze uzrokovati taj uzrocnik.
    Niti bi trebalo djelovati na poboljsanu imunost na druge bolesti. Jedino sto moze biti povrzano jest da dijete nema tezi oblik bolesti uzrokovan streptokokom pneumonie , pa mu onda zbog toga imunitet nije oslabljen ( kao sto bi mu bio nakon preboljenog tezeg oblika bolesti).

  3. #53
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Nas najmanji je cijepljen ( prije 3g cca) jer smo imali uzasne gnojne izljeve iz ljevog uha. Ponavljali su se po dva- tri puta mjesecno.
    Nakon cjepiva je sve prestalo, mozda je imao jedan izljev.
    Zao mi je samo da nismo cijepili ranije, nego smo se mucili s tim jadnim uhom.

    Imao je dosta burnu reakciju na cijepivo, ali on dosta burno teagira na sva cijepiva.

  4. #54
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    Evo hvala na podijeljenom iskustvu. Super da je pomoglo! Znam da mi roditelji uvijek se preispitujemo da smo bar nesto prije ili drugacije, ali neke su stvari iznad nas, u svakom trenutku cinimo najbolje sto mislimo i mozemo za nase male srecice...sreca da je odluka bila dobra i da je dobro odradilo i da je to iza vas!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj boobamara prvotno napisa Vidi poruku
    Evo hvala na podijeljenom iskustvu. Super da je pomoglo! Znam da mi roditelji uvijek se preispitujemo da smo bar nesto prije ili drugacije, ali neke su stvari iznad nas, u svakom trenutku cinimo najbolje sto mislimo i mozemo za nase male srecice...sreca da je odluka bila dobra i da je dobro odradilo i da je to iza vas!
    Ja sam cijepila dijete s prevenarom, malo prije nego je krenuo u vrtić. Do prije tjedan dana, znači već skoro godinu dana nije popio nijedan antibiotik. Da, ima prehlade, i curi mu nosic, al nikad ništa ozbiljno. Za ovo sam se cjepivo odlučila davno, a i jedna doktorica, obiteljska prijateljica mi ga je preporučila. Vani je to obavezno cjepivo al kod nas za njega nema love da ga se uvrsti u obavezno. Inače doza košta 500 kn. Kako mi je objasnila dr sa nastavnog zavoda za javno zdravstvo, može biti i prehladen za primiti cjepivo. bitno je samo da nema povišenu temperaturu i da su pluća uredna. Da sam na vašem mjestu ne bi se puno zamarala oko žive, formaldehida i sl.. Žive ima i u npr.tunjevini, formaldehida u kozmetici...teških metala u voću i povrću. Mislim da vam je pored svega navedenog korist od cjepiva daleko veća, ja sam obavila istrazivanje i za vas.

  6. #56
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Dugo nisam tipkala.
    Imam bebu, inace nedonosce staro skoro 7 mjeseci.
    Cjepljena je samo za sada za rota I tuberkuloza sto se cijepi u bolnici.
    6 u 1 nije jos primila jer je od rodjenja stalno nesto bilo I nije nikad bila bas optimalnog zdravlja (/sepsa, rota virus, gripa tipa A, urinoinf.)
    Neuropedij.je rekla da ju svakako cjepimo Prevenarom..
    Pitala sam pedij.isto I rekla je da moze bilo kad.
    Medjutim, ona vrlo cesto zna imati blago povisenu temp ( iako od skoro samog rodjenja zna imati temp.I to u guzi max do 37.9, ) uvijek smo tu temp.povezivali s nekom inf.koju je imala...
    I sad ta temp.traje vec neko vrijeme, bili smo kod pedij, sve je ok pregledom. Vadili smo kks u dva navrata u dva tjedna I neutrofili su blago snizeni, I limfociti poviseni.
    Moje pitanje je, slijedece : da li se smije cjepiti unatoc tome sto ima blago povisenu temp (/mozda je ta njezina povisena temp.za nju normalna tjelesna temp.) I da li na bilo koji nacin ti snizeni neutrofili su mozda kontraindikacija za cjepljenje??
    Ako netko slucajno zna ????
    Tnx

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Krvna slika koju opisujes tipicna je za virozu , tako da je u pitanju ocito nesto prolazno.

  8. #58
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Znam da, ali temp konst.ima vec sigurno 3 tjedna.
    Nadam se da je stvarno samo nesto prolazno.
    Izvaditi cemo I kks prije cjepljenja za svaki slucaj.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •