Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 249

Tema: Varazdin 3. dio

  1. #51
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Curke, hvala vam na strpljenju, imale smo sada par dana dojenja "maratonaca".... tako da nije bilo prilike za kuckanje (nekak mi ne leži laptop i dojenje u isto vrijeme).... no vrlo skoro ide naša priča!!!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Samo da vam kažem da je suncemojemalo rodila jutros oko 10 sati, ne znam gdje, ne znam još detalje jer je nisam još htjela zvati, samo sam dobila poruku

    Maleni je :shock: 4660 g i 54 cm :D

    Čestitam!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Sad smo se čule, sve je bilo apsolutno savršeno, rodila je vaginalno, potpuno prirodno, nije bilo ni jukića ni Erike, a svi su bili sjajni.
    Oduševljena je :D

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...161&highlight=

  4. #54
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    ih branka, a ja vidla tu tvoj post pa jurnuh otvoriti - reko nije valjda da se sprema u Vž
    ajde fala bogu da ju konačno i upoznam!

    kad ono štanga!

    ali jako mi je drago za sunce..., čestitam na velikom dečku!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Pa tko zna, vimm, možda me ovo i potakne
    Razmišljala sam neko vrijeme pa se onda opet prebacila na SD, ali ovo mi je sad opet poticaj.

    U svakom slučaju, javim ti se ako dođem

  6. #56
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ajme koliko vž novosti odjednom :D

    svea, samo vi uživajte u maratoncima, a mi ćemo, nadam se, kad dođe tvoja priča ...

    suncemojemalo, drago mi je da slijedi još jedna super priča :D čestitam

  7. #57
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ola, zanima me tko je od zagrepcanki s foruma ovaj mjesec na tecaju, osim mene.
    da se ne citamo samo

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Samo da se javim da je u vž bilo super. jako sam se bojala ali ispalo je sve super i to bez erike i jukica. komad od djeteta potpuno prirodno.toplo preporucam svima.zahvale dr Tot, babicama Dragici i Veroniki.

  9. #59
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    saska7 koliko traje tečaj?
    počinje prvi utorak u mjesecu, zar ne?

  10. #60
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    tak je...
    traje 4 predavanja, medjutim ja sam sprijecena doci na vise od 2
    nije problem, ako se javis dr. Jukicu i/ili primalji Eriki.

  11. #61
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hvala!
    ja negdje načula da traje 6 predavanja pa mi bilo previše...

  12. #62
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj suncemojemalo prvotno napisa
    Samo da se javim da je u vž bilo super. jako sam se bojala ali ispalo je sve super i to bez erike i jukica. komad od djeteta potpuno prirodno.toplo preporucam svima.zahvale dr Tot, babicama Dragici i Veroniki.
    :D drago mi je da ti se sve posložilo

  13. #63
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    hvala!
    ja negdje načula da traje 6 predavanja pa mi bilo previše...
    bilo je prije. sad su smanjili. i mozes ih odraditi kroz 2 mj ako te stvarno zanima doci na sva.
    meni je ovo 2 porod i tehnicka pitanja koja su me zanimala, odmah sam pitala dr. Tot koja je drzala prvo predavanje.
    zanima me predavanje dr. Jukica i primalje Erike, ali ispada da cu jedno od tih sad propustiti

    jel netko bio jucer da mi kaze tko je jucer drzao predavanje?

  14. #64
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hvala saska!
    ja ću sve odguliti u 9.mjesecu jer mi je termin 15.11.
    da ne idem baš na samom kraju...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Koje zatisje...curke,hajde,ispricajte nam svoje dozivljaje...

    Ginger-vidimo se na tecaju.

  16. #66
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Drage curke, evo konacno i moje price sa poroda u Varaždinu.
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...622969#1622969
    Nadam se da ce vam biti zanimljiva!

  17. #67
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    evo i ja se javljam da planiram roditi tamo. odlucila sam se zamo zbog vasih lijepih iskustava-prvorotkinja sam i malo me strah kako to sve izgleda(nije me strah samog poroda ili bolova vec postupaka i mozebitne neljubaznosti osoblja). htjela bih prirodan porod bez nekih uplitanja ako to nije potrebno.termin mi je 16.11 a na tecaj planiram ici u 8 ili 9 mj.

  18. #68
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    pravo zatisje...
    ja se moram dogovoriti za pregled. curke s iskustvom - koga zovem? htjela bi ili kod dr. Tot ili dr. Jukica, ali ne znam na koji broj da se javim. trebala bi na pregled za 2tj (preporuka mog ginica, a onda ce biti skoro 39tj kak je preporucila primalja Erika)

  19. #69
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zovi ginekološku ambulantu pa pitaj kad tko radi i da li trebaš dogovoriti termin

  20. #70
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Doktorica Špoljarić mi je bila divna. Pratila me tih zadnjih par tjedana (rodila sam 10 dana nakon termina). I bila mi je na porodu. Sve je bilo savršeno.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Sve sam blize porodu i sve me vise strah da necu stici do VZ...
    Sta onda?
    Puca me depra zbog toga...

  22. #72
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    imas jos vremena...
    osim toga, kad pogledas promet po metropoli i minutazu potrebnu da stignes iz metropole do Vz tak ti je svejedno. treba ti jednako vremena.
    ionako ce ti svakako trebati vise od tih 1:15h da rodis tak da nema frke

    (to ja sama sebi ponavljam vec 3mj )

    drzi se i uzivaj

  23. #73
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    nego, imam pitanje...

    jel zna netko kad je koji dr dezuran u ginekoloskoj ambulanti?
    i gdje to tocno je u onim zgradama bolnice

    naime zvala sam pitati za info, ali sestra koja se javila nije mi htjela reci ("ne smijemo davati te informacije" ?!?!?) ne sumnjam u kvalitetu lijecnika, ali kak sam srela dr.T. i dr.J. nekak bih rado kod nekog od njih na pregled

  24. #74
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa
    evo i ja se javljam da planiram roditi tamo. odlucila sam se zamo zbog vasih lijepih iskustava-prvorotkinja sam i malo me strah kako to sve izgleda(nije me strah samog poroda ili bolova vec postupaka i mozebitne neljubaznosti osoblja). htjela bih prirodan porod bez nekih uplitanja ako to nije potrebno.termin mi je 16.11 a na tecaj planiram ici u 8 ili 9 mj.

  25. #75
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Christy prvotno napisa
    Sve sam blize porodu i sve me vise strah da necu stici do VZ...
    Sta onda?
    Puca me depra zbog toga...
    zašto ne bi stigla?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Sda sam u fazi kad razmisljam o svemu i svacemu i samo se bediram,
    MM mi radi,treba mu do doma nekih pol sata,i nemre stalno izlazit kad hoce i gdje hoce,nemre ostavit da nema nikog u lokalu,sta ako me cope trudovi a njega nema doma,sta ako se to desi dok on radi,ili u sred noci,gdje cu sa sinom?
    Nekako sam puna straha i pitanja STA AKO...?!
    Sta ako opet zavrsim na Sv.Duhu,ggggggggggggggrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...e toga me strah.

  27. #77
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sina ćeš tamo gdje bi ga vodila i da ideš roditi u zg. mislim, može ti se desiti i da u zagrebu ideš roditi u 2 u noći i da tad trebaš negdje sa sinom. to unaprijed dogovoriš. naše bake i dede su bile spremne uskočiti 24 sata dnevno.

    za situaciju da TM ne može, dogovori se s nekom frendicom, rodicom, doulom (ima ih na forumu nekoliko). ja sam u pričuvi imala frendicu (i da me vozi, i da bude sa mnom dok rađam).

    za put - mi u zg i ostalim većim gradovima imamo sreću da su nam rodlišta blizu. što da živiš npr. u bregani, a muž ti radi u zg. i ideš roditi u zg. isto bi ti bilo. to je sasvim uobičajena situacija i ništa za paničariti. puno puno žena živi daleko od rodilišta

  28. #78
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    danas dobila zeleno svijetlo od ginica za varaždin :D (placenta se povukla pa cu moc rodit bez carskog).umirivala je mog muza da stignemo komotno do varazdina iz zagreba i da mogu bez problema na stolcic.ici cu na tecaj u 9 mj pa se vidimo tamo. ginger, ja i ti smo prilicno slicnih termina.meni je 16.11!

  29. #79
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    inace i ja puna strahova-i ne poznam ni jednu trudnicu jer sam prva iz drustva koja ce imati bebu. cure ako zelite mozemo se nac na kavi prije tecaja jer ja fakat nis neznam i bojim se (a mama mi nije od pomoci jer je protiv varazdina).

  30. #80
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    tocekica, sva sreća pa imaju nekoliko stolčića da se ne bi nas dvije potukle oko toga s obzirom da bi se moglo dogoditi da rađamo istovremeno

    mislim da nema problema da stignete na vrijeme do vž, pa stvarno ne treba puno...

    Christy ne brini, sve će biti ok!

  31. #81
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa
    inace i ja puna strahova-i ne poznam ni jednu trudnicu jer sam prva iz drustva koja ce imati bebu. cure ako zelite mozemo se nac na kavi prije tecaja jer ja fakat nis neznam i bojim se (a mama mi nije od pomoci jer je protiv varazdina).
    evo mene friske iz Vz...pitaj sto te zanima. inace, mene je lutonjica inspirirala za Vz i sad mi je strasno drago.
    za kavu sam uvijek. (porod je tak super prosao da se osjecam ko stara - glupo mi rec ko nova, kad nema bas neke velike razlike...osim sto je trbuh sad manji :D )

  32. #82
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    ...porod je tak super prosao da se osjecam ko stara - glupo mi rec ko nova, kad nema bas neke velike razlike...osim sto je trbuh sad manji...
    Supeeeeer, tako mi je drago zbog tebe :D

  33. #83
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    porod je tak super prosao da se osjecam ko stara - glupo mi rec ko nova, kad nema bas neke velike razlike...osim sto je trbuh sad manji
    :D :D čestiam saska!!
    čekamo priču!

  34. #84
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    saska ak si za kavu moze-kad bus mogla(ima vremena) javi mi na pp.cestitam na prinovi :D !

  35. #85
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    saska7, pa ti si već u top formi :D
    čestitam
    ne mogu dočekati detalje

  36. #86
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    samo info sto se tice prijave djeteta za zagrepcankekoje rode u Vz - u svakom opcinskom maticnom uredu u Zgb mozete napraviti ZAPISNIK O IMENU DJETETA (za to vam je potreban vjencani list, dokaz o drzavljanstvu oba roditelja i oba roditelja moraju biti prisutna) i onda se to posalje postom u Vz, a doma stigne sva papirologija

  37. #87
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    evo price

    "pjevalica" u Vz

  38. #88
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    koliko unaprijed treba se naručiti za pregled u trudničkoj? i na koji broj? na onaj koji zovemo za tečaj ili...?

  39. #89
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ne narucujes se vec dodjes dan koji ti pase (nemoj pon, "famozna" dr.D.-C. je dezurna) u trudnicku ambulantu u OBVz sa uputnicom za pregled. ne treba ti posebna za UZV vec ga oni rade prema potrebi na uputnicu za pregled.
    knjizice primaju do cca 12 ili 13h vise nisam ziher...to mozes nazvati i pitati u OB Vz, mozes i na broj za tecaj
    dezurstva doktora ne daju info preko tel ali mislim da imas tu gore ili na onom topicu Varazdinsko rodiliste

  40. #90
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    Bok! Ja sam nova...
    Planiram roditi u Varaždinu, a vidim da vas ima dosta koje trebate roditi u 11-om mjesecu. Meni je termin 14.11 Mogle bi unajmiti neki bus pa da idemo zajedno na predavanja u 9-om mj i na porod, he-he nadam se da nece biti tuče oko stolica za rađanje..
    Zna li netko koliko pregleda treba obaviti u Vž bolnici ako se tamo želim poroditi?

    Pozdrav

  41. #91
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    dovoljno je jedan
    ja sam obavila 2 prije poroda..
    primalja Erika preporuca da se dodje u 39tj da ne moras dolaziti vise puta - mene je bilo frka da se cudo ne rodi prije termina pa sam bila u 38 i 39tj

  42. #92
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    thanx sasha7

  43. #93
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Spider Pig ja se ne brinem da neće bit stolčeka.ima ih 6 kako sam shvatila a cula sam da i nije neka velika potražnja za njima. vidimo se na tečaju!

  44. #94
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    cure koje planirate roditi u varaždinu - bok!

    jeste bile jucer na tečaju? kakvi su vam dojmovi?

    ja jos uvijek živim u uvjerenju da je za mene najbolje da se u vž porodim, ali me nije baš oduševila spoznaja da i tamo ima gužve i da zna rađaonica bit puna.. malo je teško ostvariti prirodan porod ako postoji bilo kakva vrsta presinga..

    duboko se nadam da ćemo se dobro rasporediti... da neće bit čoporativnog dolaska u bolnicu na porod... ono, ne znam... pun mjesec.. utjecaj saturna.. pa sve dobijemo trudove u isto vrijeme.. :/

  45. #95
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Na tecaju je bilo fantasticno-bili je oko 25 parova.vodila ga je mlada simpa dr-nisam joj zapamtila ime(mm sigurno je jer bolje pamti od mene pa cu ga pitat i napisat kak se zove).imali smo samo uvodno predavanje.nismo dobili nikakve potvrde-to cemo dobiti kad platimo tecaj(nisam sigurna kak to funkcionira jer nas nitko nije zapisivao ni vodio evidenciju).sljedeci tj. ce bit sestra erika na tecaju i pokazivat ce nam rekvizite. Dr je rekla da su oni jedina bolnica u hrvatskoj koja prakticira potpuno prirodan porod i da zato dolaze kod njih rodilje iz cijele hrvatske-i jos nesto zanimljivo-primaju svakog bez obzira di kontrolirao trudnocu(znaci ne trebas ic kod njih na zadnji pregled).

    i jos nesto za rodilje koje zele epiduralnu-oni nemaju svojeg anesteziologa tako da nitko ne garantira da ce epiduralna bit dostupna(i ako bude mozda samo dobijemo jednu dozu a potrebne su 2-3 pa da nema smisla ni da je trazimo)

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    dr. toth

  47. #97
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    nije dr toth. vrag mio nije dal mira i zvala muza na posao. dr se zove Ivana Risek

  48. #98
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    doktorica koja je držala predavanje se zove ivana r (ne mogu se točno sjetit prezimena )

    da, rekla je da oni koji dolaze iz zg ne trebaju imati nikakve posebne potvrde ili uputnice, čak ni taj zadnji pregled ne moraju u vž obavit. mada, ja bi voljela otići tamo barem na 1 pregled. možda budem imala sreće pa upoznam baš doktora koji će mi bit na porodu.. i čisto da malo bolje snimim bolnicu..

    meni se nije svidilo to što nam je u nekoliko navrata preporučila da ne nosimo sa sobom plan poroda, jer da doktori nemaju baš pozitivne reakcije kad im se to priloži.
    ja ne kužim šta ima loše u tome ako neka žena ima svoje želje i stavove o određenim medicinskim postupcima i ako neke od njih želi odbiti.. i to fino napiše na komad papira. pa to bi trebalo biti pohvalno - znači da je žena informirana, svjesna onog šta je čeka, želi aktivno sudjelovat u porodu a ne da to netko obavi umjesto nje...

    kaže da je dovoljno reći doktoru da želimo prirodan porod - da nije potrebno donositi doktoru nikakav plan, ... i da nema razloga da se naše želje ne poštuju ukoliko trudnoća bude uredna..

  49. #99
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    ja cu reci da zelim na stolcic i sto prirodnije i to je to-bez pismenog plana.mene ne smeta ctg i drip ako treba.ja isto mislim ic na zadnji pregled u vž jer ce me moja gin pratiti do 37 a onda moram u trudnicku-sad sam mirna jer znam ak se mi se ranije pojave trudovi da bez tog zadjeg pregleda mogu kod njih i da ne trebam u Petrovu u koju spadam po stanovanju.

  50. #100
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    ja isto razmišljam da ne pišem ništa, nego samo da im kažem da bi prirodno, i to na stolčiću. ne bi se baš htjela zamjeriti doktorima po samom dolasku u bolnicu :/

    samo točekica, što se tiče dripa, nisam sigurna da se može ići na stolčić ako se primi drip. mislim da slolčić dolazi u obzir jedino ako se sve uredno odvija - bez epiduralne, bez dripa..

    ja isto spadam u petrovu... di si ti? u novom zg?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •