Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 372

Tema: ebay

  1. #101

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Zamoli prodavača da otkaže kupnju jer ti je preskupa poštarina, samo objasni da je došlo do zabune...

  2. #102
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja bih naručila blender iz usa, ali toga ožežu prosječno 1000 kn carine pa sa razmišljala da ga naručim u njemačku
    ima li tko takva iskustva? znam da i oni carine, al ako su skromniji...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Kako znaš kolika je carina?

  4. #104
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    par ljudi je naručivalo i oderalo ih je, nekog oko 800, nekog oko 1100 kn :/

  5. #105
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    ja bih naručila blender iz usa, ali toga ožežu prosječno 1000 kn carine pa sa razmišljala da ga naručim u njemačku
    ima li tko takva iskustva? znam da i oni carine, al ako su skromniji...
    ne kužim, bilo gdje da naručiš platila budeš carinu
    njemačka, US, UK carina je ista

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Carina ili pdv? Odnosno, nisu li kojim slučajem precijenili vrijednost robe? U tom slučaju se može otići s potvrdom o plaćanju i platiti na taj iznos...

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa
    ne kužim, bilo gdje da naručiš platila budeš carinu
    njemačka, US, UK carina je ista
    Na robu iz europske unije se ne plaća carina već pdv... i zapravo, općenito treba razlikovati te dvije stvari... I naravno da nije isto, svaka država ima svoje propise...

    Također, ni poštarina nije ista...

  8. #108
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Carina ili pdv? Odnosno, nisu li kojim slučajem precijenili vrijednost robe? U tom slučaju se može otići s potvrdom o plaćanju i platiti na taj iznos...
    ne mora biti da budu priznali taj račun
    ako procijene da predmet vrijedi više platiš carinu+ pdv neovisno o tome koliko si ga stvarno platila

  9. #109
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    zašto? plaća se i carina i pdv
    pa nismo u europskoj uniji

  10. #110
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    bitno je kakvi su propisi kod nas, a ne u zemlji iz koje naručuješ


  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Pa da, bitni su naši propisi... to i ja tvrdim... zato kažem da je postoji mogućnost da se u npr njemačkoj plaća manje (carina)... iako stvarno nemam pojma kako je drugdje...
    I ne, sigurna sam da se carina ne plaća za ono dolazi iz eu, već samo pdv... istina da ja pričam o uvozu proizvoda (za daljnju prodaju), ali koliko znam to je isto... hoću reći da je našim propisima uređeno da li se i koliko plaća carina ovisno iz koje zemlje dolazi roba...

  12. #112
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Prije 10 dana, roba (nije za daljnju prodaju) iz Austrije. Na granici platila carinu 10% + pdv 23% na račune ukupnog iznosa 450 eura. Prema tome se plaća carina i na stvari iz EU.

  13. #113
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Da li je neko uspio kupiti lego na ebayu? Zanimaju me baš legaći, za ostalo znam da neki prodavači hoće slat i u HR bez obzira što piše da ne šalju.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Prije 10 dana, roba (nije za daljnju prodaju) iz Austrije. Na granici platila carinu 10% + pdv 23% na račune ukupnog iznosa 450 eura. Prema tome se plaća carina i na stvari iz EU.
    Jel roba proizvedena u EU?

  15. #115
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Citiraj enela prvotno napisa
    Prije 10 dana, roba (nije za daljnju prodaju) iz Austrije. Na granici platila carinu 10% + pdv 23% na račune ukupnog iznosa 450 eura. Prema tome se plaća carina i na stvari iz EU.
    Jel roba proizvedena u EU?
    Da, proizvedena je u EU. Carinik nije ni tražio potvrdu o porijeklu robe, carinio je na temelju računa iz trgovine.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa

    Da, proizvedena je u EU. Carinik nije ni tražio potvrdu o porijeklu robe, carinio je na temelju računa iz trgovine.
    To se i u mojoj firmi dogodilo... premda nije bila naša krivnja... špediter nije priložio potvrdu o porijeklu robe u zakonskom roku i morali smo na kraju platiti i carinu...
    O tom se i radi... neće oni niš tražit...

    Ista stvar je i ako se naruči neka roba, plati manje, a oni procjene više... lijepo se dođe tamo s računom i traži pdv na iznos koji je plaćen...
    Prošlo bez problema...

    Paket rabljene odjeće iz USA koji je bio poklon je također bio carinjen, pa se lijepo objasnilo o čem se radi...

  17. #117
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Na koji način fizička osoba može dokazati da je roba proizvedena u EU? Pokazivati redom svaki predmet i deklaraciju na njemu?

    Moderatorice, znam da je OT

  18. #118

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    To bi ja voljela znati...
    Nisam dosad niš privatno radila, pa stvarno nemam pojma kako to točno funkcionira...
    Ma ja sve temeljim na iskustvu iz frme, tako da je moguće da postoje razlike... ali znam da sam namjeravala nešto uvesti privatno (konkretno motor za auto) i zvala sam špediterku s kojom radim da pitam... kako je motor proizveden u Japanu, rekla je da ne mogu proći bez carine, ali inače da... al nisam pitala kako se to dokazuje... :/

  19. #119
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Stvarno moraš biti i špediter i doktor i mesar i sve da te ne zeznu . Daj ako saznaš o razlikama, napiši da budemo informirane shopperice

  20. #120
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Jel netko skoro kupovao na engleskom e bayu, zanima me koliko ste čekali paket, ja čekam tjednima ( više od 2 kg ), navodno djelomično štrajkaju pošte tamo?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    ja san domaća na britanskom e-bay-u
    i čekan ga od 7-10 dana, rijetko kad više
    je, sad strajkaju tamo, to znam, al eto recimo, paket koji sam platila prije tjedan dana, jučer stiga
    pitaj prodavača sta je s tim
    pazi da ti ne prođe 45 dana, jer to ti je rok za žalit se ebay.u i paypal-u za povrat love ako ti ne dođe paket, a prodavač se ne javlja

  22. #122
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Ja sam prošle godine kupovala sedlo preko neta (Belgija) , doduše ne preko e- bay ali ista stvar šta se zakona tiče. U carinskoj službi (može ih se lijepo ugnjaviti na telefon, i ljubazni su )su mi rekli da se ne plaća carina na robu proizvedenu u EU, što mora biti istaknuto na deklaraciji kao "product of EU", tako da sam na kraju platila carinu na samo sedlo -njemačko ali nije pisalo, ali na nekoj dodatnoj opremi je pisalo i to nisu ocarinili.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Ja se spremam odgovoriti pa nikako...
    Da, potvrdili su mi špediteri... na deklaraciji treba pisati da je proizvedeno u EU i onda se ne plaća carina... plaća se samo PDV...

  24. #124
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Ja se spremam odgovoriti pa nikako...
    Da, potvrdili su mi špediteri... na deklaraciji treba pisati da je proizvedeno u EU i onda se ne plaća carina... plaća se samo PDV...
    ovo nije točno
    možda za firme je, ali za privatne osobe sigurno NIJE
    nazovi carinu i pitaj

  25. #125
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Meni carina tako rekla.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Ok, ovisi i o vrsti robe, ako se ne varam...

  27. #127
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    da ovisi

  28. #128
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    I na poklone naplaćuju carinu.
    Meni je pak proslog tjedna (u Hrvatsku) stigao paket iz USA od tete, tezak 7 kg, prepun nove robe - Gap, Banana Republic, itd., sve uredno s etiketama i cijenama (mislim da nijedan pojedini predmet nije kostao ispod 40 USD), i to robe za mene tipa kaput, jakna, baloner, haljine, znaci vece stvari, ne djecje. Nije cak na paketu napisala ni "gift". Znaci, imali su na temelju cega izracunati tocnu cijenu svakog pojedinog predmeta i ukupne (nemale) vrijednosti paketa.

    Dakle, pala sam na guzu - paket je na carini otvoren, uredno natrag zapecacen - carina NIJE naplacena. :D

    Radi se o rijeckoj carini

  29. #129
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    I na poklone naplaćuju carinu.
    Meni je pak proslog tjedna (u Hrvatsku) stigao paket iz USA od tete, tezak 7 kg, prepun nove robe - Gap, Banana Republic, itd., sve uredno s etiketama i cijenama (mislim da nijedan pojedini predmet nije kostao ispod 40 USD), i to robe za mene tipa kaput, jakna, baloner, haljine, znaci vece stvari, ne djecje. Nije cak na paketu napisala ni "gift". Znaci, imali su na temelju cega izracunati tocnu cijenu svakog pojedinog predmeta i ukupne (nemale) vrijednosti paketa.

    Dakle, pala sam na guzu - paket je na carini otvoren, uredno natrag zapecacen - carina NIJE naplacena. :D

    Radi se o rijeckoj carini
    draga imala si mislim veliku sreću
    meni je carinik objasnio da se na dječju opremu ne plaća carina ukoliko je proizvedena u EU, već samo PDV, ali da su oni vrlo "nježni" prema dječjoj opremi i uglavnom je ne carine.

    Htjela sam pitati da li neko ima nekakav "inside" info o tim štrajkovima, imam nekoliko paketa koji su slani baš u to vrijeme i sve kasni li ga kasni...dobivam pakete koji su poslani kasnije a ove niš....
    To sad negdje stoji na kakvom skladištu i čeka bolje dane da se polako pošalje ili?!?

  30. #130
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Ako misliš na štrajk u V Britaniji, ne znam jel još štrajka ali je štrajkao Royal Mail ( za druge pošte ne znam) i uslijed toga mi čekali paket 1 mj i prije nego je istekao rok za žalbu PayPalu mi tražili prodavača da zatraži potražnicu u pošti i danas nam javlja da je paket završio u Kentu (drugi kraj VB ) i sad će nam valjda opet slati... hoću reći da nije sve u štrajku jer su nam paketi kupljeni kasnije došli za par dana.
    Najbolje kontaktiraj prodavača

  31. #131
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Danči29 prvotno napisa
    draga imala si mislim veliku sreću
    meni je carinik objasnio da se na dječju opremu ne plaća carina ukoliko je proizvedena u EU, već samo PDV, ali da su oni vrlo "nježni" prema dječjoj opremi i uglavnom je ne carine.
    Nije se radilo o djecjoj opremi, nego o robi za odrasle.

    Cesto od tete dobivam pakete iz USA, nikad jos nisu carinili. Otvore, zatvore natrag, sve OK. :D
    Jedino mi je jednom falio jedan komad odjece (za kojeg znam da je bio u paketu). :/

  32. #132
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Na koji način fizička osoba može dokazati da je roba proizvedena u EU? Pokazivati redom svaki predmet i deklaraciju na njemu?
    upravo tak!.
    ja neki dan plus pdv platila i carinu na umivaonik iz IKEE jer je "made in Turkey!"
    i isto mi carinik objasnil da se na robu proizvedenu u EU ne plaća carina, samo pdv. iako mi nismo u EU, ali se očito pravimo da jesmo...
    da se zainatil, vadili bi sve iz auta i provjeravali gdje je proizvedeno...

  33. #133
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Gledam neke legaće na ebayu (40ak $) i izbacuje mi poštarinu od isto toliko. To mi djeluje malo prenapuhano :/

  34. #134
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Probaj na UK ebay-u.

  35. #135
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Neki Legići su jako teški, pa zato ispadne puno, i na britanskom eBayu. :/

    Ja sam na kraju odustala od kupnje Legića na eBayu jer je ispalo da bi oni koji su mene zanimali bili cijenom isti kao da ih kupim ovdje (a možda bi mi još i carinu opalili). Doduše, ja sam gledala nove u onim plastičnim kutijama, pa je poštarina automatski bila viša zbog tih kutijetina.

  36. #136
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Probaj na UK ebay-u.
    Našla samo jedne, ali ne šalju izvan UK

    Teddy, ja već dugo pikiram ovo a to nema kod nas. Te figurice nisu preteške pa mi je čudna ta poštarina.[/url]

  37. #137
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Teddy, ja već dugo pikiram ovo a to nema kod nas. Te figurice nisu preteške pa mi je čudna ta poštarina.
    Za to stvarno ne bi trebao biti previsok s(kršitelj koda)ing, valjda hoće zaraditi na poštarini. :/

  38. #138
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vecina ljudi na ebayu, zapravo, zaradjuje na postarini. Pogotovo kad prodaju nesto za dolar, dva.

    Sve je to skupa tako zato sto je ebay promijenio politiku naplacivanja od prodavaca. Postali su jako nepovoljni, nazalost.

    Sto se tice ovoga sto Elly prica, i meni je tako bilo svaki put. Otvoreno, zatvoreno, carine nema. A u paketima.. svasta.

  39. #139
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Sve je to skupa tako zato sto je ebay promijenio politiku naplacivanja od prodavaca. Postali su jako nepovoljni, nazalost.
    Što su promijenili? :/

  40. #140
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Sve je to skupa tako zato sto je ebay promijenio politiku naplacivanja od prodavaca. Postali su jako nepovoljni, nazalost.
    Što su promijenili? :/
    Evo kaze D da je to tako vec oko godinu dana - ljudi pokusavaju naci nacina za zaradu zbog: listing naknade (dakle iznos koji prodavac placa kako bi uopce mogao staviti predmet na prodaju), final value naknade (veliki postotak od ukupnog iznosa licitiranog predmeta, ali ne ukljucuje s(kršitelj koda)ing) a onda i PayPal naknade za novac koji prodavac prima. Ako se predmet ne proda, listing fee se ne vraca prodavacu.

    Sve u svemu, prije nije bilo toliko naknada i ljudi su uglavnom zaradjivali na prodaji. Sad vise nema smisla prodavati jeftine predmete pa pokusavaju zaraditi nesto na postarini jer inace - nista od toga. (Jedan od razloga zasto je on uglavnom odustao).

  41. #141
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Uh, to je dobro znati, nekad me baš zaprepaste sa cijenama s(kršitelj koda)inga, sad mi je već jasnije. :/

  42. #142
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    koliko se dnevno smije poslati pitanja prodavacima?
    meni vise ne dozvoljava

  43. #143
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    koliko se dnevno smije poslati pitanja prodavacima?
    meni vise ne dozvoljava
    To se i meni desilo već par puta i tražila sam u njihovim pravilima koji je limit, ali nisam našla. Očito limit nije baš previsok, jer nisam baš tako puno upita poslala.

  44. #144
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    do sad nisam kupovala obucu preko ebaya vec samo robu
    i naidjem na ove tenke
    http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-TRAI...item414ab5d421
    i cijena mi naravno cudna (a jos nitko nije bidao)
    jel mozda laznjak?
    iskusne sto mislite

  45. #145
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Meni se čine kao neke no-name tene. Doduše, nigdje u listingu ni ne piše da su Nike. :/

  46. #146
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    da, imas pravo
    ja sam odmah zbog ovog air pomislila da su nike i nisam detaljno niti proucila
    ali sam i mislila da ce se tvoje iskusno sopigoholicarsko oko javiti

  47. #147
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kupila sam jaknu na ebay-u, pocetkom 11 mjeseca, nije mi stigla.
    Prodavac je tvrdio da je poslao, ali nista nije stizalo.
    Pokrenula sam dispute, pa claim i sada sam dobila poruku od Pay Pala da je odluceno u moju korist i da ce mi vratiti novce, ali ne pise kako.
    Platila sam Amex-om, da li ce uplatiti na Amex?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Može li mi tko reći nešto:1 mi je cura kupila parfem koji nikad nije došao i PayPal je "presudio" u našu korist, ali nam novac nikada nije vraćen, pa me zanima možemo li se negdje žaliti (osim Bogu )?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Kupila sam jaknu na ebay-u, pocetkom 11 mjeseca, nije mi stigla.
    Prodavac je tvrdio da je poslao, ali nista nije stizalo.
    Pokrenula sam dispute, pa claim i sada sam dobila poruku od Pay Pala da je odluceno u moju korist i da ce mi vratiti novce, ali ne pise kako.
    Platila sam Amex-om, da li ce uplatiti na Amex?
    Evo tek sad vidim ovaj post! Znači ima još takvih slučajeva!

    Meni je parfem kupljen 15.8. i prijavili smo u roku da nam ništa ne stiže, prodavač javio da se njemu parfem vratio jer kao adresa nije bila valjana (čista laž!) i nakon toga nestao bez traga i glasa!
    Novac do dan danas nije došao!

  50. #150
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Kupila sam jaknu na ebay-u, pocetkom 11 mjeseca, nije mi stigla.
    Prodavac je tvrdio da je poslao, ali nista nije stizalo.
    Pokrenula sam dispute, pa claim i sada sam dobila poruku od Pay Pala da je odluceno u moju korist i da ce mi vratiti novce, ali ne pise kako.
    Platila sam Amex-om, da li ce uplatiti na Amex?
    Uplatit će ti natrag na karticu. Ali samo ako seller na PP računu ima dovoljno love. :/

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •