Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: PREGLEDI BLIZANACA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno PREGLEDI BLIZANACA

    Zanima me koje ste preglede obavljali sa svojim duplićima i kakvi su rezultati bili. Može i pp. Npr. kad smo bili na uzv mozga doktorica je govorila dobro, dobro, ... a ono krvarenja drugog stupnja. Na to je iskomentirala ništa čudno za blizance. Kontrola, vježbice i to je to. Na kontrolu idemo 16.09.
    Zatim pregled kod neuropedijatra na Goljaku. Dečki se izvijaju i trebaju vježbe. F. malo jače. To je kao posljedica krvarenja. Mi vježbamo i sad smo bili na drugoj kontroli i dečki su puno bolje...
    Npr. hoću reći kak moja pedijatrica za F svaki pregled kaže kak je odličan dok na Goljaku nije tako. Ok Goljak je specijalizirana ustanova i vjerujem njima. Znam jedne blizance iz kvarta do mojeg i stariji su od mojih dečkiju 4 mjeseca. Oni idu kod pedijatrice u drugu smjenu i bili su kod neuropedijatra u Klaićevoj gdje su utvrdili da se jedan uvija ali samo ga treba pravilno nositi... i to je to... a komentar roditelja je da se danas previše pretjeruje :/
    Mi smo tako reći non stop negdje sa dečkima i već mi je too much ali ako je za njihovo dobro ok.
    Sad mene zanima kako je bilo sa vašim duplićima i da mi pomognete sa svojim savjetima ako je netko imao iste probleme sa motorikom...
    Meni je to sve veliki šok nakon curice koje uvijek sve radila prije vremena a i dan danas je tako...
    U biti sam u strahu od svega i jedva čekam da prohodaju da znam da je sve ispalo dobro.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ove pretrage koje spominješ, radili smo i mi. s time da je sven imao krvarenje 2. i 3. stupnja.
    pedijatrica je imala komentare slične kao i vaša, i imala je pravo.

    neuropedijatrijski pregled radili smo kod sabola koji je svaki put rekao da malo zaostaju u motoričkom razvoju, ali da je sve u granicama normale s obzirom da su ranije rođeni. prohodali su s 12 tj. 13 mjeseci. i tada je rekao da više ne moramo dolazit na kontrole.

    na goljaku vole raditi što više pregleda-npr. meni je bilo besmisleno voditi ih defektologu s godinu i pol-ali, morali smo. pa psihologu-ista stvar.

    svi su oduševljeni njihovim napretkom, ali opet moramo na kontrolu!!! po meni, malo pretjeruju.
    naša pedica je rekla da bi bez vježbanja na goljaku prohodali mjesec-dva kasnije. s obzirom da su ranije rođeni, to i ne bi bilo ništa neobično.

    iskreno, slažem se s vašim poznanicima iz kvarta...postalo je pomodarstvoo vodit djecu na vježbe!

  3. #3
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Mi nismo išli na nikakve pretrage, rođeni mjesec dana ranije.
    Pedijatar nam je dao uputnicu za pregled kod fizijatra-za svaki slučaj jer su blizanci (on je smatrao da je sve u redu), nismo htjeli djecu vuć po bolnicama bez nekog razloga i nismo ni otišli na taj pregled.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Moj mi muž stalno govori da kaj sam opterećena da biti će sve ok. I tako sam samo ja opterećena i samo ja vježbam, a on živi u opušten sve je ok i biti će ok.
    Jer pedijatrica je zakon...
    A za 3 stupanj su rekli na goljaku da je to veliki problem... mislim 3 i 4...
    A očito da nije tak kak oni to predstavljaju...
    Cure Hvala vam što ste mi odgovorile.... voljela bi da je bilo više odgovora(iskustava)

  5. #5
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    nikakve, ni jedni, ni drugi. hvala našem docu na tome. kad je s njima zaista bilo sve 5, rođeni veliki i na termin.
    ma bit će okej......

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    I dečki bili i veliki i u terminu i sve savršeno... I kao rutinski pregledi zato jer su blizanci... a kad stalno nešto ( to jest u granicama normale sa malim odstupanjima koja su opet u granicama normale) Za riknut ... I tak se samo šečemo po bolnicama od prvog mjeseca njihovog života... A sve zato jer su blizanci...

  7. #7
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    je, tako mnogi roditelji blizića. meni je to aspurdno, em ti je teško ionako, puno teže nego drugima s jednom bebom, i još to hodanje di treba i ne treba....kužim da je važno zbog prevencije i ako nedajBOže nešto je, da se rano primijeti....ali opet, dobar pedijatar puno toga vidi i sam.
    zato sam ja zahvalna našemu (a dragom Bogu prije svega!) da nas je mudro izostavio tog hodanja....

  8. #8
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Nemam blizance, ali je i Eriku bilo utvrđeno krvarenje u mozgu, hipoksija i svašta. Naša pedica je odmah rekla da je sve super i da se ne gnjavimo po bolnicama, ali smo svejedno išli na 100 pregleda jer su nas u rodilištu tako uputili. I ja se slažem da pretjeruju i da su od buhe pravili slona, ali teško je na svoju ruku odlučiti da se ne ide, mene je stalno kopkalo šta ako ipak...Kad je prohodao smo na svoju ruku prestali ići iako bi oni da idemo na kontrolu do 18. valjda.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Živa bi se pojela da prestanem na svoju ruku ići i da na kraju nešto ne bude u redu. Zato i idem s njima svuda kud me šalju.

    A ja uvjerena da kad prohodaju da neće morat više ići na preglede, a sad me ti Eci ubiješ u pojam... katastrofa. Vidjet ću kako će biti, dugo je još do toga ali možda i ja prestanem obilazit doktore njihovim prohodavanjem.

  10. #10
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Mislim da tm ima pravo.
    Moje prvo dijete (naglašavam prvo jer ono je ipak - prvo) je imalo krvarenje 1. na 2. stupanj. Kad sam to čula, pala sam u komu skoro, svašta mi se motalo po glavi, na Goljaku su me zaplašili, vježbali smo i sve.. A na kraju - ništa (što je odmah rekao i pedijatar, ali ja paničarka nisam slušala..).
    Blizance sam vodila samoinicijativno. Nemaju krvarenje ali jedan je hipotoničan. Na kraju su mi na Goljaku rekli da je on takav i da bez veze vodim djecu po pretragama. Moj pedijatar mi kaže kako je to sad pomodarstvo, da se nekada toleriralo da dijete prohoda do 2. godine i nitko nije pravio problem a danas ako ne prohoda s 12 mj. odmah nešto nije u redu.
    Meni su objasnili da preko 60% djece ima blaže krvarenje prilikom poroda ali se to ne otkrije.
    Mislim da tvojima vježbe neće škoditi, ali ako ti i dalje budeš ovako zabrinuta i tjeskobna to sigurno hoće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •