Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: uši u kosi...,užas

  1. #1
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno uši u kosi...,užas

    neznam gdje da stavim ovu temu ali evo smatrala sam da mogu i ovdje.
    djeca su u školi dobila uši u kosi. totalno sam u panici.nikada nisam imala problema sa tim,pa mi treba pomoć kako ih se riješiti.

    da problem bude veći bojim se da ih ja ne dobijem a u 22. sam tjednu trudnoće,i neznam smijem li koristit nešto ako ih dobijem.
    kako ih se riješiti.

  2. #2
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    U ljekarnama ima sampon za kosu Pedilin.
    Nanosi se na mokru i dobro obrisanu kosu,ostavi da djeluje 10-tak min i ispere cistom vodom.Dok je kosa jos mokra pocesljati je s gustim cesljem da odstranis mrtve usi i gnjide,a zatim kosu susiti na zraku(ne fenom!)
    Ako je potrebno ponovis postupak za 7-14 dana.
    Pri upotreba sampona paziti da ne dodje u kontakt sa ocima,nosom i ustima.
    Za upotrebu sampona kod djece mladje od 2 god,trudnica i dojilja potrebno se konzultirati s lijecnikom.

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mi smo ih se rijesili svakodnevnim procesljavanjem cesljem za usi regeneratorom natrackane kose nad kadom. Tjedan dana svaki dan, tjedan dana svaki drugi dan, tjedan dana svaki treci dan.

    I to je bilo to. Bez posebne kemije i velikog terora.

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    potpisujem Ancicu
    zapravo bar da sam to prije znala
    V je donjela uši i ja sam ih dobila od nje
    prvi val smo odradili Bubil šamponom, tada žive uši smo ubili, ali ostale su gnjide
    i njoj sam ih istrijebila doslovno kao majmunica malom majmunu, jednu po jednu, uz češljanje gustim češljom
    ali meni nije imao tko, MM je prećorav, on gnjide ne vidi i ja sam nastavila svaki 2. dan prati sa šamponom za gnjide i češljanjem
    i taj šampon mi je tako iziritirao vlasište da sam dobila katastrofalnu prhut
    zato ja bi preporučila 1-2 pranja sa posebnim šamponom, ali dalje samo trjebljenje i svakodnevno češljanje
    regenerator omekša kosu i pomaže raščeščljavanje i odljepljivanje gnjida

  5. #5
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    nama šamponi nisu pomagali, pa smo to riješili neopitroidom.
    Naprašili glave navečer, stavili kape i tako spavali do jutra, pa presvukli svu krevetninu i odjeću i sve ponovili za tjedan dana.

  6. #6
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja sam ih 3 mjeseca uzgajala misleći da imam neku alergiju.
    tražila uputnicu i otišla dermatologu da mi ovaj kaže kako imam najobičnije uši.
    što je najbolje svo to vrijeme ih je i kćer imala ali ja niti jednu jedinu živu uš nisam vidjela a gnjide nisam znala prepoznati. tek mi je dermatolog pokazao kako izgledaju.

    već je bila tema na zdravlju djece, pa pogledaj...
    http://roda.hr/forum/viewtopic.php?t...er=asc&start=0

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    nama šamponi nisu pomagali, pa smo to riješili neopitroidom.
    Naprašili glave navečer, stavili kape i tako spavali do jutra, pa presvukli svu krevetninu i odjeću i sve ponovili za tjedan dana.
    Ovo još nisam čula, ali dobro je znati za nedajbog... Mislim da ću si spremiti ovo (i ne zezam se).

  8. #8
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    sve sam ja teme vezane uz ovu pročitala(barem se nadam),ali mene više zanima šta ako trudnica preko djece, dobije kako ih ukloniti a da se kemija ne upliće.naime na svakom proizvodu piše da se koristi u dogovoru sa doktorom.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moze i homeopatijom.

  10. #10
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    ok homeopatija,možda ako je sigurno u trudnoći.

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj r_i_t_a prvotno napisa
    sve sam ja teme vezane uz ovu pročitala(barem se nadam),ali mene više zanima šta ako trudnica preko djece, dobije kako ih ukloniti a da se kemija ne upliće.naime na svakom proizvodu piše da se koristi u dogovoru sa doktorom.
    svakodnevno češljanje gustim češljom

  12. #12
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Citiraj mujica prvotno napisa
    nama šamponi nisu pomagali, pa smo to riješili neopitroidom.
    Naprašili glave navečer, stavili kape i tako spavali do jutra, pa presvukli svu krevetninu i odjeću i sve ponovili za tjedan dana.
    Ovo još nisam čula, ali dobro je znati za nedajbog... Mislim da ću si spremiti ovo (i ne zezam se).
    Ja se nebi zezala sa neopitroidom. Što nije bilo u novinama da je baka kosu svojih unuka naprašila insekticidom pa im je pozlilo i na kraju je jedna od njih umrla.

  13. #13
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Je tko koristio Pedilin šampon na djetetu oko 2 god ili mlađem? Neznam dali se smije. Na uputama piše da se treba konzultirati liječnika ako je djete mlađe od 2 god a meni je mala navršila prije 2 mj.
    :?
    Htila sam pitati prvo vas a ako nitko nezna onda ću zvati našu dr. Inače ju je skoro nemoguće dobiti na telefon.

  14. #14
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj bfamily prvotno napisa

    Ja se nebi zezala sa neopitroidom. Što nije bilo u novinama da je baka kosu svojih unuka naprašila insekticidom pa im je pozlilo i na kraju je jedna od njih umrla.
    To su bili organoforsforni pesticidi. Neopitroid je jednakog sastava kao šamponi. Samo kaj ga se može držati cijelu noć na glavi. A šampone nemre.

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Necu tvrditi, ali mislim da je kod manjih klinaca jedini problem kako im isprati kosu bez da im taj sampon udje u oci.
    Joj, ja se odmah pocnem preventivno cesati cim netko usi spomene. Mi smo proslo ljeto imali s tim problema. Prestale su se vracati tek nakon homeopatije. Jedno vrijeme mi je cak bilo zabavno prebirati po glavama i vaditi gnjide (ja sam od onih sta vole pristeve, kraste, usi i ostale gadosti), al brate mili, dosadilo na kraju, pa smo ih protjerali. Nadam se zauvijek.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Moja mala je isto imala uši ,riješili smo ih se sa šamponom i šišanjem duge kose :/ ali nam je rekla u ljekarni da duže korištenje šampona može doći do trovanja ,ja kad sam maloj (10 god) oprala kosu ona bi od tog jakog šampona dobila osip i prhuti tako da se sa ti nije za igrati.A mali da mi je dobio ne bih mu nikad prala sa tim šamponom nego bi ga do kraja ošišala.

    __________

    D 1998.
    I 2007.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    59

    Početno

    Savjet od Ancice je pouzdano siguran .Nedavno sam i ja na taj nacin protjerala nametnike i to iz glavica troje djece a i iz svoje.Ja dojim i zato sam isto bila ocajna i nisam htjela isprobavati s samponima.Vec nakon drugog dana nema vise usi ali zbog gnjida moras ustrajati i biti redovita u iscesljavanju. :D

  18. #18
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Moje nećakinje su koristile električni češalj Lice guard koji u ljekarnama dođe 300kn, a da ja i moja K. ne dobijemo uši prskale smo se Lice guard sprejem koji košta 160kn.
    Skup sport ali nama je pomoglo.
    Ja odmah dobijem napad svraba kad netko spomene uši.:shock:
    Imala sam ih u ratu
    A što se tiče šampona oni se smiju upotrijebiti jednom tjedno ili čak jednom u dva tjedna

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj katajina prvotno napisa
    Moje nećakinje su koristile električni češalj Lice guard koji u ljekarnama dođe 300kn, a da ja i moja K. ne dobijemo uši prskale smo se Lice guard sprejem koji košta 160kn.
    mislim da je taj električni češalj preskup, a funkciju sasvim lijepo obavi i običan, samo treba ustrajnosti
    sretna sam da sam odoljela porivu da ga kupim
    ali smo zato kupili sprej i osim što smrdi kao loš miris za wc, V je preko njega dobila uši
    isto nemam neko mišljenje o Lice guard šamponu za gnjide
    košta 160 k, a nije niš efikasniji od običnog regeneratora

    znači od svih Lice guard proizvoda, a nisam pljuna lovu jedino za taj električni češalj, isplati se uzeti njihov obični češalj
    drugo sve, je po mom skupom iskustvu, bacanje novaca

  20. #20
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    evo izvještaj
    pranje bubilom - i nije baš uspješno
    iščetkavanje običnim gustim češljom - izađu one uši ja kažem mame

    mislim da smo uspjeli za sada ali sve mi se čini da će se vratit

  21. #21
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    samo ti potamani te "mame" i rijesila si 80% problema.
    svaki dan im malo prosetaj po kosi da neka nova nije krenula stvarati potomstvo i bit ce ok.

    to ti je sad situacija "pozar pod kontrolom-cuvaj pozariste"

  22. #22
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    jajasca izrastu u "mame" i krenu s lijeganjem jaja s oko tjedan dana starosti. znaci, ako procesljavas redovito tri tjedna, rijesit ces ih se.

  23. #23
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •