Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: HELP! Boli me želudac

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno HELP! Boli me želudac

    Nikad u životu me nije tako bolio želudac. Od sinoć me boli, nemam proljev, ne povraćam. sve drugo ok, a želudac me ubija. Zvala sam hitnu i pričala s nekim doktorom i pitao me za žučne kamence u obitelji (nema) jesam imala gastritis (nikad), šta sam jela i to. Njemu to izgleda kao gastritis i rekao mi je da popijem paracetamol i gastal. Naravno ne pomaže.
    Kako izgleda gastritis i kako se to liječi. Ja o tim boleštinama ne znam baš ništa. Da li pomaže šta ili moram čekati da samo prođe.
    I da, naravno, dosta se zdravo hranim, ne jedem ljuto, masno, teško, ne pijem, ne pušim. Odakle sad to? :?

  2. #2
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    od 12.godine imam gastritis..neću ni napominjat da se poprilično zdravo hranim i da ne pijem i ne pušim,ne pijem gazirano...blabla..
    ja imam i reflux jednjaka i začetke čira..
    kod mene je sve samo genetski!tata,mama,..
    prvo trebaš ić na testiranje za hellyobacteriu.ako imaš nju problem rješen,kura antibiotika i gotovo..uglavnom.ona i je uzrok velikog postotka gastritisa.
    ako je test negativan ideš na gastroskopiju (malo bljutav pregled al ne boli)
    e sad,..čudno ti je u biti šta su gastritis i čir zahtjevne bolestice..npr.ako mene iti malo boli nema šanse da jedem voće il povrće koje je svježe.osobito kapulu..au,umrla bi od bolova....a to je zdrava hrana.
    gastritis "voli" laganu hranu, lešo,kuhano,juhe,i to bi trebala jest kad boli..
    inače,moj jedini savjet je da pratiš svoj organizam...da vidiš od koje te hrane boli...većina se čiraša kune u dobrobit mlijeka..moja mama jede krastavce kad ima napade boli,šta je totalno čudo,svakom odgovara nešto drugo..
    jedna stvar škodi svima koje znam a to je kava!!smanji koliko možeš ili barem nemoj pit u vrijeme boli..
    i da,napadi boli su uvijek povezani s nervozom i stresom...
    ne brini se,gastritis nije ni opasan niti često lovi...povremene napada boli se lako preživi i možeš brzo skontat šta ih izaziva..
    super šta nemaš mučnine jer su moji (i od nekih prijateljica s faxa koje isto imaju gastritis) svi ispiti bili popračeni cjelonoćnim riganjem...noć prije vlastitog vjenčanja mi je bila na hitnoj na infuziji jer sam dva dana povraćala sve šta bi stavila u usta!!to je po meni najgori dio,i super da te to nije uvatilo!!
    joj,jesam se navila

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Mamaja, moj ti je prijedlog da odeš doktoru. S bolovima u trbuhu uvijek treba biti oprezan. Čak i da je gastritis, potrebna ti je obrada.
    Javi kako si.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Meni su počeli želučani problem povraćanjem i neprihvaćanjem bilo čega u želudac. Povraćala sam i čistu vodu.
    Onda su krenuli bolovi u želucu, podrigivanje, kiselina. U želucu je osjećaj peckanja i kao da imaš kamen.
    Prvo sam išla na gastroskopiju, ustanovili su da imam edeme na sluznici. Uzeli su test na helicobactery i bio je pozitivan.
    Nakon agresivne terapije sa kombinacijom 2 antibiotika i ulzol tableta, ponovno sam išla na gastroskopiju. Stanje je malo bolje, nemam više dubinske upale nego samo površinske. Bakterija je i dalje prisutna.
    Ja nemam više neke posebne tegobe. Mogu jesti sve (uključujući kiselo i ljuto), ali sam i dalje na antibioticima.
    Preporučam da obaviš gastroskopiju, bakterija može biti jako opasna, dovesti do čireva i raka želuca.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako te boli oko pupka pa na desno moglo bi biti slijepo crijevo, zato ipak odi doktoru da te pregleda. Naročito ako još imaš i temperaturu.
    Ako se radi o želucu isto odi a do tad si možeš probati olakšati život čajem od kamilice i mente (po jedna vrećica od svake u pol litre vode), piti toplo bez dodataka.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Bila kod doktorice.
    Rekla mi je da je možda čir, da jedem probavljivu hranu, da ako ne prođe za koji dan idem na gastroskopiju, da pratim stolicu. Dala mi je neke lijekove da me manje boli i Rupurut. smijem i paracetamole kad me uhvati.
    Cijeli dan jedva da sam nešto pojela, na sve mi je želudac reagirao groznim bolovima od bar sat vremena. Čak i čaša vode je bila problem. Sad sam pojela kiselog mlijeka, to je rekla da smijem,prije popila taj lijek, ali svejedno me odmah uhvatilo.
    Cure moje, ovo je prestrrašno
    Još uz sve to mi je Bruno bolestan, ne jede ništa osim sike.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    joj taj čir je stvarno gadan moja mama ga je imala na dvanaesteecu čitav niz godina i ostalo mi je u sječanju to jaukanje joj... znam da je pila gastal i on joj je samo prividno pomogao ustvari uništio ostalo. Kasnije joj je pukao i onda je bilo sve ok. i opet nakon nekog vremena isto, onda na hitnu primila je 6 boca krvi. onda ostale pretrage i gastoskopija za koju je rekla da ako sebe dovede opet u takvu situaciju da bi radije da je nema. sad morajesti lagano ,lešo,vlaknasto...i naravno NO SIKIRIKI!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    AJOJ. Pusa i drži se.
    P.S znam kako je- iz vlastitog iskustva, na žalost.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Ako se ustanovi da je ta bakterija ili čir, jel to znači kraj dojenju.
    Toliko sam se namučila s dojenjem i sad nam je tako super, ja bi ga najrađe dojila do škole :shock:

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Ups krivi smajlić trebao je biti

    Btw. bol uopće ne prestaje, ne znam kako ću preživjeti noć

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ajoj! Nemam kaj pametno reći, samo ti šaljemo .
    Drž" se!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Pošto su izbrisani postovi, da vam se javim da sam super, kako došlo tako prošlo :D
    Hvala na savjetima, stvarno do sad o ovome nisam imala pojma (a sad sam pravi stručnjak ).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    83

    Početno pitanje o gastritisu, molim vas odgovorite mi

    Ja već mjesec dana imam bolove u području pupka koji se šire s obje strane na leđa, doduše sad su i prošli, bila sam na pretragama koje su uključivale obradu krvbi i mokraće, sve je bilo ok, a nakon što mi je doktorica ručno pregledala trbuh, rekla je kako mi je želudac skvrčen i da je vjerojatno gastritis. DAla mi je peptoran i rekla da se javim kad popijem cijelu kutiju, pa ćemo vidjet oćemo na daljnje pretrage il ne. Uglavnom, trebam jest lagano i ne živcirat se, kao da je to moguće. Što god sam pročitala o gastritisu, nigdje nisam vidjela da boli u području pupka, pa me zanima jel me uistinu može boljet čitav trbuh zbog gastritisa. Doktorica kaže da može, ali ona mi već dugo ne ulijva povjerenje, pa bih htjela čuti još nečijemišljenje o tome. Nemam temperaturu, malo sam imala mučnina, ništa povraćanje, samo ti bolovi oko pupka i težak osjećaj u želucu.
    Hvala

  14. #14
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ovak ti nje bilo kod mene...
    hijatalna hernija (urođena) za koju sam doznala tek kada me uništio stres i tona živciranja... bolilo me sve... donji dio trbuha, pod prsima, gušilo, probadalo...
    otišla na gastroskopiju... hijatalnoj herniji smo pridružili kronični gastritis i čir na dvanaesniku...
    rupurute, peptorane i gastale sam pila samo kao kratkotrajni spas između 2 gastritična napada...
    sad mi jedno nije jasno, zakaj te nije poslala na uzv abdomena i gastroskopiju?! ako je gastritis ili ako još imaš i hb pilory peptoran ti je onak, za zagladit situaciju...
    daj ti odi kod specijalista...

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni je kod gastritisa čudo učinio peptoran, a nisu ništa pomogli rupurut i gastal.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    83

    Početno

    isto sam se i ja pitala, al, ajd, sačekat ću koja dva tjedna, pa ako i dalje bude bolilo, tražit ću uputnicu za specijalistu. Hvala na podijeljenom iskustvu.

  17. #17
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ak je riječ o upali, tj. gastritisu onda se on , kao, liječi, primjerice controlocima...
    rupurut, gastal, peptoran ionak ne idu na recept, pa ih ja i ne doživljavam kao "prave lijekove"...
    jest da pomognu, ali nije za na duge staze...ili u, nazovimo to, ozbiljnijem slučaju...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    rupurut, gastal, peptoran ionak ne idu na recept, pa ih ja i ne doživljavam kao "prave lijekove"...
    jest da pomognu, ali nije za na duge staze...ili u, nazovimo to, ozbiljnijem slučaju...
    Peptoran ide na recept, valjda si mislila na Rennie :? (Gastal, Rupurut i Rennie su antacidi, neutraliziraju višak želučane kiseline, i izdaju se bez recepta). Ne smanjuju stvaranje kiseline (kao "pravi" lijekovi, tipa Peptoran, Controloc...)

  19. #19
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ja sam preklani zbog odvratnih bolova u želudcu ( ostajala bez zraka od boli i kada bi popila gutljaj vode) završila na gastroskopiji pod sumnjom na helico, ali mi je na kraju dijagnosticiran refluks, odvratna upala jednjaka zbog povrata kiseline u jednjak, i gastritis kronični. Pila sam controloc tablete puna 4 mj. i želudac se koliko toliko smirio, ali su mi se od njega ljepile kile i prolupala štitnjača. Prestala piti na svoju ruku iako sam ih trebala piti barem punih godinu dana i počelakonzumirati med Dr. Petrović-a iz Velike Gorice. Nečete vjerovati, ali napravio je čuda, uglavnom: na ponovljenoj gastroskopiji nalazi svi OK, uredni osim refluksa koji ostaje doživotno.
    Paziti što jedem, nikako jako slano jer odmah imam napadaj žgaravice (koji nestaje nakon jedne žličice meda otopljenoj u toploj vodi). Moram također paziti da ne jedem velike količine odjednom, nakon jela ne leći, niti se opčenito saginjati ili dizati teške predmete jer se u tim slučajevima kiselina vrača u jednjak i nagriza ga što može prouzročiti rak jednjaka. Već neko vrijeme nemam nekih većih problema, osim ako pojedem nešto što ne smijem ( sirovi luk, mlijeko, masno meso- svinjetina je problem makar bila krta, gazirani sokovi, a kavu ne pijem više od 1,5 god.

    Ako kome mogu pomoći kakvim savjetom tu sam, jer vjerujte, puno sam prošla što se toga tiće i vjerujte još uvijek bih radije izabrala da je u pitanju bio helico, nego ovo, jer se ono ipak može izlječiti, a ne samo zailječiti.

    Sorry zbog dužine.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Ja vise ne znam sta da radim,zeludac me boli,pece,radila sam gastroskopiju sve ok,dva puta test na helico b.oba puta pozitivan ,oba puta trojna terapija,malo se smiri i opet isto,doktorica kaze da vise ne provjeravam bakteriju i da probam sa necim prirodnim pa me zanima jel zna neko sa cim,sta da koristim kako da pomognem sebi ovo me vec izludjuje ..
    najgor je sto nikad ne znam sta mi smeta od hrane jer mi jednom smeta neka hrana drugi put ne,inace ne pusim,ne pijem alkohol,ni gazirano,ni kafu,ni masno,ni ljuto,i stvarno ne znam sta vise da radim...
    Posljednje uređivanje od adal : 16.05.2012. at 00:49

  21. #21
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj adal prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vise ne znam sta da radim,zeludac me boli,pece,radila sam gastroskopiju sve ok,dva puta test na helico b.oba puta pozitivan ,oba puta trojna terapija,malo se smiri i opet isto,doktorica kaze da vise ne provjeravam bakteriju i da probam sa necim prirodnim pa me zanima jel zna neko sa cim,sta da koristim kako da pomognem sebi ovo me vec izludjuje ..
    najgor je sto nikad ne znam sta mi smeta od hrane jer mi jednom smeta neka hrana drugi put ne,inace ne pusim,ne pijem alkohol,ni gazirano,ni kafu,ni masno,ni ljuto,i stvarno ne znam sta vise da radim...
    moja kolegica pije svako jutro čaj od stolisnika, kaže da se preporodila.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Aloe Vera!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    evo vako.čitam vaše postove i mislim se blago vama.ja imam teške želudčane smetnje već malo više od godinu dana.sve je počelo kad me jednog dana,prošle godine ,počeo jako peči želudac.ja isprva mislim neki kratkotrajni problem,mislim proći će brzo.kako sam već imala kratkotrajni problem sa želudcom godinu dana prije ove smetnje,znala sam da trebam laganu spizu jesti kako bi to prošlo.i počnem ja jesti rižu,povrće,piletinu i sve lagano al vidin ne prolazi.jednu večer pojedem palačinke i to počenje iz želuca se počne širiti na prsa i leđa,nenormalno skroz.cilu noć provela sam u znoju i mukama od pečenja,doslovno cijelog tijela.skužim ja da nije zezancija i odem ujutro u doktorice koja mi prepiše contoloc i govori da imam gerb.daje ona meni uputnicu za gastroskopiju da za svaki slučaj provjeri.odem ja na gastroskopiju,utvrdi se gerb,i pijem ja te tabletine iz dana u dan,al ne prolazi.teške muke i plakanja zbog pečenja u prsima.odem kod privatnika,napravim ponovo gastoskopiju,on daje nexium i peptoran,al uvik isto..ovo ljeto kiselina se stišala 15 ak dana,a nakon toga još veće pakao.ta kiselina se očito više ne vraća u jednak i ne peču me prsa već želudac brutalno svaki božji dan,živim na najslabijoj mogucoj hrani,probala sve vrste alternative,al nista ne pomaze.studiram i radim a to me osporava u svakom pogledu,neznan vise sta da radim.iz dana u dan sve ljuća na život i sve.jel ima ko kakav savjet za mene,iskreno molim jer cu izluditi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •