Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: aparat za jogurt

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno aparat za jogurt

    zanima me da li netko zna gdje mogu kupiti aparat za pravljenje jogurta kod kuće i mozda cijenu?mališan mi je počeo jesti jogurt pa bi mu htjela sama praviti.i ako netko ima iskustva sa njim također su dobrodošli sa kojim savjetom i receptom!hvala unaprijed :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    nije ti potreban aparat... dovoljno je u zdjelu uliti mlako (samo lagano zagrijano) mlijeko i jedan jogurt (acidofil, tekući, lgg itd) te promiješati i ostaviti na sobnoj temperaturi preko noći... ujutro spremi u frižider a za svako slijedeće pravljenje jogurta jednostavno ostavi jednu čašu jogurta od prethodnog dana... na 1,5 - 2 litre mlijeka ide jedna čašica jogurta....

  3. #3
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ili jedna super brzinska varijanta, u casu mlakog mlijeka nakapati par kapi limuna i gotovo!

  4. #4
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    štrigica tako sam uvijek radila ali sam u zadnje vrijeme odustala jer bude nekako rastezljiv.
    KOje mlijeko koristiš za pravljenje?

  5. #5
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa
    štrigica tako sam uvijek radila ali sam u zadnje vrijeme odustala jer bude nekako rastezljiv.
    KOje mlijeko koristiš za pravljenje?
    Draga, rastezljiv i ne baš atraktivan :/ ti bude ako u mlijeko dodaš tekući jogurt. Ja ga uvijek pravim s čvrstim jogurtom (Dukat mi je najbolji) i možeš ga rezati žlicom (bez rastezanja)...[/b]

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ja stavim šta mi dođe pod ruku... većinom radim acidofil ili čvrsti....

  7. #7
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    Citiraj monax prvotno napisa
    štrigica tako sam uvijek radila ali sam u zadnje vrijeme odustala jer bude nekako rastezljiv.
    KOje mlijeko koristiš za pravljenje?
    Draga, rastezljiv i ne baš atraktivan :/ ti bude ako u mlijeko dodaš tekući jogurt. Ja ga uvijek pravim s čvrstim jogurtom (Dukat mi je najbolji) i možeš ga rezati žlicom (bez rastezanja)...[/b]
    Probala sam čvrsti i tekući, dukat i vindija, toplo i vrelo mlijeko.
    Jedino što uvijek radim s mlijekom iz tetrapaka pa sad možda je i do tog

    Kad mi bude takav rastezljiv obično ga bacim jer to nema šanse da bih jela.
    Meni se to dešava u zadnjih godinu dana, prije je uvijek bio baš taj što se reže i njami tad sam ga redovno radila, ali ovo sad je užas.
    :/

  8. #8
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    a da li je neko radio s domacim mlijekom? iskustva molim vas...ja bih Luciji pokusala radit od domaceg mlijeka kad pocnemo uvoditi jogurt u dohranu

  9. #9
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa
    a da li je neko radio s domacim mlijekom? iskustva molim vas...ja bih Luciji pokusala radit od domaceg mlijeka kad pocnemo uvoditi jogurt u dohranu
    Naravno da možeš praviti s domaćim mlijekom. Samo ga moraš prethodno prokuhati jer od neprokuhanog mlijeka dobiješ kiselo mlijeko, a ne jogurt.

  10. #10
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    nije ti potreban aparat... dovoljno je u zdjelu uliti mlako (samo lagano zagrijano) mlijeko i jedan jogurt (acidofil, tekući, lgg itd) te promiješati i ostaviti na sobnoj temperaturi preko noći... ujutro spremi u frižider a za svako slijedeće pravljenje jogurta jednostavno ostavi jednu čašu jogurta od prethodnog dana... na 1,5 - 2 litre mlijeka ide jedna čašica jogurta....
    radila sam ovako kao i strigica i to od domaceg mlijeka,i uvijek je bio super,(prakticno je da se sve to uradi u velikoj tegli sa dobrim zatvaracem i u njoj se cuva u frizideru).

  11. #11
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    Citiraj monax prvotno napisa
    štrigica tako sam uvijek radila ali sam u zadnje vrijeme odustala jer bude nekako rastezljiv.
    KOje mlijeko koristiš za pravljenje?
    Draga, rastezljiv i ne baš atraktivan :/ ti bude ako u mlijeko dodaš tekući jogurt. Ja ga uvijek pravim s čvrstim jogurtom (Dukat mi je najbolji) i možeš ga rezati žlicom (bez rastezanja)...[/b]
    Dream, ja sam stavljala čvrsti pa svejedno dobijem eventualno malo gušći tekući. Ajde daj svoj recept. Onako, for dummies.

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Imamo topic Jogurt i kiselo mlijeko gdje je tema iscrpno obrađena. Na portalu ima i tekst: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=77&Show=2114

  13. #13
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Malo podižem...kakvog je okusa domaći jogurt? Je li kiselkast ili blagog okusa? Ovisno o dodavanju acidofila ili tekuceg ili cvrstog jogurta kakvi su okusi? Koliko moze stajati u frizideru svjeze napravljeni i u cemu ga cuvate?

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Moze se to i bez aparata
    Imas davorov recept

  15. #15
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kiselkastiji. Planiram opet početi raditi kefir pa kako sam gadljiva ja ga izmiksam i procijedim dodatno. Držim ga u staklenoj boci, iskoristim one boce od soka od jabuke, iz Lidla.

  16. #16
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moze se to i bez aparata
    Imas davorov recept
    Pa i pitam bez aparata plus Davorovi linkovi ne rade

  17. #17
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    mašnice, s obzirom da sam bila u nekoj fazi života i veganka koristila sam aparat kupljen u Munchenu (vjerujem da ga sada ima svugdje), malen i praktičan. Na njemu se mogla regulirati gustoća željenog jogurta, meni je bio super tako da ja ne bih isključila i njega kao opciju.
    Posljednje uređivanje od palčica : 08.10.2019. at 08:47

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •