Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 663

Tema: Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

    Ovu temu namjerno nisam stavila pod probleme u trudnoći, jer kažu da to nisu problemi, to je naprosto "drugo stanje"

    No ako sam u krivu, slobodno premjestite.

    Dakle, u 34.-om sam tjednu. Osjećam se kao da me je netko prebio. Sve me boli, sve, sve, sve. Grintava sam- prestrašno.
    Noge su mi naotekle, poprilično. Pila sam brusnicu da tu tekućinu izmokrim. I jesam! Ali, pretjeranim mokrenjem srušila sam si i tlak. Dakle- brusnica otpada, a noge i dalje- ludilo!
    E onda, bliži se porod, a ja nemam energije ni malo, jednostavno nemam. Uzela sam legofer (željezo), tj. prepisao mi ginekolog. Legofer izaziva ostipaciju, a od opstipacije dobijem hemiće.
    Po noći ne spavam. Okrećem se tamo-vamo, a MM ujutro ide na posao. Jadan šuti, ali pokušavam se staviti u njegovu kožu... hm....
    Vrti mi se u glavi, dakle- nema spavanja na leđima, jer pritišćem nekakvu žilu, venu, nemam pojma. Legnem na bok- kad ono žgaravica za poživčanit. Pojedam par badema- e masno je, žuć me rastura....
    Pojela bi si nešto slatko, no nema šanse- pa šećer mi je na granici, ajooooj.

    Ne bi dalje, stvarno. Kaže mi mm da sam ko Jeremija?!??

    Imam osjećaj da se vrtim u krug. Jedno liječim- drugo me pati.
    Kako se vi osjećate? Imate li takvih ili nekakvih drugih problema?


    Bebač, mazo, jedva te čekam... Da mi je znati kako je tek tebi. Rasteš, a malo ti je mjesta, jel da? Guram te? Oprosti mi. Znaš da te mama

  2. #2
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno Re: Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Bebač, mazo, jedva te čekam... Da mi je znati kako je tek tebi. Rasteš, a malo ti je mjesta, jel da? Guram te? Oprosti mi. Znaš da te mama


    Pod kraj je već teško živjeti sama sa sobom, znam
    Ja se u zadnjim tjednima prve trudnoće više nikak nisam mogla namjestit za spavanje i jednu noć sam se u očaju naslonila na štok od vrata i rekla: Ak čistokrvne kobile mogu spavat stojećki - mogu i ja

    Nisam mogla hodat više od parstometara bez da stanem i odmorim se, dobila bi živčani napad otprilike jednom tjedno, obično na placu
    I tako to...sve ti to ide u rok službe, drž se još malo

  3. #3
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    rene7 i koksy


    Ja sam 32+1 i već me lupaju neke slične stvari:

    već par večeri ne spavam dobro: kasno zaspem, vrtim se, ne mogu se namjestiti. Ako legnem na lijevi bok, bebica se buni i doslovno osjećam kako me rukicama gura, a ako na desni onda lupa gore visoko. Kad ne lupa, već par dana imam konstantne BH-kontrakcije, koje popuste kad legnem na leđa. Napokon se namjestim na leđima na kojima inače ne volim spavati, krene žgaravica. Na kraju se uspijem namjestiti i krenem tonuti u san nakon xy vremena, mjehur se javi. Opet se vratim u krevet, opet okretanje i već navedena priča. Na wc se dižem u prosjeku svakih sat vremena, tek ujutro uspijem tu i tamo uhvatiti 3sata neprekinutog dizanja na što redovito slavim. I tako otprilike svaku večer zadnjih tjedan dana.


    Pijem željezo, tj. jedem Ferum Lek, ali mi ne smeta.
    Umor se drastično pojačao i samo bih spavala, a nikako se naspavati iz ranije navedenih razloga. Bebica je nisko i glavicom na mjehuru, pa osim čestog mokrenja boli me i pubična kost, ali to sam se skoro navikla jer je tako od početka.
    Od tog pritiska bebice, a posebno od BH-kontrakcija kojih zadnjih 5 dana imama da ih više ne mogu niti izbrojiti, bole me i prepone, tako da hodam mišjim koracima. Tu i tamo mi ponestaje daha, pa moram stati i disati malo dublje da se nadišem . Na sve to, izluđuje me ova vrućina i čekam kišu kao nikad u životu

  4. #4
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Joooj di me nađe!
    Ja sam sad 36 tjedana trudna i bome mi je ovako -> :shock:
    Muči me žgaravica i to obično kad legnem spavati, onda se dižem pa pijem mlijeka. Čekam jedno pola sata da malo popusti. Nakon toga me počne boliti kuk na kojem ležim, pa se okrećem na drugi ( a to traje i boli). Dok se koliko toliko uspijem namjestiti, počne mi se pišati, a trpiti ne mogu pa eto krenem na wc i onda opet sve ispočetka.
    Po danu je koliko toliko ok, samo kaj moram malo malo sjesti, odmoriti. A najviše me živcira kaj sam troma za popi.....
    Ništa nemogu napraviti bez pauze.

    Ali kao što si rekla to sve ide u rok službe.
    Još malo pa ćemo i mi ljubiti svoju bebicu.

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno Re: Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

    [quote="kloklo"]
    Citiraj rena7 prvotno napisa

    Pod kraj je već teško živjeti sama sa sobom, znam
    Ja se u zadnjim tjednima prve trudnoće više nikak nisam mogla namjestit za spavanje i jednu noć sam se u očaju naslonila na štok od vrata i rekla: Ak čistokrvne kobile mogu spavat stojećki - mogu i ja

    Nisam mogla hodat više od parstometara bez da stanem i odmorim se, dobila bi živčani napad otprilike jednom tjedno, obično na placu
    I tako to...sve ti to ide u rok službe, drž se još malo
    moje mišljenje je da je to priroda namjerno posložila - da ti stvarno zagorča do maksimuma zadnje tjedne trudnoće. jer, obzirom na moj (hm, slobodno mogu reći VELIKI) strah od poroda, na kraju mi je toliko već bilo dosta svega, da sam jedva čekala da krene - ovako ili onako.

  6. #6
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    A nisam spomenula trnjenje ruku, nogu, leđa, a skoro će i glava kad se napokon namjestim i skoro zaspem.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno Re: Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    moje mišljenje je da je to priroda namjerno posložila - da ti stvarno zagorča do maksimuma zadnje tjedne trudnoće. jer, obzirom na moj (hm, slobodno mogu reći VELIKI) strah od poroda, na kraju mi je toliko već bilo dosta svega, da sam jedva čekala da krene - ovako ili onako.

    .... ajme ne spominji.... još i to??? Na to nemam vremena ni misliti, sva sreća. Ali ozbiljno, i mene je frka. No ipak, šta je tu je, odnosno tko je tu je, jedva ga čekam

  8. #8
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Preko prošlog vikenda sam bila tako loše da sam mislila da će mi se nešto loše desiti. Kako se vrijeme malo popravilo, otišla sparina, a temperature malo spale, opet sam se pridigla.
    Generalno se osjećam kao nasukani kit. Možda ipak više kao mužijak morskog slona, jer se ipak krećem. Što u jutro obavim to je plafon, poslije podne mogu samo ležati. Osjetim sve što ste rekle, dakle, žgaravica, nesanica, težina, dosta mi je svega itd. A opet, hvala Bogu, super sam :D Ja sam danas punig 36 sedmica.

  9. #9
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Ja sam 36+6

    Izgledam ko nasukani kit, noge su mi otečene, staaaalno me obliva znoj, čak i kad mi nije vruće. Nesmijem jesti poslje 18h jer me muči žgaravica cijelu noć.

    Po noći se dižem na WC svakih sat vremena i onda na povratku u krevet popijem 2dcl mineralne. Jer sam žedna!!!!

    Iz čista mira se probudim u 4ujutro i budem budna do 6. Bez nervoze, sa široko otvorenim očima... koda je podne...

    I što je najbolje od svega uopće se ne bojim poroda. Kao, ja si mislim, nemože biti to toliko strašno da ja to nemogu potrpit. Imam feeling da će rezultat tog mog ne-straha biti turbobolan porod koji će trajati "5 dana"!!

    Ali jedva čekam bebu...

  10. #10
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Sve kao da sam sama napisala.
    Nema pravila, različito od noći do noći. Žgaravica (pa sam prestala večerat u 22h i gle čuda, nema žgaravice), neobjašnjive nesanice (nisam zabrinuta, ništa me ne boli...), ponekad ustajem noću 1-2x zbog piš-piša.
    S obzirom na veličinu trbuha ponekad mi je teško okretati se noću, tako da moram trbuh pridržati rukama prilikom okretanja. Spavam i nalijevo i nadesno, rijetko na leđima (pritisak na šuplju venu...).
    Stopala ukočena, masaža pomogne nekih pola sata, a onda bih ponovo masažu , ali masažeri mi malo trokiraju. Da ne spominjem vrućinu u stopalima! Dajte mi lavor s hladnom vodom i nema sretnije! Natečeni gležnjevi (nije svakodnevna pojava, ali je česta), lijep prizor!
    Umorim se stojeći, hodajući (a moja princeza, naravno, želi u park, po mogućnosti 2x dnevno; ja odradim samo jedan odlazak, a 2. muž).
    Naša zgrada nema lift pa pješke na 3. kat, a ako odemo baki i djedu pješke na 5. kat! Jupi!!! :shock:


    Al dobro, još malo jer sam ušla sam u 36. tj. Nije sve crno i loše, ima gorih stvari na svijetu.
    Radujem se što je naša curica prihvatila svog nerođenog bracu i daje mu puse po buši ! To me raznježi!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    42

    Početno

    Drage moje ....
    Ja sam u 34 tjednu i moram priznati da sam jedna od onih koja nema ovakvih problema kao vi. Tako da svima vama jedan veliki i izdrzimo jos malo.......
    Mene malo bole prepone i kukovi i to je to ... ali skuzila sam da se puno bolje osjecam kada odem do grada malo se prosetati ili nesto kupiti a i kazu da treba puno setati......
    Jos jednom veliki i izdrzite jos malo i sjetite se sta vas sve ceka uskoro .....

  12. #12
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj LB prvotno napisa
    i sjetite se sta vas sve ceka uskoro .....
    Još kad se toga sjetim ...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    42

    Početno

    Moram priznati da mi je to veca nocna mora nego sve sto sam prozivljalava u trudnoci a jos k tome meni je ovo prvo pa znas kako je....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Kloklo odvalila sam na cistokrvnu kobilu

    Ja sam sada u 21-om tjednu i tko zna kaj me jos ceka od muka i nedaca, ali u prvoj trudnoci sam se u to vrijeme osjecala kao sve sto ste ovdje napisale - u krevetu kao nasukani kit, u hodu kao slonica, u glavi propuh ( nisam bila u stanju zapamtiti nista), ruke i noge kao da su mi bile tudje, stalno utrnute, a o natecenosti necu nista reci osim da sam nosila cipele 2-3 broja vece nego inace. Promijena polozaja za vrijeme lezanja je bila ravna mucenickim bolovima, rasturala me simfiza, kriza, prepone......tako da sam zadnje dane prospavala u sjedecem polozaju na trosjedu u boravku jer drugacije nisam mogla.
    Mogla bi do sutra o tegobama pred kraj trudnoce.....vama prvorotkinjama jedna utjeha - stvarno sve to prodje cim rodis i brzo zaboravis te muke kad se tvoja mala mirisna strucka stisne uz tebe.

  15. #15
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Evo da se i ja malo "izjadam"
    37+4.
    Do prije tjedan - dva stvarno nisam imala nikakve tegobe. A sad to izgleda ovako nekako:
    Trnu mi ruke za poludit. Jedva osjećam prste, po noći me probude grčevi u listovima, leđa me rasturaju. E zbog tih leđa sam još uvik budna iako bi najradije sad spavala.
    Ali ne ide. Mogu zaspati tek kad se skljokam od umora.
    I sad sam od dosade u 1 sat po noći jela knedle sa šljivama tako da ću za kojih pola sata svemu ovome dodati urnebesnu žgaravicu

    Pola dana budem stvarno ludilo, poletna, mogla bi planinu pomaknuti. A onda se najednom sve svali na mene.
    Eh, da, tu su naravno razna probadanja, stezanja stomaka, menstrualni bolovi, nježni udarci moga čeda direkt pod rebra .....
    "No dosta o mom autu, pričajmo malo o meni "

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja sam se pred kraj osjecala super. Brze sam se umarala, ali inace sam bila OK.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno Re: Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

    Pod kraj je već teško živjeti sama sa sobom, znam
    Ja se u zadnjim tjednima prve trudnoće više nikak nisam mogla namjestit za spavanje i jednu noć sam se u očaju naslonila na štok od vrata i rekla: Ak čistokrvne kobile mogu spavat stojećki - mogu i ja

    Nisam mogla hodat više od parstometara bez da stanem i odmorim se, dobila bi živčani napad otprilike jednom tjedno, obično na placu
    I tako to...sve ti to ide u rok službe, drž se još malo [/quote]



    ovo je definitivno najsmješniji post koji sam pročitala! već pola sata ne mogu doći sebi od smijeha

  18. #18
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Dobro ma-ma jesi uspila odspavat stojećki . Mislim ako jesi, da probam i ja.
    Ja se stvarno i ovaj zadnji misec super osjećam. Čak još uvik idem na vježbe za trudnice. Ali ti neki momenti kad me uhvate baš mi bude strava.
    Evo sinoć sam zaspala oko 4 sata i to u suzama.
    Više sam bila frustrirana. Spava mi se a nema šanse da se namistim. Što od boli leđa što od utrnutih ruku što od žgaravice koju sam naravno dobila od onih noćnih knedli .
    A jutros sam već ko leptirica ...... doduše "malo" poveća leptirica

  19. #19
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Suncem.m.

    Ja sam danas napunila 35 tjedan i sinoć sam od kontrakcija jedva spavala jer me ćapaju kad spavam na boku, a ne znam spavati nikako drugačije. Popila sam normabel, ne bih li se situacija smirila, ali šipak, tako da sam u neke ure i sama bila već očajna i sluđena i jedva sam čekala jutro da se mogu dići.
    Kad je došlo vrijeme dizanja, e onda je bila procedura dići se koliko me sve boljelo: leđa, mjehur, stomak kao da sam napravila 200 trbušnjaka.
    Sad se situacija smirlila, ali sam i dalje šnjuhava i već se grozim noći.

    Inače imam stomak iz snova: nije velik i super je za namjestit se na bok i lijepo spavati, dok se nema kontrakcija, a ovako Nekako sam mislila do nedavno da neću biti u fazi da jedva čekam kad ću roditi, a sad....

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    ja se trebam poroditi za 9 dana...ps. nisam niš otvorena tak da sumnjam da će bit išta od tog termina... moja mam kaže u šali.."pa ne nosiš krumpire,,nego dijetet"" ja namam neš pretjerano problema osim bolova u mišiima i kostima... kao neka teeeška gripa... al izdržavam ima težih i lakših dana i težih i lakših noći... tješim se još, malo.. iako imala sam ludih epizoda od dva dana i dvije noći neprestalnih bolova u leđima i kukovima, suze sam lila i to krvave... al prošlo je, sad je svaki dan sve teži, i sve sam žičanija i nestrpljivija,,,al... još malo... i svima vama držim fige... izdržite.... nagrad stiže

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Sunčice sretno

    Ja ću ubrzo za tobom

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Hm, mi smo u 34. tjednu jos isli na put u Svicu i Italiju i setali smo po cijele dane i obisli jos i strucni sajam u Milanu. Bila sam super do 40. tjedna, ali onih 10 dana kojih sam prenjela su mi trajala do nedogled ali se cekanje isplatilo

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa
    Hm, mi smo u 34. tjednu jos isli na put u Svicu i Italiju i setali smo po cijele dane i obisli jos i strucni sajam u Milanu. Bila sam super do 40. tjedna, ali onih 10 dana kojih sam prenjela su mi trajala do nedogled ali se cekanje isplatilo
    Moj duboki . Stvarno si imala snage, a i hrabrosti. Svaka čast. Ja ne mogu maknuti

  24. #24
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Sunce, ispalo je da ipak nisam čistokrvna i morala sam odustati od plana

    Maxime, sjajno da si bila u takvoj formi :D
    I ja se za sad osjećam jako dobro, stalno u nekom muvingu i stalno izmišljam neke obaveze koje bi me tjerale da se što više krećem van kuće
    Doduše, prije par dana sam se gadno prehladila i jako sam slaba, ali to je izvanredna situacija. Da nema toga mislim da bi i dalje bila vrlo čila

  25. #25
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Sunce, ispalo je da ipak nisam čistokrvna i morala sam odustati od plana
    A nisam ubrala da si i ti pokušala bit čistokrvna .
    Jer i ma-ma je imala istu ideju
    Vidim ja da je meni bolje odustat i prije pokušaja. Iako bi to stvarno rješilo mnoge probleme.

    rena7 sretno i tebi
    I želim vam da svi što lakše izgurate ove zadnje tjedne i dane.
    A neka do tada naše bebice fino rastu na najsigurnijem mjestu na svitu, u maminom stomaku

  26. #26
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ma nije, Sunce, to je ma-ma samo zbrčkala quotanje mog posta
    Me mogu bit dvije kobile na istom forumu, to bi ipak bilo preveč

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Ma nije, Sunce, to je ma-ma samo zbrčkala quotanje mog posta
    Me mogu bit dvije kobile na istom forumu, to bi ipak bilo preveč

    Probudit ću muža koliko se smijem A i bebač se rita- sve zbog tebe kloklo, aha

  28. #28
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Ma nije, Sunce, to je ma-ma samo zbrčkala quotanje mog posta
    Me mogu bit dvije kobile na istom forumu, to bi ipak bilo preveč
    Ma nađe se ovdi cili zološki vrt
    Od sjevernih medvjedica priko nasukanih kitova do čistokrvnih kobila

  29. #29
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    Ja sam u 34 tjednom i borim se s tromošću. Kad hoću hodati malo brže, odmah me mali podsjeti da je tu i moram usporiti. Prošli tj me ujutro nakon buđenja boljela zdjelica i prepone- rekla sam MM da se širim i pripremam za porod.
    A sad me najviše muči sjedenje - nikako se ne mogu namjestiti.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Ja izgledam kao da ću RODITI omanjeg konja a ne dijete
    Trbuh mi izgleda kao da će se raspuknuti svaku sekundu, čak me i ljudi po cest malo zabrinuto gledaju
    A kičma ubija!!! Ja inače još uvijek se trudim hodati po barem 2 sata dnevno (koji freak jel da?) , ali sad se već stvarno jedva vučem.
    I počele su mi večernje mučnine??! :?
    ima li itko kome su se mučnine pojavile pred kraj?

  31. #31
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Apathetic prvotno napisa
    Ja izgledam kao da ću RODITI omanjeg konja a ne dijete
    ak će te to malo utješiti, mene je pred koji dan jedna znanica koja je btw ginekolog, pitala dal' bum rodila slona kak imam veliki trbuh

  32. #32
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Mene je jedno tjedan dana držalo ono ludilo od svih mogućih smetnji.
    Sada ima par dana leđa više ne bole, spavam ko top cilu noć, žgaravicu imam max 15 minuta dnevno i to ne svaki dan.
    Jedino su mi ruke utrnute i natečene i noge su mi ko krafne.
    A noću odem nekoliko puta na wc, ali čim legnem zaspem isti sekund.
    Nadam se da se neće sad sve opet okrenuti naopako kad sam se pohvalila, ali stvarno sam morala podijeliti s vama da se evo par dana prije poroda osjećam super :D .

    Eh, da, imam povremeno nekakve lagane kontrakcije. Znaju bit malo bolne ali su jako kratke pa ko da ih i nemam.
    Ma sve u svemu,milina. Mogu brdo pomaknut

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja imam osjećaj da brojim sate do poroda, ne dane. Osjećam se slabo, jako slabo. Samo bi spavala. Bolove slične menstrualnim imam od jučer. No nisu u nikakvim razmacima, rekla bih da me stalno boli po malo. Boli me u preponama. No nikako da me istodobno boli i naprijed kao oko jajnika i da me bole križa. Kod mene je to ili jedno ili drugo. Ništa mi se ne jede, a ako i nešto pojedem- trk... znate kuda.


    Cure, jel to kod mene počelo, ili je blizu ili što? Termin mi je 27.10.
    Zbunjena sam :shock:

  34. #34
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Ja imam osjećaj da brojim sate do poroda, ne dane. Osjećam se slabo, jako slabo. Samo bi spavala. Bolove slične menstrualnim imam od jučer. No nisu u nikakvim razmacima, rekla bih da me stalno boli po malo. Boli me u preponama. No nikako da me istodobno boli i naprijed kao oko jajnika i da me bole križa. Kod mene je to ili jedno ili drugo. Ništa mi se ne jede, a ako i nešto pojedem- trk... znate kuda.
    Potpisujem. Termin 22. 10. Pocela sam se raspadati zadnjih dana, simfiza boli, noge natecene, karpalni tunel upaljen tjednima, nesanica caruje... I, sto je najgore, prije sam bila turboaktivna i svugdje sam isla, a sad mi se javio i neki iracionalan strah od predalekog udaljavanja od kuce, ne znam zasto, mozda zato sto sam tako sva rastimana i osjecam se k'o da su mi noge staklene. Bit ce da je to kraj... A valjda se i priproda nekako za sve pobrine jer zelja da se rijesim te nemoci i svih tih glupih nuspojava trudnoce je napokon prevladala strah od porodjaja :D

  35. #35
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ima li netko da se osjeća super???

    Ja sam danas 32+6 i još uvijek savršeno, pa se puj-puj nadam da neću uskočiti u velikeeee trudničke probleme pred sam kraj

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Pepita puj puj puj.... nek ti je sa srećom, nek te ništa ne štrecne ni mrvu. No ipak polako, tek si 32. tjedna. Ja trpim od 34.!!!!! Ne baš svaki dan, ali više da, nego ne. Ustvari, možda mene muči i godina proizvodnje, tko će to znati

    Kako god, bebo ja tebe volim i želim, još malo i slijedi naše maženje

  37. #37
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno Re: Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    moje mišljenje je da je to priroda namjerno posložila - da ti stvarno zagorča do maksimuma zadnje tjedne trudnoće. jer, obzirom na moj (hm, slobodno mogu reći VELIKI) strah od poroda, na kraju mi je toliko već bilo dosta svega, da sam jedva čekala da krene - ovako ili onako.
    Ja sam valjda trebala biti trudna još jedno 10-12 mjeseci Ali sjećam se da je i meni bilo dosta svega, pogotovo onih 10 prenesenih dana... no kad bih pomislila da je krenulo, odmah bih poželjela ostati još malo trbušasta...

  38. #38
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Znam, znam da je još preeerano i da se sreća može okrenuti još sto puta. Od samog početka trudnoće kao da nikad nisam bila trudna i zato puj-puj

  39. #39
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Evo me u 34. tjednu i sad se osjećam bolje nego u 32. tjednu

  40. #40
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno Re: Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    no kad bih pomislila da je krenulo, odmah bih poželjela ostati još malo trbušasta...
    Uh kako je ovo istina. Prenijela sam 9 dana i bilo mi je grozno zadnja 4, no sve do onda kad god sam pomislila da kreće uhvatila me panika. Evo sada sam 39 tjedana i još nisam spremna. Uopće ne kužim taj moj sistem razmišljanja. A kad prenesem bit će opet frke.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    68

    Početno

    Ja sam danas na 36+5 i čas sam super čas bi iz čista mira plakala!
    Užasno mi trnu ruke i to me ubija!
    A muči me još i žgaravica i strahovi i..... :shock:

  42. #42
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ja uopće nisam u stanju razmišljati ni o čemu nego o porodu ovih dana, totalno mi je mozak na tim tračnicama i ne da se skrenut ni pod razno! Ne znam jel bi mi na to odgovarao smajlić 8) ili :? ili

  43. #43
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    kloklo, gdje planiraš roditi?

  44. #44
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja mislim da ću opet debelo prenijeti. Jučer sam bila na pregledu, 39 tjedana i jedva mi je vanjsko ušće otvoreno za vršak prsta. Pa to neće kod mene tako lako Sada me strah da ću se jako teško otvoriti.

  45. #45
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    kloklo, gdje planiraš roditi?
    Prvo sam bila sigurna da idem u Varaždin, onda sam se ipak odlučila za Sv. Duh, ali kako dani prolaze u meni je sve jača želja i odlučnost da rodim - doma

    Vjerujem da će mi iskustvo prvog poroda biti od velike pomoći i da ću znati razlučiti ide li sve kako treba ili ne ide i da će mi instinkti biti dobar vodič što da radim. Ako naslutim da se nešto naopako događa - pravac rodilište, ali dokle god budem osjećala da je sve u redu, ostajem doma :D

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Ja isto cekam "taj" dan koji se opako blizi,i opet idem rodit na SD u nadi da bude bolje nego prvi,...a pomalo me hvata i trema,
    Inace se suuupeeer osjecam,kao da nisam trudna,za razliku od prve trudnoce ova je bila prelagana i savrsena.

  47. #47
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    ja sam sada prošla 37 tjedana. dobro sam osim što me nakon spavanja jako bole noge i prepone - problem mi je ustati iz kreveta, zna me ko presjeći u nogama. prođe me za 5 min ali te minute traju. dobila sam 9 kg do sada što nije puno i ne znam zašto me tako bole noge. nisu naotečene, samo jako bole.
    čini mi se da ću roditi dan dva prije ili poslije termina. već sam nestrpljiva da upoznam svog bebača, a opet i pomalo me strah tog dana jer će tako brzo doći.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi smo svoje "odradili", svima koje očekujete porod želimo puno puno sreće....


  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    evo da se i ja malo javim i požalim. ja sam sada 34+3 i već mi je polako svega dosta. moram mirovati a nemogu više ležati a nemogu ni sjediti, nemogu ništa mali se nekako čudno miče tako da me ponekad njegovi udarci baš bole. sama sebi više idem na živce tako da sam živčana i onda mi i svi drugi idu na živce bez ikakvog razloga.
    ukratko, jedva čekam da rodim!!

  50. #50
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ajmo friške terminuše
    JA sam sad 38+2, sva sam troma, jedva se namjestim za spavat, gegam se ko patka i tak... Kako je kod vas?

Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •