Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 220

Tema: Zatrpajmo se stvarima!

  1. #51
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    neću, ali ću ti dahtati za vratom
    to se i očekuje neću valjda ja bacat stvari bez tebe?

  2. #52
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    i o svakoj stvarci ispričati priču, ko i svi stari ljudi
    spremna?

    Ma Aprikot ja sam za to da ih fino negdje spremiš na tavan i svako nekoliko godina izvučeš sa tavana i priuštiš sebi užitak sjećanja i pričanja o njima dok tvoja djeca vrte očima...

    I baš me nekako sjeta obuzme kada i ja tako... jer moja mama čuva spomenare, moju izviđačku kapicu i maramu o čemu ja i moja prijateljica s kojom sam išla još uvijek pričamo šta smo tamo radile, pa moje crteže i tako...mislim da je to vrijedno čuvati...

    Inače prije par godina smo išli u Rim i kupili smo drugima poklone, a sebi nismo ništa i bilo mi je onda krivo, pa sam skontala da mi te stvari ustvari nisu bitne kada ih donesem kući i ne podsjećaju me na nešto posebno, nego se sjetim super stvari kada se bezveze, u priči s drugima, sjetim određene situacije, osjećaja itd.
    A takvih ukrasa kod moje mame

  3. #53
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    neću, ali ću ti dahtati za vratom
    to se i očekuje neću valjda ja bacat stvari bez tebe?
    Očekuje se da poneseš kući ono što ona neće, a tebi se sviđa!

  4. #54
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    nije poanta u tome da se baci SVE. baciti samo ono što je tu bez razloga. što ne evocira uspomene, ili može evocirati uspomene kad si kod frendice a njeno dijete se igra baš s tom igračkom

    ono sa fotkanjem mi je super stvar - jer ipak imaš uspomenu.
    guranje stvari na tavan mi je bezveze. drage uspomene - da. ali baš sve čega ti se ne da rješavat, pa samo bacanje prostora. mislim, tavan ti valjda treba i za nešta drugo?

    mi smo doma ostali bez tavana - zamisli kaosa stoga i čistka
    još moram natjerat mamu da organizira (=pobaca pola) svoja tri ormara "papira s posla" a mislim da prije njene penzije mogu samo sanjat o tome...

  5. #55
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    primam višak stvari, i prosljeđujem onima koji imaju manjak .

  6. #56
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    e pa sorc, tebe je onda vrlo korisno imat pri ruci

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ooo, da. otkad poznajem sorcie, skupljam samo ono sto cu njoj dati da proslijedi. stan mi je uredan, nemam buksi sa svim i svacim, a svaki treci pms rezultira jos jednom vrecom/kutijom i sl. za one koji nemaju, a ja prije kupovine dooooobro razmislim je li mi nuzno i sto ce letjeti iz kuce kad to nesto novo dodje.

    ovaj put bih bas mogla malo po igrackama potraziti....

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Bacati stvari??? :shock: Ni u ludilu!!
    Tko zna kad će zatrebati plastične čašice od velikih jogurta (0,5 L x cca 50 komada), male staklenke od dječje hrane s pripadajućim poklopčićima, kino-ulaznice iz 1987., tekice iz 2. osnovne....

    Da, shvatili ste: ja sam "kolekcionar".

  9. #59
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    male staklenke od dječje hrane s pripadajućim poklopčićima
    tc, tc, tc

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Sebe vidim kao sinusoidalni entitet.

    Kad sam u up fazi onda bacam, a kad sam u down fazi skupljam.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    male staklenke od dječje hrane s pripadajućim poklopčićima
    tc, tc, tc
    Jeo iz je zamorčić u vrijeme bolesti-ne dijete

  12. #62
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Da, shvatili ste: ja sam "kolekcionar".
    za tebe: the endowment effect
    inace i mi smo kupovali kasice kad nam je stakorica bila bubana. ekipa na faksu je mislila da nesto krijemo

    nije nuzno baciti. samo izbacit iz kuce
    ako nekome pomaze nesto hitit na tavan - pa daleko od ociju daleko od srca - nakon koju godinu će vjerojatno gledat u to puno objektivnije

    evo malo čačkah...
    ključno: letting go of clutter
    organizing with your kids
    family clutter
    11 Tips to Conquer Your Child's Clutter

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Da, shvatili ste: ja sam "kolekcionar".
    za tebe: the endowment effect
    inace i mi smo kupovali kasice kad nam je stakorica bila bubana. ekipa na faksu je mislila da nesto krijemo
    He, he, to s kašicama razumiju samo oni koji su imali glodavce.
    A ono kad ideš doma s vježbi, a iz džepa kute ti viri repić prošvercanog štakca ili miša?? A ti imaš facu koja je kombinacija i 8)


    Meni je sva ta krama dalje od očiju, uredno sortirana u ostavi u podrumu, ali se ne baca. Ne smeta mi, ne stvara (dodatni) nered u kući. Samo stoji i čeka....bacanje ili upotrebu-nevažno je.

  14. #64
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    e pa sorc, tebe je onda vrlo korisno imat pri ruci


    ovaj tjedan sam bila na poslu skoro svaki dan do 18, pa i duže... pa nisam ništa stigla. sutra se bacam u "obilazak" i skupljanje ...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ovaj tjedan sam bila na poslu skoro svaki dan do 18, pa i duže... pa nisam ništa stigla. sutra se bacam u "obilazak" i skupljanje ...
    Uf, ne znaš gdje živim :smajlićkojisolakšanjembrišeznojsčela:

    Za tebe treba smisliti prometni znak: otimačica krame na putu

  16. #66
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    joj mim, pa ne provaljujem ja ljudima ...

    kad me netko nazove, ili mi pošalje pp - ja nastojim doći do nje(ga), ili mi netko doveze stvari... a onda ih ja doma presložim, jer znam što kome treba... muško, žensko, dječje, mlađe, starije, selo, grad, kućanske potrepštine...

    jes da zbog toga ja imam stalno "gužvu" u stanu, ali me i veseli... usput, lakše mi je očistiti svoje...

    btw - opet ću ja spomenuti knjigu: živjeti jednostavno

    kad sam pročitala tu knjigu - prvo sam otišla u kuhinju, i maknula komplet tanjura koji nisam koristila...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    sorcie, šta uzimaš?
    ozbiljno pitam.

  18. #68
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    sorcie, šta uzimaš?
    ozbiljno pitam.
    Joj, ovo mi je zazvucalo ko da ju pitas na kojoj je drogi....

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    joj mim, pa ne provaljujem ja ljudima ...
    Fala kaj si me shvatila ozbiljno .

    Preventivno: Korisnica mim-adresa nepoznata 8)
    Nikad se ne zna kad će kome zatrebati moje kino-karte iz prošlog stoljeća. Btw, na svakoj je na poleđini napisan naslov filma i s kim sam ga gledala

  20. #70
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    sorcie, šta uzimaš?
    ozbiljno pitam.
    sve što se može prevest u autu .

    odjeća, obuća, kućanski "sitniš" (kuhinja, sitnije stvarčice za kuću, ...), kozmetika, posteljina, zavjese, pločice ... ma svega se nađe, i sve nađe dom!



    marta ...

  21. #71
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Nikad se ne zna kad će kome zatrebati moje kino-karte iz prošlog stoljeća. Btw, na svakoj je na poleđini napisan naslov filma i s kim sam ga gledala
    imam ja omote svih milka čokolada koje sam pojela u srednjoj školi, i još piše na njima datum, društvo i eventualno povod
    ALI! nije zbuksano u podrumu s ko zna čim nego je lijepo organizirano - sortirano po datumu molim lijepo - u jednom fasciklu. eto ti razlike između smeća i kolekcije!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    sve što se može prevest u autu .
    Koliko veliki auto voziš??

    (ovo je ko sofisticirani tehno Robin Hood-bez trenutka otimačine )

  23. #73
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    :?

    pa nemam šleper, a nemaju ni oni koji distribuiraju dalje ... jer ne ostaje sve u zagrebu.

    namještaj, madrace i slično - nemam kome dati. jedva sam svoj uspjela riješiti... a imam škodilaka...

    imaš ti neš konkretno? ak nemaš, ostala pitanja postavljaj na pp

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Nikad se ne zna kad će kome zatrebati moje kino-karte iz prošlog stoljeća. Btw, na svakoj je na poleđini napisan naslov filma i s kim sam ga gledala
    imam ja omote svih milka čokolada koje sam pojela u srednjoj školi, i još piše na njima datum, društvo i eventualno povod
    ALI! nije zbuksano u podrumu s ko zna čim nego je lijepo organizirano - sortirano po datumu molim lijepo - u jednom fasciklu. eto ti razlike između smeća i kolekcije!
    Čekaj!!! Zar ti misliš da moja kolekcija karata nije složena po datumima i godištima i zatvorena u plastičnu kutiju???
    Dobro, kutija je u podrumu... :/

    Ali su zato sve stare fotke u posebnoj kutiji za fotografije-zajedno sa pripadajućim negativima. Sve po datumu, u garderobnom ormaru.
    Da mi je bar takav red u kuhinjskim ormarićima

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    sorcie, imaš pp.

  26. #76
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    a jel' imate onu foru s robom - ovo će biti dobro za "po doma" ?
    i na kraju te robe za "po doma" puni ormari.
    joj, ja mislila kako sam samo ja munjara kojoj je milijun stvari potrebno za "po doma". i triba mi za po doma i litnje i zimske robe koja me doslovno ugušila. a od toga liti obućem za po doma 3 majice i tri para bokserica. ostalo stoji godinama u ormaru i ja ko budaletina samo preslažem sa live na desnu stranu, pa dogodine sa desne na livu. zimi ista stvar. tribaju mi tri džempera, a ja ih nađiđala 10 koji su samo zauzeli misto.
    ali nikad ne znaš kad će opalit teška zima pa će tribat obuć na sebe 5 džempera i troje debele gače od tute. i onda u to ime ja držim tu robetinu.

    ali ja sam još super kakav mi je mm. taj ne da se ne bi riješio postojećih škovaca nego još i tuđe dovlači doma.
    najsvježiji primjer na koji sam ostala :shock: , pa , ali nisam rič rekla. čekam da u ponediljak ode na posal, pa će vidit šta će ga dočekat kad dođe doma.
    jučer kupim novog ladičara za loreinu robu. stara prematalica s ladicama se raspala, odslužila svoje, od 4 ladice ostala jedna i to na babljem zubu. kad jače trzneš otvorit ladicu šperploča zine ko gladan vuk. i stigne danas novi ladičar, ja pribacim stvari u njega i izguram starog na teracu.
    i eto mm-a s posla. oooo, pa di ćeš ti s ovim???
    kako di? pa u škovace. nego čekam tebe da ga razmontiraš i da ga ujutro prije posla bacim di mu je misto.
    aaaaaaa :shock: , ni slučajno, pa može ti za nešto zatribat, vidiš kako mu je konstrukcija dobra i čvrsta (željezna je), pa šta ima veze da ima jednu ladicu, mogu ja to iskoristit za držat alat (od alata ima jedan čekić, dvi kacavide i 7 tipli. čak su mu se i boreli pogubiti. toliko o alatu ). samo ću stavit daske umisto ladica i bit će super.

    srića da mu taj vrli čekić nije bio uz njega jer bi ga, majke mi, opizdila s njim po glavi. i sad ta nakazna konstrukcija s jednom ladicom krasi teracu. ko cirkus adria.

    vječito doma dovlači neke škovace na što ja stvarno ispaljujem. srića, pa nakon nekog vrimena zaboravi šta je dovuka, a ja frcnem u škovace.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno


  28. #78
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Zar ti misliš da moja kolekcija karata nije složena po datumima i godištima i zatvorena u plastičnu kutiju???
    zbuksano u podrumu s ko zna čim != u podrumu
    (!= znači "različito od" )

    okej, znači pobrinila si se za svoju kolekciju.

    imala sam i kolekciju svih (SVIH) prepiski pod nastavom s frendicama, još iz osnovne i srednje. ljetos sam prošla kroz cijelu kolekciju i pobacala sigurno 90%, ostavila samo one gdje mi je jasno o čemu se priča i što me zbog nečeg veseli. karte za kino možda nisu dobar primjer (količina vremena za to filtriranje se ne može mjerit s malim prostorom koji možeš oslobodit) ali to je zgodna metoda.

    jedan "garderobni" savjet koji sam pročitala na milijun mista ali se, nekako, ne može na meni primjenit, je na početku sezone (kad minjate sadržaj ormara lito_zima, ako to radite), na sve šta vam je sumnjive popularnosti stavite naljepnicu. onda kad to oćete obuć, naravno, skinete nalju. sve ono šta dočeka kraj sezone s naljepnicom ima letit vanka!!
    to kod mene ne pali jer npr. jedne sezone guštam nosit samo dolčevite, druge sezone samo lagane džempere, treće samo džempere "za priko", itd o broju litnjih majica koje su mi se nakupile u ormaru ne želim uopće :/

  29. #79
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    neću, ali ću ti dahtati za vratom
    i o svakoj stvarci ispričati priču, ko i svi stari ljudi
    spremna?
    [i]


    joj,to me stvarno izluđuje, ja sam počela čistke radit i odnosit iz stana pod okriljem mraka jer u suprotnom ja stavim u vreću za crkvu ili u vreću za ispred kontejnera ( pa tko uzme, uzme-žao i meni bacit ) a moja mama to lijepo sve prekontrolira, ispriča priču i frkne nazad. Najgore je što mi ni muž nije bolji :/.

  30. #80
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa
    Ja sam se toliko puta preseljavala da sam napravila tristo čistki do sad a opet imam viškova mada ne previše.

    Moj način je izbaciti sve na jedno mjesto ( npr. za garderobu ), odvojiti na jednu stranu ono što volim, ostalo FRK!, onda od tih stavri što volim izdvojiti kombinacije koje zaista nosim a od ostatka pokušati nešto spariti na postojeće ili napraviti još neku novi kombinaciju.
    Ostalo u kutiju pa u neki ćošak.
    Ako ti ne ustreba 3-6-12 mjeseci onda ti i ne treba - FRK! i to.

    Sudje?

    To sam mami napravila - staro - FRK! a cijeli servis ( što je stajao kao ti tvoji ) u upotrebu. Priibor za jelo isto - neki stari zapravo kombinacija 300 servisa od moje najranije mladosti do danas, sve FRK! a od dva koja su stajala "za goste" jedan u upotrebu a eto drugi nek stoji, no problem!

    Isto vrijedi i za "samo malo otučene šerpe,tave,zdjele,čaše, tanjure,itd.isl" - sve u smeće.

    A za te silne viška knjige, garderobu, suđe, pribor a pogotovo te sjeckalice i reckalice....imaš li kome da pokloniš???


    Carice

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    http://www.centarcedrus.hr/include/p...20prostora.pdf

    evo linka, ovih dana krećemi ja, ali zaozbiljno

  32. #82
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Bacati stvari??? :shock: Ni u ludilu!!
    Tko zna kad će zatrebati plastične čašice od velikih jogurta (0,5 L x cca 50 komada), male staklenke od dječje hrane s pripadajućim poklopčićima, kino-ulaznice iz 1987., tekice iz 2. osnovne....

    Da, shvatili ste: ja sam "kolekcionar".
    Jeeee!!!
    Ima nas još.

    A donedevno su mi se neki smijali!

    Čuvam svaku ulaznicu kino predstava koje smo MM i ja gledali. Od 97 pa nadalje.
    Pa dječjih gluposti i đinđa.

    A SMS arhiva u mobitelu
    Tu bi mi i mim pozavidjela.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa

    A SMS arhiva u mobitelu
    Tu bi mi i mim pozavidjela.
    Zavidim ti na mobitelu s velikom memorijom. Moje porukice su na posebnom CD-u, ne stanu sve na mob pa ih ne mogu pregledati kad poželim.
    Dječji crteži razvrstani po godinama, svaka godina u drugom fasciklu, pisma iz povijesti još od osnovnoškolskih dana po pošiljatelju i datumu...
    Ne, nisam uredna domaćica (vidi temu o forumskim prasicama ).

  34. #84
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Ja ne skupljam toliko stvari, ali odjecu i cipele, eeej. Pa ovo je lipo i vratit ce se u modu, pa ovo sam nosila samo dvaput, ko novo je, pa ove gace sad ne mogu ni zakopcat, ali bit ce mi super kad smrsavim - mos mislit - pola ormara ceka da ja smrsavim i izlazi iz mode.
    Imam i stvari kupljene a nikad nosene, te cuvam jer su naravno nove, a ne razmisljam da ako ih nisam obukla u zadnjih pet godina da nikad ni necu.

    E onda je MM u financijskom planiranju prigovorio na iznos potrosen na odjecu - jer mi je ormar pun i rusi se - sto je istina. Onda sam pri zamjeni ljetne garderobe zimskom teska srca odvojila stvari i proslijedila mami. Ona probere za sebe, ostalo da rodjacima, a nesto sacuva za po doma i za radne akcije - npr. branje grozdja i slicno.

    Ista stvar je i s cipelama... Al eto, s vremena na vrijeme - kad nemam gdje vise slagati nove, udostojim se baciti par pari. Ah.

  35. #85
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    :shock:
    Gdje bi ti još stigla spremat pored ovoliko arhiviranja.

    Vidim da ću se morati pozabaviti s prženjem poruka.

    Ja jednostavno, kad pročitam poruku koju sam od MM-a dobila prvo jutro u rodilištu, ne mogu to obrisati.

    I još masu toga...

  36. #86
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ovo je išlo mim

  37. #87
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Dada prvotno napisa
    http://www.centarcedrus.hr/include/pdf/Ciscenje%20zivotnog%20prostora.pdf

    evo linka, ovih dana krećemi ja, ali zaozbiljno
    dadaaaaaaa

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    http://www.centarcedrus.hr/include/p...20prostora.pdf

    evo nastavka, pronašla sam sebe u nekim primjerima, pogledajte samo skupi autić iz njemačke s kojim se nikad nitko nije igrao i pronađite podudarnosti u svom životu, što te stvari zbilja predstavljaju, čega su to simboli, ..... a joj kad krenem,....

    baš dobro da sam neki dan kupila one velike vreće za smeće

  39. #89
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Ja mrzim nepotrebne stvari i gomilanje. Isto tako mrzim i bacanje iskoristivih stvari, no srećom imam sestru koja isfleka svu kućnu odjeću pa joj moja odbačena uvijek dobro dođe, mami prosljeđujem obuću koju nosi kad radi u vrtu.
    Nedavno sam od troje djece dobila robicu za moju bebicu koja uskoro dolazi. Bilo je tu svega od mama skupljačica, jedno 40 čarapica, 30 švedskih pelena, 20 kapica, bezbroj bodija i tutica... Lijepo sam si izdvojila minimalan broj stvari koje mi se najviše sviđaju i sve ostalo (jedno 5 vreća) ide u ponedjeljak u caritas. Baš se dobro osjećam zbog toga, radost darivanja je kod mene puno jača od skupljačkog nagona.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ja imam genetsku predispoziciju hrcka, ali sam joj se tijekom godina uspjesno othrvala.

    sve preraslo, nenoseno sezonu ili dvije bacam bez problema. redovito se rjesavam i djecjih igracaka i robice. bacam cipele koje su odspavale jednu sezonu, jer sam s vremenom shvatila da ih vise sigurno nikad necu obuti.

    ali, ljubomorno cuvam neke djecje sitnice, odjelca iz rodilista i s krstenja, neke igracke koje su prerasli, ali su im bile posebno drage. to mi je ok i ne gusi me, smatram ih dijelom folklora.

    opet, zna mi se dogoditi da spremim nesto totalno bezveze kao sentimentalnu uspomenu, pa se onda ona povlaci po ormarima godinama, ali to su stvarno rijetki petci. nedavno sam eto tako bacila carape s vjencanja (?!). stvarno ne znam sto mi bi...

    ali, u zadnje vrijeme razmisljam kad covjek koji nema biblioteku niti prostor za istu i ne misli se seliti jos barem 10 godina - prestane kupovati knjige? jer ja sad vec izmisljam prostor.

  41. #91
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    [quote="Loryblue"]
    ko cirkus adria. quote]



    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    vječito doma dovlači neke škovace na što ja stvarno ispaljujem. srića, pa nakon nekog vrimena zaboravi šta je dovuka, a ja frcnem u škovace.
    E, a moj nikad ne zaboravlja kakvo je djubriste dovukao. Pa ako se nesto usudim da bacim...leti perje...
    A ja sam od onih sto, u zelji da imaju sto manje krame, ponekad bace i ono sto im kasnije zaista zatreba. Nemam sentimenta prema staroj garderobi, glupostima razne vrste... jedino mi je zao decijih igracaka. A haos u decijoj sobi rasteeee.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa

    ali, u zadnje vrijeme razmisljam kad covjek koji nema biblioteku niti prostor za istu i ne misli se seliti jos barem 10 godina - prestane kupovati knjige?
    Nikada .

    Prvo popuniš sve rupe u stanu, onda pribiješ police gdje god ima mjesta, nakon toga urediš par onih kašeta od jabuka (pošmirglaš i polakiraš i sve smjestiš u špajzu, onda dio odneseš mami i tati, nakon toga još jedan dio odneseš mami i tati...e, kad si napravila mjesta odeš do antikvarijata i kupiš nove .
    Srećom pa ne gomilam garderobu i dio knjiga mi stane u garderobni ormar. Problem je što je i M. skupljačica knjiga. Dvije takve u jednom stanu... :/

  43. #93
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    E, Lory, onaj opis je legenda . I mi smo obitelj skupljača - ja robe, MM uspomena. Mislim da bi nam gospođa koja nam dolazi čistit trebala naplaćivat naknadu za duševne boli, koliko je pretrpano, sad još i Aninim stvarima - igračke, kolica, viper, tatami strunjače za vježbanje, to je toliko pomicanja i razmicanja da sam sretna što žena dolazi, stvarno. Rješenje je ili bacit stvari ili veći stan, a mi nekako maštamo o stanu s još jednom sobom, pa je to kao opravdanje za nebacanje.

  44. #94
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    A SMS arhiva u mobitelu
    Tu bi mi i mim pozavidjela.
    Zavidim ti na mobitelu s velikom memorijom. Moje porukice su na posebnom CD-u, ne stanu sve na mob pa ih ne mogu pregledati kad poželim.
    zavidim objema!
    mala memorija, idiotski format za prebacivanje na kompjuter - ja porukice koje zelim sacuvat prepisujem u slatke blokiće/tekice. eto bar da ne kupujem te tekice bez razloga (jer im ionako ne mogu odolit)

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    evo, kad sam ustala od kompa, pristavila lonac juhe, uzela crnu vreću i deri!

    skoro puna vreća, i to samo iz kuhinje; vinobrana kojem je istekao rok trajanja, a od nedavno samo pasteriziram, pa mi ovo ni ne treba, ambalaže, pola fanta za paprikaš, junk slatkiša koje smo dobili tko zna kad od tko zna koga, plastične šarene čačkalice, ....svašta. našla nekih spužvi, četkica za zube, ono što se koristilo odmah bacila, stavila sve novo. Dva sredstva za pranje prozora, presula u jednu bocu, drugu bacila, dva otvorena škanicla integralnog brašna, oba presula u pripadajuću posudu, nisam ni sat vremena radila, a baš sam pametnog posla napravila

    i gledam ti ja kafe aparat ispod sudopera, i pored njega električni roštilj, a vidim na kuhinjskom stolu 22 tegle kisele paprike i desetak tegli umaka od rajčice, jer nemam kud sa tim i upali se meni lampica. Poklanjam bilo kome aparat za kavu i roštilj, dajem i filter vrećice, čak i vakumiranu kavu ako treba i tog trena netko zazvoni; moji starci. Velim ja da bih, ako nekome treba, to poklonila, mama me gleda i veli mi da ostavim. Ja joj kažem da MI TO NE TREBA, da zauzima prostor, a ona gleda u Karla, i kaže :" Pa ostavi to njemu, kad bude veliki". JA ju gledam, kreće rasprava, a ona će : "Dobro, samo ti dijeli, a jesi dobila onu plaću za peti mjesec?" NE vrijedi objašnjavati da ovo nisam koristila osam godina,... to je baš taj mentalitet, pročitajte sa linka koji sam stavila, ja ovo neću nikad više koristiti

    kad sam bacila usisavač na vodu za pranje tepiha, koji mi se doslovce ZAPALIO u rukama, nakon par tjedana vidjela sam ga u podrumu. Još smo živjeli na katu kod svekrve, i ja pravo kod nje da pitam što ovo ima značiti. E što me je izrifljala :" Znaš šta Dada, TO se ne baca". "Ali to je pokvareno, pobogu, pa ovdje imate STRUJU I VODU skupa, i gorjelo je". "Ne može se to bacati, takve stvari se ne bacaju, to deda može popraviti (deda nije električar, i sve živo popravlja, ustvari on misli da popravlja, :/ )" da sam rasipnica, ovakva onakva. Oni su tip ljudi koji ne mogu doslovce proći kroz podrum od krame, dovukli su nečije madrace i izvadili onu žicu od njih, krevete iz kuće u kojoj su boravili izbjeglice iz bosne i sve ostalo što su im oni ponudili. Ima tamo ormara, vitrina.U garaži se ne može izaći iz auta, nego se to mora obaviti ispred jer su na zidove sa strane naslagane takve gluposti da boli glava, i ne mogu se otvoriti vrata od auta. Šta drugo da kažem nego da imaju i dasku za peglanje od babe, na kojoj fali pola one spužve-presvlake .

    najbolje od svega; odem kupiti novu četku za WC, i kupim i njima jer mi se gadilo i pogledati kod njih u kupaoni njihovu . I sad, stavili novu a stara četka je mjesecima stajala na starom pokvarenom zamrzivaču u podrumu.

    jedu sa rasparenim žlicama , dva predivna bešteka stoje u kutijama, i kupi svekrvi šogorica novi beštek, znači još jedan, održi joj bukvicu i naredi da svaki dan jede sa "lijepim" žlicama. E sad, sveki je to trošila samo kad joj kćer dođe, a inače sa "normalnim". Pa ju je ova par puta iznenadila i svekrva nije stigla promjeniti žlice. Onda se svekrva dosjetila; Ima dvije ladice sa priborom za jelo. JEdna za svaki dan, a druga za kćer.

    možda bar još ima nade za nas

  46. #96
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Jel ti to opisujes moju svekrvu?
    Ako nesto hocu da bacim ,a znam da ona dolazi, moram to uciniti brzinom svetlosti, jer ce u suprotnom pokupiti to nesto i odneti kuci. A vrhunac za moj zeludac je bio kada sam ukapirala da mi kopa po kesi za smece i vadi npr plasticne flase od vode i ine gluposti koje joj silno trebaju...bljak...To je i vise od hrckecih navika, rekla bih nekakva patologija

  47. #97
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Znam još takvih svekija

  48. #98
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja svako malo raščiščavam i onda se za par mjeseci užasavam koliko stvari imam.

    Idem raščiščavat kuhinju...

  49. #99
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    joooj, to sam ti ja mogla napravit

    da vidis kako sam mojoj cimerici to napravila, djeca se igraju u dnevnom, a ja u djecjoj sobi krcim li ga krcim dok ona jadna sjedi na krevetu, prica mi price o igrackama i pokusava me omeksat ... dvije vrece bacila 8)


    al joj je poslije ipak bilo drago

  50. #100
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    evo, u zadnjih sat vremena, raščistili smo igračke: 7 ogromnih vreća. punih.
    čekaju udomitelje.
    (a gomila plišanaca novih, s etiketom)

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •