Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 220

Tema: Zatrpajmo se stvarima!

  1. #101
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    joooj, to sam ti ja mogla napravit

    da vidis kako sam mojoj cimerici to napravila, djeca se igraju u dnevnom, a ja u djecjoj sobi krcim li ga krcim dok ona jadna sjedi na krevetu, prica mi price o igrackama i pokusava me omeksat ... dvije vrece bacila 8)


    al joj je poslije ipak bilo drago
    ajme dođi kod mene
    ja sam gora od Ante neznam jesam li 2-3 igračke bacila otkada se rodio
    (dobro ne računam one razbijene)

  2. #102
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cistim visak par puta godisnje i bas me to ceka. Samo nikako da krenem jer me mori prehlada, a ne valja radit prehladjen.

  3. #103
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    evo, u zadnjih sat vremena
    da ukradem ovaj dio rečenice ...

    presložila sam donacije ....

    dječju robicu (cure, dečki), imam samo par igračkica i par slikovnica, pa će se podijeliti... suđe složeno u kutiju - i jedna vrećica koja ide na četvrtu stranu - do pola puna... sad se bacam u svoje ormare da ju dopunim (to je za velike).

  4. #104

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    sorci di to nosiš?

    ili bolje rečeno di mi je najbolje takve stvari odnit u st-dalmatinskoj županiji...

  5. #105
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    znaci ja ti ne trebam?

  6. #106
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    ajme, ovo je bilo za apricot nisam skuzila da ima jos postova posli

  7. #107
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    samo ti dođi, ima posla
    možeš zrina čuvati, ako ništa drugo

  8. #108
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    samo ti dođi, ima posla
    možeš zrina čuvati, ako ništa drugo
    Idealna je situacija kad imas nekoga tko ti pravi drustvo i pri tom te propituje zasto bi bas tu stvar ostavio.

  9. #109
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Mi imamo tako malen stan da jednostavno nema šanse da u njemu ostane bilo što što nije nužno potrebno. Ako slučajno od mame donesem nekakav ručak u njezinoj zdjeli odmah drugi dan ju moram vratiti jer mi kvari koncepciju u ormaru.
    Sve što nije nužno šaljem u podrum ili u smeće, a onda jednom godišnje iz podruma sve pobacam u kontejner ili u caritas.


    I sad mi još nikako nije jasno gdje sam u međuvremenu izgubila čizme! :shock: Kako netko može izgubiti čizme! :shock:

  10. #110
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    mene gusi previse stvari i oduzima mi energiju. ako nije sve na svom mjestu sizim! i mm tako. naravno da ima dana kad puno toga toleriramo ali uglavnom nije zatrpano stvarima.

    iako moram rec da ima stvari koje cuvam, pisma, cestitke, slozene po datumima, posiljaocima, u kutijama, kod mame u mom ormaru cekaju da ih prebacim u nase konacno boraviste ... nadam se da nece dugo cekat.

    odjeca? pa ima stvari koje prebacujem, cuvam a najradje bi ih se rijesila, s vremena na vrijeme napravim cistku pa sam u konacnici ipak zadovoljna. 2 - 3 godisnje promijenim sezone, tj. zamijenim mjesto ljetnoj i zimskoj odjeci i tada napravim i reviziju.

    ostale stvari, ako su natrpane i nemaju svoje mjesto i nemam di s njima - rjesavam ih se.

    preseljenje mi je pomoglo da si uredim stan onako kako hocu i rijesim se stvari koje su mi isle na zivce, kad smo uselili mm je zakljucija kako imamo hrpu praznih polica i da bi trebali nesto stavit na njih , pa se na kraju slozija sa mojim objasnjenjem da cemo mi tu zivit i da cemo dobivat i kupovat jos puno toga i da nam je to mjesto potrebno i da cemo ga s vremenom sigurno popunit. sad je punije nego kad smo uselilil ali jos uvijek ima nesto mjesta.

    ormarici u kuhinji: posudje slozeno po velicini, pjati po setovima, zacini, tjestenina, brasno, palenta i sve ostale prosipaste stvari stavljene u staklenke, vrlo malo toga (skoro nista) stoji u originalmnim pakovanjima, najcesce ako mi citavo pakovanje ne moze stat u predvidjenu staklenku, staklenke su reciklirane od marmeladi, kiselisa ... u svakom slucaju uvijek vratim sve na svoje mjesto pa mi ne treba neko posebno odrzavanje.

    sitnica po namjestaju koje kupe prasinu, skupilo ih se ali su sve dovoljno velike za sada pa je lako brisat prasinu ... ali opet nema ih previse i svaka ima svoje mjesto. prestala sam imat obicaj skupljanja tih stvarcica.

    konacno: ne, ne gusimo se u stvarima.

  11. #111
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    sorci di to nosiš?

    ili bolje rečeno di mi je najbolje takve stvari odnit u st-dalmatinskoj županiji...
    ja to dajem ljudima "u ruke". ne uvijek sama, imam i "pomagače" . kad jednom kreneš, obično ti se ljudi i sami javljaju - tako da ti obično fali stvari, a ne da nemaš kuda s njima .

    jutros sam našla pred vratima (od susjeda) - vrećicu obuće broj 36. i znam ženu koja nosi taj broj cipela, i bit će jako sretna kad to dobije...

    uvijek se nađe netko tko nema...

    rođakinja moje prijateljice iz drniša je patronažna. i kaže da je strašno kad uđe ljudima u kuću - i kad vidi da im nedostaje svega ...

    možda se povezati s nekim na taj način???

  12. #112
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja nemam toliko puno problema sa viskom stvari jer mi imamo tavan. Gore se nosi sve! Ali bas sve sto trenutno ne treba. Taj isti tavan je namjenjen sogorici koja ce si od njega napravit stan za koju godinu. Pitanje je samo sta cemo onda sa silnim krevetima, 1000 boca raznih, dasaka, ukrasa sto bozicnih sto uskrsnih, starim ormarima i ormaricima, raznoraznim pokvarenim kucanskim aparatima...ma cuda su gore!
    Inace je moj svekar "hrcak" u obitelji pa svekrva kad on ode na put izbacuje stvari na glomazni otpad. On ni ne skuzi, onda si probajte zamislit kolko toga ima. Jer da nema nje i tog izbacivanja valjda bi se urusio tavan na moj stan od tezine stvari.

  13. #113
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj štrigica prvotno napisa
    sorci di to nosiš?

    ili bolje rečeno di mi je najbolje takve stvari odnit u st-dalmatinskoj županiji...
    ja to dajem ljudima "u ruke". ne uvijek sama, imam i "pomagače" . kad jednom kreneš, obično ti se ljudi i sami javljaju - tako da ti obično fali stvari, a ne da nemaš kuda s njima .

    jutros sam našla pred vratima (od susjeda) - vrećicu obuće broj 36. i znam ženu koja nosi taj broj cipela, i bit će jako sretna kad to dobije...

    uvijek se nađe netko tko nema...

    rođakinja moje prijateljice iz drniša je patronažna. i kaže da je strašno kad uđe ljudima u kuću - i kad vidi da im nedostaje svega ...

    možda se povezati s nekim na taj način???
    Upravo si mi otkrila toplu vodu. Hvala.

  14. #114
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    za robu što ne nosim jednu sezonu sljedeću bacim..ipak malo čuvam....svako malo prođem kroz stan i uvijek se čudim otkud mi 2-3 vreće smeća...

    u kuhinji imam svega za 12 ljudi....ostalo što dobijem ako mi se ne sviđa prosljeđujem dalje...

  15. #115
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    I sad mi još nikako nije jasno gdje sam u međuvremenu izgubila čizme! :shock: Kako netko može izgubiti čizme! :shock:
    sorry...ne mogu se ne smijat..al nisi jedina i ja još tražim jedne svoje...

  16. #116
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Upravo si mi otkrila toplu vodu. Hvala.
    već imaš ideje?

  17. #117
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    e sad da vas pitam. šta sa stvarima koje su dječje, a kojih se nemamo srca odreć? ako su u dobrom stanju, patimo od iluzija da to čuvamo za svoju djecu (a-ha. sigurno nećemo kupit novo, ma kakvi!), a ako nisu u dobrom stanju onda smo iskreno sentimentalni
    knjige - već nekako. iako često u tih 20-30 godina nastane još puno odličnih knjiga slične tematike, samo što su nove i slike su u boji
    ukratko, bojim se da će MD nosit sa sobom svog teddya ruxpina di god mi odselili, iako je strgan i prljav i meni iskreno ružan. razumijem zašto mu je toliko drag, ali joooj... :/

    inace nama se prije par godina u sezonskoj tranziciji split-zagreb zagubila jedna vrecica s obucom. zanimljivost je da sam samo ja primjetila da mi fali par komada obuće (tako smo i skuzili). ni mama ni sestra nisu prijavile neke nestanke, samo ja! :shock:

  18. #118
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam dugo čuvala kikičine stvari. na kraju se svelo na:

    košuljicu s krštenja
    prve štramplice
    prve šlapice
    prvi dres za ritmiku


    sve stane u jednu kutijicu. ostale stvari su usrećile neke druge mame i drugu djecu, a time i nas.

    iz kasnijeg doba - "živ" je samo jedan plišani medo, i to u odličnom stanju.

    slikovnice je kikica odvojila, i njih smo spremili u posebnu kutiju. puno slikovnica smo dali dalje - ali leteći medvjedići, patkica vlatkica, i još par komada njoj posebno dragih - spremljeno je.

    i to je to.

  19. #119
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    meni je zao sto nismo sacuvali moju "posla koka na pazar", cujem da je to sad "posla koka u ducan"

  20. #120
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja mama ima moju prvu školsku bilježnicu.
    I čuva Biblioteku Vjeverica.

    I masu toga...

    kory, i ja sam prije prepisivala sms-ove u neki blokić, miki maus

  21. #121
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja obozavam zatrpane stanove (moj nazalost nije takav, samo je neuredan )
    zatrpane svakakvim stvarima odsvuda, knjigama, slikama po podu jer ne stanu na zid.

    ali oprah to proglasila bolescu i svi cemo uskoro biti zdravo prazni

  22. #122
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bolje da se klonim ovog topca....da su mi sva skladista svijeta....

  23. #123
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    zatrpani stanovi (kuće) su energetska katastrofa po vlasnika... :/

  24. #124
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    zatrpani stanovi (kuće) su energetska katastrofa po vlasnika... :/
    eto vidis kako san ja to lipo empirijski skuzila 8)

    jel to negdi nekako i dokazano? daj potakni me, mozda ti stigne paket i prije nego san mislila

  25. #125
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    dada je negdje ostavila linkove na super članke.

    a i ja sam svojevremeno našla negdje, i stavila linkove...

    ipak, iz svog iskustva se mogu složiti s tim. jako se osjeća "očišćen" prostor.

  26. #126
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ipak, iz svog iskustva se mogu složiti s tim. jako se osjeća "očišćen" prostor.
    s tim se definitivno slazem.

  27. #127
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja udjem u ociscen prostor pa ne osjecam nista

  28. #128
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja udjem u ociscen prostor pa ne osjecam nista
    očišćen ili čist? tvoj ili tuđi?

  29. #129
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    tudji
    o svom ne bih znala (ociscenom mislim)

  30. #130
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    tudji
    o svom ne bih znala (ociscenom mislim)
    u tuđem prostoru je tuđa energija . naravno da ne možeš osjetiti.

  31. #131
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ja san mislila na svoj prostor.

    kod drugih iden radi ljudi i druzenja (na prijatelje mislim) pa mi nista ne smeta niti osijecam njihov prostor vec samo osobe/ljude koji tu zive.

  32. #132
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moras osjecati prostor, ljudi, druzenja, bla, ne vjerujem ti bas

    zao mi je sto sam zadnje zatrpane osobenjake upoznala jos u mladosti
    dosad su i njima vec gurui pocistili i zidove i podove i police i ladice

    nego zasto ne idem lec nego cu se uvaliti u glupu raspravu u koju ni ne vjerujem nesto

  33. #133
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    prvo san stvarno mislila na svoj prostor, evo sad zamisljam prijatelje koji recimo imaju vise stvari u svojim stanovima nego ja (a nemam ni ja bas malo) pa ne mogu detektirat nikakav osjecaj koji me opterecuje u vezi toga.

    jedino sta mi pada napamet vezano za prostor i natrpan a da mi je koma i da osijecam su uredi raznih administracija koji mi budu ajmemajko ako udjem pa na stolu bude hrpa papira naslagana i sva zatrpano, najradje bi pobjegla galvom bez obzira ali ako je osoba za salterom ljubazna i to izignoriram.

    no razmislit cu jos malo ...

    nadam se da si samo nespretno upotrijebila rijec glupa

  34. #134
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozda nespretno jer te zasmetalo, ali sam je upotrijebila namjerno jer ne vidim smisla raspravi o tome kakvu energiju od stvari i prostora ja primam, a kakvu ti, prihvatit cu da su razlicite, mene hrani kaos, tebe red

  35. #135
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ivarice, da ne bude zabune jer maloprije nisan quotala, krivo si me shvatila, ja san samo komentirala sorcin post i kasnije se nadopunila, nisam ni mislila raspravljat s tobom niti sam komentirala tebe, al kad si vec potegla tu rijec eto dala sam se uvuc jer mi se ucinilo da si se meni obratila.

    mislim da je vrlo jasno iz mog nacina pisanja da ja definitivno postujem tudje stavove i da potpuno prihvacam:

    prihvatit cu da su razlicite, mene hrani kaos, tebe red
    sad se povlacim.

    bezveze je pricat s nekim tko misli da je glupo to o cemu pricas, a jos uvijek prica s tobom. ja ne bi odbijala raspravu s nekim koristeci rijec koju si ti namjerno odabrala, jer mislim da bi nekog tako uvrijedila ili bi mu u najmanju ruku zasmetalo, ali kasno je pa da sad ne raspravljamo jos i o tome

    laka ti noc

  36. #136
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a di ćete sad odustat, a baš vas je krenulo?

    sve zamrlo, ovo o stvarima niti ne otvaram, pa onda ipak otvorim, a kad ono imam što i vidjet - raspravica u tijeku. i baš sam se mislila ubacit - a one...laku noć

  37. #137
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nisam rekla niti mislila da je glupo nesto o cemu ti pricas
    sad sam isla skrolat i vidjet o cemu uopce pricas

    ali evo nisam otisla leci nego cu nastaviti cvijeti73 o maniji izbacivanja stvari iz kuce u velikim vrecama i abecednog sortiranja lako prebrojivih ostataka

    meni je sve to mijenjanje jedne neuroze drugom, prebacivanje paznje, a ne neko energetsko ciscenje. ali sva sreca pa nije neka velika steta kad nakon nekog vremena skuzis da si ostao s.eban, ali u praznom stanu. nakupit ces sve to ponovo.

    mislim, otkud vama sve te silne stvari koje bacate?

  38. #138
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    samo da pojasnim, prije uvrijedenih, da ja ne mislim da danas postoje oni koji nisu s.ebani i oni koji nisu neuroticni

    svi smo takvi makar nam se drukcija slika prikazala u jutarnjem sjaju sudopera.


    a sad stvarno idem leci, zatvaram excelicu, i tablice su protiv mene

  39. #139
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    samo da pojasnim, prije uvrijedenih, da ja ne mislim da danas postoje oni koji nisu s.ebani i oni koji nisu neuroticni

    svi smo takvi makar nam se drukcija slika prikazala u jutarnjem sjaju sudopera.
    ajde bas lijepo od tebe sta si pojasnila pa nisi uvrijedila samo one koji vole red nego si nas svih strpala u isti koš, kao sto kazes, neuroticnih i s.ebanih, bas dobro da znam, jos mi nitko nije da takvu dijagnozu.

    jos ce ti sigurno bit cudno ako se sad neko prova uvridit, oce mu/mi doletit jos kakav epitet?

    stvarno me cude tvoji stavovi, a jos vise pravo koje si dajes da tako prosudjujes druge ljude, na temelju cega?

  40. #140
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kao prvo, ja mislim da postoje dvije vrste kaosa u kući:
    - kaos tipa "shabby shick elle dekor engleski stil uređivanja" - ono, slike po podu, hrpe knjiga i suvenira s dalekih putovanja i sl.
    - kaos tipa nas prosječnih koji ne da nemaju slike po podu nego i zidovi vape za kojom slikom i zjape prazni, ono - stare gaće od trenerke i polurazbijena plastična cjediljka za blitvu u ladici za suđe.

    prvi tip kaos hrani dušu, drugi tip kaosa, bojim se da i ne.

  41. #141
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    prvi tip kaos hrani dušu, drugi tip kaosa, bojim se da i ne.
    pa nekima i takav haos hrani dusu, samo moju ne hrani.

    meni to smeta i zato kupim, bez da osudjujem, komentiram i etiketiram one koji zive drugacije. ako nekome tako odgovara - super!

    svatko neka zivi kako ga volja sve dok se ne dira u moju slobodu.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    curke šta ovo nije malo otišlo predaleko za temu smeća u kući???
    di je nestalo jednoumlje :?

    ja sam hrčak koji se trudi to ne bit tako da svako toliko zaista moram baciti 2-3 crne kese raznoraznih - možda će mi trebat stvari... živim u nekom balansu koji malčice ipak naginje na skupljanje stvari pa svako toliko nađem svrsishodno da se riješim onoga što me guši...
    mrzim kad me iz ormara zaskoči roba koju nisam obukla 200 godina, kad mi sa polica ispadne 602 papirića koje sam bila prelijena baciti u trenutku kada više nisu imali svrhu postojanja ili kada u ormariću nađem 16 kesica sa istom vrstom tjestenine a u svakoj kesici po 4,5 deka...
    to što mrzim ne znači da nisam i lijena u isto vrijeme...
    moje skupljanje škovaca ima isključive veze sa nasljeđem (moja baka se naljutila kad joj je moja mama zapalila citiram: ˝žutu košulju za mlatit muhe˝... da, da... palica za muhe nije bila opcija nego baš ta žuta košulja iz 18 stoljeća.... tako da ne mislim da liječim nešto skušljanjem i bacanjem smeća nego je presudan baš taj faktor nasljeđa

  43. #143
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    .
    ja pricam o generacijama homo neurotikusa, ne o nama pojedinacnima, ali slobodno se izuzmi

  44. #144
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ivarice, ako zelis odvest cu te svom tati. ima tavan od 250m2 , podrum od 50m2, supu, jos jedan manji podrum, i stan od 75m2. SVE je puno od poda do stropa. u nekim prostorijama imas samo uski prolaz izmedju hrpa i hrpa i hrpa stvari koje nikad nece trebati. recimo, on skuplja SVE globuse i nacionale od 1996 (ili tako nesto) do sad. SVE. isjecke iz novina, razbijene vaze, potrgane kisobrane, olovke bez mina, knjige svih vrsta (od kojih 99,9999% nikad nije procitao niti bude), odjecu, itd. prije sam vozila golf, onaj prve generacije. i pokvari mi se hladnjak, kazem mu da moram kupiti novi, a on: nemoj! mislim da imam jedan na tavanu i imao je, posluzio je svrsi. hvala mu na tome, ali vise bih cijenila da sam kupila novi hladnjak, a da on ima tavan i stan po kojima se moze normalno hodati.

    kome je to lijepo i super, nek izvoli. meni je grozno. moze to biti generacija homo neurotikusa, ali ja bih to prije nazvala bolesnim, pa makar to bili moji roditelji, i falabogu da sam otisla odatle.

    o mojoj pak opsesivnoj potrebi da bacam sve stvari koje bi ikad mogle biti viska bi se isto tako moglo razgovarati, ali uvijek cu lakse disati u stanu koji 'nema' energije, a ima svjetlosti, prostora i slobode, nego u... ovom drugom.

  45. #145
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Pa kad ste se stigle već "posvađati" (a htjedoh reći "poćerupati" )

    Razumijem što Ivarica priča i što zhabica priča, ali vidim i kako se ne razumijete.
    Ja sam uvijek prije mislila kako su stanovi bez stvari prazni i hladni, i hladni su bez zavjesa i prostiriki i onih podmetača ispod i iznad TV-a i figurica i novina i knjiga koje se čitaju i slika na sve strane i nekog posebnog komada namještaja, pa na tom namještaju NEŠTO.
    E, na tom posebnom namještaju se nađe slika, ukrasa, upaljača, papirića, ma svakakvih čuda i baš mi to ide na živce. Više to nije posebno, to postaje napor za vlasnika (možda ne sve, ali meni da)...iako svaka stvar ima svoje mjesto, pitanje je ovo: neka stvar koja bi trebala biti u ormaru stoji na podu ispod stola zbog nekakve garderobe koju ću TAMO NEKAD obući. I onda kada usisavam sve te stvari koje nemaju mjesto, tj. imaju, ali je to na podu, moram micati na njima prašine itd.
    Nemam se gdje normalno okrenuti u stanu.
    Guši me... guše me stvari! Osjećam se kao u nekom skladištu.

    Vidjela sam stanove koji su hladno uređeni imali ili nemali puno stvari ličnih po njemu, ali sam vidjela stanove koji su jako domaćinski i jako pozitivni čak da nemaju baš nešto puno ukrasa, a ni namještaja.
    Želim da nemam toliko stvari da moram preskakati preko njih ili da leđa ostavim kada moram usisavati, tj. da se moram psihički pripremati na takvu "akrobaciju".

  46. #146
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja samo ne kuzim kad se ljudi hvale kako su pocistili stan i pobacali hrpe knjiga. jer, kao, nisu ih dugo koristili, pa im onda valjda ni ne trebaju.
    boze sacuvaj...

    inace volim zatrpane stanove i energiju (toplinu) koja u takvima obitava, ali u mojih 50 kvadrata mi je u zadnje vrijeme ipak malo previse te energije.

  47. #147
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    ja samo ne kuzim kad se ljudi hvale kako su pocistili stan i pobacali hrpe knjiga. jer, kao, nisu ih dugo koristili, pa im onda valjda ni ne trebaju.
    boze sacuvaj...


    ja sam počistila stan, i MAKNULA hrpe knjiga (to se ne baca!) ... davnih dana sam ih manično kupovala... u prvoj rundi - išle su u knjižnicu. u drugoj - isto tako... onda su ostale one koje su mi bile nešto draže od ostalih... njih sam poklonila.
    ostavila sam si samo knjige iz psihologije, numerologije, knjige o djeci - i nekih 10-tak "običnih" knjiga koje su mi iz nekog razloga drage. one druge mi uopće ne nedostaju.. sve sam pročitala po nekoliko puta

  48. #148
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    sorcie, kak smo mi razlicite

    meni je uvijek bio najveci gust doci k nekome tko ima bogatu kucnu biblioteku. doduse, zadnjih godina katastrofalno malo citam, pa se to malo promijenilo. i bas imam veliku zelju da mi klinci odrastaju u domu punom knjiga.

    OT, jednom sam, kao curica, bila nekoliko dana u gostima kod rodbine, tamo su bile i njihove kceri, ali i komplet Tarzana. Najveca tlaka mi je bila sto su me te cure stalno zvale da se igramo, i nisu mi dale da sjedim u miru i procitam Tarzana do kraja.

  49. #149
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    sorcie, kak smo mi razlicite

    meni je uvijek bio najveci gust doci k nekome tko ima bogatu kucnu biblioteku.
    ma zapravo i nismo tako različite . i meni je to bio gušt, i zato sam natrpala knjige di god sam mogla... i jednog dana shvatila....

    knjige sam pročitala, a netko će im se veseliti, jer će imati što čitati... zar to nije bit knjiga??

  50. #150
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    to je bit knjiznice :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •