Vidi rezultate ankete: da li zaista mislite ono što postate

Glasači
137. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • da, naravno

    113 82.48%
  • uglavnom

    21 15.33%
  • rijetko, ali se bolje uklapam u grupu

    2 1.46%
  • ne, nikad ne otkrivam svoje mišljenje, uvijek potpisujem mišljenje mase

    1 0.73%
Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 283

Tema: jednoumlje

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Znaci, nervira te iskljucivost?

  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    baš to htjedoh pitati...

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Ja slično kao Apricot...
    davala sam djetetu i adaptirano jer nisam bila sigurna u sebe i nisam još bila educirana,ali sada svima punim glavu isključivim dojenjem, i znam da ću danas sutra uspjeti i ja;
    zagovaram maramu i kupujem ju prijateljima, ali ja se nisam usudila nosit je- čekam da mi neka od njih raskrči put
    Ustvari, sve što kažem mislim najozbiljnije, samo što su neki stavovi proizišli iz mojih grešaka, a na greškama se uči..
    Ali treba znati i da svi napravimo iznimku i svi pokleknemo za nečim što "inače ne radimo", i zagovaramo drugačije. Važno je da znamo da to nije dobro, ali svi smo mi ljudi, treba pokušat ne osuđivat

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    magriz - antibiotike ću djeci dat ako vidim da mi nema druge (vir. C, propolis, domaći čajevi itd...)

    AS ne mogu primjenjivati u traktoru a isto se krećem po cesti i u opasnosti smo od sudara - nije to da svjesno ugrožavam dijete nego nemam izbora... a podržavam sve akcije sigurnog ponašanja u prometu...

    KC vjeronauk ne podržavam ali mi djeca idu na vjeronauk... mm isto ima pravo glasa, a ja smatram da je dobro da uče o svemu.. pa će sami steć svoje viđenje svijeta - ovako im se šire horizonti....

    itd.

  5. #55
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Znaci, nervira te iskljucivost?
    pa svijet nije crno-bijeli...
    sve su to nijanse sive

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja isto podrzavam neke stvari koje i sama ne provodim. (npr. vegetarijanstvo, u zadnje vrijeme ne koristim platnene iako ih zagovaram) Ono sto u nekim stvarima jesam postala je manje iskljuciva. Zadnji napad iskljucivosti mi se desio na temi o vrticima. Ali, eto, svi mi valjda ucimo o sebi i drugima na kojekakvim mjestima pa i tu na forumu. Ja, ko i maslackica, zadrzavam pravo promjene misljenja. Nekad covjek nesto bubne i ostane ziv, dodje netko sa mudrijom idejom pa se neke stvari rasvijetle itd. Poanta je, ne treba nekad uzimati za zlo nedosljednosti jer vjerujem da se desavaju svakome od nas.

  7. #57
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    potpisat ću Zoranu.
    (je li to jednoumlje?
    moram priznati da mi ovakvi topici stvaraju grč u želucu jer mi se čini kako više ne smijem ni misliti isto ko netko drugi ) :/

    a nekako mi normalno da o dojenju mislim kao i sve druge savjetnice (a ima nas dvadeset)...

  8. #58
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja npr mislim co sleeping presavrsena stavr i da je to izvrsno za dijete. ali moje dijete spava u svojoj sobi od prvog dana jer ja volim imati svoju sobu za sebe, navecer buljiti u tv nekad i do tri ujutro, 100 puta ic na wc, ako me ulovi nesanica upalit svjetlo i citat i sl. dakle imam potrebu imat taj prostor i vrijeme samo za sebe.
    ali kad mi frendica koja spava s klinkama od prvog dana veli da misli da j epogrijesila, uvjeeravat cu je da nije jer svim srcem vjerujem da dobro radi.

    inace pisem sto mislim i mislim da je kod internet komunikacije upravo to super stvar sto bar tu bez straha mozes reci sto mislis.

  9. #59
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ajmo - nickove na sunce. tko vas to tako na forumu nervira?

    kad malo bolje razmislim, ja ništa ne zagovaram na ovom forumu. na nekim temama iznosim svoja iskustva, na drugim temama argumentiram svoje stavove, na trećim temama iznosim svoje mišljenje.
    ali, ništa ne zagovaram.

    i, moram priznati, da nema tu i tamo tzv vrućih tema, odnosno da svi forumaši o njima razmišljaju samo "za po doma", ovaj forum bi ubrzo postao prilično dosadan. isto tako i, iako razumijem tvoj stav clumsy, postao bi dosadan kad se nikome ne bi dalo obrazlagati i argumentirati svoje stavove.

    eee. tek onda bi postao jednouman.

    i, navratila bih na njega, eventualno, samo kad mi se cica upali. u stvari, ni tad - jer bih zvala sos. ovako, meni paše taj miš-maš - malo razmjena iskustva, malo solidarnosti, malo utjehe, malo podrške, malo rasprave, malo smijeha i zabave. bez samo jednog od ovog nabrojanog, ne bih imala motivacije i volje ovdje postati. :/

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    i mislim da bih se usudila rodit doma... ali ne bih to popagirala drugima zato jer:
    možda bi već B bio kao slučajno rođen doma , ja sam bila spremna rodit kući ali mi se to u zadnji tren učinilo kao ne dobra ideja jer ne bih imala nikog tko zna što radi kraj sebe... a i mama me potjerala u bolnicu

  11. #61
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ono sto u nekim stvarima jesam postala je manje iskljuciva. Zadnji napad iskljucivosti mi se desio na temi o vrticima. Ali, eto, svi mi valjda ucimo o sebi i drugima na kojekakvim mjestima pa i tu na forumu. Ja, ko i maslackica, zadrzavam pravo promjene misljenja. Nekad covjek nesto bubne i ostane ziv, dodje netko sa mudrijom idejom pa se neke stvari rasvijetle itd. Poanta je, ne treba nekad uzimati za zlo nedosljednosti jer vjerujem da se desavaju svakome od nas.
    potpis.

    mene je na ovaj forum navukla rasprava o feminizmu (ono kad smo razgovarali o tome treba li žena raditi ili ne). kad sam uvidjela da se sasvim lijepo mogu složiti s, npr. tvojom argumentacijom, da joj fakat ništa ne fali.
    eto, zorana, ti si me u stvari, navukla na ovaj forum.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


    Meni nije problem nabrojiti forumasice koje su me povremeno znale dobro nazivcirati onim sto bi pisale. Ali, nema mi to neke veze s tim tko mi je drag ili nije drag. Npr. MC mi je jako draga forumasica, a nekad bi rigala vatru oko sebe kad vidim sta "izjavi". Sjecam se zucnih rasprava s mim o abortusu i cjepivima, ali zato na drugim temama ima skroz finih izjava. I da sad ne nabrajam dalje....

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    meni se desi ovako -pošto mi u ekran može stat ili avatar s pola teksta ili cijeli tekst (dakle ne znam kako da to uspijem vidit sve od kolpa) ja stavim na opciju cili tekst i većinom ne vidim tko je što napisao... one postove koji su mi :/ - ne pogledam često od koga su tako da se mogu jedino sitit evite - ne znam o čemu je bio topic ali sam zapamtila da se nikako ne bih mogla s tom ženom naći na kavi...
    ima forumaša koji su mi čudni ali mislim da bih mogla s njima stray, moover (legenda), MC itd

    one postove koje mogu potpisat ili mi se sviđaju ili su mi super pa obavezno pogledam od koga su i uvik mi ispliva istih 10-ak osoba - cvijeta, maria, zhabica, CM, itd

  14. #64
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    definitivno sam iskrena ... možda ćak i previše ( što na umu to na drumu )
    - ponekad temu gdje sam protiv jednostavno ignoriram
    - najviše me smeta promjena mišljenja i stavova nekih forumaša ( al mi je onda isto interesantno istraživat i čitat )
    - ne zagovaram ništa i poštujem svačije mišljenje

  15. #65
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Čini mi se da sam iskrena na način marie71 (ako se uopće čovjek može objektivno vidit). Dajem savjete najviše na potpomognutoj, mislim da ne zagovaram ništa, nastojim ne povrijedit nikoga. A propos roditeljstva, kombiniram s drugim roditeljskim forumima pa nemam dojma nekog jednoumlja i uvijek nađem nešto za nas (porod - carski, ne nosim - kuk, ne dojim - nije uspjelo, unatoč edukaciji, ne spavamo zajedno nego je bebica u krevetiću, ne koristim platnene (zvuči kao komplikacija, nemamo sušilicu, a cura nema nekih kožnih problema), AS svakako, ne mislim po guzi. Za savjete oko prehrane i ostalih stvari oko pikolih beba idem na superbaby di smo grupirane u one grupe - proljetnice). Za čeknut neko posebno pitanje - motorika i sl., zdravlje djece, zdravlje odraslih - vratim se ovdje. Najviše sam na Potpomognutoj, Posvajanjima, Izazovima roditeljstva (to mi je uvijek masu zanimljivo) i Kamo s ovim. Ima na ovom forumu masu zanimljivih ljudi koje mi je gušt čitat .

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    činjenica je da me iznenađuje koliko ljudi jedno pišu i propagiraju, a drugo rade i drugačije se ponašaju u RL
    Sigurno te pogodilo nešto što si vidila na Rodinoj rasprodaji :? /
    Ja sam već davno bila tako razočarana kad sam shvatila da mame koje su stalno pisale koji im gušt pruža dojenje u rl imaju pritužbe na to isto dojenje i da su osobe u rl puno stvarnije meni, a ja sam u nekim trenucima čitajući o tim "idealima" težila bit kao one, super mame..
    ..koje za sve imaju razumjevanje prema djeci, koje dopuštaju djeci istraživanje svijeta, a ja govorim "ne, ne"; koje imaju toliko vremena da su stalno na forumu, a ja moram i kuhat i spremat i radit..pa kad se otvori neka tema o tome kad spremaju sve pričaju kako samo trpaju robu po ormarima i ništa ne peglaju.. pa onda iste te u temi za čiščenje pričaju kako imaju tetu čistilicu.. i tako..
    navikne se čovjek na sve, a napisano na forumu uvijek uzimati s rezervom

  17. #67
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I da, ništa od ovoga gore što ja ne radim me ne sprječava da uživam u mikkinoj i aquinoj priči o porodu doma, o krasnim pričama o dojenju i sl. Samo što me se to ne dotikava na način kao što se divim nekom tko radi piruete na ledu, mislim, ne vuče me da odmah sad i ja probam. Mislim (u stvari, nadam se) da, na kraju krajeva ljudi sve stvari uzimaju uz neki osobni kritički stav i kuže što je i što nije njima primjenjivo.

  18. #68
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    na rodinoj rasprodaji sam svega jednom volontirala, i nekoliko puta donijela robu (1x prodala, par puta donirala) i ne, nisam "neke" stvari tamo vidjela
    ne shvaćam namigujućeg smajlića... :?

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ajme, Mercedes...
    to se zove isključivost!

    luda sam za dojenjem, savjetnica sam, dižem ga u nebesa... ma sve, sve...
    ali da mi nekad dodije - dodije (i to su uglavnom trenutci kada nije baš zgodno otrčati do forum i napisati: 3 su sata iza ponoći, ja bih spavala, a on se zakačio...
    ili: morala bih na zahod, ali mali već pola sata na cici)...

    dajte, najte...

    i naravno da sve stvari treba uzimati s rezervom.
    (osim kad napišem da urlam na svoje dijete: tu mi možeš 100% vjerovati jer se cijela Dubrava trese, ne mogu se sakriti)l

  20. #70
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Opredjelih se za odgovor pod b) uglavnom.

    To ne znači da bježim od istine ili da ju uljepšavam kako bih bila prihvaćena.

    Napisala sam već negdje da sam u oduvijek autsajder, svoj tip, sa svojim stilom i stavovima, koji ne moraju biti prihvaćeni, ali meni su ok.
    Ako pročitam nečiji odgovor koji je istovjetan mom stavu ili razmišljanju, potpisujem, nema smisla da ponavljam već napisano.

    Ne treba biti ni u čemu fanatičan, već birati varijantu umjerenosti.
    Čovjek se ipak mijenja - evolucijski dokazano.
    Demokratski je dopustiti čovjeku da mijenja svoje mišljenje i izbore.
    Sve prema situacijama.

    Poznajem npr. tipa (danas četrdesetogodišnjak) koji je bio zagriženi panker, urlao je protiv vlasti i sistema, grozio se zbog stavova svojih roditelja, a danas je obiteljski čovjek i uspješni menadžer u odijelu i kravati.

    U ovom slučaju, je li on licemjer ili čovjek koji je uplovio u drukčiju životnu fazu?
    Ili bi bilo bolje da je ostao panker i da ima obitelj, posao i dr.?

    Možda sam otišla OT, ali isto tako se može govoriti i o dojenju, nošenju u marami, bespelenaštvu itd.
    Naša djeca su međusobno različita, neka od njih prihvaćaju ponuđeno, a neka ne.

    Npr. ne mogu za svoju prijateljicu reći da je needucirana i neodgovorna majka, jer nije dojila svoju bebu.
    Jednostavno joj nije išlo, proživjela je snažni baby blues, potražila je pomoć, išla na terapiju i danas je opet vesela osoba puna entuzijazma i energije koju poznajem i divna majka svome sinu!

    Upućivala sam je na Rodin forum, davala sam joj podršku, ali bez osude i pametovanja.

    Često mi se događa da više čitam nego što pišem na forumu.
    Ima predivnih priča, iskrenih svjedočanstava koja mogu potaknuti brojne roditelje i dati im snagu i ustrajnost.
    Ima, nažalost, i tužnih priča i ljudski je suosjećati s nekim tko pati.

  21. #71
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj marival prvotno napisa
    - najviše me smeta promjena mišljenja i stavova nekih forumaša
    Ma da, to te smeta? Najviše? Zašto?

    Meni je to baš super - kad pročitam stav koji je suprotan mome i koji me potakne da razmislim o svemu, informiram se, pročitam koju knjigu, malo temeljitije prosurfam, popričam s ljudima oko sebe... I ponekad promijenim svoj izvorni stav, ponekad ga dodatno učvrstim, kako kad, ali uopće mi ne smeta da bilo tko (drugi ili ja) mijenja stavove. To zovem osobnom intelektualnom evolucijom.

    Ne mogu si zamisliti da s x godina oblikujem određene stavove i kruto ih zadržim do kraja života. :/

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ajme, Mercedes...
    to se zove isključivost!
    Pa eto, ja sam se sjetila da sam i ja doživjela takav "šok", da dok sam samo čitala izgledalo je da su svi savršeni, a kad sam ljude upoznala onda sam vidila da smo svi "tu negdje"...
    Imala sam ja muke sa dojenjem, ali pomogao mi forum i iskustva drugih mama ovdje i dojenje trajalo 2 godine (da ne bude zabune, hvala vam svima na tome)
    Napisala sam ovo gore zato da osoba shvati da nismo roboti, da ne hodamo po ravnoj crti, da se možemo zalagat za nešto, ali nekad i posustati (samo ne odustati )

  23. #73
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Nebitno mi je slaže li se netko s mojim mišljenjem ili ne. Tako da se ne povodim za grupom. Ali zna se desiti da izbjegavam teme u kojima se moje mišljenje razilazi s većinom, iz istoga razloga kao što su neke forumašice već napisale - nemam ponekad vremena za diskusiju....

    Uvijek se držim ove: Mudar čovjek ne kaže sve što misli, ali misli sve što kaže.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    stavove moram mijenjati... inače ne napredujem...
    opet ću se osvrnit na hoosexualce i posvajanje... na početku rasprave sam bila izričito protiv toga jer mi ta ideja nije prirodna ... sad i dalje stojim pri tome da im ne bih dozvolila posvajanje ali način razmišljanja mi se toliko promijenio o istoj temi da sam i sama pod :shock: - evolucija razmišljanja u svakom pogledu...
    niti jedna stvar na ovome svitu nije dovoljno sigurna da bih ju ja potpisala branit do smrti.... čak i ono što ti se čini najsvetije i najčistije može te razočarat...
    da, stavovi se moraju mijenjat...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    ako napišem da sam u anketi odgovorio kako nikad stvarno ne mislim ono što napišem, dal će i ovaj moj glas u anketi biti istinit ili lažan? :?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Zaboravila sam napisati da se meni vratila vjera u covjecanstvo kad sam vidila koliko ljudi je priznalo da voli poviriti u tudje wc ormarice.
    izgleda da sam ovo propustila ,smrc,smrc
    koji je link?
    ok,zorana gdje je ova temaaaa?

  27. #77
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    pišem isključivo što mislim.

    da ovdje vlada poprilično jednoumlje - slažem se, ali nekako to tumačim time da se slični ljudi dođu podržat i razmjenit iskustva....... našto kao na forumima o ribolovu - svi love ribe, pa sad ti piši kako je to tebi bez veze.

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    ne shvaćam namigujućeg smajlića... :?
    Ma bez veze, onaj prvi smajlić mi je bio pretužan, pa stavila i ovog da malo popravim dojam, u stilu rauzmin te
    ok,zorana gdje je ova temaaaa?
    Pa nije valjda da znate sve teme, svaku rečenicu gdje je što pisano?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    prije mi je davor išao na živce

    sad bih na integralnu kavu s njim
    ili što već pije

    eto, mijenjam mišljenje

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    sad bih na integralnu kavu s njim
    Google:
    Nema rezultata pretraživanja za: "integralna kava".

    Štaj to??? :?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    otkud da ja znam što je to, lupila sam bez veze

    znam da se zdravo hrani i pitanje je jel pije običnu kavu , pa sam onda stavila tu integralnu

  32. #82
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Imam svoj stav i ne podliježem mišljenju drugih, iako stojim pri tome da ga mogu promijeniti ako me netko argumentima uvjeri da imam krivo. Znači uvijek mogu nešto novo naučiti. ALi ipak se kanim tema u kojima se ljudi puno kače ali takva sam i u životu -izbjegavam komflikt i nastojim sudjelovati u temama bez prepucavanja. Jer mislim - npr.da nemam što parirati necjepišama/jednostavno ne djelimo isto mišljenje i to je to.
    To je npr. stav koji neću promjeniti. Iako čitajući njihove postove ponekad se duboko zamislim....

  33. #83
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    I da, super mi je ovo sve sa zdravom prehranom ali opet u nekim stvarima se pretjeruje (bacanje smokića i slatkiša pred ljudima koji su to donijeli djetetu u smeće etc...)
    I onda da se ja na toj temi izjašnjavam samo bi doživjela od pojedinaca pljuvanje. Jednostavno ne želim u takvim raspravama sudjelovati. Tamo se ljudi međusobno podržavaju i ok.
    Mislim da se ni u čemu ne treba pretjerivati i biti isključiv nije dobro.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Ono što pišem to i mislim (to je vjerojatno jedna od rijetkih vrlina koje imam) no ne pišem uvijek sve što mislim. S druge pak strane još uvijek vjerujem da i ostali forumaši rade i misle upravo tako kako i pišu jer volim vjerovati da iskrena komunikacija među ljudima općenito još uvijek postoji. Mm veli da mi je ta moja naivnost moja velika mana ali jednostavno odbijam razmišljati drugačije. Kad pogledam ovaj forum u cjelosti ne vidim jednoumlje, dapače ima tu raznoraznog folklora, no s druge strane postoje teme u kojima je jednoumlje itekako izraženo. Neko vrijeme sam se javljala na takvim temama a onda se jednostavno "umorila" i odustala. :/ Volim ovaj forum, volim čitati razmišljanja i iskustva drugih i volim vjerovati da su ta razmišljanja i postupci ostalih forumaša doista iskreni. Ono što meni konkretno smeta su teme zgražavanja :shock: i teme gdje su roditelji koji ne pripadaju forumu ili ne štuju JJ-a u najmanju ruku okarakterizirani kao neinformiranima a to se u nekim temama itekako može iščitati.

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    znam da se zdravo hrani i pitanje je jel pije običnu kavu , pa sam onda stavila tu integralnu
    Ne, on pije espresso, s trunom kardamona.

  36. #86
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj Točka prvotno napisa
    Nebitno mi je slaže li se netko s mojim mišljenjem ili ne. Tako da se ne povodim za grupom. Ali zna se desiti da izbjegavam teme u kojima se moje mišljenje razilazi s većinom, iz istoga razloga kao što su neke forumašice već napisale - nemam ponekad vremena za diskusiju....

    Uvijek se držim ove: Mudar čovjek ne kaže sve što misli, ali misli sve što kaže.
    X

    doduše nisam neki veliki forumaš ali kad nešto pišem to i mislim

    zapravo puno više čitam nego što pišem i moram priznati da me oduševljava paleta različitosti na ovom forumu

    nemam potrebu biti ista kao i svi niti biti dio grupe ali nisam ni uvijek protiv sa zanimanjem čitam i topice o stvarima koje uopće ne prakticiram jer sam eto po prirodi znatiželjna i volim čuti i što drugi misle, kako osjećaju, što rade...

    ne zagovaram ništa čak ni ono u što čvrsto vjerujem jer jednostavno ne volim nikog uvjeravat u ništa

    dojim, dijete vozim u kolicima, polovično spavamo zajedno, poslije godine dana ću davat djetetu slatkiše umjereno... informiram se ali postupam po svom

  37. #87
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pisem sto i mislim.
    pisem sto i osjecam.
    pisem i ono sto radim.
    sto na zalost nije uvijek ono sto mislim i osjecam.
    zvot je takav.

    mrzim tv i crtice, a eto moje dijete se zakaclo na njh.
    i ponekad to iskoristim da u mru napravim nesto sto se treba napravti.
    i vikat cu da je tv los jer sam i sama ovisnik o tv-u.

    mislim da djeci ne trebaju slatkisi.
    i cuvala sam L. od njih koliko sam mogla.
    eno je, navucena na kinder jaje.
    i odem s njom i kupim joj kinder jaje.
    i vidim srecu u njenim ocima. i tugu u mojim.
    i vidim da je pomijenila prehrambene navike.
    ali i dalje cu zagovarati da se djeci ne daje junk hrana, a sva ta jaja etc spadaju pod to.

    i topic o mamama vristalicama je onaj koji pogadja srz.
    jer znas da to sto rads nije dobro. znas zasto. znas kako to izbjeci. i to te grize jer ne uspijevas uvijek.
    blago onima koji zive u neznanju.
    pa vicu.
    pa puste djecu 24h pred tvom.
    pa im daju smokce, a za dorucak kinder pingvin.

    barem su mrirni i ne zivciraju se. i nisu optuzeni za licemjerstvo.

    da, ne radim uvijek kako bi zeljela.
    nisam savrsena.
    i ne zelim biti. jer onda bi bila nestvarna.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Imam svoje mišljenje, nije mi problem iznijeti ga ni u RL ni ovdje na forumu. Ono zbog čega to ponekad izbjegavam je veliki skup neistomišljenika s kojima ću onda polemizirati danima (ili stranicama). Nažalost nemam toliko vremena pa radije preskočim. U RL to ne radim, mislim ne preskačem. Uvijek kažem što mislim i uvijek argumentiram svoje mišljenje (često pretjeram ).

  39. #89
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Zaboravih komentirati "savršene mame" na forumu...
    Meni lično forum samo pokazuje kako smo svi nesavršeni i nervozni i ljuti nekad i tužni i interakciju sa našim muževima i djecom... i nigdje ja nisam vidjela tu savršenstvo... samo se svi trude imati što bolji i mirniji život.
    Pa nije li bila tema takva?

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Jednom se dogodilo da je jedna "stara" forumašica, u nekoj diskusiji izbacila totalno budalast post, ali ga je zamaskirala duljinom i formom tj. "krasopisom". Odmah je doletila nekolicina isto tako poznatih forumskih prija da je ispotpisuju, a glavu dajem da nisu niti pročitale što je dotična napisala. A to su sve žene koje mi je inače drago čitati. Baš mi je to ostalo u sjećanju kao primjer jednoumlja. Meni se ne sviđa ta potreba pripadnosti i djelovanja u grupi. Volim individualce, ima ih nekoliko na forumu i super su mi.

  41. #91
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ali ako se ovim forumom propagira rodina vizija, kako se onda moze djelovati kao indivdua i ne prpadati grupi, kad djelimo istu vizju?

  42. #92
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ali ako se ovim forumom propagira rodina vizija, kako se onda moze djelovati kao indivdua i ne prpadati grupi, kad djelimo istu vizju?
    ne osjecam se nikako dobro o ovom tvojem postu

  43. #93
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ajd, kako sam ja ovo dozivjela:

    ako se jedna od misija rode i zastita dojenja onda se na tu temu ne moze ocekivati da cu ja napisati nesto drukcje od npr. storme il od fride ili od....mozda drugim rijecima, ali istu stvar.


    a vidim da fritulica spocitava djelovanje u grupi.

    na porodima ce uvjek postati odredjene forumasice koje su najvse upoznate s tom tematikom.
    i izgledat ce da se djeluje u grupi.

    storma i ja cemo pisati "razlicite" postove o tusiranju djeteta ali necemo razlicite o paketu SB.

    ne znam da li me razumijes(te)

  44. #94
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Leonisa, moram reći da ja nisam doživjela Frituličin post tako...
    Ona je rekla da se grupa istomišljenika povela za postom iako čak možda nisu baš ni najbolje pročitali nego su potpisali, a u princiupu se kosilo sa njihovim stajalištem koji inače zagovaraju.

    A razumijem šta si ti htjela reći vezano za grupu i istomišljenike... i meni se to isto tako čini...

  45. #95
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    .
    (osim kad napišem da urlam na svoje dijete: tu mi možeš 100% vjerovati jer se cijela Dubrava trese, ne mogu se sakriti)l
    oprosti ali tvoje mi je dijete reklo da mama nikad ne vice

  46. #96
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma ok.
    mozda je i taj post bio srocen zbrdazdola ko moj
    mozda da me ivarica nije piknula ne bi ga prosirivala i objasnjavala.
    mozda bi netko ko me pozna znao sta sam htjela reci i potpisao me.
    onako zbrdazdolasti post.
    a mozda i ne

  47. #97
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma, izmanipulirali smo je

  48. #98
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    storma i ja cemo pisati "razlicite" postove o tusiranju djeteta ali necemo razlicite o paketu SB.

    ne znam da li me razumijes(te)
    ja još uvijek ne u potpunosti.

    odnosno, zanima me koje su to teme (osim ovih trivijalnih, kao što je tuširanje), na kojima po defaultu, imate isto mišljenje - da li se one dotiču samo dojenja, ili...?

  49. #99
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    e da i potpuno kuzim sto lea hoce rec. i slazem se s njom.

  50. #100
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ma, izmanipulirali smo je


    Leonisa... možda si krivo pročitala, a drugog mišljenja pa eto ti ga na!

    Ali ono što si napisala:
    "ali ako se ovim forumom propagira rodina vizija, kako se onda moze djelovati kao indivdua i ne prpadati grupi, kad djelimo istu vizju?
    ja potpisujem...ali u malo širem spektru, tj. ne bukvalno, ali to je to... da ne duljim, jer ću se samo spetljati...
    Ali čekam Ivaricu, jer kad ona objasni, možda promjenim mišljenje...

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •