Vidi rezultate ankete: da li zaista mislite ono što postate

Glasači
137. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • da, naravno

    113 82.48%
  • uglavnom

    21 15.33%
  • rijetko, ali se bolje uklapam u grupu

    2 1.46%
  • ne, nikad ne otkrivam svoje mišljenje, uvijek potpisujem mišljenje mase

    1 0.73%
Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 283

Tema: jednoumlje

  1. #1
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno jednoumlje

    nakon silnih prepucavanja po većini podforuma, ključanja tema, ali i unisonog pjevanja na teme dojenja, ne-cijepljenja, ne-gledanja tv, NE!vrtiću...

  2. #2
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    a nu ankete i prvog anketara

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    meni je ova tema toliko istovremeno uvredljiva i besmislena da necu odgovarat na nju....

    onima koji se osjecaju lose i smatraju da su konstantno napadnuti porucujem da malo osvjeste svoju paranoju

  4. #4
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    kao da će ti netko sad priznati da ne razmišlja svojom glavom

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A kakve veze ima razmisljanje svojom glavom sa svjesnim odabirom da se pise istina, neistina ili da se priklanja nekome?

  6. #6
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    reće i napiše post...

    uopće se ne osjećam loše niti sam paranoična...

    činjenica je da me iznenađuje koliko ljudi jedno pišu i propagiraju, a drugo rade i drugačije se ponašaju u RL

    a koga vrijeđa, neka zaobilazi...

    mene neke stvari na ovom forumu vrijeđaju, pa ih zaobilazim i tamo ne postam

  7. #7
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    kao da će ti netko sad priznati da ne razmišlja svojom glavom
    ko bi reko ali bio je tamo jedan kojem nije ok jesti na skalinima :/

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa

    činjenica je da me iznenađuje koliko ljudi jedno pišu i propagiraju, a drugo rade i drugačije se ponašaju u RL

    a koliko ljudi je na forumu s pravim imenom, prezimenom i jmbg-om logirano?

    zasto se toliko poistovjecuje internetska, dakle virtualna stvarnost sa stvarnoscu bez interneta? :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Znaci, sve ono je mozda samo dobra propaganda?

  10. #10
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A kakve veze ima razmisljanje svojom glavom sa svjesnim odabirom da se pise istina, neistina ili da se priklanja nekome?
    pa kad se nekom priklanjaš - stalno, onda ustvari ne razmišljaš svojom glavom. jer ne možeš stalno misliti baš tako kao i taj drugi.
    Ili možeš svašta je moguće.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Zaboravila sam napisati da se meni vratila vjera u covjecanstvo kad sam vidila koliko ljudi je priznalo da voli poviriti u tudje wc ormarice.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Za danas je dosta treniranja zivaca s tvoje strane.

  13. #13
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Ja nemam pojma o čemu ti pričaš

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nemam ni ja. Laku noc.

  15. #15
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    a koliko ljudi je na forumu s pravim imenom, prezimenom i jmbg-om logirano?

    zasto se toliko poistovjecuje internetska, dakle virtualna stvarnost sa stvarnoscu bez interneta? :/
    zašto? ako netko po forumu maše sa svojim NE!dudici, NE!junk hrani, NE!antibioticima, NE!vrtiću, a u RL to radi...e sorry, onda se iskreno bojim takvih ljudi... a ima ih, i znam ih...

    ne trebaju se legitimirati... jedan susret je dovoljan...

  16. #16
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pa naravno da ih ima, ja znam i u rl ljude koji jedno palamude drugo rade, ti nisi nikad susrela takve mimo interneta? :?

  17. #17
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e sad, s ovom anketom imam jedan problem - htjela sam biti iskrena, pa odgovoriti c) rijetko, ali se bolje uklapam u grupu; ali grupa ovdje je 88% odgovorila a); tako da moram odgovoriti a), kako bih se bolje uklopila u grupu.


  18. #18
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Zaboravila sam napisati da se meni vratila vjera u covjecanstvo kad sam vidila koliko ljudi je priznalo da voli poviriti u tudje wc ormarice.
    a meni kad sam vidjela koliko ih namješta dekice na trosjedima.

    Citiraj litala prvotno napisa
    zasto se toliko poistovjecuje internetska, dakle virtualna stvarnost sa stvarnoscu bez interneta? :/
    konkretno zato jer je ovo edukativni forum koji postoji da bi roditelji razmjenili svoja vlastita iskustva, dijelili savjete, raspitivali se, a ne neka igrica gdje mogu biti lara croft koja tamani bradate mudzahedine, a u biti sam mirna kućanica.

    nitko ne očekuje broj jmbg-a, al ne znam zašto je tako teško shvatiti da od foruma ovog profila (donekle) očekujem nepatvoren razgovor među ozbiljnim odraslim osobama, posebice ako ga kao forumašica sama nudim. ne očekujem iznošenje intime, tj. očekujem onoliko istine koliko svatko može pružiti (bez da se sam ne osjeća loše), sigurno ne očekujem niti želim čitati tuđe neistine, fantaziranja ili trkeljanja. u tom slučaju mi je index bolja i duhovitija opcija.

  19. #19

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    neke svoje postove cenzuriram

    zbog riječnika i

    za sebe mogu reći da sam na forumu iskrena, no možda ih pola misli da lažem čim stisnem tipkovnicu :/

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i zato sam napisala uglavnom jer ako nekom napišem ne slažem se s tobom ili sl....to je cenzurirana verzija

  22. #22
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Jednom prilikom sam na nekom forumu upala u diskusiju oko teme u kojoj sam se nisam slagala sa većinom. Par mojih postova je napadnuto a onda mi se dete razbolelo i nekoliko dana nisam dolazila na forum. Moje nedolaženje je protumačeno kao bežanje od sopstvenih reči. Od tada često ne pišem ništa ako se ne slažem jer se desi da nemam vremena razviti diskusiju i objasniti svoje poimanje dotične stvari

    Uglavnom ne volim praviti od sebe ono što nisam i to podjednako i u vitualnom i u realnom životu. Bolesno sam iskrena nebitno kolika je cena

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    clumsy, otkako si negdje napisala kako si morala otići s foruma, pa se nakon nekog vremena vratila pod drugim nickom... razmišljam prema kome smo to bili tako "zločesti"

    a baš mi se čini kako su ovdje najomiljeniji oni koji su često "antiprotivni" :/

  24. #24
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    šta mislim to napišem
    a tako i uletim u "probleme"

  25. #25
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Što napišem to i mislim ali puno toga ne napišem jer imam dovoljno "problema" u RL da bih se još uzrujavala zbog rasprava u koje bih se neminovno upustila da pišem SVE što mislim. Dakle, "vruće" teme zaobilazim da sačuvam ovo malo živaca što imam.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    uglavnom pišem ono što mislim... ne ono što radim svi smo mi ljudi i koliko god mislili da nije dobro derat se na dicu ponekad - jučer ujutro npr. - sam se derala...

    ovdje sam se odlučila registrirat i postat jer sam čitajući otkrila da većina ljudi s foruma zapravo misli slično meni - i zato sam odabrala ovaj forum a ne neki drugi... stvarno, nisam nigdje drugdje registrirana...
    to što većina misli slično meni ne zanči da ja nemam svoje mišljenje...
    na kraju krajeva ovo jednoumlje smo prekrižili temom o posvajanju od strane homosexualnih parova - mislim da smo tu dokazali da ne mislimo isto baš svi ali da možemo raspravljati u civiliziranom tonu oko stvari oko kojih se ne slažemo (iako sam odustala nakon ne znam koliko stranica jer mi više nije imalo smisla i počeli smo se ponavljat...) demokracija foruma se ovdje pokazala u punom svjetlu :D

    doduše - iz toga koliko postam na receptima moglo bi se zaključit da sam kulinarski virtuoz ali nisam i to mi je 8) obična sam žena koja radi i kad ima vremena voli prčkat po kuhinji... eto sad sam se izdala

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja sam iskrena i u rl i na forumu, ono kaj mislim napišem ili kažem. E sad, primijetila sam na forumu ima tema na kojima se svi slažu, a ostali ih onda izbjegavaju. Kad se uključi netko suprotnog mišljenja onda ga ovi prvi popljuju pa se nijedan istomišljenik više neće javiti.
    Dogodilo mi se na jednoj temi da sam dobila nekoliko pp-ova od onih koji se slažu u znak podrške, ali se nisu javno htjeli uplitati u raspravu.
    Tak i ja sad radim, pa kad vidim temu na kojoj se ne slažem s većinom, zaobilazim je jer nemam puno vremena za rasprave

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    zašto? ako netko po forumu maše sa svojim NE!dudici, NE!junk hrani, NE!antibioticima, NE!vrtiću, a u RL to radi...e sorry, onda se iskreno bojim takvih ljudi... a ima ih, i znam ih...
    ne znam baš treba li se bojati takvih ljudi jer situacija te ponekad dovede do promjene mišljenja.
    ne znam za druge, mogu pisati o sebi...
    skroz sam protiv dijeljenja antibiotika šakom i kapom, ali ih je moje dijete popilo 15 komada. mislim, u 15 navrata.
    jer sam se bojala.
    propagirat ću porod kod kuće, ali se sama nikada ne bih usudila.
    jer se bojim.

    zagovarat ću nošenje u marami i slingu gdje god mogu, ali moja kičma ne dopušta da to i sama činim...

    znaš kako se kaže: čovjek snuje, Bog odlučuje...

    no, dobro, junk nikada nisam kupila (djetetu), niti ću.
    nadam se.
    ako me vidiš negdje sa smokijem, to nisam ja!

  29. #29
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    clumsy, otkako si negdje napisala kako si morala otići s foruma, pa se nakon nekog vremena vratila pod drugim nickom... razmišljam prema kome smo to bili tako "zločesti"

    a baš mi se čini kako su ovdje najomiljeniji oni koji su često "antiprotivni" :/
    Nisam pričala o ovom forumu

    Kada sam otišla sa Rode na neko vreme bila sam forumski početnik, malo me je zbunjivao sam tip komunikacije a i bila sam 'najveća majka na svetu'. Nakon nekog vremena (i kaljenja po drugim forumima ) smatram da sam sazrela za zdravu komunikaciju i činjenicu da kao majka mogu i da pogrešim.

    E sad, pisanje na temama sa kojima se ne slažem izbegavam baš zbog toga što me čas ima a čas nema (uvek iz objektivnih razloga ali kako to dokazati) i vređa me kad neko izjavi da sam klisnula jer nemam argumente

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ajd pitanje...

    Ima li koja forumašica koju ste zapamtili kao onu s čijim se stavom nikako i nikada ne možete složiti? ono, da ste si počupale virtualno perje....

  31. #31
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    meni je ovo smješno, budući da je praktički MC većini najdraža forumašica, a potpis joj nedojilja, cjepilja i carskorotkinja. Il nešto tako

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    propagirat ću porod kod kuće, ali se sama nikada ne bih usudila.
    jer se bojim.
    Apricot, a zašto onda propagiranje? Ako se i sama bojiš negativnih posljedica? :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    upravo tako..ti propagiraš nešto u što sama nisi sigurna

    nije li to malo paradoksalno?

    ili samo povlađuješ tuđem mišljenju?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Zaboravila sam napisati da se meni vratila vjera u covjecanstvo kad sam vidila koliko ljudi je priznalo da voli poviriti u tudje wc ormarice.
    izgleda da sam ovo propustila ,smrc,smrc
    koji je link?

  35. #35
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Zaboravila sam napisati da se meni vratila vjera u covjecanstvo kad sam vidila koliko ljudi je priznalo da voli poviriti u tudje wc ormarice.
    Gdje je to da i ja priznam....


    Pišem sve što mi je na pameti...

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne, ja sam sigurna kako je to fantastično, kada realno razmišljam... čak se ni ne bojim koje bi eventualne posljedice mogle biti...
    ali, ja sam procijenila kako to nije za mene.
    možda i zato što bih se bojala da ću zaprljati kuću

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    pa je

    ja gledam Beyond the limits, već treću sezonu

    tamo se oni penju na Mt Everest...moram reć da je guba..i realno, može se

    al ne i ja

  38. #38
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    što na umu, to na drumu

  39. #39
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ono što postam, mislim. Ne postam sve što mislim. Izbjegavam teme o kojima ne znam dovoljno ili me previše emocionalno angažuju. Zapravo, takve teme redovno samo pratim, bez postanja. Ako nemam ništa pametno za reči ili u tom trenutku ne mogu uobličiti smislen post (iz različitih razloga) radije šutim. Takva sam i u RL-u.

  40. #40
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Ali znate šta ima još jedna stvar....npr. imam neko mišljenje o temi i dam ga na forumu, pa onda čitam druge i skontam da ima par stvari o kojima trebam razmisliti, a rekli su neistomišljenici i to mišljenje i argumente koji su skroz suprotni mom uvjerenju...
    I možda i promjenim mišljenje, ali ne omah, nego ono...razmišljanjem, sagledavanjem stvari itd.

    Zato sam na ovom forumu gdje sam i promjenila mišljenje o flašicama, porodu itd.

    A ima i toga da se neistomišljenici naoštre i onda paljada počne...

  41. #41
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Zaboravila sam reći da sam 100% uvjerena da ima dosta ljudi na ovom forumu koji rade suprotno od onoga što pričaju i/ili da se prikazuju u boljem svjetlu...takvi su i u RL... i takvih ljudi ima jako puno!
    Ne uzbuđujem se oko toga, ali volim misliti da smo svi iskreni na forumu...

  42. #42
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja uopce ne kuzim zasto vas toliko dira to 'jednoumlje'?
    meni i nije jako vazno sto misli 'masa', zapravo, sve manje dozivljavam forum kao masu - ono sto cijenim ovdje, i zbog cega mi se tako tesko otkaciti, je uzitak razmjenjivanja misljenja s mnogo pametnih, duhovitih, iskusnih, zanimljivih forumasica, medju kojima mi mnoge nisu istomisljenice (evo, recimo, Dijana - pocerupale bi se oko skoro svake teme, a jako je cijenim).

    Neke od najpopularnijih i najomiljenijih forumasica su bas one koje su prekrsile neke od najsvetijih postulata mase - MC je netko vec spomenuo, Maria71 je zivi dispet a svi je vole, a sjetimo se i s koliko je zara Virgo30 branila pec po guzi, a koliko smo je voljeli.

    Naravno, nije uvijek lako napisati nesto 'nepopularno', pogotovo ako si forumas s malo staza, a forum ne shvacas kao zahebanciju.
    U mojim friskim danima pisala sam o udarcima po guzi i o ferberiziranju, i bogme me je reakcija na koju sam naletjela dobrano stresla. Ali, stresla me prvenstveno zato jer sam se i sam grizla po tom pitanju.

    A sto se tice tih stavova koji su kao dominantni i kojima se svi priklanjaju - i oni se prilicno razlicito vide i tumace.
    Npr. mim je optuzila moderatorice da favoriziraju katolicanstvo, a protjeruju alternativu (ukljucujuci homeopatiju).
    Ja bih rekla da je upravo suprotno - da se homeopatija po forumu jako dobro reklamira; dok je npr. cinjenica da ti dijete ne ide na vjeronauk gotovo stvar prestiza. Tako da je to isto stvar osobne perspektive.

  43. #43
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj magriz prvotno napisa
    zašto? ako netko po forumu maše sa svojim NE!dudici, NE!junk hrani, NE!antibioticima, NE!vrtiću, a u RL to radi...e sorry, onda se iskreno bojim takvih ljudi... a ima ih, i znam ih...
    ne znam baš treba li se bojati takvih ljudi jer situacija te ponekad dovede do promjene mišljenja.
    ne znam za druge, mogu pisati o sebi...
    skroz sam protiv dijeljenja antibiotika šakom i kapom, ali ih je moje dijete popilo 15 komada. mislim, u 15 navrata.
    jer sam se bojala.
    propagirat ću porod kod kuće, ali se sama nikada ne bih usudila.
    jer se bojim.

    zagovarat ću nošenje u marami i slingu gdje god mogu, ali moja kičma ne dopušta da to i sama činim...

    znaš kako se kaže: čovjek snuje, Bog odlučuje...

    no, dobro, junk nikada nisam kupila (djetetu), niti ću.
    nadam se.
    ako me vidiš negdje sa smokijem, to nisam ja!
    da, bojim se takvih, jer me svjesno varaju s raznoraznim ciljem... a to ne podnosim

    ja nikad neću propagirati npr. porod kod kuće jer mislim da to nije pametno, neću zagovarati uzimanje antibiotika, ali neću niti biti protiv njih kao mnogi koji tvrde kako su zlo, a ponekad posegnu za njima; neću reći da je vrtić zlo, a onda odvoditi dijete...

    to su mi kontradiktornosti i ne mogu ih provarit...

    mogu reći da je dobro ono što sam probala, ako se s tim slažem, ali zagovarait nešto i sam to ne provoditi mi je malo :/


    ustvari, ono što me fascinira na ovom forumu je koliko su ljudi povodljivi i skloni prisvajati mišljenje većine koje je, često, suprotno uvriježenom. a znamo, da mnogi to uistinu ne misle, ali žele misliti... jer je to in, cool...

    imam frendicu koja je makrobiotičar, i sve nas u društvu konstantno terorizira sa dobrobitima makrobiotike... ok, neka njena jela su mi zaista fina, ali ja volim i meso i čokoladu, i gavrilović paštetu s paradajzom na plaži...kad otvorim čokoladu, ona počne s pljuvanjem po svemu što ja jedem, po nazovi nezdravoj hrani... a u trojanama, iza busa je tamanila krafne

    ovo je jedan od primjera, za koji znam pozadinu...
    bed je kad ljudi pokušavaju prodati pamet, a sami sumnjaju u to...

    i onda često, neupućeni i naivni popuše...

  44. #44
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ...ako me vidiš negdje sa smokijem, to nisam ja!

    aj, morala sam, apri!

    npr. ja teme junk fooda zaobilazim jerbo bi na mene drvljem i kamenjem kada bi se znalo čemu sam sklona u rl.
    napisala sam jedino da vas molim da mi čokoladu ne trpate u taj koš.
    dakle, bilo bi licemjerno da pišem kako ja nisam/ ne bih/ neću nikad svojoj djeci dati grickalice, pudinge, mazarije...
    ali...
    vrijednost ovog foruma je u tome što ranije nisam o tome razmišljala kao o nečem lošem, zapravo uopće nisam razmišljala.
    sada tih junkova u kući ima puno manje.
    ne mogu sada ovisnicima u potpunosti uskratiti drogu.

    uglavnom, ili pišem istinu ili zaobilazim.

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    magriz, da sad ne citiram već ionako ogroman citat, znači li to da o svemu možemo govoriti samo na osnovu vlastitoga iskustva?

    ima ljudi koji, npr. ne podnose brokulu, ali je daju svojoj djeci i svima govore kako je zdrava.
    činjenica da njima ne odgovara njezin okus ne umanjuje kvalitetu namirnice.
    Ili?

    (i, sad si mislim... sva sreća pa nikada po forumu nisam pisala kako podržavam porod kod kuće, to ću si misliti "za po doma")

  46. #46
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    to su mi kontradiktornosti i ne mogu ih provarit...

    mogu reći da je dobro ono što sam probala, ako se s tim slažem, ali zagovarait nešto i sam to ne provoditi mi je malo :/
    ja zagovaram nepušenje a sama pušim.
    zagovaram jer je štetno po zdravlje.
    sama sam slaba da prestanem.
    zato nastojim nekome tko nije pušač ukazati na loše strane te navike i i utjecati na to da ne propuši.

  47. #47
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja zagovaram platnene, a nisam ih koristila




    (razlog je nadasve primitivan, ja i mm smo još bili studenti i bilo nam je prepreviše dat 2500kn u komadu za paket)

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Slažem se s apricot.

    Npr. ja ne mogu govoriti protiv zajedničkog spavanja iako ja to ni u ludilu ne bih mogla jer mislim da bi mi beba bila u životnoj opasnosti.
    Isto tak nisam protiv nošenja novorođenih beba u marami, ali ja se ne bih osjećala tak dobro da to radim jer nisam 100 % sigurna koliko je to stvarno ok.
    Podržavam bespelenaše i platnenopelenaše iako je moja beba doma bez pelena ili u platnenima, ali je vani u jednokratnima i mislim da su jednokratne praktičnije.
    Podržavam baby led-weaning iako ga ne prakticiram jer mi se ne da čistiti pol stana i kupati bebu nakon svakog hranjenja.
    Ima toga cijeli niz...Porod kod kuće uopće ne podržavam

  49. #49
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sad vidim da sam nerazumljivo napisala

    nisam tu mislila na pušenje, davanje djeci brokule, salate...
    nego na ljude koji tvrde kako je porod kod kuće apsolutno savršen i siguran, a sami to nikad ne bi napravili...
    na ljude koji tvrde kako su antibiotici najlošije što se može dogoditi djetetu, kako se i bez njih može bez problema izliječiti bakt. upala nezamčegaveć opasnog pomoću kapljiva vode komprimiranih u tabletu s malo saharoze, a istovremeno bez pogovora s receptom pedijatrice trče u apoteku i liječe dijete

    ...

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    nego na ljude koji tvrde kako je porod kod kuće apsolutno savršen i siguran, a sami to nikad ne bi napravili...
    ...
    ne vjerujem kako je ovdje itko ikada rekao da je apsolutno savršen i siguran.
    mislm da su se uvijek navodili "pro" argumenti, a zaključke smo izvodili samo.
    kako ti, tako i ja,
    jer se u Rodi apsolutno ne bavm porodima niti sam puno u kontaktu s curama koje se bave.
    moje mišljenje, kao forumašice, nije stečeno na toj osnovi "apsolutnog savršenstva"...
    dopuštam da je netko sasvim drugačije sve to shvatio...

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •