Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: oprez...i skuteri na nogostupu!

  1. #1
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno oprez...i skuteri na nogostupu!

    želim vam ispričati što se srećom nije, ali se moglo dogoditi neki dan....
    s curama sam izlazila iz dućana, lagano, Hana za ruku a Lara pored mene...
    i tako mi izlazimo iz dućana s biciklima koji je na uglu, i u sekundi vidim SKUTER KAKO IDE NA HANU :shock: tj u djeliću sekunde sam vidjela i potegla je za glavu jer mi je to bilo najbliže!!!
    falio je valjda milimetar da ju pregazi!
    užasno sam bila bijesna i kad sam vidjela da je ona dobro, i Lara isto derala sam se na tog i...ta i ljudi su se počeli dizati iz kafića da vide što se dogodilo
    frajer je (naravno bez kacige) slegnuo ramenim i odjurio dalje...NARAVNO NOGOSTUPOM!

    dakle, zar nigdje nismo sigurni? i bicikli su relativno opasni ali skuter od skoro 100 kg je daleko opasniji, a mjesto im nije gdje i pješacima!

    eto, već sam vidjela da se vozikaju okolo i nije mi jasno kako to može nekome pasti na pamet! mm i ja vozimo Vespu i znamo kako to funkcionira.

    nakon svega mi je Hana rekla "motol teba voziti po cesti", .....dijete od 2,5 to zna a on!?
    da nisam bila sama s curama mislim da bi se zaletila na njega, srušila ga i pozvala policiju da si zapamti jednom zauvijek da MOTORIMA NIJE MJESTO NA NOGOSTUPU!

    moje pitanje je: kako tome stati na kraj? revoltirana sam već od prije, nakon što se na Hanu zaletio i staford, svakidašnje pazimo na bicikle koji jure oko nas i stvarno smo oprezni, ali ovo mi je prelilo čašu! ja zapravo NE ŽELIM toliko strepiti dok šećem gradom!

  2. #2
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ovi šta razvore pizze i city express, pa i neki poštari, redovno voze po nogostupu.

  3. #3
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ovaj je razvozio samo sebe
    užasno je opasno i htjela bi da svi obrate pažnju na tu opasnost

    dobro smo prošli, ali moglo je biti svašta

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Na žalost kod nas u naselju često nalete na nas
    Koji put bih to "skuterašu" rekla, a oni bi uglavnom kao tamo je gožva i da redovito prelaze cestu na pješačkom ili bi me pogledali ko neku lidu babu i ništa...
    E da, razgovarala ja o tome i policajcem, a on meni da im ne mogu ništa, jer ih oni s autom ne mogu uloviti, a kao civil ne mogu takvo što prijaviti, jer eto bi bilo niš koristi.
    Pij puke ne važi, samo ako ga ulovi policajac

  5. #5
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    grozno
    i ja se strašno bojim i nepažljivih skutera, i biciklista, i pasa bez uzice i brnjice ...

  6. #6
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj pikulica prvotno napisa
    Na žalost kod nas u naselju često nalete na nas
    Koji put bih to "skuterašu" rekla, a oni bi uglavnom kao tamo je gožva i da redovito prelaze cestu na pješačkom ili bi me pogledali ko neku lidu babu i ništa...
    E da, razgovarala ja o tome i policajcem, a on meni da im ne mogu ništa, jer ih oni s autom ne mogu uloviti, a kao civil ne mogu takvo što prijaviti, jer eto bi bilo niš koristi.
    Pij puke ne važi, samo ako ga ulovi policajac
    pa nedavno sam baš prolazila sa autom kad je na slavonskoj bila teška prometna jer je tata sa sinom na skuteru prolazio preko pješačkog, ito kroz crveno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    ja se ponekad, kad je stvarno velika gužva na cesti, dovezem do semafora po nogostupu koji ima bicikl. traku, ali ISKLJUČIVO ako na njemu nema nikog i ako je nogostup dovoljno širok, i to onda vozim u leru 5km/h sa spremnom rukom na kočnici...

    A ove skuteraše-kretene bih bez beda srušio sa skutera... ako bi mi šmugnuo, spomenuo bih mu rodbinu i pokušao zapisati/zapamtiti tablicu pa bih ga prijavio mupu...

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Grozno!
    Nije skuter, ali...jučer sam, htijući doći do busne stanice, vozila kolica 100m po ionako uskom pločniku uz Av. Bologne (tj. taj komadić je još Ilica), a svi znate kojim brzinama tuda jure. Međutim neki luđak se odlučio baš na pločnik parkirati tako da niti običan pješak, a kamoli kolica nisu mogli proći ni sa jedne strane. Stajala sam valjda 3-4 minute dok se Bologna nije na tren ispraznila i jedva umakla nekom nadolazećem jurećem idiotu :shock: .
    U trenu dok sam sva bijesna zaobišavši auto nazivala pauka došetao je vlasnik i nonšalantno mi se nasmijao...a nakon moje bijesne tirade i spominjanja policije, (ne)čovjek mrtav hladan izvadi iskaznicu MUPa, pokaže mi je, sjedne u auto i ode!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Grozno!
    Nije skuter, ali...jučer sam, htijući doći do busne stanice, vozila kolica 100m po ionako uskom pločniku uz Av. Bologne (tj. taj komadić je još Ilica), a svi znate kojim brzinama tuda jure. Međutim neki luđak se odlučio baš na pločnik parkirati tako da niti običan pješak, a kamoli kolica nisu mogli proći ni sa jedne strane. Stajala sam valjda 3-4 minute dok se Bologna nije na tren ispraznila i jedva umakla nekom nadolazećem jurećem idiotu :shock: .
    U trenu dok sam sva bijesna zaobišavši auto nazivala pauka došetao je vlasnik i nonšalantno mi se nasmijao...a nakon moje bijesne tirade i spominjanja policije, (ne)čovjek mrtav hladan izvadi iskaznicu MUPa, pokaže mi je, sjedne u auto i ode!
    pa prijavi ga, nije ni on zaštićena vrsta... ali pazi da ga anonimno prijaviš jer bi još mogla imat sranja s njim ako je takav bahati kreten...

  10. #10
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    meni je ove godine na moru idiot (žao mi je, ali nemam ga kako drukčije nazvati) na skuteru prevrnuo Lovrina kolica (u kojoj hvala Bogu nije bilo djeteta jer ga je MM taman uzeo u ruke).
    Gospodin se lijepo vozio u suprotnom smjeru u doba kada je ulica bila zatvorena za promet. Vozio je dosta brzo, izletio mu je neki klinac ispred, on je trznuo i skrenuo ravno u moja kolica koja je istrgnuo meni iz ruku i srušio sa ceste na plažu (cca metar ispod).
    Da je dijete bilo unutra tko zna kako bi završio.
    Zadavit sam ga mogla, i sad mi se tlak digne samo kad se toga sjetim

  11. #11
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    icyoh, grozno. :shock:
    Ja sam inače biciklistica, svugdje po gradu furam s biciklom, biciklom vozim dijete u vrtić i na bliže relacije po gradu, i isto primjećujem sve veći broj skutera po nogostupu. Vozim se najvećim dijelom biciklističkom stazom, kojih je u zg sve veći broj, gdje je nema, idem uz kraj i PAZIM. Pazim uvijek, i na ljude koji hodaju biciklističkom stazom i to uopće ne kuže, ili čitaju novine putem, ili skreću na stazu da i ne pogledaju, sve to vidim skoro svaki dan.
    Ne znam što napraviti po pitanju skutera po nogostupima, ja se obično samo izderem nešto tipa "pa kud po nogostupu", a najviše me frka, naravno, kad vozim dijete.
    Mislim da bi i ovdje, kao i drugdje, upalilo samo po džepu, kad bi bilo dobre volje nadležnih. Dotada, ostaje nam samo i dalje paziti.

  12. #12
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    po horvaćanskoj uredno voze, i to ne samo skuteri, već i grdosije od motora...
    i ne prihvaćam mooverovo obrazloženje kako pazi da nema nikog. uvijek netko može naići... a ako se zlo dogodi...

    jednom sam jednom takvom opsovala, i tip se vratio, i počeo mi prijetiti... od tada, više nikom ništa na glas... nikad ne znaš koji pacijent se vozi i da li je naoružan... ali zato zapisujem tablicu ako stignem vidit i javljam policiji...

  13. #13
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    kad sam imala 5 godina takav me kreten na vespi pokupio u pješačkoj zoni, koja je valjda pol kilometra prije i pol kilometra poslije zatvorena za sav promet. tip došao, pregazio me, nastavio voziti. nije ni skužio da sam ostala zakačena za motor. kad je skužio, nakon cca 100m, samo me lijepo nogom lupio i otkačio... Krasno. da skratim. nikad ga nisu našli. ja sam, na svu sreću, prošla bez prijeloma (ne znam koliko me anđela čuvara čuvalo u tom trenu) ali s puno ogreboditna i potresom mozga. bila tjedan dana u bolnici, pokrpali me. ali ožiljci su ostali, noge su mi :shock: ali fala bogu, živa sam...
    Kad vidim takve idiote, vjerujte mi, dođe mi da im nešto podmetnem pod kotače da se skrcaju prije nego što nekog pokupe... Znam, okrutno ali šta ću... Mislim, da ne mislite da ja ne vozim motore, i skutere i veće, ali SAMO po cesti!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    i ne prihvaćam mooverovo obrazloženje kako pazi da nema nikog. uvijek netko može naići... a ako se zlo dogodi...
    Ajd još jednom pročitaj što sam napisao... pa ak ne skužiš, pročitaj ponovno... i obrati pažnju na ono o bicikl. stazi...

    i za svaki slučaj, pročitaj i treći put šta sam napisao, jer vidim da ne kužiš....

    Ne pada mi napamet ovu grdosiju od motora (koju vozim) vozit po nogostupima širokim 1-1.5m, gdje ti svaki čas može netko izletit iz lokala, haustora, ulaza u zgradu... a mislim da je ova tema namjenjena upravo protiv takvih kamikaza-skuteraša, a ne protiv mene koji vozim po bicikl. stazi na kojoj nema nikog...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    over and out, nema šanse da se upuštam u bilo kakve rasprave i de, ono, pa neću se ja tebi opravdavat za nešt što si krivo shvatila (tko je uopće napisao da PAZIM da nema nikog na nogostupu?)...

    laku noć i sklanjajte mi se s puta, vi čangrizavi pješaci!!!

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Grozno!
    Nije skuter, ali...jučer sam, htijući doći do busne stanice, vozila kolica 100m po ionako uskom pločniku uz Av. Bologne (tj. taj komadić je još Ilica), a svi znate kojim brzinama tuda jure. Međutim neki luđak se odlučio baš na pločnik parkirati tako da niti običan pješak, a kamoli kolica nisu mogli proći ni sa jedne strane. Stajala sam valjda 3-4 minute dok se Bologna nije na tren ispraznila i jedva umakla nekom nadolazećem jurećem idiotu :shock: .
    U trenu dok sam sva bijesna zaobišavši auto nazivala pauka došetao je vlasnik i nonšalantno mi se nasmijao...a nakon moje bijesne tirade i spominjanja policije, (ne)čovjek mrtav hladan izvadi iskaznicu MUPa, pokaže mi je, sjedne u auto i ode!
    treba im na sajbu nalijepiti desetak onih naljepnica "ne tjerajte bebu na cestu", tak da kad sjedne za volan nis ne vidi

    po mogucnosti da budu one koje se ne mogu skinuti.

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno


    Mikka, hvala na ideji...dok ne stignem do prigodnih naljepnica...imam doma onaj grozan, smeđi, široki selotejp koji se skida samo valjda benzinom, kad je star ko moj - još je ljepljiviji. Mislim da će mi uz škarice biti inventar ruksaka!
    Šteta što M. kaka 1x u 2 dana, inače bi i pelenu sačuvala do kraja šetnje

  18. #18
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Mi redovito bježimo od skutera po parku, po stazi za šetanje. Oni jure stazom, mi s kolicima i djecom za ruku po travi i blatu
    Nemaju registracije, voze ih klinci koji ne smiju na cestu jer bi ih globili, nemaju vozačke naravno. I stalno idu amo-tamo, samo se vozikaju onuda

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I Janka je jednom umalo pogazio skuter na nogostupu i ja sam na užasno bijesna.
    A i na bicikliste koji se po nogostupu voze kao da su na cesti. Jednom je tako jedna baba, vozila se na biciklu po pločniku, a moj Janko je šetao pored mene. Ona je morasla stati kad je naišla do nas jer ga je skoro zgazila i napomenula mi da neka pazim an svoje dijete i kak hoda. Nije jurio, bio je dva koraka od mene. Ja sam se za njom samo zderala da neka se ona ne vozi po pločniku jer se bicikli ne voze pločnikom nego cestom. Uf!!!!!

  20. #20
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    ana.m, znam da i biciklista ima svakakvih (mom kolegi je jedan otkinuo retrovizor s auta, samo je projurio, ovaj se nije stigao okrenuti). Ja se 90% vozim na bic. stazi, ali gdje je nema, vozim po nogostupu.
    Ono, ne gine mi se baš na cesti. Imam dijete, vozim dijete u sjedalici, i naravno da sam posebno osjetljiva na djecu, tj.kočim, stajem, silazim kad god vidim da roditelj dijete ne drži za ruku.
    A radi tvoje i djetetove sigurnosti, ipak bih ti savjetovala da dijete na nogostupu uvijek držiš za ruku. Jer i biciklista ima svakavih, kao i vozača, motorista i pješaka.

  21. #21
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Ajd još jednom pročitaj što sam napisao... pa ak ne skužiš, pročitaj ponovno... i obrati pažnju na ono o bicikl. stazi...

    i za svaki slučaj, pročitaj i treći put šta sam napisao, jer vidim da ne kužiš....

    ...

    a mislim da je ova tema namjenjena upravo protiv takvih kamikaza-skuteraša, a ne protiv mene koji vozim po bicikl. stazi na kojoj nema nikog...
    gdje si napisao što voziš? bicikl, skuter, romobil, autić na nožni pogon???

    ja se ponekad, kad je stvarno velika gužva na cesti, dovezem do semafora po nogostupu koji ima bicikl. traku, ali ISKLJUČIVO ako na njemu nema nikog i ako je nogostup dovoljno širok, i to onda vozim u leru 5km/h sa spremnom rukom na kočnici...
    prosvijetli me, molim te

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    ana.m, znam da i biciklista ima svakakvih (mom kolegi je jedan otkinuo retrovizor s auta, samo je projurio, ovaj se nije stigao okrenuti). Ja se 90% vozim na bic. stazi, ali gdje je nema, vozim po nogostupu.
    Ono, ne gine mi se baš na cesti. Imam dijete, vozim dijete u sjedalici, i naravno da sam posebno osjetljiva na djecu, tj.kočim, stajem, silazim kad god vidim da roditelj dijete ne drži za ruku.
    A radi tvoje i djetetove sigurnosti, ipak bih ti savjetovala da dijete na nogostupu uvijek držiš za ruku. Jer i biciklista ima svakavih, kao i vozača, motorista i pješaka.
    Ponekad je teško gurati kolica i držati drugo dijete za ruku cijelim putem, a ovaj je bio dugačak, ja jako pazim na svoje dijete i tamo gdje je to potrebno ne puštam ga, ali ako mirno na pločniku hoda pored mene ili metar od mene ne vidim potrebu za tim. I ako već netko mora paziti to je onaj koji radi ono što ne smije. Znači ako se već vozi gdje ne smije neka pazi, a još manje neka ne prigovara ljudima kojima je taj nogostup i namjenjen.

  23. #23
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    i, jesmo li došli do nekog zaključka?
    kako im stati na kraj?
    možda nekim letkom koji se zatakne na motor?

  24. #24
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa
    i, jesmo li došli do nekog zaključka?
    kako im stati na kraj?
    možda nekim letkom koji se zatakne na motor?
    misliš da ne zanju da se ne smiju voziti po nogostupu?

  25. #25
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    pa da, možda neki letak poput onih "Ne tjerajte bebu na cestu" za aute

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Za onaj dio Ilice koji čokolada spominje ja sam uredno poslala mail na grad da se po tom uskom tratoaru postave stupići
    od Kustošijanske do Bologne jer se osim skutera koji nesmetano prometuju kolnikom tu parkira ju auti i ne samo da samo kolicima morali na cestu
    već i djeca koja sama idu u školu (niži razredi ) također su na cesti jer se nemogu niti provući između auta i šikare. Ali od odgovora niš'!
    I ne vidim rješenje osim postavljanja stupića :/

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno opasnost

    Evo malo ponovo o ovoj temi. Meni je ovih motora u pješačkoj zoni odavno dosta. Kao to je normalno da on vozi po pješačkoj zoni, a ja da šetma po sredini ceste zvali bi prvu pomoć po mene jer sam luda.
    U kvartu su nam napravili dosta prilagodbi za invalide ali sad vidim da je to napravljeno da bi motori imali pristup svakom mjestu. Onda očekuje da mu se sklonim u pješaćkoj zoni da on može projurit. Neću!
    Kad zoveš policiju njima je to smišno kao oni se bave važnijim problemima. Gdje je moj kvartovski policajac? Nakrivi kapu, cigaru usta i šeta kvartom i drži se politike JA SE NIKOM NISAM ZAMIRIJIA U SVOJOJ SLUŽBI? A plaća stiže....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •