Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: ajnpren juha

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno ajnpren juha

    Luka je u vrtiću pobrao Rota - virus, i povraćao i imao proljev. rečeno nam je da između ostalog jede ajnpren juhu. Problem je taj što se navukao na juhu. Cijeli tjedan ju jede dvaputa na dan, a da se njega pita i više bi. Kad ogladni pokazuje prema kuhinji i cendra, da mu skuham tu juhu, i nema šanse da nekaj drugo pojede. Sad je Rota virus prošao, a zanima me da li je ta juha u toj količini štetna? Mislim, sad kad opet smije polako sve jesti, probat ću je nekao eliminirati iz jelovnika, al do onda me strah da mu to nije malo previše masnoće i brašna? :?
    Kaj vi mislite?

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nije savjet nego slična priča.
    kad sam bila mala moja mama me uvijek pitala što bih htjela jesti (uglavnom to onda ne bi spremila) a ja sam uvijek odgovarala pohano meso i pire. kad joj je više dosadilo slušati isti odgovor svaki dan, pripremila je pohano meso i pire. ja se najela ko malo prase. za večeru opet isto pitanje i isti odgovor. i tako ona odluči spremati SVAKI DAN pohano meso i pire dok mi ne dosadi. nakon mjesec dana u kojima smo jeli svaki dan za ručak i za večeru pohano meso i pire pita ona mene šta ćemo za ručak a ja pohano meso i pire Naravno da to nismo jeli baren idućih mjesec dana jer bi na sam spomen cijela obitelj s gnusanjem okretala glavu...
    poanta: ja sam živa i zdrava, i dalje volim pohano meso i pire (iako ga skoro nikad ne jedem, ne da mi se pohati...).
    nudi mu i drugu hranu, a ajnpren juhu mu ja ne bih uskraćivala kad je tako voli, samo bih mu možda davala manje porcije i to kao desert, kad pojede ono nešto drugo što si mu spremila...

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ne znam da li si ikad imala takvih problema da povraćaš i imaš proljev i gadi ti se hrana. Meni u tom slučaju je ta juha stvarno jedino kaj mogu jesti i jako smiruje želudac.
    Ništa mu neće biti ako to jede tjedan dana, pa nekad su ljudi svaki dan jeli prežganu juhu. Malo pomalo će jesti drugu hranu, pa kad skuži da mu više neće od toga pozliti zaboravit će juhu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja bi radila juhu svakim danom sa sve tanjom zaprškom.... pa kad se provodeni ili nek ju jede ili i ne mora....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    curke, thanks na odgovorima!

    Luka, čim sam mu počela opet nuditi svu onu hranu koju je jeo prije bolesti, zaboravio je na tu juhu. Bit će da sam se prerano zabrinula Jadan je samo bio jako gladan zbog te dijete, pa je molio da mu nekaj skuham, a ja odmah pomislim kak dobro kuham

  6. #6
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    a da mu probaš dati neku drugu juhu - mislim, možda je fora u tome što se jede na žlicu i paše mu za želudac (a juha obično paše, posebice nakon povraćanja i želučanih smetnji).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •