Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Ne kaka, a na dohrani je!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    80

    Početno Ne kaka, a na dohrani je!

    Šta da se radi ako je dijete na dohrani oko 6 dana a nije kakalo isto toliko? Prije toga je bilo sve redovno...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Nema to veze,može ne kakat i 10-15 dana,to je sve normalno dok se isključivo doji

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Sorry na dohrani je..... nisam odma vidila...onda neznam

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Izbaci dohranu na dan-dva pa onda opet pocinji.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno Re: Ne kaka, a na dohrani je!

    Citiraj veda2804 prvotno napisa
    Šta da se radi ako je dijete na dohrani oko 6 dana a nije kakalo isto toliko? Prije toga je bilo sve redovno...
    Moja beba nije kakala 8 dana kad smo počeli s dohranom jer je jela rižine pahuljice. Ako ju dojiš, prestani s dohranom dok se ne pokaka samo ju doji.

    Riža i mrkva zatvara probavu, a to ide u početku pa može stvarati probleme

  6. #6
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    moju otvara pura, samo prođe kroz nju. možda i to da probaš

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa
    moju otvara pura, samo prođe kroz nju. možda i to da probaš
    E da i to isto, a možeš unutra žličicom nastrugati malo mekane sočne kruške. Ja sam joj par puta skuhala šljivu pa sam joj dala piti vodu u kojoj se kuhala

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    80

    Početno

    Hvala, cure na odgovorima! Pokakao se rano jutros, hvala Bogu. Negdje sam pročitala da pomaže ako ja pijem sok od marelice, pa je možda i to pomoglo.
    Riža i mrkva zatvara probavu
    A baš smo ovako i počeli. To je najvjerojatnije bio razlog. Vidjeti ću sada u sljedeća dva dana ako opet ne bude kakice malo ćemo opet samo sisati.

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    saljem na zdravlje

  10. #10
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    šta - kakicu?

  11. #11
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    prema mom iskustvu zatvaraju: riža, mrkva, banana (obično se sa time počinje dohrana); otvaraju: šljive, marelice, breskve. Moja kada ne kaka par dana dadem joj ili breskvu, ili marelicu ili šljivu i odmah sve ide van. Iako ne mora biti tako, ima roditelja čija djeca fakat imaju problema sa probavom i kakanjem, tak da ...
    Još jedna stvar - primijetila sam da kad popije manje mlijeka više se zatvori ... ali kod tvoje ne mora biti tako.

  12. #12
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    moj K. isto ima problema sa stolicom - mrkva i tikvica ga zatvaraju, a kruška je jabuka su ok. Od žitarica sam probala palentu i proso - palentu ne podnosi (ne idu mu ona sitna zrnca), a proso ga isto zavara.
    Što mu mogu dati od žitarica ( bez glutena), a da mu ne utječe loše na probavu?

  13. #13
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    moj K. isto ima problema sa stolicom - mrkva i tikvica ga zatvaraju, a kruška je jabuka su ok. Od žitarica sam probala palentu i proso - palentu ne podnosi (ne idu mu ona sitna zrnca), a proso ga isto zavara.
    Što mu mogu dati od žitarica ( bez glutena), a da mu ne utječe loše na probavu?

  14. #14
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    ako ti je mali 7 mjeseci probaj sa šljivama, nas šljivica odmah potjera. Malo mi je čudno da ga proso zatvara, jer u principu žitarice (osim riže) ne zatvaraju, ali o.k. sve je moguće. Ne znam koliko ti je mali star? U principu znam da sjemenke lana otvaraju, ali ne znam sa koliko možeš uvesti u prehranu djeteta. Pitaj Fridu, mislim da je ona zadužena za dohranu.

  15. #15
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Ma voćke su ok - davala sam mu šljive, kruške, jabuke (pa čak i super friške smokve na moru - možda malo prerano prema tablici, ne znam ) i to ga otvara, ali bilo koja žitarica mu stvrdne stolicu pa onda ima problema s tiskanjem. Ne znam da li postoji baš neka vrsta koja djeluje suprotno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •