Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: 10,5 mjeseci i nece mlijeko

  1. #1
    ta_go

    Početno 10,5 mjeseci i nece mlijeko

    Moj sin ima 10,5 mjeseci.Jak je i zdrav,sve super,ali na zalost vec cetri mjeseca je na adaptiranom mlijeku.Do sada ga je jeo bez problema ali sad samo okrene glavu kad vidi flasicu.Mene muci to sto zbog povecanog alergijskog rizika pije hipoalergenu formulu i nesmije da jede nista od mlijeka i mlijecnih proizvoda.Sad neznam sta da radim kad nece vise adaptirano,plasim se da sama dohrana nije dovoljna bez mlijeka.Svaki savjet je dobro dosao!

  2. #2
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Ponudi mu mlijeko na čašu, onu s kljunom ili čak običnoj. Možda neće ići glatko, po par gutlja, ali neka se polako uči.
    Možeš napraviti kašicu od tog mlijeka i nekih žitnih pahuljica.

    Količinski je to možda manje mlijeka, ali ako vam dobro ide ostala dohrana, mislim da ne trebaš biti zabrinuta.

  3. #3
    ta_go

    Početno

    Probat cu sa casom,mozda uspije .Inace sa dohranom ide super za sad :D ,jos niti jednu namirnicu nije odbio.Za dorucak i veceru mu radim kasice sa zitaricama i vocem i mlijekom,to je jedini nacin da ga nekako podvalim 8) .Ono sto mene konkretno brine je kalcijum,vidjela sam u dm rizno sa kalcijumom pa razmisljam da probam sa tim :?

  4. #4
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Ta_go, žao mi je da imate takvih problema.
    No, kalcijem obiluju i druge predivne namirnice, nevezane za mliječne proizvode.
    Pogledaj ovaj topic http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...t=kalcij+sezam
    ima pametnih stvari.
    Držite se, nije ništa strašno

  5. #5
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    ta_go, dobrodošla na forum. Osim linka koji je stavila Serpentina možeš pogledati i ovaj topic http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=61372, možda nađeš nešto što ćr ti pomoći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •