Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Plodna voda i kontrakcije

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    USA
    Postovi
    63

    Početno Plodna voda i kontrakcije

    Unaprijed se izvinjavam ako je vec bila ova tema.
    Prvi put sam trudna i ima dosta toga sto ne znam. U 37tj sam i zanima me posto sam kroz citavu trudnocu imala vodenkast iscjedak, a i prije da bi nekad morala gacice promjeniti dva-tri puta na dan, ako i kad mi pocne curiti plodna voda, kako cu znati da je to bas to? Malo me brine jer govore cim vodenjak pukne idi u bolnicu, a sta ako ja to ne budem mogla prepoznati :shock:
    Juce su mi pocele kontrakcije. Imala sam ih svaka 4 sata i bile su 3 recimo u pola sata i prestanu, pa opet nakon 4 sata desi se da imam 3 u pola sata. Bile su bolne i trajale kratko. Bile su razlicite, pocele be s ledza pa po dnu stomaka se prosirile, ili samo po dnu stomaka kao m. grcevi.
    Zvala sam doktora i rekli su mi da su vjerovatno braxton hicks contractions i da ih zovem ako postanu na 5min u roku od dva sata tj ako budu redovne. Mene nikad nisu BH boljele do sada. Jesu bile neudobne ali ne i bolne.
    Za citavo vrijeme kontrakcija beba se pomjerala i imala sam neki pritisak kao da moram u wc, a ne moram. Nije to bio osjecaj za tiskanjem, vec jednostavno neki pritisak.

    Ako moze mala pomoc od iskusnijih mama i odgovori na moja pitanja bila bih vam zahvalna

  2. #2
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Ja ti nebi znala odgovoriti,ali pridružujem se pitanju. I mene ti lažnjaci dosta napadaju i stvarno mislim da je to to. Ja bih navodno trebala prepoznati,jer mi je 3. trudnoća.a ne znam.... I to za plodnu vodu me isto muči,jer je i meni taj iscjedak jaki i stalno curi. Ja sam sutra punih 37 tj.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    za plodnu vodu ne znam, ali trudove ćete sigurno prepoznati. oni kad krenu idu u pravilnim razmacima i s vremenom postaju sve jači i jači. nemoraju kretati iz leđa. mene u leđima ništa nije bolilo nego me samo donji dio trbuha rasturo.
    a sad za vodenjak neznam. meni su ga probušili u bolnici. čitala sam da kad vodenjak pukne voda pljusne van odnosno curi mlaz vode. a i kad pukne beba može biti unutra još 24 sata. ali sigurno će vam se neko javiti ko zna više o tome.
    sretno

  4. #4
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Lazni trudovi ponekad bole kao i pravi, ali ne takvim intezitetom i nisu djelotvorni tj. ne otvaras se, zato se i zovu lazni

    Sto se tice vodenjaka, vjeruj mi znat ces.
    Meni je u zadnjoj trudnoci pukao vodenjak u 30. tjednu i to je bila poplava i doma i u bolnici, to je curilo bar 2 sata dok nisam stigla u bolnicu.
    Bila sam potpuno mokra do prsa (zbog lezeceg polozaja u hitnoj), a cak mi nije cijeli pukao, samo doljnji djepovi
    Dakle vjeruj mi, znat ces ako pukne.

    Sretno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Nemam iskustva sa vodenjakom, ali imat ću ubrzo
    Mislila sam da sam riješila pitanje vodenjaka, ustvari koliko curi i kojim intenzitetom, no čitajući postove iskusnih izgleda da sam se prevarila. Čitala sam u bebama od rujna (mislim da bebama) da plodna voda ne teče u potocima, da je jačeg intenziteta od iscjetka, ali da je ipak može upiti deblji higijenski uložak. Mislim da je bilo riječi o 2 dcl :shock: Još mi je prošlo kroz glavu pitanje- a što sa ostatkom plodne vode??? Stvarno nemam pojma. I ja imam lažnjake, uglavnom noću. No, ne plaše me. Hvala Bogu prepoznajem ih kao takve. Pripremaju tijelo za porod, ne štete bebi, dobro je dok ne uzrokuju prerano otvaranje- i to mi je dovoljno da se ne brinem. Očekujem da će pravi trudnovi biti daleko bolniji, pa da ću ih po tome prepoznati. Ne znam, ali uskoro ću znati

  6. #6
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Meni je isto kao kod rene7, BH-kontrakcije me zadnjih 7 dana prilično maltretiraju. Sinoć nisu prestajel nekoliko sati, a sad me mišići stomka bole kao da sam radila trbušnjake, ali ne brinem dok sam zatvorena.

    Što se tiče plodne vode, savjet koji je ginić rekao mojoj prijateljici je da stavi dnevni uložak i ovisno o njegovoj vlažnosti može procijeniti radili se o iscjedku ili plodnoj vodi, no mislim da se ne trebaš bojati jer se tu ipak radi o kojoj litri i ako ti pukne, nema šanse da ne prepoznaš. Inače pucanje vodenjaka kod kuće je čini mi se učestalije u američkim filmovima, no u stvarnosti. Sretno!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    USA
    Postovi
    63

    Početno

    Hvala vam koje ste se javile. Kod mene je 5 sati ujutro i vec me nekoliko kontrakcija drzi. Ne mogu spavati. Pocelo je prvo oko 2 30. Imala sam 3 bolne kontakcije za pola sata. Zatim oko 4 30 imala sam 3 za 15 minuta. Bole me jako i ne traju dugo. Nije mi svejedno. Voljela bih kad bi s porodom sacekala bar jos jednu sedmicu, ali opet neka bude kako je najbolje po mene i bebicu.
    Mene ovi bolovi podsjecaju na jake m. grceve, jer sam imala bolne m. Nema sanse da idem raditi danas. I muza cu zamoliti da radi od kuce, pa cemo vidjeti sta ce biti.
    Sto se tice plodne vode zvala sam doktoricu i ona mi kaze znat ces, jer kad promjenis gacice jednom bice opet mokre :/
    Ko zna, mozda kod mene budu trudovi prvo...

  8. #8
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Iman sretno

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    bok ja sam imala od 34 tj frku jeli plodna ili mokraca i isla svaki 2-3 dan u rodiliste jer me bolilo jace od od mestruacije, docekala sam tako termin i prsnuce vodenjaka na trosjedu a svaki dan bila u strahu :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    bok ja sam imala od 34 tj frku jeli plodna ili mokraca i isla svaki 2-3 dan u rodiliste jer me bolilo jace od od mestruacije, docekala sam tako termin i prsnuce vodenjaka na trosjedu a svaki dan bila u strahu :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    USA
    Postovi
    63

    Početno

    Meni su kontrakcije prestale. Isla sam juce doktoru i kaze mi da se to tjelo vjerovatno priprema za porodjaj, ali da to nije nikakav indikator kada bi se porodjaj mogao desiti. Rekla mi je da je plodna voda bez boje i mirisa i da tece neprestano tako da samo mjenjanje vesa nije dovoljno

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    uskoro ces vidjeti bebaca drzim fige da bu sve uredu

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Lazne kontrakcije ce najcesve prestati ako se istusirate toplom vodom. Tako ih mozete razlikovati od pravih trudova. Ako se unatoc tusiranju pojacaju, onda su najvjerojatnije pravi.

  14. #14
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Postoje ulosci za detekciju plodove vode (ima razlicit ph od urina). Eto jedan od nacina da se utvrdi da li curi plodova voda, mada su meni lekari objasnili isto ovo o cemu cure pisu - ako pukne vodenjak, onda voda curi dugo, i izadje poprilicno. Probaj samo 5ml da prospes na gacice, videces koliko je to u stvari puno. A gde su tek decilitri

    Evo link za te uloske:
    http://www.takeandtakecare.com/al.htm


    Sto se kontrakcija tice, dok ne otvaraju, u redu je.
    Mogu da bole, samo je bitno da su neefikasne.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Kli kli hvala ti, prvi puta čujem da takvo što postoji. Pitat ću u ljekarni. Pozdrav!

  16. #16
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Mene ste sad zabrinuli sa tim lažnim trudovima... Sutra sam 38+0 a ja te trudove još nisam imala... Mislim, zna mi se onako stvrdnut trbuh, tijekom dana ili kad me nešto prestraši, i prije jedno mjesec dana sam mooožda imala 3 te kontrakcije ali me nije ništa bolilo nego samo mi je nekako neugodno bilo... :? :?

  17. #17
    crnarupa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    135

    Početno

    meni je plodna voda otišla a nisam uopće osjetila...kad sam legla na stol za rađanje gin me pitao kad ti je pukao vodenjak a ja nisam imala pojma ni da je

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Agata ti možeš imati kontrakcije, odnosno lažne trudove, a da ih uopće ne osjetiš. Tako mi je prije dva dana objasnio moj ginekolog. Ako je na pregledu sve ok, nema razloga za brigu

  19. #19
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Ah, dobro onda... Na pregledima je sve turbosuper OK... Hvala!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    USA
    Postovi
    63

    Početno

    Ja sam neki dan isla frizeru (sama vozila), super se osjecala i kontakcije nisam imala citavu tu sedmicu. I po povratku od frizerke koja je udaljena pola sata voznje od moje kuce, uhvate me kontrakcije u voznji. Bile su jace nego uobicajeno i svako 5 minuta. Jedva sam vozila i ni sama ne znam kako sam uspjela doci kuci. Cim sam legla kuci su prestale :?
    Od sada nigdje ne idem sama, a vec sam i primjetila da ni u obicnu nabavku hrane vise ne mogu.
    Ah da, pocela sam cistiti ko luda. Jos sam danas brisala i liske od cvijeca

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Iman ti si stvarno blizu poroda ... i čišćenje to nagoviještava. Tako sam negdje pročitala.

    Vezano za kontrakcije, u subotu navečer sam izašla u šetnju. Izašla sam iz auta, napravila 5 koraka i stisle me kontrakcije. Ajme, nisam se usudila dalje ni koraka. Ne zbog boli, spremna sam ja i na jaču bol, nego zbog neugode i straha što je sada to, što se može dogoditi???

    Hm... valja to sve još malo izdržati


    Kako si danas?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    USA
    Postovi
    63

    Početno

    Rena7, i ti si se pocela polako pripremati
    Ja danas isla na kontrolu. Nisam otvorena, cervix je visoko i tvrd. Kaze mi doktorica najvjerovatnije oko termina da cu se poroditi ako Bog da, a to je za 2 sedmice. Ja sirom otvorila oci, reko pa sto tada, ja bih sad
    Danas farbamo nasu spavacu i jos me drzi da sve zivo cistim 8)

  23. #23
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Rena,ja imam također jako često kontrakcije za koje svaki put mislim da prelaze u trudove. Ne čuvam se ništa,tj.ne mirujem jer nije moguće kraj Sare (2) i Davida (1)....
    Na zadnjm pregledu sam bila otvorena 2 cm. To je bilo prošli utorak. Danas idem ponovo pa ću vidjeti. Beba mi je jako mala (37 tj=2550g, i ostale mjere su za 36 tj glava,36 tj kost i samo 33 tj trbuh)) tak da po mojim računicama nismo još u terminu koji bi trebao biti 7.10....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj evita prvotno napisa
    Rena,ja imam također jako često kontrakcije za koje svaki put mislim da prelaze u trudove. Ne čuvam se ništa,tj.ne mirujem jer nije moguće kraj Sare (2) i Davida (1)....
    Na zadnjm pregledu sam bila otvorena 2 cm. To je bilo prošli utorak. Danas idem ponovo pa ću vidjeti. Beba mi je jako mala (37 tj=2550g, i ostale mjere su za 36 tj glava,36 tj kost i samo 33 tj trbuh)) tak da po mojim računicama nismo još u terminu koji bi trebao biti 7.10....

    Ja više nemam pojma šta bi mislila, ni o kontrakcijama, ni o težini bebe, ništa... ništa...

    Ctg mi je u petak pokazao trudove, nisam bila otvorena, ali beba je dosta nisko i nije prevelika! U nedjelju sam imala visoki tlak! Naotekli su mi zglobovi, debljam se ko sumanuta.... hoćeš još??? Nemam pojma o ničemu, samo znam da ja više ne mogu........

    Jedina utjeha su mi riječi moje dr. opće prakse- neka prođe 36. tjedan i neka bebač bude preko 2 kg- sve je ok!

    Još malooooo....


    Sretno cure!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    USA
    Postovi
    63

    Početno

    Cure ja sam se porodila hvala Bogu prosle sedmice u cetvrtak ujutro :D Malena je dosla u 38 sedmici hvala Bogu. Kad ugrabim malo vremena i saberem emocije pisacu o svom porodu. Ostalim trudnicama puno srece

  26. #26
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Čestitam!!!


  27. #27
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Čestitam na bebici!

  28. #28
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno


  29. #29
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    čestitam....evo meni još 5 dana do termina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •