Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 120

Tema: Štetnost Yasmine kontracepcijskih tableta!

  1. #1
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno Štetnost Yasmine kontracepcijskih tableta!

    Jučer je u St umrla cura, a još ih nekoliko leži na odjelu bolnice, navodno radi toga što su sve koristile Yasmine kontracepcijske tablete koje izazivaju emboliju pluća. :shock:
    Javila mi prijateljica čija mama radi na higijenskom zavodu, da javim svim curama za koje znam da ih koriste da trenutno prestanu.
    Pošto ne znam nikoga, stavljam obavijest tu.

  2. #2
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mooolim? :shock:
    pa ja ih pijem....svašta!!

  3. #3
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    bilo je nedugo o tome u 24 sata.

    naglasili su da pušenje, alkohol i pilule (bilo koje) ne idu zajedno.

  4. #4
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ali ne umire se od toga... :/
    ok ne pušim,ne pijem ali da ih mjenjam ili što??

  5. #5
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Bilo je prije cca dva tjedna i na dnevniku o nekoj curi koja je s dvadeset i nešto sitno godina umrla od njih. Izazivaju emboliju i jako su opasne

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Dobar dan, eto i mene! Htjela sam samo malo "baciti" pogled da vidim šta ima novo jer nemem baš puno vremena ali na ovo se jednostavno moram uključiti a ručak nek malo pričeka, ha ha... Ovako, ja sam odmah iza poroda počela piti yasmin jer su KAO trenutno bile najbolje na tržištu. To je bilo prije 3 i pol godine. I teška srca moram priznati da su mi bile fantastične! Stvari su mi se konačno unormalizirale, počela sam ih dobivati točno u minutu, ništa me nije bolilo... ma sve super! I da, naravno da sam pušila. Prije nego što sam ih počela piti svaki mjesec sam muku mučila jer ih nisam dobivala nikada na vrijeme, a i kada bi ih konačno dobila nebi ih mogla preživjeti doslovce bez bilo kakve kutije tableta za bolove. ALI onda... Prije otprilike 2 godine umrla je jedna cura koju sam poznavala onako, što bi se reklo preko druge ruke tj znala sam ju iz viđenja ali poznajem nekoga ko je bio jako dobar sa njom. No da skratim priču, cura je završila u bolnici i nakon par dana umrla. Moja prijateljica je tada radila u bolnici i rekla mi da je imala veliku masnoču i da joj se od toga napravio ugrušak koji je "putovao" po tijelu dok se nije zaustavio u plučima i tu je bio.... kraj..... Nemam pojma o medicini tako da ako sam nešto izostavila da bi nekome bilo jasnije što se točno dogodilo, ja se duboko ispričavam :/ Uglavnom, ta cura je pila yasmin. I ja, naravno, kad mi je ona to ispričala, ne budi lijena i naručim se kod doktorice na kompletnu krvnu sliku. Nalaz drugi dan- katasrofalan!!!!!! Sve je bilo manje-više u "banani" ali ono čega sam se najviše bojala je bilo u totalnoj "banani"!!!! Naime, masnoča mi je bila toliko visoka da mi je doktorica rekla da takvu masnoču imaju ljudi od 70,80 godina!!!!!!!!!! Ne želim ni pomisliti šta bi bilo da nisam slučajno otišla vaditi krv i mislim da nemoram ni reči da sam ih odmah bacila u smeče!!! Od tada je prošlo skoro 2 godine da ih ne pijem a ta masnoča mi se još nije stabilizirala. Evo prije mjesec dana sam vadila krv i još uvijek je povišene, ne onako jako ali nije to to.

  7. #7
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    E da, i meni je prijateljica spomenila da se povećavaju masnoće i još neke stvari u krvi, sve u svemu gadno.

    Ja ih isto ne pijem (ni njih ni bilo koje druge) i prestala bih momentalno, uz nalaze krvi, naravno.

  8. #8
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    provjerili smo kod dr kaže da slobodno nastavim piti tablete da nema opasnosti :? ne pijem,ne pušim,vidljiv nuspojava nema... :/
    kolesterol je i meni visok ali nitko nije spominjao mogućnost kont pilula

  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    donna stvarno si hrabra, ja bih da ih pijem istog trena prestala. :/

  10. #10
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Od tada je prošlo skoro 2 godine da ih ne pijem a ta masnoča mi se još nije stabilizirala. Evo prije mjesec dana sam vadila krv i još uvijek je povišene, ne onako jako ali nije to to.
    pa možda je to dokaz da upravo nije od tableta. da ono što ti čini masnoću još uvijek nije "eliminirano".


    obožavam ove priče o umrlim zenama i "navodno su za to krive pilule"... pa jesu li krive ili nisu ?! kakvo je to "navodno" ?!?!? :? ima li igdje išta konkretno osim priče prijateljičine prijateljice prijateljičine matere ?!


    naglasili su da pušenje, alkohol i pilule (bilo koje) ne idu zajedno.
    ovo se zna odavno. tj. svaka žena koja pije pilule zna da ne smije u isto vrijeme i pušiti. il bi barem trebala znati. tj. ako i puši onda češće mora praviti pauze.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sve su to moguće nuspojave kod svih vrsta pilula, i starih i novih, ne znam zašto sad netko otkriva toplu vodu :/ . To nisu bomboni, nego lijekovi, i zna se tko ih smije koristiti, tko ne, i kakve sve pretrage treba obaviti prije nego se počnu koristiti (plus redovne kontrole tijekom korištenja). E, sad, zašto liječnici ne inzistiraju na tim pretragama, i zašto puno žena koristi pilule na svoju ruku, to je druga tema.

  12. #12
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    potpisujem MC i martinuP

  13. #13
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    i ja isto. Meni škode, ja ne pijem. Imala sam sličnih i skoro pa jednako opasnih problema s nekim skroz drugim pill, a ne jasmin.Nisu pilule sokić i treba ih piti oprezno, al šta mrzim ovaj senzacionalizam. Opasne su ko i svake druge.

  14. #14
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    donna stvarno si hrabra, ja bih da ih pijem istog trena prestala. :/
    pa ...vjerujem dr da nema opasnosti a da osjetim bilo kakve promjene naravno da bi prestala.iako taj kolesterol me sada muči..i ja imam masnoće visoook eda se dr zgrožava

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Ako se netko našao uvrijeđen ili iznenađen sa mojim odgovorom na ovu temu ja se duboko ispričavam, ali ja sam samo napisala šta se meni desilo i šta sam čula vezano za te pilule. Činjenica je da su sve tablete, pilule... opasne i da sve izazivaju nekakve kontra efekte. Neke više a neke manje. Meni se desilo to što je i ponavljam da ne želim ni pomisliti dali bi se desilo nešto gore da nisam slučajno išla prekontrolirati krvnu sliku. Tema jesu yasmin pilule i ja sam napisala moje iskustvo sa njima. Dali je meni kolesterol visok od njih ili ne, neznam ali vjerujem da je jer nakon par mjeseci što sam ih prestala piti išla sam ponovo vaditi krv i on je drastično pao. A sada pada polako pa MOŽDA i postoji još nešto što mi smeta a ja to neznam. A što se tiče onog - navodno je cura umrla od njih.... - neželim i nemogu sigurno tvrditi da je to od toga nego sam napisala šta se pričalo a i šta sam čula od ljudi koji nemaju razlog lagati ni preuveličavati stvari, pogotovo ne takve. Između ostalog, prije par dana je bilo i na televiziji i u novinama o tim tabletama pa ako lažu oni lažem i ja.

  16. #16
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Moja prijateljica je trenutno na intenzivnoj zbog embolije. Pije yasmin. Ne puši.

  17. #17
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Pa na tabletama pišu sve moguće bolesti koje mogu izazvati.. znam jer mi je prijateljica čitala sa papirića u kutiji.
    Nije da je tajno da mogu izazvati sve i svašta.

    Isto kao i tamponi i onaj toksi šok, pa ih opet koristimo, a opet bit će puno ljudi da nikad nije čulo za to, a fino piše u svakoj kutijici...

    Inače - žao mi je zbog oboljelih....

  18. #18
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Moja prijateljica je trenutno na intenzivnoj zbog embolije. Pije yasmin. Ne puši.
    :shock:
    ~~~~~~~~ da sve bude ok.

  19. #19
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Moja seka je pila yasmin i dobila strašne migrene, naravno, nisu ih povezali s tim, prošla je neurologe i sva moguća snimanja glave, nisu našli ništa što bi uzrokovalo migrene, bila je nurološki savršeno zdrava, prestala je piti tablete i isti tren su nestale i migrene. Radilo se o vrlo neobičnim i jakim bolovima koji su je znali na poslu uloviti, oštri rez u glavi nakon kojeg se nije mogla ni pomaknut ni ništa...a sve zbog "običnih" pilula

  20. #20
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Sve su to moguće nuspojave kod svih vrsta pilula, i starih i novih, ne znam zašto sad netko otkriva toplu vodu :/ . To nisu bomboni, nego lijekovi, i zna se tko ih smije koristiti, tko ne, i kakve sve pretrage treba obaviti prije nego se počnu koristiti (plus redovne kontrole tijekom korištenja). E, sad, zašto liječnici ne inzistiraju na tim pretragama, i zašto puno žena koristi pilule na svoju ruku, to je druga tema.
    veliki X

    godinama sam koristila kontracepcijske pilule, doduše nikad Yasmin ali tijekom 10 godina 3 vrste, uvijek uz nadzor liječnika, išla svake godine na redovni ginekološki pregled i kontrolirala krvnu sliku

    zapravo se one ne bi smjele uzimati nikako bez recepta dakle i konzultacije s liječnikom ali...

  21. #21
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Moja prijateljica je trenutno na intenzivnoj zbog embolije. Pije yasmin. Ne puši.
    grozno

    ~~~~~~~~~~~ da bude sve u redu

    pušenje nije jedina kontraindikacija, možda općenito ima sklonosti ka ugrušcima ili puno drugih stvari

    zato se uvijek treba napraviti krvna slika a tek onda vidjeti da li je to primjereni način kontracepcije

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    27

    Početno

    Ok, slažem se s tim da su apsolutno sve tablete opasne a ove s hormonima pogotovo...Ja sam operirana prije 10 dana, endometrioza 6cm lijevi jajnik, Dr. mi je preporučila da slijedeći ciklus trebam početi s yasminom na 2 mjeseca jer mi je to jedina 'garancija' da mi se cista neće vratiti...Isto tako i ja sam nju pitala šta s tim Bože sačuvaj slučajevima po novinama i formumu, pa mi je ona objasnila da se to događalo oduvjek, i sa svim vrstama kontracepcijskih pilula samo se o tome nije toliko pisalo...Yasmin je kaže trenutno najjači na tržištu i treba ga istrjebit :/ Nisam pristalica NIKAKVIH tabletina a pogotova ovakvih, ali eto dopalo me da moram, jer ću sve napravit za malog pa sad valjda mi u ta 2 mjeseca neće ništa bit...Krv sam cijelu prekontrolirala i sve je za 5, čak i to zgrušnjavanje i sve ostalo jer mi je trebalo za operaciju...
    Ima li ko pametniji način, prirodniji kako moje zbrkane hormone vratit u normalu, jer sam nakon svih tih zbrkanja ostala i bez O
    Pozdrav...

  23. #23
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Sve su to moguće nuspojave kod svih vrsta pilula, i starih i novih, ne znam zašto sad netko otkriva toplu vodu :/ . To nisu bomboni, nego lijekovi, i zna se tko ih smije koristiti, tko ne, i kakve sve pretrage treba obaviti prije nego se počnu koristiti (plus redovne kontrole tijekom korištenja). E, sad, zašto liječnici ne inzistiraju na tim pretragama, i zašto puno žena koristi pilule na svoju ruku, to je druga tema.


    Potpis

  24. #24
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Prvi post ove teme bio na RTL-ovom dnevniku

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bi li netko o tome za TV govorio?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    179

    Početno

    Ne razumijem kako neki razmišljaju da se bez veze digla panika oko yasmina, da se to uvijek događalo samo se o tome nije pričalo, na tabl. pišu nuspojave. To je sve u redu, može 1 osoba od njih 1000 imati nuspojave, jedna od 100 000 umrijeti, ali ovo sa yasminom je malo previše slučajeva u ovako kratkom vremenu. Evo već 3 umrle osobe od yasmina, ne od nekih dr. kontr. pilula, već od yasmina. Po meni bi ga trebalo povući sa tržišta. I uz sve to koliko cura leži po bolnicama upravo od yasmina. E pa tu se treba ipak malo zamisliti, prevelika se frka digla oko toga, nije uzalud.

    I ja pijem yasmin i evo upravo danas prestajem na pola mjeseca, ne želim riskirati da budem ja jedna od tih 100. Sorry!

  27. #27
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Za ženu je najbolje da rađa i doji, jel tako cure! Ajmo! Navali narode, podršku imamo, fali Hrvata.

  28. #28
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja sam nekoliko godina trosila piluel (ne yasmin), redovito kontrolirala krvnu sliku, radila pauze - i nakon niz godina strasno se iznenadila kada sam skuzila da nije dobro pusiti dok pijes pilule. Nitko mi do tada to nije rekao, a ja sam u to doba pusila.

    Pilule ne trose samo zrele i odgovorne žene vec i mlade djevojke koje sigurno ne iscitavaju kartice od lijekova (ne iscitavam ih ni ja jer mi djeluje da od svakog lijeka mozes umrijeti), odgovornost je liječnika da upozori na moguće nus pojave.

  29. #29
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Za ženu je najbolje da rađa i doji, jel tako cure! Ajmo! Navali narode, podršku imamo, fali Hrvata.

  30. #30
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj Tina406 prvotno napisa
    Ne razumijem kako neki razmišljaju da se bez veze digla panika oko yasmina, da se to uvijek događalo samo se o tome nije pričalo, na tabl. pišu nuspojave. To je sve u redu, može 1 osoba od njih 1000 imati nuspojave, jedna od 100 000 umrijeti, ali ovo sa yasminom je malo previše slučajeva u ovako kratkom vremenu. Evo već 3 umrle osobe od yasmina, ne od nekih dr. kontr. pilula, već od yasmina. Po meni bi ga trebalo povući sa tržišta. I uz sve to koliko cura leži po bolnicama upravo od yasmina. E pa tu se treba ipak malo zamisliti, prevelika se frka digla oko toga, nije uzalud.

    I ja pijem yasmin i evo upravo danas prestajem na pola mjeseca, ne želim riskirati da budem ja jedna od tih 100. Sorry!
    Potpisujem!!
    Osobno znam curu koja je prije mjesec dana završila u bolnica zbog izljeva krvi u mozak i jedva je ostala živa (pije yasmin).
    A cura koja je nekidan umrla bila je prijateljica moje sestre, cura je dobila recept od svog ginekologa za te tablete. Moja sestra ih također pije a i puši i jaaakoo se prestrašila. Također ih je dobila od ginekologa koji joj nije kontrolirao krvnu sliku.
    Previše je slučajeva u malo vremena i svi su vezani uz Yasmin. Ja mislim da to nije paničarenje bez veze i da svi koji ih koriste ODMAH PRESTANU PITI !!! Bolje spriječiti nego liječiti.

  31. #31
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Uostalom, ako ih netko baš mora piti (i ja sam pila triqilar neko vrijeme) onda ima i drugih tableta osim yasmina.

  32. #32
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ima...ali su ove navodno najslabije što se hormona tiče

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja pila Jasmin tri mjeseca po preporuci ginkologa. Katastrofa. Kao najmajnje hormona.... Glavobolje, napuhnutost, točkasta krvarenja.
    Vratila se starim Steridil M koje koristim već 10 godina. I nikakvih smetnji Na kraju ginić mi rakao da dosta žena koje su pile Jasmin imale su dosta lošu krvnu sliku. Meni nakon 3 mj pijenja Jasmina KKS nije bila baš u redu, ali kad kad sam se vratila na stare tablete nakin 2 mj krvna slika bila mi je o.k. A to je bilo prije 2 godine.
    I slažem se to je malo (puno) previše slučajeva komplikacija Jasmina.

  34. #34
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da nisu nove pošiljke Yasmina iz Kine :/

    nekako mi je čudno da tek sad umiru, s obzirom da Yasmin postoji jako dugo na tržištu

  35. #35
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    da nisu nove pošiljke Yasmina iz Kine :/

    nekako mi je čudno da tek sad umiru, s obzirom da Yasmin postoji jako dugo na tržištu
    i meni je ovo upalo u oko, najednom toliko slucajeva, mozda su nesto mijenjali u sastavu, ili zeznuli jednu seriju :?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    PA DRAGE MOJE ŽENE, DJEVOJKE.... JESTE LI GLEDALE SINOČ VUJESTI NA TV?????!!!!!!! PA ZAR VAM TO NIJE DOVOLJNO, KOLIKO INFORMACIJA I CRNIH STATISTIKA VAM JOŠ TREBA??????? U potpunosti se slažem sa TINOM 406 da je ovo sa yasmin otišlo MALO predaleko i da je previše smrtnih slučaja zabilježeno baš od tih tableta

  37. #37
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Prije par godina su se slične priče pričale za diane35. Diane sam ja pila nekih pet godina recept mi je dala moja doktorica na moj zahtjev koji je zvučao otprilike ovako "čula sam od prijateljice da te tablete liječe akne, jel bi ih mogla ja dobit na recept". Naravno ona mi je dala recept bez riječi,a ja sva sretna što nemoram platit 200 kn pohitala u ljekarnu.
    U tih pet godina ni ona ni moj ginekolog se nisu sjetili prekontrolirat krvnu sliku. Naravno pušila sam, znala sam i popit malo i pojma nisam imala o nuspojavama.
    Pilule troše mnoge mlade cure kojima liječnici nisu rekli za nuspojave ili još gore kupuju na slobodno i baš su sretne jel imaju urednu mengu, nemaju akne i imaju kontracepciju (još ako se izgladnjuju, popuše kutiju cigara i popiju deset kava +ludi vikend , kombincija za poludit) Zato ako će se nakon ovakvih natpisa barem mali dio zamislit i iskontrolirat krvnu sliku, super.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Ah da,KOSJENKA, sad si me podsjetila šta sam zaboravila napisati u gore navedenom topicu. Kad mi je ginekolog dao recept za yasmin pitala sam ga svakih koliko moram kontrolirati krv jer to su mi bile prve pilule i nisam imala pojma o ničemu. A on je odgovorio da su te tablete toliko dobre jer ne izazivaju apsolutno nikakve nus pojave i da uopće ne trebam kontrolirati krv niti raditi pauze kao kod nekih drugih pilula

  39. #39
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Jeste vidili da su jučer na dnevniku prikazani djelovi ovih postova ??

    Inače, ja nisam paničarka ali nakon nekih čudnih simptoma koje sam imala i nakon što je umrla ona cura u Australiji, ja sam ih prestala piti.Pila sam ih nekih pola godine. Meni je ovo isto previše, u tako kratko vrijeme da se izdogađalo ovoliko toga.

  40. #40
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno Re: Štetnost Yasmine kontracepcijskih tableta!

    Citiraj wana prvotno napisa
    Jučer je u St umrla cura, a još ih nekoliko leži na odjelu bolnice, navodno radi toga što su sve koristile Yasmine kontracepcijske tablete koje izazivaju emboliju pluća. :shock:
    Javila mi prijateljica čija mama radi na higijenskom zavodu, da javim svim curama za koje znam da ih koriste da trenutno prestanu.
    Pošto ne znam nikoga, stavljam obavijest tu.
    draga, to ti izazivaju sve kontracepcijske tablete. Moja frendica ima tromb, ali na njezinu sreću je u nozi i skužili su ga na vrijeme. Ide na operaciju za par mjeseci. Ne pije Yasmine. Da nisu skužili na vrijeme i da je otišao upluća dobila bi emboliju pluća i umrla - veli ona, a ona je doktorica pa pretpostavljam da znade takve stvarčice. Mislim, tek toliko da se ne čudite.

  41. #41
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Stvar je ovakva- hormoni su hormoni, zvali se oni Yasmin ili nekako drugačije. Potrebno je odgovorno ponašanje liječnika i pacijenta da se nuspojave svedu na minimum. Znaju li ljudi da svaku nuspojavu moraju prijaviti svom liječniku ili farmaceutu koji to onda proslijeđuju Agenciji za lijekove? Onda Agencija traži da se uputa lijeka promijeni i umjesto "rijetko izaziva" moraju napisati "često" ( ovo je pojednostavljeno objašnjeno ). Mislim da je Yasmin došao na prve stranice zbog događaja u Australiji ali čisto sumnjam da nije bilo sličnih događaja s drugim hormonalnim pripravcima.
    I potpisujem Kosjenku!

    ( i ja sam vidjela ovu temu na Dnevniki Nove )

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam odavno odustala od ovakve vrste kontracepcije i jedino tako mogu mirne duse spavati.

  43. #43
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj katajina prvotno napisa
    Stvar je ovakva- hormoni su hormoni, zvali se oni Yasmin ili nekako drugačije. Potrebno je odgovorno ponašanje liječnika i pacijenta da se nuspojave svedu na minimum. Znaju li ljudi da svaku nuspojavu moraju prijaviti svom liječniku ili farmaceutu koji to onda proslijeđuju Agenciji za lijekove? Onda Agencija traži da se uputa lijeka promijeni i umjesto "rijetko izaziva" moraju napisati "često" ( ovo je pojednostavljeno objašnjeno ). Mislim da je Yasmin došao na prve stranice zbog događaja u Australiji ali čisto sumnjam da nije bilo sličnih događaja s drugim hormonalnim pripravcima.
    I potpisujem Kosjenku!

    ( i ja sam vidjela ovu temu na Dnevniki Nove )
    da, ti si me podsjetila kaj mi je ta ista frendica rekla. Ti u principu ne bi smjela uzimati kontracepcijske tablete na bazi hormona bez krvnih pretraga, pretaga tlaka + ako pušiš povećan ti je rizik od dobivanja tromba. Ja znam, da sve nuspojave trebam prijaviti svom liječniku jer to piše na uputi za korištenje svakog lijeka, ali ljudi obično ne znaju, jer, začudila bi se (kao i ja), koliko ljudi ne čita uputstva za upotrebu. Mislim, to mi nije nikako jasno, ako kupiš novi tv pročitati ćeš uputstva za uporabu, ali ako piješ lijek nećeš :shock: (ali sam se uvjerila da većina ljudi upravo ovako funkcionira).

  44. #44
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno

    Pila sam Diane 35 i Cilest.

    NIKAD mi niti jedan ginekolog nije sugerirao pretragu KS, s time da sam Diane počela piti još u srednjoj školi zbog PCOS-a, neredovitih i prebolnih menstruacija... Nisu mi ni rekli da bih trebala raditi pauze, a kamoli što drugo. Dijele ih kao bombone.

    Diane 35 sam prestala piti zbog užasnih migrena i povraćanja koja su mi se počela javljati nakon par mjeseci uzimanja. Pa mi je tadašnja gin preporučila Cileste koje sam prestala uzimati nakon par godina kad su mi se non-stop počela javljati probojna krvarenja. Onda sam odustala od pilula.
    Početkom godine mama mi se teško razbolila, morala sam se ranije vratiti na posao, bebonja umjesto kod bake morao u jaslice, pa non-stop bolestan... I opet mi se ciklus izneredio, kao i uvijek kad sam pod stresom. Otišla sam kod gin čisto radi potvrde da je s fiziološke strane sve u redu što je i bilo. On mi je prepisao Yasmine za regulaciju ciklusa. :/ Zahvalila sam mu i odlučila dati sebi i tijelu još mjesec-dva da se smirimo prije no što opet posegnem za čarobnom pilulom. I smirili smo se i sada je sve u redu.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    krk
    Postovi
    92

    Početno

    meni ih je doktor preporučio nakon rođenja drugog djeteta
    već sam prije čula za kojekakve komplikacije u vezi njih ali meni savršeno odgovaraju,međutim nakon zadnjih vijesti koje sam čula,jučer dok sam stavljala djecu u krevet samo mi je šibnulo kroz glavu -šta bi bilo da se meni nešto tako desi i jednostavno sam se odšetala do police i bacila kutiju koju sam baš jučer kupila u apoteci
    ovo šta se dešava je grozno i neprihvatljivo :shock: :shock:

  46. #46
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    PA DRAGE MOJE ŽENE, DJEVOJKE.... JESTE LI GLEDALE SINOČ VUJESTI NA TV?????!!!!!!! PA ZAR VAM TO NIJE DOVOLJNO, KOLIKO INFORMACIJA I CRNIH STATISTIKA VAM JOŠ TREBA??????? U potpunosti se slažem sa TINOM 406 da je ovo sa yasmin otišlo MALO predaleko i da je previše smrtnih slučaja zabilježeno baš od tih tableta
    nitko tebi ne govori da koristiš te kontracepcijske tablete, a kad smo kod toga da li si znala da ti trudnoća i porod mogu izazvati tromb. Mislim, sve kaj ti se bazira na nagloj promjeni hormona u tijelu ti ima nuspojave, bile to kontracepcijske tablete ili trudnoća. Inače, ne koristim ih niti sam ih ikada koristila - koristim neke druge vrste kontracepcije i sasvim je zadovoljavajuće. Što se tiče menge, neka cura ovdje spominje da su joj bile neredovite itd. prije uzimanja kontracepcijskih tableta: meni, nećete vjerovati, nakon poroda u sekundu točne i bezbolne (za razliku od onih prije trudnoće i poroda) - ne znam da li ima to veze jedno s drugim. A što se tiče masnoća u krvi, one se (koliko ja znam) dobivaju papanjem stvari koje ne bi trebala papati - preporuka: kupi dalmatinsku kuharicu i kreni u boj s ostatkom masnoća. Pa kad krene ribica, pa blitvica, pa lešo meso, pa maslinovo ulje, pa da vidiš da li ćeš imati masnoća.

  47. #47
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Pila sam Diane, Cilest i sad Yasmin....radi problema sa zdravljem...propisivalo mi ih je 4-5 ginekologa u različitim gradovima, imam i neke teobe (šećer) zbog kojih se kao ne bi smjele uzimati...nikad mi nitko nije tražio test, sama sam inzistirala na vađenju krvi, ali više radi jetrenih proba...da bar mogu bez njih...i ne, ove vijesti ne gledam kao teoriju urote, zaboga, to su i za cigarete govorili (nisu štetne, nego netko želi uništiti induustriju)...puno žena bi tribalo umrijeti da se poveže s pilulom...a uvijek se može na nešto drugo prebaciti...Raz,islite koliko mladih žena inače, koje ne piju Yasmin, leže na plućnoj radi ugrušaka...ne znam...

  48. #48
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    [quote="elin"]
    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    . A što se tiče masnoća u krvi, one se (koliko ja znam) dobivaju papanjem stvari koje ne bi trebala papati - preporuka: kupi dalmatinsku kuharicu i kreni u boj s ostatkom masnoća. Pa kad krene ribica, pa blitvica, pa lešo meso, pa maslinovo ulje, pa da vidiš da li ćeš imati masnoća.
    E bome, ovo ti ne stoji...nije li ironično da sve ove cure žive u Dalmaciji i vrlo vjerojatno se hrane tako. Moje masnoće su isto povećane, ali i doktori su mi rekli da nema veze s hranom (već neko vrijeme sam na makrobitičkoj prehrani, a od masnoća sam uvijek koristila maslinovo ulje, da ne spominjem da sve kuham praktički na pari) :/

  49. #49
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    gle, linolina, sad ću ovo reći i onda na temu toga više ništa neću reći - ne bi voljela da se skreće s teme: dobro je obično ulje zamijeniti maslinovim, jesti kuhanu (ne pečenu hranu) i ribice (omega 3 kiseline koje su vrlo korisne), a blitva je najbolje povrće i najzdravije (svega u sebi ima, a u kombinaciji s češnjakom...).
    Međutim, ima ljudi koji doslovno shvate da ako zamijene obično ulje maslinovim da su riješili problem, pa si škvadra lijepo napravi pommes frites na maslinovom ulju - kao sad je zdravo. Ma nije, ulje je i dalje ulje i treba ga koristiti u normalnim količinama, a ne, kao što neki ljudi znaju, potrošiti litru ulja u 1 tjedan. Isto bi bilo dobro izbjegavati sireve, maslac i margarin, vrhnje, punomasno mlijeko i jaja. Također, u Dalmaciji ljudi vole svoju pancetu i pršut - što niti je bezmasno, niti je dijeto. Dakle, stvar je što jedeš, ali ne samo to, mislim da je važnije koliko se nečega jede - jer može sve dok je u nekakvim normalnim količinama.

  50. #50
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Ma o čemu vi to?? Znam da mediji vole preuveličavati stvari radi gledanosti ali mislim da ovo nije napuhana stvar. I da nema veze sa prehranom nego da nešto s tim tabletama nije u redu!
    I ponovno potpisujem Tinu 406!!![/quote]

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •