Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 134 od 134

Tema: jeste li sputani?

  1. #101
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    cuj, ja biram ne otvoriti vrata jehovinim svjedocima, mada nemam nista protiv njih

    nemam srca zatvoriti im vrata u facu kao md, ja ih ljubazno odbijem ali oni se ne daju, a dok izgovore sto imaju meni zagori rucak i dijete padne s kreveta na glavu
    Ni ja nemam ništa protiv, ali neki dan sam im otvorila i oni se fakat ne daju
    Sad su rekli da će doći drugi put kad budem imala više vremena

  2. #102
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ali ivar je drukciji, istinoljubiv, ali najveci problem je sto je jako doslovan. on bi se jako uzrujao zasto se ja to necu nekom javiti ili otvoriti, u kakvim smo onda sad odnosima i zbog cega i jel to za zauvijek.
    Jerko, od rijeci do rijeci. pa otvaram i Jehovinim.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    kad radim tri stvari istovremeno

    pod ono spontani mislila sam na to jel vam tesko nesto na brzinu odlucit, usput napravit, promijenit planove i sl?

    mislim, kad god me/nas je netko nazvao i pitao hocemo li nekamo, samo nas je huda bolestina mogla sprijeciti (ponekad ni to, jedne smo godine otisli na karneval u rijeku iako je ida dan prije imala proljev, pa smo joj dali noinu pelenu za slucaj da ne stignemo do wc-a na vrijeme - naravno da je ida na to pristala da ne propusti karneval, al je nama to palo na pamet...)

    nikad nismo odbili negdje ici ili da nam netko dodje ili da negdje duze ostanemo zbog neopranog sudja ili rublja, nespremljenog stana, neusisanog tepiha...

    jeste li vi?
    jesmo i to uvijek. kao sto ti rece, samo nas bolescure mogu sprijecit.
    Eno, peglanje vucem ima nekoliko dana. Hoce li ko ovu moju hrpetinu da je opegla

  4. #104
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    jooj... a ja baš cijenim nenajavljene goste, kao prežitak prastarih vremena. Uostalom kad živiš na selu lijepo se vidi da si doma. Istina, u zg-u mi se događalo tu i tamo da ne otvorim vrata, ali u tom slučaju ne bih ni strugala po vratima vireći na špijunku. Ali većinom sam ipak otvarala. Ipak sam ja iz šume došla, pa je iz moje perspektive lijepo vidjeti goste

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nemam grižnju savjesti zbog neotvaranja vrata i ignoriranja telefona

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    nikad nismo odbili negdje ici ili da nam netko dodje ili da negdje duze ostanemo zbog neopranog sudja ili rublja, nespremljenog stana, neusisanog tepiha...

    jeste li vi?
    Ne i ne planiram...
    Ionako nitko tu robu neće oprati, tepih usisati, kuću pospremiti dok ja to ne učinim...

  7. #107
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    jedno pitanje za one koji su uvijek spremni za neplanirani pokret i posjete i nikad nisu doma. kad stignete sve ostalo?

    ne mislim na ciscenje, peglanje i sl, bez toga se moze, nego osnovne radnje koje treba obaviti u toku dana ako imas djecu tipa skuhati nesto za jesti.

    recimo, ako nakon posla negdje odemo van, znam da necu imati vremena skuhati nesto za jesti jer ce jagor vec s vrata vristati od gladi (to sto cemo vani kupiti ili u gostima jesti neke kolace ili sokice ili grickalice uopce ne ubrajam u jelo, osim toga ne mogu unaprijed ocekivati da cemo tamo imati nesto za jesti i da ce on to htjeti jesti).

    suhi sendvici mi nisu neka hrana, tj. prezivim ako to jede tu i tamo, ali koliko kuzim vi ste stalno vani, pa nije valjda da vam djeca svaki dan veceraju nesto nabrzinu?

    jedini izlaz koliko vidim je skuhati nesto dan unaprijed. ali ako imam nesto za jesti od jucer, to znaci da sam planirala izlazak za danas.

  8. #108
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Slazem se s Felix, jedina prepreka za akciju su mi obroci, odnosno rucak ili vecera. Ne volim suhu hranu, tipa sendvici i sl., tako da je to problem.

  9. #109
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Što se nas kao obitelji tiče usudim se reći da smo totalno spontani, možda čak i previše, mislim da nam malo planiranja u životu ne bi škodilo...
    Iako ne znam kakve to sve ima veze s pričom s početka ovog topica...

  10. #110
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ali ivar je drukciji, istinoljubiv, ali najveci problem je sto je jako doslovan. on bi se jako uzrujao zasto se ja to necu nekom javiti ili otvoriti, u kakvim smo onda sad odnosima i zbog cega i jel to za zauvijek.
    Jerko, od rijeci do rijeci. pa otvaram i Jehovinim.
    malo OT, ali mislim da je moja nona jedina osoba od koje su i oni odustali jer ih je previše udavila. bilo ženi dosadno i super su joj došli za kratit vrijeme. i ona, ne budi lijena, sve njihove materijale pročitala, bibliju u ruke, i počela se natezati s njima oko biblijskih objašnjenja.
    na kraju joj se žena lijepo zahvalila i rekla da odustaje od nje. a u više navrata je sa sobom vodila i pojačanje.

    felix, pa nisu baš ti neplanirani posjeti svakodnevni. a ja kuham ionako negdje od deset navečer pa na dalje za drugi dan (radni) jer volim kad dođem doma s posla, gladna ko vuk, imati odmah skuhano.

  11. #111
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e da, od kućanskih poslova jedino kuhanje mi je ono što se mora napraviti. ili jesti vani, ali to jako rijetko upražnjavamo, radi razloga financijske prirode. sve ostalo, može i sutra.

  12. #112
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nismo bas svaki svakcijati dan negdje, budemo mi i doma, inace nam adresa ne bi ni trebala

    al kad idemo neplanski, onda jedemo sto putem nadjemo/kupimo, a ako zavrsimo kod nekih svojih - onda tamo jedemo i konkretno

    mislim, takav nam je djir prijatelja da nam je posve normalno zatraziti nesto tekuce/kuhano za djecu da pojedu, okupat ih prije povratka kuci, spremit zajedno veceru prije polaska...

  13. #113
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Felix, nama je voce ili sirovo povrce uvijek dobra alternatriva za kuhani obrok, ako mu je cijena druzenje
    inace, vecina nasih prijatelja jest organiziranija ("sputanija") od nas, pa to indirektno odrzava i nasu planiranost i struktuiranost

  14. #114
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    inace, vecina nasih prijatelja jest organiziranija ("sputanija") od nas, pa to indirektno odrzava i nasu planiranost i struktuiranost


    Juha od rajčice + ledo njoki = 10 minuta kuhanja

    Naravno da to nije svaki dan, ali ako malo zabrijemo negdje, ne opterećujem se

  15. #115
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Sad sam se zabrinula :/ ...
    koliko vas kuha obitelji svaki dan (ili skoro svaki) večeru, dakle ne jogurt s muslićima ili palentom, ne topli sendvič s mlijekom, nego ono baš pravo kuhano/pečeno jelo? Naravno, pod uvjetom da se kuhalo i za ručak.

  16. #116
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Sad sam se zabrinula :/ ...
    koliko vas kuha obitelji svaki dan (ili skoro svaki) večeru, dakle ne jogurt s muslićima ili palentom, ne topli sendvič s mlijekom, nego ono baš pravo kuhano/pečeno jelo? Naravno, pod uvjetom da se kuhalo i za ručak.
    Ja ne kuham večeru.
    Mi to ni doma nismo radili, mislim kad sam živjela s mamom.
    Ono- žganci, griz, palačinke...
    Ali kuhano samo za ručak.

  17. #117
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Mislim, Čoksa, da se ne radi o tome. Ja kuham večeru zato jer nije bilo ručka, odnosno, kuham ručak za sutra, pa se nešto pojede iste večeri.

  18. #118
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Inače, sve to što si nabrojala i nama je večera.

  19. #119
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Jedan obrok dnevno je kuhani, bilo rucak ili vecera. Drugi je "suhi", odnosno, ev. podgrijavanje kuhanih ostataka.

    Ali, ja uvijek kuham za 2 dana(ili trazim od sveki da tako planira kuhanje).. Dakle, npr. skuham saft-bolognjeze. Jedan dan se jede sa pire krumpirom, idući dan isti saft sa npr. spagetema. Juha se isto kuha za 2 dana, jedan dan se jede npr. sa rezancima ili povrcem iz juhe, iduci dan sa tjesteninom. Meso (fasiranci, pohano) se isto radi za 2 dana, samo se prilozi mijenjaju.

  20. #120
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Hvala , sad mi je lakše.
    Bolonjez je i u nas jučer i danas .

  21. #121
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Hvala , sad mi je lakše.
    Bolonjez je i u nas jučer i danas .
    bolonjez rules

  22. #122
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nas je ko bolonjez, samo umijesto mljevenog mesa je patlidzan i paprika.
    (nisam stigla odmrznut meso)
    i kunem se da sam tek sad ovo vidjela. nakon pojedenog rucka

  23. #123
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aha, sputani jedu bolonjez
    a nesputani ćevape
    ajte na recepte

  24. #124
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ne mogu vjerovat...i mi danas i sutra jeli bolonjez!? a skoro ga nikad ne spremamo...
    cure, izgleda da smo jednoumne!

  25. #125
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Ja sam toliko nesputana da me MM jucer u autu, dok smo išli kod prijatelja s kojima sam se dogovorila sat vremena prije, priupitao da zašto mi ne bismo mogli, kao sve ostale normalne obitelji na svijetu, bar 24 sata u naprijed znati svoje planove?

  26. #126
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma koje normalne?
    mm sazna kad se ja zaderem JOSSENISIOBUKAOOOO

  27. #127
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Nesto slicno sam i ja njemu odgovorila da on nije normalan, a da ne smije uzeti za primjer ni obitelj u kojoj je on odrastao

  28. #128
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    nemam grižnju savjesti zbog neotvaranja vrata i ignoriranja telefona
    X

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni je dodatni problem to sto su nam vanjska vrata dijelom ostakljena. Pa u biti nema sanse da ne otvorim ako netko uspije uci u zgradu bez moje pomoci Inace, samo za litalu, ne otvaram kojekakvim misionarima, ponekad ni postarima, masu puta zvone likovi koji reklamiraju kojesta, crveni kriz koji skuplja priloge za npr. novo vozilo itd.
    Neki dan je muz stjerao da ne kazem gdje neke misionare koji su pitali zelimo li upoznati Boga. Pa im ni to nije bilo dosta nego su se nastavili zahvaljivati i bili ljubazni do bola. I zamisli kad mi se takvi pojave na vratima, a oko mene troje vristece djece. A nedaju se otjerati izjavom kako nemam vremena ili me ne interesiraju i sl.

  30. #130
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    ne mogu vjerovat...i mi danas i sutra jeli bolonjez!? a skoro ga nikad ne spremamo...
    cure, izgleda da smo jednoumne!
    u utorak je bio pravi bolonjez

  31. #131
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nisam sputana. Ako sam s malcem vani ne razmisljam o obavezama doma, sve mi je na drugom mjestu, bitno da se ja i moj klinac zabavljamo.
    Ali se drzim nekakvog rasporeda, znaci ako je kupanje u 8 onda se ide doma na vrijeme, bez obzira na sve.
    A sto se tice javljanja na telefon i otvaranja vrata...ma nista i nitko mi nije bitan ako ja u tom trenutku lezim s malcem na krevetu, gledamo tv i mazimo se!

  32. #132
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa

    Uh, cijenim stav tvog muža. Kod mene bi poljubili vrata. Tu sam totalno nespontana čak štoviše, smatram to nepristojnim. Nikome ne odlazim bez najave, ali nikoga ni ne primam na takav način. U eri telefona i mobitela.
    meni je super kad mi uleti neko nepozvan i nenajavljen
    jedino mi je koma ka je nered pa se onda moram ispricavat
    ali razmaknemo malo, pa se smjestimo

    a kako na taj nacin ne dolazi nitko osim dragih ljudi fakat nema sanse da im ne bi otvorila vrata pa bas da je ne znam sto


    mene samo neko treba nekam pozvat
    i ja sve ostavljam i idem
    zato mi doma i je takav nered
    i zato npr. nisam ni jedan rucak prosli tjedan skuhala

    ne stignem

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    joj, nasa djeca svaki bozji dan ovako:

    - kamo danas idemo?
    - nikamo, bit cemo doma...
    - a tko nam dolazi??



    jer sacuvajboze da se doma ostaje ako ti nitko nece doc?? 8)
    Zaboravila si jos reci da cak i ako si negdje ili je neko kod vas pitaju a sta sutra radimo, jel idemo negjde ili netko dolazi a jos ni trenutacna zabava nije zavrsila.

  34. #134
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    a zakaj (napisa):
    meni je od djetinjstva misterija: kako virnuti kroz spijunku, a da onaj vani ne skuzi da netko iznutra gleda!
    Imas za kupit one spijunke kroz koje ti vidis a da tebe s druge strane vrata ne vide Takvu spijunku imam ja i bas mi je super!

    Mi smo dosta spontani, volimo svukud ici, mada bas ne volimo primat goste, pogotovo na rucak, veceru, to nas opterecuje, ...sto im pripremiti i slicno, zapravo, mene opterecuje a MM ne, njemu je tak svejedno, vjerovatno jer zna da je sve na meni i da budem sve napravila kak treba.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •