Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 222

Tema: Bolovi u drugom tromjesjecju..

  1. #1
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno Bolovi u drugom tromjesjecju..

    Citala sam o pritiscima,grcevima i slicnim stvarim au prvom tromjesjecju..Ja se tada nisam puno namucila sto se takvih stvari tice osim mucnina koje su me izludjivale..

    Sad sam u 20.tjednu i sve teze podnosim noc..Budim se cesto sa jakom tezinom u citavom trbuhu i osjecajem kao da me svi organi bole.Nisu to grcevi vec bol u bubrezima,bol u predjelu maternice,bol u kicmi,slezena.....ma ni ne znam sto jos sve ne boli.Kao da mi je ziva rana u utrobi.
    I disanje mi je otezano pri tim poteskocama..Kad jutrom ustanem,nakon nekog vremena se malo smiri..Nije da se osjecam skroz dobro ali puno bolje nego po noci..
    Ima li koja od vas takva iskustva?

  2. #2
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Draga, imaš podstanara, koji je nabacio težinu pa te pritišće, a tvoji unutrašnji organi nisu baš navikli da budu masirani iznutra. Bez brige. A da te utješim, noči će biti sve teže

  3. #3
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Ma pretpostavljala sam ali opet......strah da nije kakva upala i sl.
    Iduci tjedan moram obaviti amniocentezu koja nije bila planirana a tada cu uci u 21. tjedan pa me je strah svega........
    Hvala ti..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    i ja sam si postala sva teška, muči me nesanica i ne mogu se nikako namjestit da zaspem... već ludim pomalo... onda sam cijeli dan umorna i nervozna...
    a kako amnio u 21. tjednu?!?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    129

    Početno

    Bebomanka...

    Po tjednima smo priblizno trudne, (ja 22 tjedna) IVF trudnoca. Kod mene ima i bolova i pritisaka i grceva, uglavnom u materistu, pogotovo se nocu lose osjecam. Mucnine mi jos nisu prestale, a postajem i sve 'tromija' & 'uspuhanija', bolna ledja itd...Meni je receno da nema mjesta 'panici' jer se maternica 'samo' siri, a moj je problem i dvoroga maternica totalnog rascjepa pa beba bas i nema mjesta za rast. Vjerujmo da je tako, a i godine nam bas neidu u prilog, hmm..
    Glede amnio...ja nisam radila niti kombinirani, niti double & triple pa tako niti amnio. Od pocetka trudnoce mi je receno da sve gore navedeno u mom slucaju nema smisla raditi a s obzirom na stanje mog materista (bicornis + miomi) a da mi amnio. navodno nitko od lijecnika nebi radio, odnosno nebi se usudili 'pikati' zbog velikog rizika od ostecenja ploda. Tako ja samo cekam rodjenje svog djeteta i nadam se s vjerom najboljem. No ja ionako u slucaju losih nalaza niti nebih pristala na odredjene 'zahvate'.
    Razumijem tvoju tjeskobu zbog amnio. pa onda iscekivanje, strepnje...
    Zelim ti snagu vjere i neka tvoj maleni djecak pokaze da je dobro .

  6. #6
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Bebomanka, draga, čestitam na čarima trudnoće

    Nedavno sam baš jednoj novopečenoj trudnici rekla da se ne prepadne kad se vrate boluckanja u 2.tromjesječju jer mene nitko nije upozorio, a imala sam ih i preživjela i sve 5.

    No da krenem: od oko 17.tj. meni su krenuli sva ta neka boluckanja koja nisu prestala do danas, sad sam 33.tj., znači boli me zdjelica tu i tamo (osječala sam njeno micanje i u 7.tj.), pubična kost ne prestaje, o mjehuru da ne pričam, pogotovo mi je stalni izazov ustajanje iz kreveta. Od pritiska bebice na mjehur stvarao se pritisak na mokraćni kanal, što je za posljedicu imalo refleksnu bol bubrega. Ne znam ni sama koliko puta me slala na urino-kulturu radi njih, no sve je uvijek bilo za 5. Onda sam s 20 tj. završila u bolnici (nisam mogla dočekati smjenu svoje ginićke) jer me tri dana za redom boljelo desno od pupka i bol se širila u desnu preponu i bedro, pomišljala na slijepo crijevo i svašta nešto... Naravno, sve je bilo u redu, a bol je nestala, da bi se opet pojavila za jedno 15 dana na sličan način, tad sam je riješila ležanjem i disanjem. Pretpostavljam da se bebica ili čudno uglavila ili se maternica jednostavno širila nekako da me zaboljelo.
    Uglavnom, sve to spada u čari trudnoće jer ovo je vrijeme velikih promjena u tijelu, maternica se širi,a svi se ostali organi: crijeva, bubrezi, želudac moraju pomaknuti sa svojih pozicija kako bi joj napravili mjesta, tako da su sva ta boluckanja logična posljedica navedenog.
    Moju prijateljicu je u obje trudnoće "boljela" jetra, ali ništa tu nije mogla, jednostavno čekati da rodi i to je to.

    Vjerujem da je i kod tebe sve navedeno samo jednostavno "drugo stanje" i da je sve u redu i da će sve biti u redu.

    Mazi bušu i samo popolako

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    a jooooj, znači to je to....ja sam u 25. tjednu i nekidan sam bila kod ginicke jer sam se totalka prestrašila. u noći me probudila oštra bol u donjem trbuhu malo iznad desne prepone i to u trenutku kada sam se okretala s lijevog na desni bok. bol se proširila i na leđa u predio bubrega i križa i malo po malo sve mi je bilo teško i bolno. i tako dva dana, pa čak i kada sam išla piškiti nekako se javljala ta bol. ustajanje iz ležećeg položaja mi je nočna mora jer me bole svi mišići u trbuhu. u glavnom, radila mi uzv bubrega i svega i sve je u redu. kaže možda sam se prehladila, a možda nije ništa.
    sada mi je malo bolje, boli samo kada se naprežem.

  8. #8
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ja sam sad 31. tjedan. Okretanje u krevetu noću e trenutno koliko-toliko podnošljivo, ali ustajanje - poželim si svaki put štake za prvih par koraka. A i okretanje nekad zna biti vrlo bolno, sad je malo zatišje, ali je bilo vrlo bolnih noći, a vjerojatno će ih biti opet.

    Prepone me redovito bole, zdjelica povremeno, a i istezanje maternice ponekad na nekim mjestima.

    Neka je, glavno da bebica dobro napreduje, još ćemo izgurati ovih par tjedana...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    sve je tp normalno ja sam umirala u 3o tjednu 2 dana i noći neprestani bolovi u leđima...plakala ko luda... mišići se šire.. tijelo se priprema.. kosti se šir... sve je to ok..masaža.. tople kupke.. masaža a nekad ni to ne pomaže.. samo moraš otpijeti i to je to..beba se gnjezdi

  10. #10
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Hvala vam, drage moje na odgovorima...
    Svakako sam sad mirnija..
    Oko amnio sam puno razmisljala,citala i skupljala informacije zadnjih dana i nekako sam sve sigurnija da bi i ja to trebala zanemariti..21.tjedan je stvarno dosta kasno za tu pretragu.Radila sam kombinirani probir koji je dao vrlo dobre rezultate pa su rekli da ne treba amnio a sad nakon organ screeninga su nasli neke tri sitnice pa su ju odmah preporucili.Hvala Bogu,bebica izgleda skroz normalno a o tim sitnicama sam citala da su mnogima vidjeli pa je sve dobro zavrsilo.
    I kod mene je IVF trudnoca i to nakon dugih 10 godina pokusavanja a jos k tome spricam i Fragmin (za cirkulaciju) pa bi sve to otezalo postupak.

    No dobro,sad sam skrenula sa teme...Glavno da su moje tegobe slicne vasima i da smo stvarno bas trudne , ostalo ce se sve izdrzati.

    Zelim vam svima skupa zdrave bebice i sto ugodniju trudnocu do kraja!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    36

    Početno

    ja sam sada u 26 tjednu trudnoće,do sada nisam imala nikakvi problema,ni mučninu,ni bolove ali ovaj zadnji tjedan trbuh me boli da već lagano počinjem živčaniti. Boli me cijeli iznutra,izvana ,leđa,mislim da će svaki čas eksplodirati.Vidim da i druge boli pa mi je malo lakše,ali mi nije svedno

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    I ja sam u 2.tromjesečju i uživam u njegovim čarima... Već sam bila zaboravila kako to sve izgleda pošto je od moje prošle trudnoće prošlo više od 3 godine, ali uvijek se ''lijepo'' prisjetiti...Tješi me samo to kad pročitam da nije samoj meni tako i da se sve na neki način patimo, a još mi je veća utjeha to što mi je s bebom sve uredu, jer nije bilo baš 100% sigurno hoće li biti...Zato, neka malo i boli

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    evo samo da prijavim da su bolovi prošli i sada sam si samo teeeeška

  14. #14
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    evo i mene...
    jučer i danas me boli trtična i zdjelične kosti, kao da sam satima imala raširene noge . Sada sam 19 tj. Ima li tko sličnih simptoma??

  15. #15
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Imala, prošlo, još se javlja i evo me 34.tjedan. Ne brini, sve se šriri od kostiju do mišića

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja sam prekjuče malo duže šetala i evo me dva dana u strašnim bolovima: kukovi, prepone, stidna kosti, donja leđa.... Ma, sva sam se raštimovala. Ne mogu hodati normalno. Nisam mogla ni da spavam od bolova u kukovima. Kao što emira reče: kao da sam satima imala raširene noge...

    a nekad davno me ovako isto bolelo od seksa

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    I ja imama jake bolove, negdje od 14. sdmice, sad sam 20 i ništa ne prolazi. Uradili su mi sve nalaze, sve je bilo uredno, osim što je posteljica nazad i dolazi da samog ruba grlića, te ako se imalo preforsiram, to me zaboli. Uglavnom, preporuka doktor je mirovanje uz par laganih aktivnosti.
    Oni su sumnjali i na: zatvor, urinarne i vaginalne infekcije...ali su to kasnije odbacili. U svakom slučaju, trebaš to prekontrolisati.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Meni i dalje nekad bude sve 5, a nekad sam sva ne-daj-bože. Ali uopšte ne znam od čega zavisi. I kad me boli stidna kost, prepone, leđa, boli me bez nekog naročitog razloga. Boli me više kad se našetam (ali i to nisu neke šetnje). Ali zna da me boli i bez šetnji.
    Nekad se 2-3 puta u danu popnem na 5. sprat stepenicema bez odmorišta i da mi ništa ne bude (osim što se zadišem, da ne mogu doći do vazduha narednih 15 min), a nekad se i jedamput jedva uspenjem :?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    65

    Početno

    Ja sam sada 27 tjedan i već neko vrijeme me peče trbuh ( u gornjem dijelu ) izvana sa lijeve strane. Kada legnem na leđa taj dio koji me peče je tik ispod rebra i to je dio od kojih cca 10 cm ( po dužini ). A pečenje je kao indijanska vatra ( ako se sjećate iz djetinjstva što je to ). Pretpostavljam da je to zbog širenja kože ili tako nešto pa me zanima da li se to možda još nekome događa i da li bih se trebala zabrinuti?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Draga, imaš podstanara,
    ova mi je dobra

  21. #21
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo kako sam zakoračila u drugi trimestar tako sam zakoračila i u druge bolove, nadam se bezazlene kao i do sada.
    Jutros sam se probudila sa nekom čudnom boli, između pupka i kosti od zdjelice. Preciznije 2 cm od kosti zdijelice prema pupku (sa desne strane). Tu bol malo jaču osjetim samo kada se dižem na desnu nogu, kad hoću zakoračiti na desnu nogu, ili se okrenuti pokretom tijela na desnu stranu. Znači to samo oštro zaboli taj tren. Čak se mogu i uvrijediti samo na tom mjestu. Pomalo me plaši, ali opet sve mislim sad će prestati.
    Može li to biti slijepo crijevo, kako ono boli?(nemam temperaturu), Ili možda samo istegnuti ligament, jer sam jučer puno šetala?

  22. #22
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rebeca, mislim da sam tu bol već spominjala. Meni se čak širila u desno bedro, Ja sam je imala i isto sumnjala na upalu slijepog crijeva, no onda mi je prijateljica rekla da slijepo crijevo ne može biti, što mi je i logično jer su se crijeva davno pomakla prema gore da naprave mjesta maternici, stog, ne brigaj, vjerojatno je samo ligament u pitanju.

  23. #23
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    za sada nemam nekih bolova,ali leđa me znaju probadati i to najviše lijeva strana.dok kaže da sam uloživa za vrh prsta,pa nastojim malo više mirovati.kada izađem u šetnju brzo se umaram i moram se svako malo odmoriti.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Meni se to dešava, naročito kad naglo ustanem sa kreveta ili se nekako nezgodno oslonim na desnu nogu. Ja mislim da je to čisto rastezanje ligamenata i tih mišića (koji su kod mene malčice zapušteni )
    A tako i osećam bol: oštar, kratko traje, dakle, samo taj trenutak, ali ne osećam bol iznutra, već više nekako spolja. Baš kao istezanje.

  25. #25
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj r_i_t_a prvotno napisa
    za sada nemam nekih bolova,ali leđa me znaju probadati i to najviše lijeva strana.dok kaže da sam uloživa za vrh prsta,pa nastojim malo više mirovati.kada izađem u šetnju brzo se umaram i moram se svako malo odmoriti.

    Meni je ginić na tečaju rekao da je 90% žena uloživo za vršak prsta i da ne treba posebno mirovati, ako je sve ostalo ok i žena se ne nastavlja otvarati. Ja sam bila uloživa čini mi se od 20.tj. i cijelo ljeto se kupala, šetala, imala blage kontrakcije koje su se pojačale u 32.tjednu i i dalje bila jednako uloživa. Istina, od 32.-37.sam mirovala, ali i dalje bila jednako uloživa, sve do danas, ali beba je sad već velika i spremna za izlazak ranije, tj. termin mi se skratio za tjedan dana po uzv-u, pa je to vjerojatno od pritiska glavice jer se dodatno spustila.

  26. #26
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Isuse Indi, pa beba je več tu na vratima!!! Prekrasno...tako je vrijeme brzo prošlo...

    Kako moji bebulinci rastu, tako se i moji bolovi mjenjaju, a odkad smo kročili u drugo tromjesečje (doki danas govori da smo po UZV 17+1 a ne 16+1) pojavljuju se svakakvi, od nekih ala menstrualnih grčeva, al samo navečer, do rastezanja po cijelom trbuhu, nekad i lagana probadanja i sa lijeve i sa desne strane...ma nema čega nema...i polako se učim na sve to...a danas sam imala i nekakav narančasti iscjedak, koji na sreču nije bio ništa...al me dobro prepao...


  27. #27
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Inače, slijepo crijevo boli npr. ako stisneš ne toliko koliko kad pustiš, i to čak više s lijeve strane nego s desne. I također je teže pridići nogu odn. savinuti je prema trbuhu i to isto boli.

    Ovo je vjerojatno neki živac ili ti beba nešto stišće ili se nešto isteže. Posebno budući da se bolovi pojavljuju točno u određenim situacijama i onda prođu.

  28. #28
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uh...ćini mi se da ide sve gore i gore...od povremenih grčeva u maternici koje rješim sa magnezijem il kad je baš potrebno normabelom, do probadanja u predjelu mjehura, bol stidne kosti, probadanja cervixa, bolovi kukova, bubrega...a okretanje u krevetu je kao da se putnički brod okreće, pravi proces! Najčešće mi je jako teško dignut se iz kreveta, još mi je i dosta nizak, pa se uvijek pridržavam za trbuh,a pritisak sve vuče prema dole, hodanje je uglavnom kao da sam invalid, gegam se kroz kuću, i večinom ležim, lijevi bok, jer mi samo tako tegobe prestanu. Ali zato me kuk več užasno rastura, pogotovo usred noći.

    Naravno, koliko god slušala i čitala da je sve to normalno, i još izražajnije u blizanačkoj trudnoći, svaki dan lagano umrem od straha i još uvijek svako malo provjeravam na wc papiru da nema nečeg

  29. #29
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Uh...ćini mi se da ide sve gore i gore...od povremenih grčeva u maternici koje rješim sa magnezijem il kad je baš potrebno normabelom, do probadanja u predjelu mjehura, bol stidne kosti, probadanja cervixa, bolovi kukova, bubrega...a okretanje u krevetu je kao da se putnički brod okreće, pravi proces! Najčešće mi je jako teško dignut se iz kreveta, još mi je i dosta nizak, pa se uvijek pridržavam za trbuh,a pritisak sve vuče prema dole, hodanje je uglavnom kao da sam invalid, gegam se kroz kuću, i večinom ležim, lijevi bok, jer mi samo tako tegobe prestanu. Ali zato me kuk več užasno rastura, pogotovo usred noći.

    Naravno, koliko god slušala i čitala da je sve to normalno, i još izražajnije u blizanačkoj trudnoći, svaki dan lagano umrem od straha i još uvijek svako malo provjeravam na wc papiru da nema nečeg
    ovo sve potpisujem,osim što kod mene nisu blizanci.ali sve mi je teže

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Uh...ćini mi se da ide sve gore i gore...od povremenih grčeva u maternici koje rješim sa magnezijem il kad je baš potrebno normabelom, do probadanja u predjelu mjehura, bol stidne kosti, probadanja cervixa, bolovi kukova, bubrega...a okretanje u krevetu je kao da se putnički brod okreće, pravi proces! Najčešće mi je jako teško dignut se iz kreveta, još mi je i dosta nizak, pa se uvijek pridržavam za trbuh,a pritisak sve vuče prema dole, hodanje je uglavnom kao da sam invalid, gegam se kroz kuću, i večinom ležim, lijevi bok, jer mi samo tako tegobe prestanu. Ali zato me kuk več užasno rastura, pogotovo usred noći.

    Naravno, koliko god slušala i čitala da je sve to normalno, i još izražajnije u blizanačkoj trudnoći, svaki dan lagano umrem od straha i još uvijek svako malo provjeravam na wc papiru da nema nečeg
    Tacno sve je isto i kod mene-ljevi kuk vise ne osjecam zato sto sve na njemu lezim,a kad se trebam okrenuti bar na 5 minuta-ohoooo ritual:prvo se dignem sednem na dupe okrenem pa legnem!A kad ustanem za do wc trebaju mi stake ko sto je neko spomenuo!Nije mi drago sto sve osjecate slicno,ali mi je drago da nisam sama da je to normalno

  31. #31
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Citiraj mala dora prvotno napisa
    Ja sam sada 27 tjedan i već neko vrijeme me peče trbuh ( u gornjem dijelu ) izvana sa lijeve strane. Kada legnem na leđa taj dio koji me peče je tik ispod rebra i to je dio od kojih cca 10 cm ( po dužini ). A pečenje je kao indijanska vatra ( ako se sjećate iz djetinjstva što je to ). Pretpostavljam da je to zbog širenja kože ili tako nešto pa me zanima da li se to možda još nekome događa i da li bih se trebala zabrinuti?
    Da,upravo to je bilo i kod mene i jos je ponekad ali ne tako jako..
    Prava indijanska vatra na kozi i ponekad sam morala odmicati majicu od koze koliko me peklo..Meni je pomoglo maslinovo ulje koje sam debelo namazala na taj dio koze..
    SRETNO!

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Evo kako sam zakoračila u drugi trimestar tako sam zakoračila i u druge bolove, nadam se bezazlene kao i do sada.
    Jutros sam se probudila sa nekom čudnom boli, između pupka i kosti od zdjelice. Preciznije 2 cm od kosti zdijelice prema pupku (sa desne strane). Tu bol malo jaču osjetim samo kada se dižem na desnu nogu, kad hoću zakoračiti na desnu nogu, ili se okrenuti pokretom tijela na desnu stranu. Znači to samo oštro zaboli taj tren. Čak se mogu i uvrijediti samo na tom mjestu. Pomalo me plaši, ali opet sve mislim sad će prestati.
    Može li to biti slijepo crijevo, kako ono boli?(nemam temperaturu), Ili možda samo istegnuti ligament, jer sam jučer puno šetala?
    I to me je mucilo i jos ponekad osjetim..rekla sam i ginicki koja je isto bila posumnjala na slijepo crijevo ali smo ipak tu soluciju odbacile..Ne znamo sto je ali svakako prolazi..Nadam se da ce uskoro i tebi proci..

  32. #32
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure evo mene s novom tegobom.

    Lupkanja ili ti ga kuckanja u cervixu. Nije bolno al je neugodan feeling, kao da me bebica drmne nogicom i cijeli mi se cervix stisne i zatrese, i onda neki osječaj da mi srce dole baš jako lupa. Baš me pika. A onda počme osječaj da mi se piški, odem na wc i ništa, 3 kapi.

    Nije stalno, al kad uhvati pa kucka mi svako 10-15 min jedno sat vremena i onda se skulira, najčešće kad legnem na čuveni lijevi bok.

    Jeli neka od vas ima sličan simptom???

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    65

    Početno

    Roza nije li to štucanje? Ja ga tako osjetim - baš kao da mi srce kuca ( meni je to nekako simpa - mali štucavac ).

  34. #34
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A još mi je par cura reklo da bi to moglo biti štucanje, a nekolicina ih osječa i to bockanje...pa brijem da je normalno. Vidjet ču u četvrtak, idem u rodilište na pregled.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    144

    Početno re

    Da ne otvaram novu temu,posto je ova vezana.

    Procitala sam ovo sto opisujete, ali ne vidim ovo sto se meni desava.
    Vec par noci mi se desi cudna stvar. U toku noci, se okrenem ili podjem ustati i osjetim stezanje, tj. grcenje maternice i nakon toga je ona sva u grcu i osjecam bolove koji su jako neugodni, toliko da me strah se pomaci. Posto je trudnoca prilicno nisko, pod rukom se sva maternica osjeti, kao da iskoci malo i prvi put sam lezala mirno i cekala da to prodje nekako, medjutim potrajalo je prilicno, prije nego sto je popustio taj grc. Sinoc sam se vec malo prepala i ta probadanja u stomaku su bila jaca nego prethodnu noc i uzela sam apaurin, nakon toga se sve smirilo.

    Ne razumijem sta bi moglo izazvati to?? Idem na 4D UZ za koji dan pa cu svakako pitati.
    Je li moguce da je zbog polozaja maternice, da se javljaju jace kontrakcije ili sta vec? Pod rukom osjetim kretanje ploda i lupkanje..sve se bojim da taj grc to ne izaziva u toj mjeri??
    :/

  36. #36
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    pa ne bi se to trebalo događati- u kojem si tjednu??

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    144

    Početno

    19..
    pa ne bi..ali vidjecu sta ce mi reci na UZ..nadam se da je ok..

  38. #38
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    iskreno ja bi na tvom mjestu otišla ranije- prerano je za kontrakcije maternice
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja pomislila da su malo jače bh kontrakcije, ali u 19. nedelji se to ne bi trebalo događati. Ja bih se javila giniću što pre!

  40. #40
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno Re: re

    Citiraj Zullu prvotno napisa
    Da ne otvaram novu temu,posto je ova vezana.

    Procitala sam ovo sto opisujete, ali ne vidim ovo sto se meni desava.
    Vec par noci mi se desi cudna stvar. U toku noci, se okrenem ili podjem ustati i osjetim stezanje, tj. grcenje maternice i nakon toga je ona sva u grcu i osjecam bolove koji su jako neugodni, toliko da me strah se pomaci. Posto je trudnoca prilicno nisko, pod rukom se sva maternica osjeti, kao da iskoci malo i prvi put sam lezala mirno i cekala da to prodje nekako, medjutim potrajalo je prilicno, prije nego sto je popustio taj grc. Sinoc sam se vec malo prepala i ta probadanja u stomaku su bila jaca nego prethodnu noc i uzela sam apaurin, nakon toga se sve smirilo.

    Ne razumijem sta bi moglo izazvati to?? Idem na 4D UZ za koji dan pa cu svakako pitati.
    Je li moguce da je zbog polozaja maternice, da se javljaju jace kontrakcije ili sta vec? Pod rukom osjetim kretanje ploda i lupkanje..sve se bojim da taj grc to ne izaziva u toj mjeri??
    :/
    Ja mislim da je to klasično istezanje mišića maternice, koji se povremeno javljaju kako napreduje trudnoća. Ti bolovi su obično kratki, i jave se pogotovo onda kad se nesvjesno okreneš, trzneš se, to se i meni događa. Ali i ti pitaj dr. pa ćeš vidjeti

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    65

    Početno

    Ni ja nisam puno bolja, Noću se probudim barem 2, 3 x, stalno nešto boli, zateže, leđa bolje, probude me bolovi, a onda me bebach opali po mjehuru i treba se dignuti na wc,, E to je muka. Tlak nizak (jednom sam prebrzo ustala pa sam skoro u nesvjest pala, srećom da je dragi bio budan), prvo moram sjesti par minuta, a da ne govorim da od tog širenja i rastezanja ne znam što me više boli kad ustajem. A i ono što kaže Roza, napokon se dogegaš do Wc-a, a onda ništa, 3 kapi,. Ujutro kad se razbudim i malo razgibam bude mi lakše. Preko dana i nije tako strašno, osim ako dugo ne sjedim. Ležanje na boku (i jednom i drugom) i lagana šetnja mi najviše odgovaraju.

  42. #42
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    evo mene preko tjedan dana pratiili užasni bolovi u donjem dijelu trbuha i u križima i otišla jučer kod svog doktora. Cerviks mi je smekšan, momentalno sam zatvorena ali ako ovako nastavim mogla bih se početi i otvarati. PReporučio mi strogo mirovanje uz 3 normabela dnevno i poslao me na pregled u bolnicu. Vratila se maloprije, dobila terapiju spasmexa i ferum leka. Ne želim stvarati nikakvu paniku, ali ako osjetite ikakve bolove radije otiđite odmah kod doktora. Meni je ovo druga trudnoća i mislila sam da su to normalni bolovi, doduše, bili su jači ali sam to prepisala nošenju starijeg djeteta i mom trčanju po kući oko Božića- pospremanje, čišćenje. Ljuta sam sama na sebe što sam se toliko opustila i zanemarila tu drugu bebicu. Sad se definitivno moram više čuvati..Čuvajte se i vi drage moje što više možete

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    63

    Početno

    JA SAM VEČ U 39-OM TJEDNU I NEKAD IMAM TAVE BOLOVE U KRIŽIMA I DONJEM DJELU TRBUHA,DOKTOR KAŽE DA NISAM OTVORENA I DDA JE SVE U REDU,DA TO NISU TRUDOVI A SVEJEDNO BOLI,NEZNAM VIŠE NI SAMA,

  44. #44
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam u 20om tjednu i stalno me nešto bolucka i probada...
    Međutim, na Staru godinu i evo baš sinoć osjetim snažne bolove u dnu leđa (odmah iznad guzova), koji kao da se šire prema van....nedugo zatim me počne boliti maternica, onako nisko dolje, kao da je pritisak na cervix a također i grčevi kako bih rekla sa strane maternice....to sve traje oko dva sata, s malim prekidima. bolovi su jači od menstrualnih.
    Eto znam da će svi reći idi doktoru, idem, al idući tjedan kad sam i naručena. Doktorica bi mi samo mogla reći da mirujem i da se kljukam normabelima. Nisam ih još pila, izbjegavam što je više moguće (premda ta dva navrata da sam ih kupila, sigurno bi ih popila koliko je naporna ta bol)

  45. #45
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    ja sam u 20om tjednu i stalno me nešto bolucka i probada...
    Međutim, na Staru godinu i evo baš sinoć osjetim snažne bolove u dnu leđa (odmah iznad guzova), koji kao da se šire prema van....nedugo zatim me počne boliti maternica, onako nisko dolje, kao da je pritisak na cervix a također i grčevi kako bih rekla sa strane maternice....to sve traje oko dva sata, s malim prekidima. bolovi su jači od menstrualnih.
    Eto znam da će svi reći idi doktoru, idem, al idući tjedan kad sam i naručena. Doktorica bi mi samo mogla reći da mirujem i da se kljukam normabelima. Nisam ih još pila, izbjegavam što je više moguće (premda ta dva navrata da sam ih kupila, sigurno bi ih popila koliko je naporna ta bol)
    držimo fige da je sve u redu. Javi nam se

  46. #46
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Kod mene isto svaki dan nešto novoga, al zato se to i zove drugo stanje. Kad me nešto bolucka, jednostavno legnem pa prođe.

  47. #47
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mi s pregleda pa donosimo adejt Znači, ti bolovi su definitivno kontrakcije, zanimljivo dosad na svakom ultrazvuku bi mi i doktorica vidjela kontrakcije (a to su bile one koje se ne osjete)... U međuvremenu mi se cervix skratio za cijeli centimeter te sam sad uloživa za vršak prsta... Tako da svi ti bolovi nisu bez posljedica. Uglavnom, preporuka je smanjiti aktivnosti, ne umarati se (nisam to shvatila kao strogo mirovanje) jer su se jači bolovi javljali nakon pojačane aktivnosti. Rekla je da sada, a to će biti izraženije kasnije u trudnoći, maternica počinje pritiskati živce (u mom slučaju kičmu) te da sam zato osjetila tako jake bolove u leđima. Kontrakcije također indicira osjećaj da je trbuh tvrd poput lopte na dodir (to osjetim barem jednom dnevno). Kada osjetim bolove trebam leći, odmarati, ako ne prođe za pola sata popiti normabel.
    Eto, inače, trudnoće za pet Koliko sam shvatila, u svemu tom jedino je opasno otvaranje, pa vi koji primjetite slične simptome pazite, odmarajte i slušajte što vam tijelo govori.

  48. #48
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    evo i mene, 17+2 već 3 dana me boli na lijevoj strani između kuka i rebara, usto me i lijevi jajnik ubija

  49. #49
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    eto, meni danas 23+1 tj i od prekjučer mi zna biti ko neki pritisak iznad stidne kosti, al kratko traje pa osjetim neku težinu malo iznad. Bebač je jako živahan pa me zanima da li je moguće da mi to on leži nekako meni u neugodnom položaju? Osjećaj je ko da se nekako upre nogicama poprijeko pa kad na tom mjestu malo pritisnem dlanom, ritne se, pomakne i odmah je bolje. da li je moguće da već osjećam njegovu težinu jer sam si u zadnje vrijeme sva nekako nezgrapna, noću dok se iz boka okrećem na bok moram prvo sjesti pa se baciti na drugi.Trbuh mi je počeo dosta smetati,imam osjećaj ko da imam premalo kože oko trbuha pa me steže. Pa ne zna malo bocnuti s lijeve ili desne strane ko u jajnicima isto ne traje dugo,čim duže ležim prođe.Jesu li stanja koja sam navela normalna?

  50. #50
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Možda nije pravo mjesto za moje pitanje, obzirom da se ne radi o boli, ali svakako spada u "čari" 2. tromjesječja...
    Trudna sam 24 tjedna. Od negdje 20. tjedna osjećam svakodnevno, po 2-3 BH kontrakcije, bezbolne, baš onakve kako se opisuje u literaturi, i nisam se uopće zabrinjavala oko toga...
    Međutim, danas većinu dana osjećam da mi je trbuh jako stegnut (kao za vrijeme kontrakcije), s tim da zategnutost ne popušta nakon 20-30 sekundi, kao što je do sad bio slučaj. Jedino kad ova zategnutost popusti je kad legnem. Čim se ustanem, zategne se opet.... :/ Napominjem da je bezbolno. Ali definitivno mi je nešto novo. Na pregledu sam bila prije 3 dana, sve izgleda OK, cervix je uredno zatvoren. Sad stvarno ne znam što da mislim o ovom stezanju? :/
    Ima li tko slična iskustva?

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •