Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: hematomi u trudnoći

  1. #1

    Početno hematomi u trudnoći

    jel netko zna nešto o tome?
    bila sam jučer kod doca, bez ikakvih tegoba i gledao me uzv i kaže bebica se lijepo razvija(8+4) ali iza bebice, u maternici se pojevio nekakav hematom veličine 23/4mm. rekao je da moram isključivo ležati i mirovati, da nebi pukao i ugrozio bebu.
    kao, nije opasno jer nije velik,ali da postoji mogućnost rasta hematoma uslijed hormona....
    šta sad? nisam pametna uopće...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Ne znam ništa o tome, ali moja frendica iz srednje mi je baš javila neki dan da leži u bolnici zbog hematoma (trudna je oko 3 mj.). Doktor je nije pustio doma jer se ne bi držala reda tj. ležala

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja sam krvarila u trudnoci (u 10. tjednu) i zbog toga zavrsila na hitnoj. cijelu noc su mi mjerili tlak i puls, a pred jutro me otpustili jer je krvarenje prestalo. odmah sam nakon toga isla na ultrazvuk gdje su pronasli hematom na stijenki maternice i rekli da je to uzrok krvarenja te da se ne brinem ako bude jos krvarenja jer sad vide uzrocnika. nisu mi to prikazali kao nesto jako opasno, rekli su da se to cesto dogadja. nisu savijetovali nikakvo mirovanje.
    e sad, ja sam trudnocu vodila u velikoj britaniji, a tamo je zaista sve drugacije. cini mi se da u hr, lijecnici jako olako preporucuju mirovanje u trudnoci, barem mi se cini, a to opet ima svoje lose poslijedice.
    ovime te niposto ne namjeravam savjetovati da ne mirujes, naravno ne znam o kakvoj se vrsti hematoma radi kod tebe, ucini kako ti kaze tvoj lijecnik, samo nemoj dopustiti da te to psihicki nagriza.
    evo o cemu govorim, ja sam npr. imala lazne trudove u 5. mj. i moj doktor mi je rekao da je to normalno, i stavise korisno, da se braxtonovim kontrakcijama moja maternica priprema za porod i sve super. mojoj pak prijateljici kojoj se isto to dogodilo, ginic digo paniku, i ona je ostatak trudnoce provela u paranoji...
    ja sam rodila u hr i na zadnjih par pregleda isla ovdje tako da vrlo dobro znam o cemu pricam. a pricam o tome da se nasi doktori rijetko kada brinu za psihicko zdravlje pacijenta, a to je tako vazno, narocito u trudnoci.
    zelim ti samo da se ne nerviras jer to nije dobro za tebe, hematom ce ti, nadam se uskoro nestati i bit ce sve ok! i ako si i dalje zabrinuta uvijek ti ostaje mogucnost traziti "second opinion", traziti misljenje nekog drugog lijecnika, mene je to jednom spasilo...sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    daphne, nemam iskustva sa hematomima, ali ti saljem velike puse. Miruj, odmaraj i sve će biti ok. Kada bebuska malo naraste pretpostavljam da više nećeš morati ni mirovati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Meni se negdje u 6-om tjednu pojavila mala kapljica krvi (i srecom vise nijednom) i odmah su me doktori stavili na mirovanje i utrogestan. Bila sam na ultrazvuku i doktor je isto rekao da je poveci hematom iza ploda.
    Lezala sam doma, nakon 2 tjedna su krenule mucnine i trajale do 16. tjedna pa sam bila prisiljena biti doma. Prvo vrijeme sam bila non-stop u krevetu a kasnije sam odlazila i do staraca ili do ducana (kad mi nije bilo zlo, vrlo rijetki trenuci ) i skoro zaboravila na hematom. Na ultrazvuku sa 15 tjedana hematoma vise nije bilo.
    Dosta cura mi je reklo da je to normalno i da u vecini slucajeva nestane samo od sebe. Nadam se da ce tako biti i kod tebe.

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i ja sam čula da se hematomi znaju povući ili bar ne smetaju trudnoći, ne znam ništa pobliže ali šaljem dobre vibre maminom paketiću!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja sam imala hematom cijelu trudnoću.koristila sam utrogestane i ispočetka mirovala.s obzirom da nisam tip za izležavanje,a i uz još dvoje djece to nije baš bilo moguće,ja sam sve normalno radila,samo sam pazila da se ne naprežem previše.u to vrijeme smo renovirali kuću tako da sam imala šta raditi.
    pošto se stanje nije pogoršavalo,za vikende smo redovito pičili na more,al smo naravno stajali svakih sat da prošetam malo.

    ti sama moraš odlučiti da li češ strogo mirovati,a ne slušati nas.što se tiče rasta hematoma,mislim da se to ne događa (barem nije u mom slučaju)

  8. #8
    Zvac

    Početno

    U trudnoći s Larom sam bila puna hematoma i prokrvarila (krvarila sam cijeli dan). U trudnoći s Alanom sam ponovo bila puna hematoma i krvarila sam 9 puta. Morala sam mirovati i trošila sam Utrogestane.
    Nemoj se ništa brinuti. Hematomi su postali normalna stvar u trudnoći.
    Sada imam dvoje predivnih malih ljudi pored sebe. 8)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Neznam puno o tome jer ih ja nisam imala u trudnoči ali šaljem veeeeeeeeeeeeliku pusu tebi i bebici. Nemoj paničariti jer istina je ono što su cure rekle, kod nas doktori dižu paniku puno puta bez razloga. Smiri se i uživaj u blaženom stanju.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Sigurna sam da će sve biti super, puno pusa od mene i mrvice!

  11. #11
    lea

    Početno

    draga daphne, ne brini, i ja sam imala istih probleme, 1.trudnoću sam krvarila 1,5 mjesec, drugi put nisam mirovala, pa sam izgubila bebu, a treći put sam bila dobra i mirovala i hematom se brzo povukao. Moj savjet ti je da se čuvaš i da miruješ što j više moguće dok se hematom ne povuče. Držim fige

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ne brini radi hematoma, ali radije miruj.Ja sam isto imala hematom veličine bebe, od prilike isto kad je i tebi ustanovljen.Radi njegovog položaja, bio je u obliku polumjeseca iznad bebe, morala sam strogo mirovati da ne dođe do spontanog.Postojala je mogućnost da "izgura" maleckog vanka.Ipak, prokrvarila sam dva puta.Prvi put manje, a drugi put jače i to je baš bila tamna krv s ugrušcima.No, beba je ostala na mjestu.
    Zato radije miruj, barem da se poštediš šokova.Ja sam se naplakala i gledala najgore scenarije u glavi, a ipak je sve ispalo donekle ok.No to je druga priča.
    Mirovanje ti je preporučeno jer se hematom vremenom absorbira, a i plod raste pa je i manja prijetnja spontanog.
    Ako ti i iscuri malo van, ne boj se, dok te ne boli nije toliko opasno.
    SRETNO!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Backa Palanka, Vojvodina
    Postovi
    94

    Početno

    mene interesuje da li se zna od cega nastaje hematom, naprezanje ili?
    meni je gin, rekla da nije sigurna da li je trudnoca krenula kao blizanacka ili je hematom, uglavnom sutra idem na expertni UZV i onda cu nadam se, videti sta je zapravo.

  14. #14
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Nastaje najčešće zbog nedostatka progesterona, zato se i propisuju Dabrostoni ili Utrogestani.

  15. #15
    silvia

    Početno Re: hematomi u trudnoći

    Citiraj daphne prvotno napisa
    jel netko zna nešto o tome?
    bila sam jučer kod doca, bez ikakvih tegoba i gledao me uzv i kaže bebica se lijepo razvija(8+4) ali iza bebice, u maternici se pojevio nekakav hematom veličine 23/4mm. rekao je da moram isključivo ležati i mirovati, da nebi pukao i ugrozio bebu.
    kao, nije opasno jer nije velik,ali da postoji mogućnost rasta hematoma uslijed hormona....
    šta sad? nisam pametna uopće...
    evo i ja danas bila na uzv,6 i pol tjedana.
    nalaz uredan, crvic 6,6mm i slatki ful. ali, isto se vidi neki hematom, jedan dr kaze da mogu sve normalno i dalje, samo sam dobila progesterone. zvala sam i dr-a kod kojeg sam inace, kaze mirovanje. i sad ti budi pametna... :?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni su rekli da ako je hematom ispod ploda, onda nije problem, a ako je iznad, onda treba mirovati.

  17. #17
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno Re: hematomi u trudnoći

    Citiraj silvia prvotno napisa
    i sad ti budi pametna... :?
    Pa budi pametna tako što ćeš mirovati do 12. tjedna. To naravno ne znači da moraš 24 sata ležati (osim ako doktor tako kaže), ali izbjegavaj svaku vrstu napora, duge šetnje...
    Svaki hematom je pomalo rizičan i svakako je bolje biti oprezan jer mirovanjem sigurno ne možeš nauditi bebi.
    Sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    silvia
    miruj sto vise mozes...
    vidi sto se meni dogodilo...u 8 tj.kaze moja ginosica-imate ciste,hematom-mirujte...
    I ja sam poslusala,prije Nove odem kod nje, kaze ona otisao hematom super, imate samo jos jednu cistu,sve je ok i vrag mi nije dao mira i odem ja proslavu Ng(ostala do 1.30),nakon dan ( to mi je 9 tj) malo curkam, a jucer bas smeckasto...u bedu sam postenom...ne dizem se iz vodorave, danas se smirilo,ali sam zabrinuta....
    Vidim, smiruje se kad mirujem, pa me to smiruje (urici i dabroston su tu)
    Eto, bolje djelovati preventivno...
    pusam te i zelim da nemas slicno iskustvo kao ja.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Sanjana, nadam se da će sve bit ok. Hematom može malo curkati vanka i onda je to smečkaste boje. Ako te ne boli, ne bi trebalo bit nešto loše. U svakom slučaju, radije miruj!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    silvia, sanjana...čuvajte se i mirujte!

  21. #21
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    podižem. u subotu ravno 10.tj jaki izljev krvi (brz ugrušaka i odmah je stalo) otišla na hitnu beba ok mirovanje. u utorak u noći opet izljev krvi opet stalo, otišla sam ujutro kod svog mpo doktora, beba super (maše rukama i nogama 30,6mm), hematom 38x31mm. kaže dr da je hematom bliže vratu maternice nego bebi i da je moguće još izljeva krvi i mirovanje. pošto je ivf trudnoća na utrogestanu sam stalno. još malo krvarim, više kao nekakvi zaostatci, ali premda mi je dr rekao da ne brinem previše to je jako teško, imam grižnju savjesti i kad u wc idem :/

  22. #22
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Imam dva, jedan je problematičan zbog položaja, iznad ploda. Tek sam 6 tjedana i još se nije "pričvrstila trudnoća" (što god to znači :?, sad strogo mirovanje....međutim, muči me moje srce, nekako kao da preskače, treperi (imam dijabetes i hipotireozu, nisam imala srčanih problema), ne znam da li da odem do doka ili da se smirim (ako odem-definitivno nije mirovanje)

  23. #23
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    U mojoj vrlo ranoj trudnoći - 6 tjedana, se jučer pojavilo jako krvarenje, a u petak je na kontroli srce kucalo i sve je bilo kako treba. noge su mi se odsjekle...uzv je pokazao hematom 12x3 koji svojim položajem nije preriskantan za plod, moram mirovati 2-3 dana i nadati se najboljem...

    od početka koristim utrogestan 3x1 jer sam u lipnju imala spontani u 10.tom tjednu a prije toga jednu biokemijsku trudnoću. sada mi je doza povećana na 3x2 utrogestan i dabroston 3x1.

    kaže doc to je najviše što on može napraviti, sada lezi i čekaj...i budi optimistična :/ .

  24. #24
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Je li ikome hematom bio iznad ploda i veći od ploda?

    Meni plod raste, ali i hematom, očajna sam, ima ih još, ali ti nisu zabrinjavajući, ovaj je jer jako pritišće plod i iskrivljuje ga...jednostavno ne vidim načina, ne apsorbira se, a ležim i pujem maksmalnu dozu utrića već 3. tjedan...

  25. #25
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Linolina, saljem vibre da sve bude ok...

    Evo ja sam tek saznala da sam trudna, 5+3, ovih dana mi nesto opcenito nije bilo dobro, i crijevnu virozu sam pokupila, i sva sam nekakva za nista, pa sam vec otisla danas kod ginekologa na pregled. I nasao mi je hematom, nekih 4 mm, plod je nesto preko 6mm. Odmah na bolovanje, mirovanje, Utrogestan...Valjda ce biti sve ok...

  26. #26
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj little duck prvotno napisa
    Linolina, saljem vibre da sve bude ok...

    .
    Također

  27. #27
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    malo podižem
    zanima me kad kažete da je bolje da hematom nije veci od ploda,da li se to odnosi baš da nije veci od ploda ili gestacijske (u ranoj trudnoći)???

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav i ja imam hematom to su otkrili doktori na uzv u bolnici preporucili mirovanje i utrogestan i hematom je iznad bebice,

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Nadsm se da je sve proslo ok ja sam imala hematom 6X6 mm ali se sad prosirio na 5x37mm. Nisam znala da ne smijem sjediti puno a sjedila sam namposlu po 9-10 sati... bije iznad bebice neg je bocno i proteze se prema gore ali jos uvijek nije iznad nje. Pijem Duphaston 3X1 dnevno i sada ipak vise mirujem i lezim. Sada sam u 11.tjednu. Kada hematom prestaje biti opasnost za dijete? I prestaje li uopce? I kada se obicno povlaci? Je li moguce kmati hematom u cijeloj trudnoci?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam jako prokrvarila u 7.tjednu, na hitnoj nisu nista vidjeli, samo potvrdili trudnoću i poslali me kući uz duphastone 3x1 i mirovanje. Inače imam i pregradu na maternici. Za dva dana na pregledu vidljiv hematom 4.5 cm. Popila odjednom 4 duphastone i nastavila dalje 3x2. Strogo mirovala. Krvarila sam dosta, tamno, svijetlo, ugrusci. U 8.tjednu se smanjio na 3.4 cm. Nazalost u 9.tj. sam dozivjela spontani i morala na kiretazu, crp je bio visok i dobila sam temperaturu.
    Nadam se da ce drugi put biti bolji ishod, ovo mi je bila prva trudnoca.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •