Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Lezanje u blizanackoj trudnoci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    banja luka
    Postovi
    149

    Početno Lezanje u blizanackoj trudnoci

    Cure moje i ja sam sa vama,sada sam u 31.ned trudnoce i izgleda da nosim dvije djevojcice :D :D .Treba mi vase misljenje u vezi lezanja na ledjima.Imam tesku skoliozu kicme i strasne bolove u ledjima ,jako bi voljela da mogu lezati na bokovima,a posebno na lijevom sto znam da je dobro za bebe.Medjutim meni moje cure to ne dozvoljavaju.Posto su obe smjestene sa strana odnosno jedna na lijevoj druga na desnoj okomito,jedna glavicim gore jedna dole,ne daju mi lezati na bokovima jel ih ocito pritisnem,moje lezanje na boku traje par sekundi i odma nastane tako jako udaranje da se moram okrenuti na ledja.Dr kazu jel da lezite na bokovima ja kazem da ne mogu jel bebe odmah lupaju i to jako da se maknem,oni samo odmahnu glavom.Imam i banana jastuk medjutim ne pomaze.Jel neko imao slican problem i kako ste lezale.Meni je nekako logicno da slusam bebe,a opet me strah tolikog lezanja na ledjima...Hvala unapred

  2. #2
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    iskreno ja se nisam pretjerano opterećivala ležanjem (kako,kada) niti sam radila nauku oko toga
    ležala sam onako kako mi je pasalo (pred kraj nikako ) i tražila sam položaje u kojima me ptičice nisu previše ritale jer je to bilo opako

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    hej!!

    trudnice bi trebale lažeti onako kako njima odgovara.
    ležanje na boku nije nužno potrebno, a preporuča se jer kod pojedinih trudnica beba pritišće neku venu pa je smanjen dotok kisika bebi i mami. dakle da ti bebe pritišću tu venu (ne znam točan naziv) ti bi to već osjetila.

    ja sam cijelu trudnoću ležala na leđima jer je i meni i bebama tako odgovaralo.

  4. #4
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja nakon 28. sedmice nisam ležala nikako. Pokušavala sam da se podglavim jastucima (jedan ispod glave, jedan između kolena, jedan ispod stopala, jedan da drži stomak i jedan iza leđa da se ne otkortljam unazad - samo mi je guzica lagano dodirivala dušek ). Na kraju smo ja i par jastuka prešli u boravak na trosed i od tada pa do porođaja ležala sam samo kad mi rade CTG, ostalo sve polusedeći

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    banja luka
    Postovi
    149

    Početno ....

    Hvala cure

  6. #6
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Lijep pozdrav svima

    Ja uglavnom ležim na lijevom boku, a kako smo danas ušli tek u 12 tjedan još sam užasnooooo iscrpljena, od pritiska jedva hodam, a najteže mi je kad stavim utriće i kad počmu djelovati...pokose me, i moram ležat. Ujutro sam najčešće OK, al mi je dok rekla da što više mirujem pa baš nisam preaktivna, a ni tijelo mi ne daje signale da mogu biti. Plus živimo na 5 katu bez lifta, ne moram vam dalje govoriti...

    Brine me taj pritisak koji osjetim, kao da če mi sve ispasti...osječam ga doduše več od 6-7 tjedna ali svejedno nije ugodan...dok mi govori da je to jer bebe još nisu izašle iz donje zdjelice u gornju, i da bi se to s nekim 14 tjednom trebalo stabilizirati??

    Inaće je sve ok, boluckanja osjetim tu i tamo, onako rastezajuči osječaj, kao da mi se mišiči malo grče/rastežu...to mene rbine toliko jer kad promjenim položaj prestane...

    Kiss svima, nadam se da ćemo sve dobiti lijepe i zdrave dupliće

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •