Stranica 2 od 16 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 778

Tema: koristimo platnene (tetra) pelene

  1. #51
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Jel zna netko jel ima di za kupit one stare švedske pelene sa konopčićima?

  2. #52
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ima kod nas kol'ko voliš, preporučuju se da "drže" tetre kod širokog povijanja

  3. #53
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    ima kod nas kol'ko voliš, preporučuju se da "drže" tetre kod širokog povijanja
    Ma da? Ja mislila da se to odaaavno prestalo proizvoditi

  4. #54
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Bez zezanja, to je kod nas "must have" za prvih mjesec ipo-dva dok ortoped ne da zeleno svjetlo za kukiće
    povije se u jednokratnu, pa tetra, pa švedske
    ja sam lično povijala u tetre+švedske pa na to zaštitne (bez jednokratnih ) u prvih par mjeseci, dok nije dorasla do fitted pelena koje sam šila

  5. #55
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    Jel zna netko jel ima di za kupit one stare švedske pelene sa konopčićima?
    nisam vidjela...samo viđam pelene za široko povijanje koje izgledaju ko platnene ali malo tanje
    a ja kući imam bez pretjerivanja barem 20 komada starih švedskih, i ne znam šta bih s njima

  6. #56
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Nakon što mi se moja platnenopelenašica skinula iz pelena, i hrpe raznoraznih pelena koje su bile na njenoj guzi, čeznem za jednom malom guzom koju bi pomatala u tetre. Samo se bojim da bi vrlo brzo iz lijenosti odustala i vratila se "modernim" fittedicama. No, da, ako opet zatrudnim, prvo ću nabaviti hrpu šarenih tetri

  7. #57
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ma da nije tolika zezancija sa slaganjem tetri,tj. da ih mogu koristit neopeglane nakon sušenja u sušilici, koristila bi ja samo njih..
    gušt mi je previjati je sa švedskom
    ovako, prebacujem se samo na ono što može u sušilicu.
    eto, to je presudilo

  8. #58
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    Jel zna netko jel ima di za kupit one stare švedske pelene sa konopčićima?
    Ima u Kauflandu

  9. #59
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    miljica
    Pardon krivo sam te oslovila sa katajina. Hvala na savjetu, pelene kad vadim iz mašine, sterem ih i složim, raširim da nemaju tragove konopca kad su na terasi il tragove od one deblje žice u kupatilu al meni su nekako ipak draže kad ispeglam rubove pelene i složim ih u kocku pa jednu na drugu i u ormar.
    I dalje smo na temi tetra pelene, ima ih za kupiti u bojama ja sam vidla plavu, zelenu i žutu boju te printane medeke u plavoj i rozoj boji na bijelim tetra pelenama. Al ja imam obične bijele
    Kad sam Laru široko povijala prva dva mjeseca samo dalje nije trebalo, stavljala sam jednu tetru u trokut i drugu u kocku među nožice i na njih zaštitne gačice od pul-a.
    Na otpustu iz rodilišta sestra mi pokazala za široko povijanje one stavljaju na jednokratnu 3 tetra pelene i onda na to švedsku pamučnu onu sa konopcima okolo što se vežu da drže te tetre. Ja to nisam tako radila jer je kod širokog i ovako bebina guza ogromna
    :shock: a kamoli ovako kako one povijaju. I bilo je sve u redu i kukići i guza.

  10. #60
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Uuppppssssss
    Ispravak netočnog navoda miljica za katajinu znaš na što mislim došlo je do nesporazuma sa moje strane, ispričavam se za oslovljavanje

  11. #61
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Vidim da dosta mama piše o iskustvu platnenih al šivanih na drukere i na čičak al ja sam htjela ovu temu baš pogoditi za obične krpene tetra pelene i mame koje samo njih koriste kao mi i savjetima o istim, tako da se nemojte ljutiti ostale mame pa pišite i dalje al malo više o tim tetrama isključivo sa previjanjem beba. Kad nekim mamama kažem da previjam krpenima pitaju me zašto dal sam ekološki svjesna i kako mi se da njih stalno prati i peglati. Zbog financija, a i vi ste mi drage mame puno pomogle sa savjetima kako slagati tetre u origami pa sad perem svaki drugi dan i počela sam ih slagati i ne peglati. Hvala vam od

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    kad su me moja mama i svekrva pre porodjaja pitale koliko mi tetri treba ja sam rekla da ce mi desetak biti dovoljno... ali bake ko bake, nisu me poslusale i zavrsila sam sa jedno 50 komada... to me tada bas iznerviralo, mislila sam: kako mogu da me ne slusaju i trpaju mi nesto sto mi po mom misljenju nece trebati... ah, kako sam bila u krivu...
    koristila sam ih i koristim i dalje, za sve i svasta: za povijanje, za brisanje umesto peskirica, umesto pojedinih delova posteljine i sl... posto smo bespelenasi, imam gomilu u cetvrt slozenih terti da nocu ako se n. zapisa prekrijem mokri deo... nekoliko komada sam isekla na cetiri jednaka dela i porubila, pa ih koristim kao krpice, uglavnom za brisanje lica...
    ma stvarno su super, i toplo ih preporucujem svima...

  13. #63
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    miljica
    Slažem se sa tobom u potpunosti

  14. #64
    Pipson's mom

    Početno

    Bokić, mi smo novi na forumu, ali stari tertrapelenaši, od prvog dana, a sad smo prešli 13 mjeseci.
    Ja mislila da samo ja koristim tetre i baš sam sretna što tome nije tako. Mi ne slažemo tetre u nikakve oblike, jednostavno ih presložim na pola, pa na pola, pa to sve na četiri dijela, pa s njom u švedsku i po starinski. Zaštitne preko i mi gotovi
    Švedskih ima za kupiti u svakoj boljoj prodavaonici dječje opreme, a osobni favorit su LEPTIRIĆ od MTČ-a - nisu 100% pamuk, nego 80%, onih 20% poliestera me ne brine jer služi svrsi. Kako? Pa sve ostale švedske se razvuku u nedogled, a ove pereš i kuhaš i natežeš i ništa
    Toplo preporučam, a nisu ni skupe, cca. 15kn/kom, dovoljno ih je 15kom, poželjno 20. One trakice malo komplicirano djeluju, ali nakon dva motanja uđeš u štos i nije frka.
    Švedske na čičak ne bih nikome preporučila jer su, po meni, blagi užas. Toliko sam im se veselila i na kraju sama sebi priznala da su starinske ipak najbolje

  15. #65
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    pipson`s mom

    :D za starinske tetre

  16. #66
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Nisam znala da se tetre još uvijek koriste za povijanje guza i baš sam se ugodno iznenadila. Mnogim ženama starijih generacija (npr. naše mame, tete ili bake) su prve asocijacije na tetra pelene silna pranja, sušenja i peglanja istih i komentar kako smo mi danas sretne jer postoje jednokratne.

    A mi eto ipak koristimo platnene pelene (doduše moderne ), ali ovaj topic me potaknuo da probam malo eksperimentirati i sa tetrama, čisto iz znatiželje. I tako, mišić sad nosi tetru složenu u origami pa baš me zanima kako će to biti.

    A ima li negdje za kupiti šarenih tetri (npr. sa sitnim uzorcima autića, vlakića, loptica, ježeka, cvjetića...)?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    A ima li negdje za kupiti šarenih tetri (npr. sa sitnim uzorcima autića, vlakića, loptica, ježeka, cvjetića...)?
    Ima u TL

  18. #68
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Pretpostavljam da je TL = Turbo Limach?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Ahaaa

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Ahaaa

  21. #71
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Hvala ti triplemama , budem ih onda potražila tamo. Inače, nakon nekoliko nošenja i ja sam zaključila da ovo sa tetrama stvarno dobro funkcionira. Čak i bez one kopčice pelena stoji na mjestu. Ili je to možda zato što je mišek još u horizontali.

  22. #72
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    Hvala ti triplemama , budem ih onda potražila tamo. Inače, nakon nekoliko nošenja i ja sam zaključila da ovo sa tetrama stvarno dobro funkcionira. Čak i bez one kopčice pelena stoji na mjestu. Ili je to možda zato što je mišek još u horizontali.
    mi smo ti naveliko u vertikali i svim ostalim položajima, tetre ne slažemo nikako posebno, samo u izduženi pravokutnik (kao za široko povijanje) i bez švedske, samo preko zaštitne ili vuneni cover. Dovoljna je jedna tetra (s tim što mi već naveliko koristimo tuticu i ona zna i pričekati). Sviđa mi se što je previjanje jako ekspresno. Većinom ostane na mjestu, a i ako se malo zgužva ponekad nije problem - i dalje upija

  23. #73
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Ja eto nikad nisam sigurna hoće li mu jedna tetra biti dovoljna pa zato ipak stavim dodatni uložak (od modernih platnenih ). Nije da malac nevjerojatno puno piški nego ga se bojim buditi ako mi zaspi jer tko će ga nakon toga opet uspavati , a on nije jedna od onih beba koje prespavaju mijenjanje pelena. Budući da smo tek početnici (u svemu) onda se još uvijek uhodavamo.

    Sad nam se doduše pojavio i problemčić - pelenski osip ( ) pa ga stvarno nastojim često prematati. I da, znam da se korištenje kremica za guzu ne preporučuje kod modernih platnenih, ali zanima me što je sa tetrama? Mislim nije mi do pelena tako da otkad sam primjetila osip na guzi ja ga ipak malo namažem i luftamo guzu kod svakog prematanja, ali nestrpljiva sam i htjela bih da taj osip nestane odmah.

  24. #74
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Palonkica tetre, kao i ostale pelene i bebeću robu peri sa manje deterdženta nego uobičajeno (pola mjerice ili manje) i dodatnim ispiranjem. Možda ti beba reaguje na deterdžent (kod nas je Tide zabranjen u kući zbog toga).
    Osip neće nestati preko noći. Možeš mazati tanko nekom guzamazom (pavlovićka, kreme sa cinkom) i svaki put kod presvlačenja bebi operi guzu vodom (preskoči maramice).
    Ako osip potraje duže ili se širi, možda su gljivice, pa trebaš mazati nekom mazom protiv njih.
    Pusa ozdravilica maloj guzi

  25. #75
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Mi stavljamo jednu tetru preko dana slažemo u origami, a preko noći stavimo još jednu po sredini al uglavnom L. premotam jednom po noći a kad je bila manja i dva puta. Jako rano oko 5-6 sati kaki a pelena je popišana a za kakenje se obavezno budi pa to obavimo na stolu za prematanje neće baš u pelenu kakiti. Pelene perem na 90°C kad ih imam od 2 dana za punu mašinu jer otkuhaju se fleke od kakice, a prvo isperem pelene u lavoru, bacim u školjku vodu od kakice i stavim u kanticu i poklopim poklopcem. Zašto na 90°, pa ako stavim na 60° onda ostane gdi, gdi, flekice ne opere dobro. Govorim o tetrama. Perem sa tide i to sa manje praška bez omekšivača. Guzu peremo kod prematanja vodom i gazom, dobro osušimo suhom gazom i mažemo bademovom kremom koju kupujemo pravljenu u ljekarni. L. nije imala osipe i sve je ok. Pokušaj tako i po noći pokušaj staviti po sredini još jednu tetru mi stavimo zaštitne preko i to je to, ništa ne promoči.
    maloj guzi

  26. #76
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Palonkica tetre, kao i ostale pelene i bebeću robu peri sa manje deterdženta nego uobičajeno (pola mjerice ili manje) i dodatnim ispiranjem. Možda ti beba reaguje na deterdžent (kod nas je Tide zabranjen u kući zbog toga).
    Osip neće nestati preko noći. Možeš mazati tanko nekom guzamazom (pavlovićka, kreme sa cinkom) i svaki put kod presvlačenja bebi operi guzu vodom (preskoči maramice).
    Ako osip potraje duže ili se širi, možda su gljivice, pa trebaš mazati nekom mazom protiv njih.
    Pusa ozdravilica maloj guzi
    za pavlovićevu kremu najnovije vijesti su da sadrži neke nedozvoljene supstance.
    U svakom slučaju, za osip bi trebala ići neka krema s cinkom, ona gusta bijela. Ali ne previše.
    A zapravo jedini pravi način za riješavanje osipa je bespelenaštvo, ja bih preporučila slijedeće: pokušati odmotati bebu i ponuditi joj da piški u neku posudicu u razmacima od oko 1 h (za detaljnije upute pogledati na bespelenaške forume). Ako je guza suha osipa neće biti sigurno. Ali treba imati volje za baciti se u tu akciju - premda ako jednom pokušate nećete htjeti prestati Prednost je što tada nikakve kreme nisu potrebne, pa ni pranje kod svakog presvlačenja.

    Što se tiče interakcije pelena i kreme, rekla bih da i tetre upijaju kremu i to im može smanjiti moć upijanja, ali pretpostavljam da bi ako ih se opere na 90 ta krema trebala izaći :?

  27. #77
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    vještičice, čitala sam malo o tome koliko druge cure stavljaju deterdženta za pranje pelena pa znam da s deterdžentom treba štedljivo. Ja recimo stavim tek jednu jušnu žlicu tekućeg Ariela (jel' štedim previše? ). Baš sam danas gledala, u bubnju gotovo da i nije bilo pjene tak da mislim da nije stvar u deterdžentu (iako kaj ja znam, možda je i tak mala količina dovoljna da se guza osipa). Htjela sam ustvari reći da u usporedbi s drugim curama ovdje ja koristim stvarno malo deterdženta (tko zna jel' mi se pelenice uopće dobro operu, možda stvarno stavljam premalo :/ ).

    lasada, i mi guzu peremo vodom i gazom, a od kremica trenutno koristimo Mustelinu. pomikaki, gusta je i bijela . vještičice, sadrži i cink .

    pomikaki, da znaš da sam razmišljala o bezpelenaštvu te čitala ovdje i o tome. Malac se često popiški baš kad ga prematam, a desi se čak i da se pokaka. Ja sve to lijepo verbaliziram, a onda slijedi luftoguz. Međutim, kao što si i sama napisala treba imati volje za baciti se u tu akciju, a ja baš nisam sigurna.

    No, da se vratim na temu, dakle ipak koristimo kremu kod tetri pa kud puklo da puklo .

  28. #78
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pokusaj promijeniti detergent. uzmi neki blazi.

  29. #79
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    pokusaj promijeniti detergent. uzmi neki blazi.
    a možeš ga dijelom ili potpuno zamijeniti sodom bikarbonom - o tome se već pisalo puno po forumu, puno jeftinije, ekološkije i neškodljivije za guze i za pelene... pretraži...

  30. #80
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    pavlovićka= bilo koja žuta, maziva "guzamaza"
    Po originalnoj recepturi Pavlovićeva krema sadrži bornu kiselinu, koja djeluje kao konzervans a trebala bi da djeluje i protivupalno. Sada se više ne preporučuje za upotrebu u dječijim kremama. U mnogim "pavlovićkama" koje se prodaju borna kiselina nije na listi sastojaka. Može se provjeriti na etiketi šta sadrži.

  31. #81
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Netko je spomenuo da je dobar tekući Dreft Baby&Sensitive pa ću probat s tim, a imam i kilu sode bikarbone samo ona još stoji i čeka.
    pomikaki, puno sam toga već čitala (o svemu), kako ovdje na forumu tako i na Rodinoj stranici i na drugim site-ovima i teoriju znam gotovo cijelu napamet (kak se ono veli 'i u pola noći'), ali praksa je malo problem. No, budem se ja već ufurala. Hvala na savjetima cure.

  32. #82
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Zanima me: tetra pelena je ona obična velika pelena?
    I pogledala sam one načine povijanja bebe tetrom, pa me zanima da li se koristi samo jedna?
    I u ovom zadnjem, origami, da li je to samo jedna ili se dodaje kao podložak?

  33. #83
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Skroz sam zaboravila kako to ide, a nećakinju sam svakodnevno prematala, ali to je bilo prije 15-ak godina - i više....

    A sve mi se čini da smo mi radili ovako:
    1 tetra pelenu presavijali tako da bude kao uložak. 2. pelenu u trokut i stavljali uložak u sredinu. Premotali ono klasično: 1. između nogu, pa sa svake strane... stavili onu zaštitnu zihericu i zaštitne gaće i pelenu bi ugurali skroz unutra, jer ako je vani onda promoči... i to je bilo to... Ovo mi se sve čini hmmm... nekako ne kontam.... valjda se koristi 1 pelena?

  34. #84
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Koristi se jedna.
    Može i dvije, jedna preko druge (pa ih savijaš ujedno).
    Ili jedna tetra + uložak (od pelena, ili peškirić, ili još jedna tetra presavijena puno puta).
    Origami nije komplikovan. Za manju bebu Snapi i ne treba, mogu se krajevi zavezati u čvor

  35. #85
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Vještićice - koliko sam skontala ti imaš u upotrebi i tetra i šivane platnene i vjerovatno i neke kupovne...
    Da li tetra na origami propuste, tj. puno lošije od ovih kupovnih platnenih (modernih)?

  36. #86
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Vještićice - koliko sam skontala ti imaš u upotrebi i tetra i šivane platnene i vjerovatno i neke kupovne...
    Da li tetra na origami propuste, tj. puno lošije od ovih kupovnih platnenih (modernih)?
    propuštanje ima više veze sa zaštitnim gaćama nego s pelenama. tetra definitivno bolje upijaju o običnih pamućnih pelena, ovih tzv. modernih platnenih (bar tako svi kažu, a iz iskustva mislim da je točno).
    najvažnije ti je nabaviti dobre zaštitne gaće

  37. #87
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Hvala....
    Ma ovo se sve samo raspitujem, i gledam i gledam, ali na bebi još ne radimo. Zaljubila sam se u ove moderne platnene, ali kako su skupe, a mi k'o crkveni miševi, mislim da ću, jednog dana, koristiti obične pelene...iiii.... zaštitne od vune...Nekako bi što prirodnije da su...

  38. #88
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ako sad počneš kupovati jednu pelenu mjesečno, dok stigne bebica imat ćeš lijepu hrpicu

    ove platnene su prekrasne i totalno zarazne... ALi kažem mogu se za malo love nabaviti tetra koje su jednako dobre, možda nisu tako lijepe... Mi razmišljamo da se prebacimo na tetre jer nas sve fittedice žuljaju...tj. nismo još našli pravi kroj za nas

  39. #89
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Maslačkice puntica ti je već odgovorila, ne propuste ništa više i ništa manje od šivanih pelena.
    Bitne su dobre zaštitne i kako ih namjestiš (da ništa ne viri) i, naravno, da pašu na dotičnu guzu kako spada.
    Nama neki krojevi zaštitnih nisu odgovarali. Plus, većinu gaćona je turbobrzinski prerastala i postajali su plitki --> mokra trba.
    Tako da smo se morali često presvlačiti, dok nove "daće" ne pristignu poštom

  40. #90

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Je li netko možda primjetio da je beba nervoznija kad koristi tetre? Ne znam je li to slučajnost ili je moj malac ultraosjetljiv, ali imam osjećaj da kad god koristimo tetre, on kao da je plačljiviji. Skinem ga nakon pola sata, tetra (još sam duplu stavila) malo mokra, a on sav happy (dobro, to je možda samo što je gol, a to mu paše). Jel` može to dvoje biti povezano? :? Malo mi je koma da ga presvlačim svakih pola sata...

  41. #91
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Nisam primijetila da nam je beba nervoznija u tetrama i ne prematam ju ništa češće nego i kad koristim moderne platnene pelene.

    A kakve pelene koristiš kad ne koristiš tetre?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Nisam imala još jedne zaštitne pa sam koristila kombinaciju tetra, modernih platnenih i pampersica.

  43. #93
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ma sve bebe obožavaju biti gole. Mislim da to nema veze s pelenama.

  44. #94
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Mislila sam da ako si koristila jednokratne možda bebi treba malo vremena da se privikne na taj 'mokar' osjećaj u platnenima, ali ako su mu moderne platnene dobre onda ne vidim zašto mu tetre ne bi odgovarale. Stvarno ne znam, sorić. :/

  45. #95
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Naša je Lara od rođenja u tetrama i plakala je kad smo išli na preglad a ja joj stavila samo jednom pampers i srećom da sam uzela i tetre odmah sam ju premotala izgleda da mrzi pampers, tj. nije navikla. A zašto sam stavila pampers? Iz čiste znatiželje jer nisam nikad još stavila pampers. Uvučem ruku u hlačice( sad kad je grijanje u stanu ima štramplice na pelenu), i osjetim dal je rub od tetre mokar pa ju idem presvući. A kad je nervozna a znam da je sita il se probudi ako spava znači da je mokra. Nije mi teško premotati ju. U jednom danu 24 sata premotam je od 10-12 puta. Najviše voli biti gola ili na pelenu imati body, upravo se spremamo na kupanje u 20 pa se trenutno igra na dekici i uživa. Znači bosa ko prava ličanka otporna.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    A i mi imamo nešto ličke krvi...očito će ona morati malo potegnuti . Možda su se jednostavno kockice posložile pa je bio nervozniji... I sad je u tetrama pa ćemo vidjeti. Jedino što je MM malo skeptičan prema tetrama i platnenima za van i po noći. Mene frka jedino da mu dobro ne namjestim zaštitne pa da mi bude mokar, a vani hladno.

  47. #97
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Pošto je lara u tetrama od rođenja ona već daje znakove kad je mokra bude uznemirena iliti nervozna a ako je sita znači da je mokra pa ju premotam. Stavim jednu tetru u origami prema uputama mama sa ovog foruma i preko njih zaštitne gačice a na to štramplice i hlače iliti trenirku. Po zimi ćemo i po snijegu isto samo na trenirku kombinezon. Lara često piški svakih sat do sat i pol (al ne uvijek kroz dan),pa već znam otprilike kad jer mokra a ako sumnjam kako već napisa probam rub na nogici i znam dal je ili nije mokra. Kad se prevrće na bok ili se igra taj rub od tetre koji viri van zaštitnih gačica uguram unutra da joj ne smeta kad savija nogice radi lakšeg kretanja. Nema panike niti brige što se tiče prematanja tetrama po zimi sve isto ko i po ljeti. Neće se prehladiti pa nećete bebaća držati u mokrom Mi nemamo nikakvih problema a ja sam se ovih dana zapalila i za moderne platnene pa študiram krojeve jer mi se sviđaju dezeni pa malo zabave za preko zime za mene koja ne znam šivati i sveki koja zna (slažemo se super). A za sada još uvijek tetre, dobro upijaju i bez problema bolje :D nego jednokratne koje su nam
    Svima od nas

  48. #98
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno

    Imam jedno pitanjce... sigurno je već bilo riječi o tome, ali već sam jednom iščitala cijeli topic, pa da ne idem iz početka...
    Koliko tetra imate u opticaju, tj. koliko bi ih trebalo ako bi se bebu isključivo pomatalo u njih?

  49. #99
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Hobita prvotno napisa
    Imam jedno pitanjce... sigurno je već bilo riječi o tome, ali već sam jednom iščitala cijeli topic, pa da ne idem iz početka...
    Koliko tetra imate u opticaju, tj. koliko bi ih trebalo ako bi se bebu isključivo pomatalo u njih?
    pa isto kao platnenih - 20 do 25 (ako stavljaš po jednu, ako po dvije onda duplo.) Koliko ti treba za 3 dana previjanja. Plus još malo za rezervu i za druge namjene - brisanje prolivenih tekućina, bljuckanja, pokrivanja... Recimo ukupno 30-35. To bi bio neki minimum, ali zapravo tetri nikad dosta, koliko god da ih imaš dobro dođu. Srećom nisu skupe a uvijek ih možeš dobiti i rabljene (ako možeš na burzu, otvori oglas, sigurno će ponude pljuštati).

  50. #100
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pardon... ne možeš, imaš premalo postova, sad tek vidim.
    Možeš na burzu na forumu http://www.superbaby.org/forum/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •