Stranica 3 od 16 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 778

Tema: koristimo platnene (tetra) pelene

  1. #101
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno

    Pomikaki hvala ti na brzom odgovoru!
    Kupila sam 20ak tetri prije nego što se bubac rodio, koristili smo ih za bljuckanja, kao podlogu.... i koristimo još i sad ponekad (npr. MM kad mu curi nos ). Bubac je u jednokratnim i u fazi prelaska na tutu, ali počela me hvatati ona duboka želja za još jednim mirišljavim bespomoćnim prekrasnim čudesnim djetešcem pa opet gledam teme o trudnoći, rodilištima, pelenama... i sve se nešto spremam...

  2. #102

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Hej cure,evo da se i imi prijavimo.Sa D. koristimo platnene od mjesec i pol dana,sa novom bebicom planiramo od rodjenja.E sad imamo Popolini platnene koje ga jako zuljaju,tako da smo presli na tetre.U njima je guza manja i ne zuljaju,ali imam drugi problem.Skoro uvjek nam kakca prodje na zastitne.Motam tetre po origami fold-u i kopcam snapy-jem,ali nerazumijem zasto nam uvjek prodje na zastitne.
    Ima li tko kakav savjet za mene???

  3. #103
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    O, da. Probajte prakticirati cueing na kakanje. Nama je to radilo savršeno. Radi se o relativno jednostavnoj bespelenaškoj vještini koja se lako uči, funkcionira i sa potpuno malim bebama, a korisni efekti su sveobuhvatni. Tipično se na taj način dijete "iskrca" u velikim količinama jednom u danu i u potpuno kontroliranim uvjetima pa kasnije ne trebaš uopće brinuti o kakici.

    Kako? Ovisi o veličini djeteta, a kod sasvim malih beba sjedni na pod tako da ti nešto podupire leđa, skvrči noge tako da su ti koljena ~ pod pravim kutem, na kosinu koju čine bedra postavi bebu (gleda prema tebi), tako da počiva na nečemu što će prihvatiti kakicu - pelena ili što drugo. Potom potičeš bebu na kakanje (cue) i ... nakon nekoliko pokušaja upaliti će baš svaki put. Nanon toga cijeli dan nemaš brige.

  4. #104
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    O, da. Probajte prakticirati cueing na kakanje. Nama je to radilo savršeno. Radi se o relativno jednostavnoj bespelenaškoj vještini koja se lako uči, funkcionira i sa potpuno malim bebama, a korisni efekti su sveobuhvatni. Tipično se na taj način dijete "iskrca" u velikim količinama jednom u danu i u potpuno kontroliranim uvjetima pa kasnije ne trebaš uopće brinuti o kakici.

    Kako? Ovisi o veličini djeteta, a kod sasvim malih beba sjedni na pod tako da ti nešto podupire leđa, skvrči noge tako da su ti koljena ~ pod pravim kutem, na kosinu koju čine bedra postavi bebu (gleda prema tebi), tako da počiva na nečemu što će prihvatiti kakicu - pelena ili što drugo. Potom potičeš bebu na kakanje (cue) i ... nakon nekoliko pokušaja upaliti će baš svaki put. Nanon toga cijeli dan nemaš brige.
    8)
    pretpostavljam da takvo nešto treba prakticirati rano ujutro ili nakon papanja?
    to će sigurno kasnije utjecati i na lakše navikavanje na tutu.

  5. #105
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Najbolje je svakodnevno u isto vrijeme i najbolje je da to bude ujutro.

  6. #106
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    O, da. Probajte prakticirati cueing na kakanje. Nama je to radilo savršeno. Radi se o relativno jednostavnoj bespelenaškoj vještini koja se lako uči, funkcionira i sa potpuno malim bebama, a korisni efekti su sveobuhvatni. Tipično se na taj način dijete "iskrca" u velikim količinama jednom u danu i u potpuno kontroliranim uvjetima pa kasnije ne trebaš uopće brinuti o kakici.

    Kako? Ovisi o veličini djeteta, a kod sasvim malih beba sjedni na pod tako da ti nešto podupire leđa, skvrči noge tako da su ti koljena ~ pod pravim kutem, na kosinu koju čine bedra postavi bebu (gleda prema tebi), tako da počiva na nečemu što će prihvatiti kakicu - pelena ili što drugo. Potom potičeš bebu na kakanje (cue) i ... nakon nekoliko pokušaja upaliti će baš svaki put. Nanon toga cijeli dan nemaš brige.
    Kako ju potičeš?

  7. #107
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Kako ju potičeš?
    I mene ovo zanima. :? Tiskaš s njom? U opisanoj pozi beba je onda u nekakvom sjedećem položaju. Smije li mala beba biti tako skvrčena? Znam da je off topic, ali kad je već spomenuto da razjasnimo sve do kraja .

    cokolada_83, a da staviš jos jednu dodatnu pelenu (tj. poviješ ga s dvije tetre)?

  8. #108
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Mi prakticiramo kakanje tako da ga naslonim leđima na sebe, skvčim mu nogice, a pridržavam ga s donje strane bedara. To obavljamo iznad lavaboa, ujutro nakon buđenja (skužila sam da je tada obično kakao).

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    101

    Početno

    imam jedno pitanje. imam volju prech na platnene i frendica mie posudila da ih probam ali nisam bash odushevljena (dugo se sushe, ne mogu zakopchat bodiche, tamo gdje su gumbichi nazhuljalju...) i probala bi s tetrama. inache gita ne kaka u pelenu pa mi to olakshava posao. moja zamisao je bila da napravim ulozhak od tetre i da ju zamotam u shvedsku - mozhe li to tako? koj je uobichajen nachin zamatanja u tetru?

  10. #110
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Kako ju potičeš?
    Pa jednostavno, igraš se i pritom koristiš cue - frazu, riječ, neartikulirani zvuk... nešto od čega se beba koncentrira na kakanje. Na primjer: "KAKA!" Pri tome se ludo zabavljaš i izravno komuniciraš s bebom.
    Po obavljenom poslu bebu nagradiš glasnim oduševljenjem nad postignutim.

    Kad si već pri komunikaciji s bebom, obrati pažnju na bebine zjenice. Sva je prilika da ćeš tamo vidjeti veeeeeliku ljubav.

  11. #111
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj MAMAvoliGITU prvotno napisa
    imam jedno pitanje. imam volju prech na platnene i frendica mie posudila da ih probam ali nisam bash odushevljena (dugo se sushe, ne mogu zakopchat bodiche, tamo gdje su gumbichi nazhuljalju...) i probala bi s tetrama. inache gita ne kaka u pelenu pa mi to olakshava posao. moja zamisao je bila da napravim ulozhak od tetre i da ju zamotam u shvedsku - mozhe li to tako? koj je uobichajen nachin zamatanja u tetru?
    Gore imaš linkove na stranice s načinima slaganja tetre. Sva je mudrost postići da šavovi ne žuljaju dijete a kod slaganja uloška to ti je najlakše ako tetru zamotaš k'o štrudlu - ostane ti samo jedan rub koji okreneš od djeteta. Mi smo u tu svrhu koristili male frotirske ručnike.

  12. #112
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Kad je L. bila 1,5 mjeseci jednom mi je dala znak stenjanja i znala sam da me traži pomoć sada radimo ovako: stavim ju na stol za prematanje razmotam i masiram joj lagano bez pritiska trbušćić ili samo govorim riječ "kaka" i kad izgovarate tu riječ gledajte bebu u oči i smiješkajte se da osjeti nježnosti i ljubav tada će se opustiti i pokakati, to nama pali.
    A sad za mame koje se dvoume za tetre. U početku smo stavljali dvije tetre jednu u trokut drugu po sredini smotanu u štrudlu, s vremenom shvatili da je to predebelo i da smeta oko nogice. Po uputstvu mama s ovog foruma ima gore topic pa vidite stavljamo jednu tetru u origami fold i preko njih samo zaštitne bez snappija bez švedske. Ponekad al samo ponekad zna se desiti da kakica ode na rub zaštitnih al imamo 2 zaštitne pa nije problem promijeniti. A body kad obučem L. sada nosi broj 86 isto kopčamo na drukere ja ga malo razvučem oko nogica da ne žulja i nema problema. Pripremam polako isprobavati i moderne platnene sad sam uzela 1 za probu i sviđa nam se prednost ima veću slobodu kteranja a rub tetre trebam ugurati unutar zaštitnih jer je L. sad u fazi okretanja sa trbuha na leđa pa da joj ne smeta tetra oko nogice. Nemojte se ustručavati od tetre kolko sam ja uštedila, puno.
    Pita jedna mama koliko tetri za početak : 1,5 mjesec prije poroda kupila sam ih 50 debljih + 10 tanjih za bljucanje. Ovo je savjet za mame koje koriste isključivo tetra pelene. Kad se beba rodila kupila sam još 20 znači ukupno 70 za povijanje. Sigurno se čudite kako toilko, e pa evo vam računice kako. Koristila sam 2 tetre za 1 povijanje (da napomenem da nam je to povijanje bilo i za kukiće), puta 12 puta dnevno je 22 pelene a trebam ih još toliko i za sutra to je još 22 jer se ove tek drugi dan suše a kad se ne stignu osušiti i za dan kasnije znači 66 pelena. Ja sam prala svaki drugi dan punu mašinu a svaku pelenu bilo ona složena u origami ili samo presavinuta u trokut treba raširiti skroz i prati na 90°C da ne ostanu fleke. Ja sam peglala kad je L. bila do 5. mjeseci da se ubiju bakterije. Sad perem svaki drugi dan i ne peglam nego kad ih stavljam na štrik (uže) u kupatilu odmah ih složim po pola da se osuše pa ih složim u kocku i u ormar, peglam samo njenu robu i gaze.
    Sada nam je problem što guza raste a tetra origami fold se smanjuje ( rub pelene oko pasa joj dođe ispod pasa skoro na pol guze), pa molim mame sa iskustvom kako one povijaju starije bebe isto ili drugačije zato isprobavamo moderne platnene al to je tu off topic. Al iskreno nekako mi se neda iz tih tetri pa zato pitam. Pozdrav

  13. #113
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    ...prati na 90°C da ne ostanu fleke. Ja sam peglala kad je L. bila do 5. mjeseci da se ubiju bakterije.
    bakterije ubije pranje već na 60C, a kamili na 90C, tako da peglanje radi ubijanja bakterija nije potrebno

  14. #114
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Molila bih neku dobru dušicu da mi pošalje link na neki video ili stvarno dobro ilustriran prikaz motanja origami tehnikom. Sve koje sam do sada vidjela, nisam skužila
    Hvala!

  15. #115
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

  16. #116
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Zarazile ste me samo tako!
    Evo sad smo md i ja sa uzivanjem vezbali origami fold,i sve zagledamo ovu nasu curicu i pitamo se ima li samnse da ona ovolika stane u tetru
    Ali kako ih imamo 20-tak(s tim da nam je deo iskoriscen za pocketice)mislim da cu malenu guzu kojoj se nadamo u martu povijati bas u tetre,bar dok ne izraste malo za ovih 30 modernih 8)

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    101

    Početno

    jel kad se ovako smota onda samo guza unutra i toeto ili treba josh neshto?

  18. #118
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    MAMAvoliGITU možeš ubaciti dodatni uložak (peškirič, tetru, pola tetre, gazicu...) ali ne mora

    MarikaPika može velika guza u tetru, ali ti treba snapi kopča jer ne može da se zaveže/zatvori drugačije
    BTW i completely OffT - kuda se šetate, voljela bi te upoznati (trenutno sam kod kuće, al sam u školi u Bgd veći dio nedelje)

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Evo samo da javim da smo rijesili problem sa curenjem kake na zastitne .Cover koji smo koristili sa platnenim je za tetre prevelik i nekako se zavuce pod tetru iuzmedju nogica i ostane prljav.Sad smo uzeli manji (koji smo ostavili da se odmara do ljeta dok ne stigne i druga mala guza ) i stavili preko tetre i sve je ok :D
    I ja mislim da cu novu bebu motati u tetre,pogotovo dok je skroz mala.Ako ima neki nacin motanja za skroz male bebuske javite
    Da i jos jedno pitanje,ciji coveri,tj. koje marke su vam najbolji za skroz male guze ???

  20. #120
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Meni je dobar Kamaris i Smib, jer su tanki i mekani. Mogu se podfrknuti pod pelenu na dijelu ispod pupka, pa se mogu koristiti dok pupak ne zaraste.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Može li savjet, prijedlog? Mališi naizmjence stavljam tetre i platnene i redovito ga presvlačim. Ali, isto tako redovito ga moram cijeelog ponovno presvući, ili barem body, jer mu je rub zaštitnih mokar pa i body bude mokar. Ne znam jel stvar u zaštitnim (koristim smibove) ili jednostavno moram još češće mijenjati. Možda još koji uložak trebam dodati? Ali, opet...kako baš svaki put? Možda su gaćice dale svoje?

  22. #122
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj zeljka231 prvotno napisa
    Može li savjet, prijedlog? Mališi naizmjence stavljam tetre i platnene i redovito ga presvlačim. Ali, isto tako redovito ga moram cijeelog ponovno presvući, ili barem body, jer mu je rub zaštitnih mokar pa i body bude mokar. Ne znam jel stvar u zaštitnim (koristim smibove) ili jednostavno moram još češće mijenjati. Možda još koji uložak trebam dodati? Ali, opet...kako baš svaki put? Možda su gaćice dale svoje?
    Meni se to često događalo kod smibovih zaštitnih. Kod ME puuuno rjeđe.

  23. #123
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Gdje ima kupiti šarenih pelena osim u dm-u. Tamo sam vidjela zeleo-bijele u pakiranju.Ima li:
    1. Kod nas u Hr. još gdje kupiti?
    2.U Grazu?
    3. Jeli možda netko naručivao iz SAD i ako je sa kojih stranica?

  24. #124
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Gdje ima kupiti šarenih pelena osim u dm-u. Tamo sam vidjela zeleo-bijele u pakiranju.Ima li:
    1. Kod nas u Hr. još gdje kupiti?
    2.U Grazu?
    3. Jeli možda netko naručivao iz SAD i ako je sa kojih stranica?
    nedavno sam ih vidjela u Turbo Limaču, a mi smo svoje šarene kupili u Kiki (doduše prije 2,5g)

  25. #125
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    hvala punoooo, napokon sam skužila

  26. #126
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    emira
    Recimo ako se ja odlučim kombinirati platnene i tetre, koliko mi kovera treba i za platnene i tetre?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Mi imamo dva. Jedan veći za platnene, drugi manji za tetre. Ali, izgleda da ću ovaj manji morati zamijeniti novim jer mi je malac stalno mokar. Iako, bilo bi dobro imati još jedan kad se zaštitne zaprljaju kakicom. Naizmjence stavljamo platnenu pa tetru. Tako da se uvijek jedne zaštitne luftaju.

  28. #128
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Sad kad sam vidjela origami, mislim da je to najbolji način prematanja novorođenih beba.

  29. #129
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Gdje ima kupiti šarenih pelena osim u dm-u. Tamo sam vidjela zeleo-bijele u pakiranju.Ima li:
    1. Kod nas u Hr. još gdje kupiti?
    2.U Grazu?
    3. Jeli možda netko naručivao iz SAD i ako je sa kojih stranica?
    kupi bijele pa kad ih pereš ubaci unutra nešto jarkocrveno...
    znam da se nama po kući dugo motala neka roza tetra još iz doba mog djetinjstva, a sigurno nije bila u boji kad su je moji kupili.

  30. #130
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Gdje ima kupiti šarenih pelena osim u dm-u. Tamo sam vidjela zeleo-bijele u pakiranju.Ima li:
    1. Kod nas u Hr. još gdje kupiti?
    2.U Grazu?
    3. Jeli možda netko naručivao iz SAD i ako je sa kojih stranica?
    turbo limač
    šarene su, imaju neke medeke ili nešto tako. coconut.

  31. #131
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Zgodan filmić! A sipala si link k'o iz rukava! Svaka čast!

  32. #132
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Gdje ima kupiti šarenih pelena osim u dm-u. Tamo sam vidjela zeleo-bijele u pakiranju.Ima li:
    1. Kod nas u Hr. još gdje kupiti?
    2.U Grazu?
    3. Jeli možda netko naručivao iz SAD i ako je sa kojih stranica?
    turbo limač
    šarene su, imaju neke medeke ili nešto tako. coconut.
    Ja sam ih također tražila u Turbo Limach-u i našla sam ih pakirane po 6 komada, posebno za djevojčice (roza), posebno za dječake (plava). Ipak, nisam ih kupila jer su u paketu po dvije bijele, dvije roze (ili plave) i dvije šarene (a ja sam htjela samo šarene jer bijelih imam dovoljno, a ove jednobojne mi nisu tak interesantne ).

  33. #133

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Ponovila bih pitanje cokolade_83...svaki put nam kakica prijeđe na zaštitne. Sva sreća pa smo nabavili super zaštitne. Nisu prevelike pa rješenje nisu manje zaštitne. Motam origami+snappy. Savjet?

  34. #134
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    zeljka 231:
    ja motam jednu tetru u origami i na njih stavim zaštitne tots bots na čičak i ništa ne premoči. Trebaš imati zaštitne koje ne promoče ja sam imala kad je Lara bila do njenih 4 mjeseca zaštitne na čičak od luci a sad imam tots bots jer je drugačiji materijal. Iskreno, preko luci zaštitnih je prošla mokraća. Ponekad kad je bila kakica tekuća upila je pelena pa je prošlo na zaštitne od luci i na rub tetre ali nikada sa zaštitnih na robicu. To bi bio moj savjet ne znam kakvi su ostali materijali od drugih vrsta zaštitnih a ove koje sada koristimo su tots bots broj L. Jako smo zadovoljni.
    Ostalim majkama:
    stvarno ne znam kako motate tetru da vam prođe mokraća ili kakica na robicu :/ bez zamjerke al mi nemamo takvih problema. Nas sada muči što guza raste a tetra smotana u origami se smanjuje tj. ne pokrije joj cijelu guzu sreća na zaštitnim pa su na cijeloj guzi

  35. #135

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    draga, rekoh da kakica prođe na ZAŠTITNE, a ne na ROBICU. Tekuća je i ima je puno pa procuri... Možda ja stvarno nešto krivo radim. Možda dovoljno ne stegnem tetru? Problem mi je samo zato što pelene perem svaki treći dan pa mi nije dovoljno 3 zaštitnih ako se to dogodi svaki dan. Prije sam imala problem da mu je i odjeća bila mokra, ali nije bila stvar u mom motanju tetri već u lošim zaštitnim gaćicama..kao što si i sama napisala.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Skužila sam da ima način motanja, angel fold, za tekuću kakicu. Lasada, na prvoj stranici su kloklo i Davor stavili stranice s različitim načinima prematanja. Možda da probaš neki novi način ako vam origami više ne odgovara?

  37. #137
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ok, drago mi je da smo se razumijele isprobat ćemo razne načine prematanja sa tetrom, dobar savjet zlata vrijedi. Napisala sam iskustvo moje i drugih mama koje poznajem da im se događalo da im je i kakica tekuća prolazila i na robicu pa se uspostavilo da je zaista bio problem u lošim zaštitnim gaćicama. Ovi svi savjeti dobro dođu i mamama koje se dvoume o tetrama.

  38. #138
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Tekuća kakica prođe i kroz fittedicu i ME zaštitne (meni najbolje i najpouzdanije), ne svaki puta, ali događa se. Prvo dijete je prvih 9 mj. bilo u jednokratnima i isto je tekuća kakica prolazila. To se obično dogodi kad se pošteno istovari.

  39. #139
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    A ja se pitam zašto se to nama ne događa.. osim jednom kad je striko prvi puta u strahu primio, i zatvorio izlaz, jelte pa je doslovno do cica bila ukakana
    Inače se ona 2-3 puta dnevno istovara, prikladniji bi bio izraz prducne tako da njoj ne treba , srećom, nikakv specijalni načina slaganja, sve uvik ostane na mjestu :D

  40. #140
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    znači, radi se samo kakvo je koje dijete, tj. kako se istovara bez zamjerke

  41. #141
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    I ja ih povremeno koristim, neopelgane , jer nemamo još dovoljno platnenih, i nije mi prevelika zajebancija oko pranja i slaganja. Super mi je što se ful brzo osuše; za razliku od rodine puse i luci npr.
    Ja ih malo peglam, a malo ne (zapravo više ne ), isto zato jer fittedicama (Kamaris) treba strašno dugo da se osuše...

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Za one koje zanimaju švedske pelene! U Karlovcu još uvijek (ne zadugo) radi trgovina bivšeg VELEBITA. Pakiranje od 5 kom. košta 50 kn.

  43. #143
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Da se i ja nadopunim u vezi motanja tetra pelene origami fold nam je za sada dobar (još kratko), ali savjet mama da isprobam ostale načine motanja npr. angel fold i ostale sa već gore navedenih linkova nam ne odgovaraju. Molim mame koje isključivo motaju sa tetrom za savjet. Kako beba raste tako i guza raste a origami fold nam dolazi na sam rub guze. Većih pelena od 80 puta 80 nema. Molimo pomoć

  44. #144
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Da li i kako koristite s tetrom snappy kopču?

  45. #145
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    koristila sam, sad je prevelika, ne stane u tetre (a neće na tutu )

  46. #146
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Di ima za kupiti povoljno tetre?
    A di snappy kad smib ne radi?

  47. #147
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Za tetre ne znam, kod nas je paket od 10 komada 12-15KM
    Snapi sam kupila na www.cottontailbaby.com

    evo ih tu Snappi duopack 4,49$

  48. #148
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    meni je s tetrama najlakse. nikad nisam slagala u origami, nego slozim tetru u pravokutnik, stavim u dobar cover i to je to! na taj nacin pelena ne moze postati premala. slazem nesto slicno ovome: http://www.kittykins.co.uk/advice/id/21
    ne koristim ni snappy a ipak sve ostane na svom mjestu i kod jako zivahnog djecaka. ali je jaaaako bitno imati dobar/cvrst cover. meni je zasad najbolji bummis superbrite.

    ne znam dal' sam kome s time pomogla, ali ....

  49. #149
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ivana B-G :
    Ja sam i taj način motanja tetre probala al mi ode na cover mokraća il kakica. Ne jako al ode. Jako sam zadovoljna sa coverom tots bots vel. 1 za sad koristimo. Možda još savjeta Ne znam kolike su vaše bebenaša Lara ima trenutno oko 11 kila, nije buca al ima je i u guzi zato vas pitam za savjet. Kupila sam jednu pelenu pocket od tete šivalice pa joj mala za poludit. Hvala vam mame koje pomažete od nas

  50. #150
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja ne stavljam i nikad niti nisamstavljala snappy kopču. Motam u origami fold i na to cover (zaštitne gačice) na čičak i to je to. Nek mi se jave mame šivalice za prodaju platnenih na pp ja bi probala sa platnenima. Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •