Stranica 6 od 16 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 778

Tema: koristimo platnene (tetra) pelene

  1. #251
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    moras imati odredjeni broj postova da ju mozes vidjeti

  2. #252
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Kupila sam u dm-u lijepe tetre za svoju bebicu, i sad bi ih sve oprala prije nego ih spremim u ormar da čekaju malog korisnika . Na koliko stupnjeva da ih operem i trebam li ih 2 puta isprat? Čitala sam da je dovoljna 1 žlica deterdženta i da to može bit onaj koji inače koristim (npr. sad imam Avu)..

  3. #253
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    ja njegove pelene, fino namocim, i ostavim cijeli dan u vodi, navecer ih stavim prati na 95, jedno ispiranje. omeksivac i prasak stavljam normalno ko kada perem nasu robu. sve se fino opere a ako nesto i ne ode, sunce sve izbijeli i potom peglanje. tako su mi najljepse.

  4. #254
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Koristim stalno isti deterdžent tide alpine i do bebinih 6 mjeseci sam normalnu količinu (1 mjerica) stavljala ali bez omekšivača, oprala tetra pelene na 90 stupnjeva, osušila i ispeglala obavezno da bebu ne smeta rub pelene, tj. da ju ne grebe i da su pelene mekane. Danas koristim isto tetre ali stavljam omekšivač i to uvijek isti.

  5. #255
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa
    Na koliko stupnjeva da ih operem i trebam li ih 2 puta isprat?
    60°C je OK, a dodatno ispiranje možeš ubaciti ako ti mašina slabo ispire. Peglanje je nepotrebno.
    Pazi samo da ti se ne zasuše prije pranja, a bez brige ih možeš držati u plastičnoj kanti s poklopcem u otopini octa.

  6. #256
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    V&NMama
    Da ne bi bilo zabune što svi pišemo ti sama odluči što i kako želiš za svoju bebu ja sam peglala a ti ne moraš.
    Slažem se sa Davorom i ostalim majkama ali kako je tebi najlakše i kako ti želiš održavaj pelene bitno je da ih otkuhaš da nema bakterija.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    je li kasno sa skoro 8 mjeseci preći na platnene? prvenstveno mislim na financijsku isplativost.

  8. #258
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    bitno je da ih otkuhaš da nema bakterija.
    bakterije pobije i 60 C, nije potrebno prokuhavati

  9. #259
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    bitno je da ih otkuhaš da nema bakterija.
    bakterije pobije i 60 C, nije potrebno prokuhavati
    Još bolje ako mogu odmah na 60 :D !

  10. #260
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Mrvna
    Kad god poželiš prijeći na platnene pelene od rođenja ili sada.
    Dapače

  11. #261
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    sory cure, ali ja ne shvaćam ove linkove na engleskom.
    jel mi može netko na hrvatskom pojasnit kako se ta tetra pelena zamota oko bebe?...
    jel potrebna samo jedna tetra ili dvije?

    i preko toga onda stavim zaštitnu pelenu koju mogu naručiti na netu, jel?...

    btw-tih kopčica da se pelena ne bi raspala stvarno nema u RH na kraju krajeva?...
    kakve su to kopče za elastične zavoje koje je netko spomenuo?

    hvala

  12. #262
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja ću ti odgovoriti samo malo kasnije dok sredim bebicu svoju sad je ustala možda kroz sat dva ti odgovorim.
    Pozz!

  13. #263
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    je li kasno sa skoro 8 mjeseci preći na platnene? prvenstveno mislim na financijsku isplativost.
    ako pređeš na tetre mislim da je vrlo isplativo. Baš da kupuješ šivane, vjerojatno ne, možeš eventualno kupiti na burzi po manjoj cijeni.

  14. #264
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Death-of-Art
    http://video.aol.com/video-detail/ho...aper/327250973
    Otvori ovaj link što je pomikaki stavila na ovoj temi na trećoj stranici al ja sam ti kopirala link ponovo i ovdje i tu imaš video kako motati origami fold pelenu.
    Ne znam koliko ti je beba stara. Ja sam ovaj način motanja pelene origami naučila kad je L. imala oko 8-9 mjeseci a do tada sam tetru stavljala u trokut i u sredinu složenu usku pelenu presavijenu u uložak i tako motala ali sam presavijala rubove tetre oko nogica da bebi ne smeta i na tetru zaštitne gaćice odgovarajuće veličine. Na ovom videu je veća pelena vjerojatno 100x100 koju kod nas nisam vidjela da ima za kupiti nego samo 80x80 cm i kad ju motaš u origami presavini 2x tako da ti ispadne u sredini širina taman za između nogica to je ta veličina pelene, a za tri puta ako presavineš kao žena na videu biti će ti preusko među nogicama.
    Pitaš za kopče, kod nas snappy nema za kupiti a ove za zavoje kupiš u ljekarni ali ne znam da li ih ima za kupiti bez zavoja pitaj. Te kopče imaju oko 3-4 cm dužine i na dva kraja zubatu kopču i ona bebu ne može ozlijediti ja ju nikad nisam koristila al mislim da je primjenjiva. Ja na tetra pelene stavljam zaštitne gačice tako da mokraća ne propušta van a ako njih ne stavljaš možeš staviti švedsku pelenu samo zato da drži tetra pelenu omotanu oko bebe ako beba hoda pa da joj ne spadne pelena. A bez zaštitnih gaća moraš bebu stalno prematati čim se popiški da ne pređe na robicu, a makar se beba premata i u zaštitnima ali u njima bar ne promoči mokraća na robicu.
    Pitaj ako imaš još što a ako trebaš zaštitne možeš mene kontaktirati na pp. Eto, nadam se da sam ti pomogla i na kraju tetre ti se isplati jer su ti jeftinije od jednokratnih bez obzira na pranje.
    Pozz


  15. #265
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    eeeeeee hvaaala ti. super je. skužila sam :D

    mislim da za početak još neću prijeći potpuno na to ... mislila sam to prek dana...a navečer i kad idem negdje-pampers-za svaki slučaj.
    a kasnije kad se ispraksiram s ovim platnenim onda ću ih non stop koristiti.

    mislila sam kao kupiti paket nove kolekcije platnenih...ali su mi ove tetra nekak totalno old-school i fora više neg ove fancy platnene


    mojoj mami je apsurdno to što činim i ne ide joj u glavu zakaj to radim al ja jednostavno mislim onak... pa radije ću uštedit pare na glupim jednokratnim pelenama i kupit djetetu neku bolju igračku i ljepši komadić robe jer ove pampers me izađu onak praktički 2 kune po peleni a moj mali kaka po 3-4 puta dnevno....a piškenje da ne brojim... tako da 10ak pelena dnevno promijenim... a ove platnene tetra mi fakat ispadnu ono ful jeftine, skoro pa besplatne naspram jednokratnih a loše sigurno nisu jer sam i ja bila u njima i moj muž je bio u njima a oboje imamo kvalitetne guze i pimpeke i pipice

    i ja sam mislila da je to puno više komplicirano... a na kraju onak...zapravo ju premotaš za par sekundi.. niš strašno. suuuper tak sam uzbuđena sad :D

  16. #266
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sjeti se samo da su generacije naših roditelja i djedova/baka rifljale pelene na ruke, okuhavale u loncima i vješale na štrik tako da svo susjedstvo ima što komentirati i - živcirali su se na komentare. Te nije ultrabijelo, te ima žutu fleku...
    Danas? Fiju u vešmašinu, potom fiju u sušilicu (tko ima), a ako i dospije na štrik nikoga nije briga i živo ti se fućka tko će što reći. Naravno da je danas puno lakše.

  17. #267
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    istina, Davore. nije to ko prije. moja mama zaboravlja da se to više ne trlja i ne pere na ruke niti se stavlja u lonac na kuhanje lol. ja uvalim to u perilicu u na 90 pa u sušilicu i onda malo pod peglu i bok.

    btw-kako vaša djeca reagiraju na ove pelene?
    moj vrišti čim se popiša.
    kaj je to? ja se prestrašila danas. on leži na krevetu (2 mjeseca ima) i gleda u luster i smije se...i sve super..odjednom plače li ga plače... a nit je gladan nit mu se spava... pelenu mu promijenila cca pol sata...eventualno sat vremena prije nego je počeo plakat...

    i ja ga skinem, vidim da je pelena zapišana...i on se odmah smirio i počeo se smijati i lupati nogama.

    dosad smo koristili pampers u kojem bi izdržao dosta sati....


    kaj to znači da se ove pelene trebaju mijenjati 15ak puta dnevno?...

    pošteno... pošteno...

  18. #268
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Mali se navuko na pampersice..

  19. #269

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Death-of-Art, pomikaki i mikka će ti reći da je vrijeme za bespelenaštvo . Ali, stvarno. Možda bi mogla to probati jer malac reagira kad je mokar. Koliko sam čitala to bude jednostavnije kad se uigrate nego stalno presvlačenje tetri. Moj može satima biti popišan i pokakan, a nasmijan. Naravno, ne puštam ga da bude mokar, ali mi je žao što nismo probali bespelenaštvo kad smo bili mrvice.

  20. #270
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    Mali se navuko na pampersice..
    dobro je rekla ona časna sestra da pampers proizvode sotonisti

    Citiraj zeljka231 prvotno napisa
    Death-of-Art, pomikaki i mikka će ti reći da je vrijeme za bespelenaštvo . Ali, stvarno. Možda bi mogla to probati jer malac reagira kad je mokar. Koliko sam čitala to bude jednostavnije kad se uigrate nego stalno presvlačenje tetri. Moj može satima biti popišan i pokakan, a nasmijan. Naravno, ne puštam ga da bude mokar, ali mi je žao što nismo probali bespelenaštvo kad smo bili mrvice.
    super mi je to bespelenaštvo al ne vjerujem da sam ja sposobna za tako nešto fakat mi zvuči prekomplicirano.

  21. #271
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    poklanjam dva nekorištena snnapy-ja.

    ne koristim tetre,koristim platnene sa čičkom (za lijenčine 8) ), pa su snnapy ispali višak

  22. #272
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Drage moje,

    U pripremama za dolazak trece bebice puno citam o platnenim i tetra pelenuskama i skoro sam sasvim sigurna da cemo se odreci jednokratnih bez zaljenja...
    Ipak, jos uvek imam jednu dilemu: starije devojcice su bile u pampersu od pocetka, a posto su dobro spavale, nije ih trebalo presvlaciti vise od jednom po noci, i to ako se ukake...tako da smo mi roditelji pomalo razmazeni glede nocnog ustajanja i prepovijanja.
    Dakle, da predjem na stvar: koliko je puta potrebno promeniti tetru tokom noci?

  23. #273
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa
    poklanjam dva nekorištena snnapy-ja.

    ne koristim tetre,koristim platnene sa čičkom (za lijenčine 8) ), pa su snnapy ispali višak
    Da li bi slala van HR? Troskove slanja, naravno, snosim ja.

  24. #274
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ja svoju curu nisam nikad noću presvlačila i nikad joj ništa nije bilo .. Mada nikad nije kakala po noći

  25. #275
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Dakle, da predjem na stvar: koliko je puta potrebno promeniti tetru tokom noci?
    pa ovisi koliko se puta probudi,ja bi samo prstom provjerila je l mokra, znalo je biti i da nije. ili mu stavi pampers kad ide spavati. moj ide u 9 spavati,tada ga okupam i stavim tetru a kada se digne za jelo,presvucem ga u pampacu. to mi je super jer uvijek ujutro kaka, a sada se spremam i za prvo kakanje na wc-u.

  26. #276
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja zadnjih 3 mjeseca Lari stavim preko noći pampers jer puno piški pa kad je popišala tetru koju sam pojačala u sredini peškirićom probudila bi se i plakala. Znači pampers joj upije mokraću i do jutra dura. Naravno, to ne znači da smo se odrekli financijski isplativijih tetri, naprotiv preko dana ih koristimo sa pojačanom tetrom u sredini. A koliko puta bebu premotati po noći, call me mommy je dobro napisala probaš prstom dal je pelena mokra i presvučeš. Djeca su različita možda i vaše bude, moja Lara kad je bila manja i manje piškila je znala spavati a ja joj premotala tetru bez buđenja.
    Samo naprijed i hrabro sa tetrama :D

  27. #277
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hvala, devojke.

  28. #278
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tek sad sam skužio da čekaš bebu. Super :D

    Ne znam kad ću opet u tvoj kraj, a kad idem ću najaviti

  29. #279
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Citiraj prima prvotno napisa
    poklanjam dva nekorištena snnapy-ja.

    ne koristim tetre,koristim platnene sa čičkom (za lijenčine 8) ), pa su snnapy ispali višak
    Da li bi slala van HR? Troskove slanja, naravno, snosim ja.
    granica nije nikakav problem, nažalost druge forumašice su bile brže , ja šaljem prvim dvjema koje su se javile.
    Svima koji su se javili poslala sam pp.

  30. #280

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Cure pomagajte,redovno nam kakica zavrsi na zastitnim gacicama.Probola sam puno nacina povijanja al opet prodje.Kako izlazite sa tim na kraj?

  31. #281
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ne znam na koji način motaš tetra pelenu, a ako misliš na kupovne platnene imaš drugi topic jer ja nemam takva iskustva. Ja koristim zaštitne gačice sada toots botts a do Larinih 9 mjeseci sam koristila od Luci i bila sam zadovoljna. Znalo se dogoditi da tekuća kakica pređe na zaštitne ali na rubovima ja ih imam dvoje zaštitne pa jedne perem dok druge nosi a kaka 2 puta dnevno a kad jede voće kao npr. mandarine ili grožđe zna biti i do 4 puta razmazano ili malko tekuće ali ne prljov pa pređe na zaštitne. Ne znam na koji način tebe smeta što pređe na zaštitne nama ne prolazi na štramplice ili hlačice a to nam je najvažnije. Možda si drugačije mislila ili te nisam dobro shvatila pa pojasni ovo je moje iskustvo i sve ok. Ja više ne motam jednu tetru u origami je Lara puno piški i makar stavim po sredini još jednu uže skrojenu tetru puno je to mokrače jel pije puno tekučine, sada stavim tetru koju složim u kocku pa samo rastvorim da bude dio na guzi i naprijed kao uzduž i po sredini malu tetru složene obje kao uložak i drži dobro i na njih zaštitne.

  32. #282
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    meni kao lasadi ne prode ni mokraca ni kakaica, osim ako dobro ne povijem, prode eventualno do zastitnih ali ne na robu, a to nije problem, imam jedne rodine zastitne i iz apoteke.ja ga povijam sa svedskom i jednom tetrom izmedu noga.

  33. #283

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Ja povijam tetrama ali mala ima prilicno tekucu kakicu i zna kakati i po cetri pet puta na dan tako da mi ni troje zastitne ne stizu se osusit.Ne prolazi ni nama na robicu.

  34. #284

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    I nama je često ta tekuća kakica završavala na zaštitnima. Cure su ovdje zaključile da neki bebači jednostavno kakaju bombastično . Mi smo zato u to vrijeme više koristili platnene, a tetre u vrijeme kad smo pretpostavljali da neće kakati. Kad krene dohrana i kakica se promijeni pa postane lakše.

  35. #285
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Mi smo počeli s dohranom s punih 6 mj i ja sam je tad počela stavljat na tutu. Tako da smo taj problem s tekućom stolicom vrlo brzo riješili.
    Sreća je bila što je ona kakala uglavnom rano ujutro pa bi je čim otvorimo oči stavljala na tutu, i dite je stvarno brzo skužilo što se na tuti radi.
    Od tada su mi platnene još više zaaaakon!
    (tetre smo koristili dok je bila fuul mala i posli kad bi nam pofalilo suhih platnenih)
    Možda je malo OT, al svima savjetujem da počnu koristit tutu čim dite počne sjedit, da na vrijeme shvate čemu služi, jer posli kad počnu hodat nebi ih Bog zadržao sjedit na njoj ..

  36. #286
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    ok mame sve ste u pravu ali ako čokoladi 83 ide jako kakica na zaštitne neka pojača tetru jer drugog načina nema. A o stavljanju djeteta na tutu ima drugdje tema pa nečemo ovdje nastavljati raspravu o tome već o tetra pelenama.
    mame.

  37. #287

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Joooj koja mene panika hvata.... nisam više izdržala pa sam jučer mami odnjela 2 tetra i jednu švedsku da mi pokaže kako se to radi... a što kad je ona to jako visoko motala, iznad pupka... sad sam si tako jadna i zbunjena i uplašena... ja neću vlastito dijete znati premotati...
    Pročitala sam temu i pogledala linkove, al mi niš nije jasno...
    Pretpostavljam da ide jedna tetra kao uložak, jedna u trokut, švedska da se to poveže i zaštitne preko... al neeeee znaaaaaaaam....
    Može li mi tko pomoći???

  38. #288
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Niko ima mjesec dana i kad mu stavljam tetru stavim samo jednu u trokut, cesto mu mijenjam i nemam potrebe stavljati dvije tetre
    sto se tice pupka, ja onaj dio tetre sto ide ispod ledja presavinem toliko da kad mu namjestim ne ide preko pupka

  39. #289

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Jedna trokut i švedska i to je to?
    A pa to znam... valjda...
    Ček, a zaštitne? :?

  40. #290
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    a zastitne preko toga.imas jako puno nacina povijanja i tu na forumu postoje bas dobri linkovi, ili na jubitou ,samo malo potrazi. vec sam napisala kako ja, jedna svedska i jedna terta na sredinu pelene, sve fino povezes,,,svedska ima ili vezice ili cicke, i preko toga zastine gacice. malo prakse i uci ce ti u ruku toliko da nebus znala staviti jednokratnu.

  41. #291
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Jedna trokut i švedska i to je to?
    A pa to znam... valjda...
    Ček, a zaštitne? :?
    i zastitne ofkors

  42. #292

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj call me mommy prvotno napisa
    a zastitne preko toga.imas jako puno nacina povijanja i tu na forumu postoje bas dobri linkovi, ili na jubitou ,samo malo potrazi. vec sam napisala kako ja, jedna svedska i jedna terta na sredinu pelene, sve fino povezes,,,svedska ima ili vezice ili cicke, i preko toga zastine gacice. malo prakse i uci ce ti u ruku toliko da nebus znala staviti jednokratnu.
    Ma koji će mi vrag jednokratne... gdiapers su mi super, kao i platnene... samo što sam dobila dosta tetri (20 kom) i hrpu švedskih, pa mi se uopće ne bacaju novci na takve gluposti kao što su jednokratne, te smišljam kako to sve skupa iskoristiti...
    Vidjela sam sve linkove, samo me zbunilo to što mi je mama pokazala način na koji se dobije jako duboka pelena, a ovo što sam gledala na linkovima ispadaju mi prilično plitke i male...
    Zna li netko da li gdiapers zaštitne mogu poslužiti u kombinaciji sa tetra?

  43. #293

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Što je to gdiapers? Zbunjena sam. Mi nismo koristili svedske iako ih imamo stvarno dosta. Stavljamo tetru složenu u origami i zaštitne preko njih. Od svih načina slaganja, origami nam je naj.

  44. #294

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Ima tema o gdiapers, zgodan novi izum... koji želi isprobati... ali je prilično skupo i ne može se tako lako doći do njih jer nemaju dostavu van USA...
    Al da ja puno ne pišem o tome: http://www.gdiapers.com/

    Pa kako je to sve skupo, došla sam na ideju da iskombiniram njihove zaštitne sa tetrom kao uložak... a refilove koristim na putu, vani i slično...

  45. #295
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Ima tema o gdiapers, zgodan novi izum... koji želi isprobati... ali je prilično skupo i ne može se tako lako doći do njih jer nemaju dostavu van USA...
    Al da ja puno ne pišem o tome: http://www.gdiapers.com/

    Pa kako je to sve skupo, došla sam na ideju da iskombiniram njihove zaštitne sa tetrom kao uložak... a refilove koristim na putu, vani i slično...
    JEEE WRITE, pogledala sam filmić o tim eko pelenama gdiapers sve je to divno i krasno samo se ne slažem da se koliko sam vidla ta pelena odljepi i baci u WC školjku.

    Isto tako vidim po postovima da još uvijek ima mnogo majki koje ne znaju motati tetru u obične tetra pelene imate 6 strana za pročitati i prostudirati da se ne ponavljamo o motanju tetra pelene pa čak i filmove.
    zeljka 231 je u pravu što se tiče motanja tetra u origami + zaštitne.
    A ja ne kužim ako motate bebu u tetra pelenu čemu na tetru švedsku pelenu pa zaštitne.
    Ako se to odnosi na motanje zbog kukova jednostavno stavite jednu tetru u origami ili u trokut u drugu presavinete u uložak i na tu stavite u sredinu i na to zaštitne gaće. Ja sam tako Laru povijala zbog kukova mjesec dana i na ultrazvuku kukovi normalno razvijeni i nije trebalo više povijati.
    Čula sam i novu vijest off topic da današnje bebe rođene netreba široko povijati. Ja ako ću imati drugo dijete opet povijati dok mi pedijatrica na ultrazvuku ne kaže da je sve u redu.
    Šti se tiče motanja bebine guze sa tetrom + zaštitne to je dovoljno jer i bebi je vruće u peleni bilo ljeto ili zima bez obzira jeli suha ili se upravo popiškila pa ju krećete premotati.
    Ja pišem o tetrama zbog iskustva a bila sam povijana i ja i MM i jako smo zadovoljni, navikli smo se i to je to.

  46. #296

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    I ja sam svih 6 strana pročitala, pogledala filmiće, otvorila linkove pa mi i dalje nije bilo jasno...

    što gdiapers tiče i prije nego li sam naišla na njih mi nije bilo jasno kako nisu izmili tako nešto... tako da vjerujem da djeluje, ali mi je preskupo to za koristiti (ne zbog njihove cijene, već zbog poštarine)

    A kao što i sama kažeš ni meni nije (bilo) jasno čemu služi švedska, al da nisam pitala, ne bih saznala bez obzira na 6 stranica postova, linkova i filmića... sad mi je jasno...

    Široko povijanje nije nikakva novost... koristi se samo po potrebi...

  47. #297

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    A kao što i sama kažeš ni meni nije (bilo) jasno čemu služi švedska, al da nisam pitala, ne bih saznala bez obzira na 6 stranica postova, linkova i filmića... sad mi je jasno...
    Mi smo na početku koristili jednokratne jer me nekako bila frka isprobavati platnene i tetre uz silno dojenje, minimalno spavanje i tako to. Uglavnom, kad nam je došla patronažna, premotala je mališu u jednokratnu pa je stavila tetru i na to švedsku zbog širokog povijanja. Međutim, budući da su nam na Svetom Duhu rekli da široko ne treba do prvog pregleda kukova, nisam ga više tako previjala. Moj bi zaključak bio da se švedska koristila kad se tako široko povijalo.

    A čini mi se da neke mame stavljaju tetru i švedske bez zaštitnih, ali presvlače čim beba obavi što već ima obaviti. Ne znam samo kako to funkcionira zimi kad beba baš i ne može biti bez hlačica. Ljeti bi to bilo super jer vjerojatno koža bolje diše u pamuku nego u zaštitnima od PULa. A to bi moglo dovesti do bespelenaštva jer je beba, pretpostavljam, "svjesnija" da je mokra.

    Al sam razdužila

  48. #298

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Scandalous, jesi skužila kako se mota tetra? Treba samo malo prakse.

  49. #299

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Hvala željka na objašnjenju...

    Nisam skužila, da ti budem iskrena... a bogme nisam ni odabrala način...

    Naručila sam gdiapers pa ću vidjeti...

    A bome mi i ideja tetra kao uložak, švedska i zaštitne također zvuči zgodno... nemam pojma jel izvedivo...

  50. #300

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    A bome mi i ideja tetra kao uložak, švedska i zaštitne također zvuči zgodno... nemam pojma jel izvedivo...
    Izvedivo je, ali mi se čini da to ispadne deblje i definitivno duže premotavaš nego samo tetru i zaštitne. Budući da moj F. nikad nije volio presvlačenje, brzina mi je bila prilično bitna stavka .

    Na prvoj je stranici Kloklo dala super link za slaganje tetri. Najjasnije se vidi i vodi te korak po korak. Možda ti pomogne...

    E da, sad se sjetih. Kad je kakica tekuća, ovisno o premotavanju, zna procuriti na zaštitne. Možda bi to švedska spriječila.


Stranica 6 od 16 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •