Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 778

Tema: koristimo platnene (tetra) pelene

  1. #1
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno koristimo platnene (tetra) pelene

    Zanima me da li tko od vas koristi platnene tetra pelene one obične koje se peglaju. Pakirane su po 10 komada u pakiranju i cijena im je od 70 do 120 kuna paket ( ovisi gdje ioh kupite). Ima ih tanjih ja koristim (za bljucanje) i debljih (za guzu). Ja ih koristim od larinog rođenja i jako sam zadovoljna. Stavim jednu u trokut a drugu u kocku i na njih zaštitne gačice na čičak koje sam kupila 2 komada npr. imam od luci. Imam i šivane platnene ali mi se one dugo suše. U danu ispeglam između 8-10,tj. 16-20 pelena + par gazica od bljucanja 2-3 bodića il majicu i nije mi teško. Kad je lara bila manja tj. do 3 mjeseca bilo je i do 12/24 pelene sad manje troši kad je veća. Pelene perem na 60 stupnjeva i samo sa praškom za veš a prije nego ih stavim u mašinu isperem mokraću ili u lavoru operem kakicu i bacim u školjku pa tek onda u mašinu. Pedijatrica mi rekla da rijetko vidi da mame previjaju sa običnima. Moja je odluka bila o pelenama zbog financija a i ekološki je. Htjela sam lari staviti pampers kad smo išli sa mjesec dana na pregled (zbog puta)pa je plakala dok joj to nisam skinula i stavila običnu pelenu. A i već u 2. mjesecu nije trebalo široko povijati kad ju i tako na taj način povijam. Po ljeti sam joj stavljala samo gazicu među nogice i jednu u trokut i nije prošlo preko. Kažem vam super sam zadovoljna a preporučam pelene i vama. Pozdrav

  2. #2
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Bok Lasada!
    Super je što koristite tetre ali ja ti mislim da mame koje su ih ovdje koristile da ih nisu peglale. Ja znam da ih ja nikad nisam. Mislim da čak bolje upijaju neopeglane
    Koliko je malena stara sada?
    O.T. Moja mama me poprilično iznenadila sa prihvaćanjem platnenih, čak mi je dala neke dobre savjete za izlaske
    Ako želiš malo eksperimentirati cure su već negdje stavljale linkove za različite načine prematanja s tetrama

  3. #3
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mi smo frotirsku tetru koristili savijenu u zmaja i bila nam je super.

  4. #4
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    I ja ih povremeno koristim, neopelgane , jer nemamo još dovoljno platnenih, i nije mi prevelika zajebancija oko pranja i slaganja. Super mi je što se ful brzo osuše; za razliku od rodine puse i luci npr.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja isto tetra pelene ne peglam. I htjela sam reci da je jako pohvalno sto se neko odluci koristiti pelene vulgaris jer smatram da je komercijalizacija ovih modernih platnenih pelena predaleko otisla. Mnoge su prednosti tetra pelena, i sama si neke navela. Lakse se odrzavaju i bolje operu i puuuuno brze osuse. Nikad mi se nije desilo da se tetra pelena usmrdi dok smo znali muku muciti sa smradom nekih platnenih pelena. Financijske prednosti ne treba ni spominjati.
    Ovo pise osoba koja je provodila dane i noci surfajuci u potrazi za novim pelenama, novim bojama i uzorcima istih, dok se napokon nisam zapitala neke stvari.

  6. #6
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    I mi kombiniramo tetre, sad pogotovo kad nema grijanja i platnene se suše tri dana. Slažem origami. Ne peglam ih.

  7. #7
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Davore, gdje ima za kupit frotirskih tetri?

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja sam tetre uvela kao kombinaciju s bespelenašenjem. Prije sam koristila platenene i nisam imala nikakvih problema s njima osim sporijeg sušenja.

    Peglati ih nije potrebno, što se tiče bakterija (dovoljno je pranje na 60 stupnjeva). Ali tko u tome uživa, nije zabranjeno

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pojma nemam gdje ih ima sad, a mi smo kupili u Kamarisu. Uz to smo dobili i nekakvu Y kopču za spajanje pa nije radila ziherica.

    Uzgred, umjesto upijajućih uložaka smo u krojenim platnenima koristili male frotirske ručnike presavijene na trećinu. Pokazalo se da se lakše peru i suše od krojenih uložaka, a saviti ih na trećinu stvarno nije problem.

  10. #10
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Katajina:
    Lara je stara 4,5 mjeseci. Kad se napinje za kakiti stavim ju na stol za prematanje pa zajedno stenjemo pa se pokaki i nadamo se brzo bez pelena.
    Ja tetre sušim u kupatilu sad kad su počeli grijati a u ljeti sam vani na terasi kad živimo u stanu pa sam ih razvukla pa budu ravne. Ali u kupatilu ih presavijem da mi stanu na onaj stalak sa 4 žice pa mi rubovi budu izgužvani zato ih peglam. Probat ću ne peglati jedan dan pa da vidim kako će to izgledati al svejedno sam i o nepeglanju razmišljala sad kad je veća. Pošalji mi te savjete svoje mame na pp.

    Davor:
    Kakva je to frotirska pelena? Kažeš da je saviješ u zmaj? A i kloklo pita gdje ju kupiti.
    Ja na tetru stavljam zaštitne gačice pa ne prolazi niti mokraća niti kakica a imam i švedske (one koje se vežu) al njih ne koristim jer su frotirne pa bi sve to prošlo preko. Nemam dovoljno iskustva o svim vrstama pelena al sam isprobala i pampers jedan dan samo, švedsku šivanu onu za kukiće stavljala na tetru i šivanu platnenu sa i bez uloška al te mi se dugo suše pa ih ne koristim. Platnene tetra se brzo suše.

    Zorana:
    I ja sam u trudnoći surfala po forumima o tetrama nisam znala kako ih slagati i previjati al smo na kraju baka (svekrva) i ja same našle takav način jednu u trokut i drugu u kocku pa na njih zaštitne i nikada još nije ništa prošlo preko. Čak sam čitala negdje da se tetre mogu kopčati sa snapy kopčama i vidjela sliku al mi se to nije svidjelo i nisam ih tražila da ih kupim- kopče.

    Neka je još komentara i iskustava o običnim tetra pelenama jer naći će se još mama koje su zainteresirane a ne znaju kako previjati tako i nisam do larinog rođenja ni ja znala sa običnim pelenama. U bolnici kad smo izlazile iz rodilišta kući sestra mi ju nije znala previti u obične tetra pelene pa joj je stavila pampers koje koriste u bolnici. A kad ju je previjala preda mnom i pred pedijatricom vidjela sam da joj je guza sva crvena i pitala sam zašto je to pa mi je pedijatrica rekla kad dođemo kući da osušimo guzu fenom i namažemo pa će proći. Oni tamo u bolnici mažu bebama guze sa pavlovićevom kremom tako da imaju u čašici kremu koju nanose bebama na guzu sa štapićem od sladoleda il onim za preglad grla drvenim. Eto vam pampersa i crvene guze, ja sam se zgrozila. Od običnih nikada nema crvene guze niti bilo čega samo treba redovito previjati a ne svaka 3 sata. Ja gurnem prst u nogavicu od zaštitnih gaćica ili pelena malo viri van pa osjetim da su mokre a za kakanje mi već zna dati znak da joj se kaki napinje se i zna ići nešto kao oohhhhh ili da znak za stenjanje. Svaki savjet zlata vrijedi. Hvala curke pišite i dalje.

  11. #11
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Vidjela sam u subotu komplet tetri u DM-u, paket od 10 komada, 5 bijelih i 5 zelenih, mislim da su nekih 80 kn. Isto tako sam vidla i tetre i švedske od frotira u Kauflandu.

  12. #12
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    SunčicaVŽ
    Ja ih kupujem u bihaći u dođu oko 18 KM, to ti je oko 70- tak kuna.
    Ima ih od 70-120 kuna a tu su u Lici po trgovinama u GS i O točcu najskuplje zato ja odem u bihać.

  13. #13
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa
    Isto tako sam vidla i tetre i švedske od frotira u Kauflandu.
    :D

    Lasada, vidi na ovom linku upute za različite načine prematanja:
    http://www.kittykins.co.uk/advice/id/20
    Odoh sad vježbat na Leoninoj bebi ćelavici

  14. #14
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    kloklo
    Upravo sam vidjela i moj način prematanja je kao na slici pod nazivom bat-chinese-origami fold od broja 5-8 prikazan na slici.
    Jedino nisam znala da je to taj naziv origami.
    Al hvala sad znam.

  15. #15
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Frotirna pelena je komad frotira rubljen tako da nema ispupčeni rub koji će žuljati, a idealan oblik je kvadrat i nije posebno debela. Još ako nije kemijski bijeljena i ako je rađena od pamuka koji nije dozorio pomoću defolijanata - super.

    Složiti zmaja je lako ako imaš kvadratnu pelenu, a u opisu koji linkam opisuju kako se slaže od pravokutnika, zove se kite fold: http://www.diaperpin.com/clothdiaper...fdiapering.asp

    Na netu ima dosta resursa o tome, evo još nekoliko:
    http://www.natureschild.com.au/flex/nappies/19/1
    http://www.mummystephanie.com/howtof...apernappy.html

    Za više rezultata ukucati u google "Kite Diaper Fold"

  16. #16
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ja isto jako volim obicne tetra pelene! jednostavne su za koristenje, povoljne i brzo se suse.
    ipak, imam kod kuce i par fitted i par pocket pelena - sve ima svoju prednost! fitted volim koristit za noc jer su deblje i vise upijaju, a pocketice volim otkad smo malo narasli (=postali jako nemirni) i dok smo u gostima i sl.

    ali, jedno moram priznati, tetre nikad nisu tako lijepe kao ove nove moderne sarene mekane platnene fittedice. *hihi*

  17. #17
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    kloklo
    Upravo sam vidjela i moj način prematanja je kao na slici pod nazivom bat-chinese-origami fold od broja 5-8 prikazan na slici.
    Jedino nisam znala da je to taj naziv origami.
    Al hvala sad znam.
    Oops Ispravak netočnog navoda Nisam tako radila, al MM je odmah skužio kako se to mota pa će mo odmah to isprobati

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    ja još uvijek ponekad stavim na način koji se zove 'lijena sam za origami i ostalo' - jednu tetricu na četiri i jedna na još malo uže. i vunene zaštitne preko

    lasada, a tebe ćemo naganjati da nam po lici probaš naći vune neopredene za spomenute vunene zaštitne gaćice, kojih sam ja ljubiteljica i u koje isključivo povijam mlađe dijete, dok sam starije polovično

  19. #19
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Mi imamo frotirne tetre, home made
    Slažemo u origami fold, kopčamo snapijem.
    Super su nam se pokazale na moru, i one i obične tetre, operuse i osuše začas.
    I mi smo koristili (i koristimo još) male peškiriće presavijene na troje umjesto debelih uložaka.
    Sa tetrama (bilo kojim) guza je mnogo manja, stavljam joj manji kaver i imam utisak da nimalo ne smetaju kod penjanja i trčanja.

  20. #20
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Mi smo isto počeli sa tetrama (kažem "počeli" jer imamo puno zdravstvenih teškoća pa ne znam da li ćemo moći nastaviti) i isto sam L. povijala origami+zaštitne i uopće nije problem! Oduševila sam se. Samo sam još stavljala i one papiriće što mogu u WC pa kad se pokaka samo papirić bacim u WC. I prala sam ih na 60 (sve perem tako) i nisam peglala.

  21. #21
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i ja razmišljam da se prebacim na tetra. imam puno lijepih platnenih pelena, nije mi problem sušiti ih jer ljeti je tu sunce a zimi sušilica i radijatori ali mi je problem što skoro sve žuljaju. Ne znam u čemu je problem, možda je miniMe mršavica ali svaki put kad skinem pelenu sve crveno i nažuljano
    vjerujem da u tetrama ne bi bilo tako. jedino ne znam kako bih joj ih stavila jer ona protestira kad je se oblači, vrti se, vrišti, lovim je po cijelom krevetu. najčešće joj pelene oblačim dok stoji kako da to izvedem s tetrama... :?

  22. #22
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    ... kako da to izvedem s tetrama... :?
    Teško ili nikako :/

  23. #23
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Draga vještičice
    Molim te objasni mi što ti to znači da stavljaš manji kaver

  24. #24
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Puntica
    Probaj ju zaigrati. Moja Lara kad ju prematamo diže koljena k trbuhu i to namjerno pa joj pokažem zvečku i tako joj odvratim pažnju pa brzo tetru pod guzu i premotam. A neda mi da joj oblačim body preko glave protestira pa ju zezam i tako. Već ćeš naći načina. Ajde ti samo pređi na platnene zdravije su i nema osipa. Probaj tetru i preko nje od pul-a zaštitne gačice tako ja stavljam.

  25. #25
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Puntica
    Probaj ju zaigrati. Moja Lara kad ju prematamo diže koljena k trbuhu i to namjerno pa joj pokažem zvečku i tako joj odvratim pažnju pa brzo tetru pod guzu i premotam. A neda mi da joj oblačim body preko glave protestira pa ju zezam i tako. Već ćeš naći načina. Ajde ti samo pređi na platnene zdravije su i nema osipa. Probaj tetru i preko nje od pul-a zaštitne gačice tako ja stavljam.
    mi već koristimo platnene ali one fensi u bojama, s cvijetićima itd. i nemamo osip nego nas žuljaju Ne sve, ali neke...
    Što se tiče zabave, kod nas to ide otprilike ovako: ja pokušavam skinut pelenu, mm pušta muziku na mobitelu, ona kao gleda dvije tri sekunde, onda se okrene i otpuže. ulovim je za noge, okrenem, spustim je na pelenu, i krenem je zakopčat kad ona opet otpuže...Kad je vratim natrag u pozu za stavljanje pelene, uz pjevanje plesanje i ostalo majmuniranje, ko da jedva čeka da se ponadam da se smirila i onda opet krene. na kraju ovako: držim noge, mm drži ruke, ona vrišti, ja se preznojavam. i to je to. kad nema mm onda trčim za njom i stavljam joj pelenu u pokretu... Nemam dijete nego zvrk.

  26. #26
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Puntica
    Imaš živahnu bebu a i ona čeka da počne to tvoje majmuniranje pa da i ona tebe oponaša to vaše majmuniranje. Proći će to, pokušaj joj pokazati pasivu ali ne tako da se rasplače jer neke bebe to znaju. Pokušaj

  27. #27
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Draga vještičice
    Molim te objasni mi što ti to znači da stavljaš manji kaver
    manji broj kavera nego za fitted pelene, koje su kabaste u odnosu na smotanu tetru
    sa tetrom stane u M, a sa fitted u L veličinu kavera
    to mi je baš fora tako može stati u neke pantalonice koje su baš fine, ali izgleda krojene isključivo za bebe koje nose jednokratne pelene (uskoooo! :shock

  28. #28
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kaver = cover = engleski za zaštitne gaće

  29. #29
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    u pravu ste svi, tetre imaju puuuno prednosti pred "modernim" platnenima, al ja totalno padam na komercijalu i boje i uzorke... mm je vec zabranio daljnju kupovinu al dobro, sad imamo dosta, a kad usfali, ili kao jednom kad je imao malo osutu guzu, pa smo cesce previjali, onda tetre i motaj, dok se jos da

  30. #30
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Nastavljam previjati sa platnenim al na način koji mi je kloklo savjetovala bat-chinese-origami fold to sa jednom tetrom je super i na to zaštitne, a ja sam do sada radila to isto al sa dvije tetre. Sad je tanja guza i kakica uopće ne prolazi preko. Savladali od prve prvo MM pa ja. Hvala curke!

  31. #31
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Joj, da sam sve ovo čitala kad sam imala još prvu bebu, ne bi kupila ni jednu jednokratnu pelenu Ne mogu si zamisliti da bi mi pranje tetri i platnenih bilo teško , ali tada mi tako nešto nije palo na pamet...
    Jedva čekam da stigne moja beba :D da joj stavim slatke šarene platnene pelenice :D

  32. #32
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Ja nigdje ne uspijevam naći one ziherice s osiguračem za tetre :? , da li je netko naišao na njih kod nas. Možda negdje ima odgovor, ali se bojim da dok ga ja nađem prerastemo pelene !

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Osim ziherica kojih je sigurno bilo za kupiti u Chiccu i DM-u, postoji i Snappi kopca. Izgleda ko gumeno slovo Y sa zubicima na kraju, pomocu kojih ucvrstis pelenu. Mozda ima i na kojem hrvatskom webshopu za kupiti. Proguglaj malo.

  34. #34
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Osim ziherica kojih je sigurno bilo za kupiti u Chiccu i DM-u, postoji i Snappi kopca. Izgleda ko gumeno slovo Y sa zubicima na kraju, pomocu kojih ucvrstis pelenu. Mozda ima i na kojem hrvatskom webshopu za kupiti. Proguglaj malo.
    jel to ovo?
    dal netko ima iskustva s tim? jel komplicirano?

  35. #35
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To je to, nije uopce komplicicrano, ja sam koristila.

  36. #36
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nije uopće komplicirano, ali držanje na okupu ovisi o svojstvima tkanine i povremeno se hoće lijepo raspasti.

  37. #37
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    A koje zaštitne gačice koristite prilikom previjanja u tetra pelene?

  38. #38
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nije komplikovano, nama je baš super
    gaćice bilo koje PUL (možda mogu i vunene, to ne znam)
    mi kao što već napisah, koristimo one koje su za fitted pelene odavno malene

  39. #39
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Nije uopće komplicirano, ali držanje na okupu ovisi o svojstvima tkanine i povremeno se hoće lijepo raspasti.
    Ej, to sam zaboravila, pelena ne smije biti gusto tkana. Trebaju biti one rjedje tkane da zubici mogu dobro uhvatiti tkaninu.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Nastavljam previjati sa platnenim al na način koji mi je kloklo savjetovala bat-chinese-origami fold to sa jednom tetrom je super i na to zaštitne, a ja sam do sada radila to isto al sa dvije tetre. Sad je tanja guza i kakica uopće ne prolazi preko. Savladali od prve prvo MM pa ja. Hvala curke!

    I ja sam skuzila origami.... nije da sam na prvu.... trebalo mi je malo vremena...

    ali ja sam 39 tjedan, pa pise u mojoj knjizi za trudnice, da u zadnja tri tjedna pred porod, zene pocinju prelaziti u neku intuitivnu fazu, i da intelektualne sposobnosti malo splasnu, ali da nema frke, da se to sve stabilizira nakon poroda....

    tako da se ja tjesim s time.... 8)

    Ja inace imam nesto tetri, nesto prefoldica i nesto fancy platnenih (muttica, mosaic moon, christine bendel, itd.)

    i covera raznoraznih, s time da imam 4 vunena, to mi se nekako najvise dopada

    odlucih da cu vidjet na pocetku sto ce bebacu i nama najvise odgovarati, pa cemo onda s time nastaviti....

    s time da mislim da cemo glede financija bas nastaviti sa kombinacijom tetre, prefoldice i fancy

  41. #41
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno koristimo tetra pelene

    borka:
    Za previjanje sa običnim tetra pelenama koristim zaštitne gačice od pul-a na čičak i ne promaču!

    @mazonka:
    Kad sam bila trudnica nisam znala kako previjati niti sa kakvim zaštitnim nisam puno znala. Zato sam čitala na rodi o temama o pelenama. Najviše zbog financija su mi se isplatile obične tetra pelene al sam se dvoumila za zaštitne. Na kraju sam super zadovoljna a sada od mama skupljam iskustva način previjanja zbog tanje guze ipak dolazi zima i svi ti slojevi odjeće a guza tanka i nepromočiva zadovoljna sam. Napominjem ponovo šivane platnene da, al mi se dugo suše imam nekoliko.

    Drage mame!
    Kako vi možete stavljati izgužvanu tetru na guzu napisale ste da bolje upija, upija i ispeglana al mi ju je ljepše složiti u origami. Napisale neke mame da njima znaju biti rubovi neravni ili bebu žulja ili ostane od rubova pelene crveno. Ja peglam i nema ništa od navedenog oko guze.

  42. #42
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno koristimo platnene (tetra) pelene

    Ako vas zanima isključivi razlog zašto baš tetra pletnene pelene?
    Eto odgovora: Nakon surfanja i čitanja raznih savjeta od platnenim pelenama i dvoumanja sadašnjih i budućih mama najviše me izludilo i zbunjivalo pocket, fitted, ovaj i onaj. Vjerujte nama koje smo prvi puta mame to baš i ništa ne znači kad smo još trudnice pa skupljamo iskustva. Zato sam ja odlučila a bake su me samo gledale i nisam niti dan požalila što ih koristim i što ih i peglam. Uopće me ne tangira kako se govori o nekadašnjim običnim tetrama koje su peglale naše bake, daj bože da ih mame uopće i koriste. A o osipu u tetrama niti čuti, čitala sam jednu temu o tome da je jedna beba imala osip u tetri al nije od tetre na kraju. Mislim da su drugi razlozi zašto baš tetra pelena suvišni osim naravno financijskih!
    Naprijed mame :D

  43. #43
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno Re: koristimo platnene (tetra) pelene

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Ako vas zanima isključivi razlog zašto baš tetra pletnene pelene?
    Eto odgovora: Nakon surfanja i čitanja raznih savjeta od platnenim pelenama i dvoumanja sadašnjih i budućih mama najviše me izludilo i zbunjivalo pocket, fitted, ovaj i onaj. Vjerujte nama koje smo prvi puta mame to baš i ništa ne znači kad smo još trudnice pa skupljamo iskustva. Zato sam ja odlučila a bake su me samo gledale i nisam niti dan požalila što ih koristim i što ih i peglam. Uopće me ne tangira kako se govori o nekadašnjim običnim tetrama koje su peglale naše bake, daj bože da ih mame uopće i koriste. A o osipu u tetrama niti čuti, čitala sam jednu temu o tome da je jedna beba imala osip u tetri al nije od tetre na kraju. Mislim da su drugi razlozi zašto baš tetra pelena suvišni osim naravno financijskih!
    Naprijed mame :D
    osip je moguć u svim vrstama pelena. doduše, češći je u jednokratnima ali se događa i u platnenima i u tetrama. moja mama kaže da sam ga ja konstantno imala. valjda mi nije pasao deterdžent, a i koža mi je osjetljivija i tako. a osip ne dolazi od pelena nego od prljavštine...
    možda ima više veze koliko često presvlačimo djecu nego s čim.
    moje iskustvo, 2 put smo imali pelenski osip (koristimo platnene) i to kad su počeli izbijati zubići i kad je bila prehlađena. pao imunitet i to je to...
    najbolje rješenje je bespelenaštvo, vjerujem da je jedino tako nemoguće dobiti osip

  44. #44
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno koristimo platnene (tetra) pelene

    Puntica
    "O osipu u platnenim tetra pelenam niti čuti": I mislila sam na to da nema osipa od pelena nego od drugih faktora ( deterdžent, krema, prljavština, itd...) Oprosti ako je došlo do nesporazuma.

    Gurnem prst u pelenu i vidima ak je mokra promijenim il kakina nema veze

  45. #45
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa
    A koje zaštitne gačice koristite prilikom previjanja u tetra pelene?
    nekad od PUL-a, kad mi je bitno da ne promoče (za duže izlete u grad)
    nekad lanolizirane vunene covere (malo sam ih bila izbacila iz uporabe preko ljeta ali sad su opet u modi - idu i s tetrom ali nekad i samo s malim frotirnim uloškom, čisto ako pobjegne piškenje jer idemo već i na tutu)
    nekad i jedan flisani cover - jako praktičan jer dobro izolira, a lakši za održavanje od vunenih
    a kad smo bespelenaši samo tetru u malo komotnije pamučne gaćice ili frotirni uložak u uže gaćice (sad to opet rijeđe kako je došlo hladnije vrijeme a nemamo toliko hlačica da bi ih mogla svaki put promijeniti, ali preko ljeta je većinom bila ova zadnja shema)

    ne znam ima li nešto što nisam probala...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    121

    Početno

    Kakve su to PUL zaštitne gačice?

  47. #47
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj pikapolonca prvotno napisa
    Kakve su to PUL zaštitne gačice?
    npr. rodina pusa zaštitne gaće ili bilo koje druge koje izgledaju ko da su od neke vrste najlona. pul je vrsta materijala-poliuretan laminat, koji propušta strujanje zraka ali zadržava vlagu.

  48. #48
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno Re: koristimo platnene (tetra) pelene

    Citiraj puntica prvotno napisa
    najbolje rješenje je bespelenaštvo, vjerujem da je jedino tako nemoguće dobiti osip

    X

  49. #49
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj pikapolonca prvotno napisa
    Kakve su to PUL zaštitne gačice?
    to su one koje sam ti obećala posuditi

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Katajina:
    Ja tetre sušim u kupatilu sad kad su počeli grijati a u ljeti sam vani na terasi kad živimo u stanu pa sam ih razvukla pa budu ravne. Ali u kupatilu ih presavijem da mi stanu na onaj stalak sa 4 žice pa mi rubovi budu izgužvani zato ih peglam. Probat ću ne peglati jedan dan pa da vidim kako će to izgledati al svejedno sam i o nepeglanju razmišljala sad kad je veća. Pošalji mi te savjete svoje mame na pp.
    nisam katajina, ali evo jednog saveta od mene u vezi nepeglanja. kad pelene vadis iz masine, odmah ih slozi i tako slozene ostavi neko vreme da odmore... onda ih nakon toga okaci sto pravilnije: npr. presavijene na pola, pa preko zice po sredini... kad se osuse, slozi ih u oblik koji inace koristis i poredjaj jednu na drugu... ovo bi trebalo da koliko toliko pomogne

    i jos jedan potpis za bespelenastvo

Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •