Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516
Pokazuje rezultate 751 do 778 od 778

Tema: koristimo platnene (tetra) pelene

  1. #751
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Emmalia prvotno napisa Vidi poruku
    I u pitanju su tetre, a ne moderne platnene ako je bitno, ne znam kakva je razlika u veličini pa napominjem...
    Bitno je jer su tetre manje i tanje pa će tetra beba duže vremena koristiti manji cover nego beba koja je u modernim pp. Iz mog iskustva, dok je beba mala, s tetrama mi je najbolji bio cover na čičak, kad narastu može i tetra, snapy, pa cover na drukere. S modernim preferiram drukere iako i čičak ima svoje prednosti (ljepše se formira uz pelenu, coveri s drukerima su uvijek malo kao vreća).

  2. #752

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Hvala curke... zasad mi se čini da ću krenut s origami foldom, iako sam nedavno otkrila i ''mini kite'' fold koji je navodno super za novorođenče... pa ćemo vidjet što bolje drži :D

  3. #753
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja ču se tu ubacit sa jednim pitanjem.Moze pomoć.Dali u Rodinom web shopu ima platnenih pelena na čičak al da se mogu koristiti kao zamjena za široko povijanje,da ne koristim onu staru metodu širokog povijanja.

    Ako postoji,molila bih da me uputite koje su to,i ako nije problem slikica,da si znam naručiti.
    PUno hvala.

  4. #754

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Da vas pitam, ima li tko iskustva s kaliko pelenama od lola baby? Isplati li se to kupovati uopće, inače imam već dovoljno običnih tetri (42 komada samo za povijanje, dosta za početak pa lako kupim još ako vidim da je malo). Znam da su one finije i gušće tkane, i da su kao nježnije i ugodnije za kožu, ali isto tako mi djeluju da slabije upijaju, jesam u pravu?

    Jutros je bio na Babybonusu prilog o platnenim pelenama pa sam pogledala, posebno me oduševilo kad sam vidjela da žena iz priloga ne koristi moderne nego tetre, što i ja planiram, pa sam ostala ugodno iznenađena... i uglavnom vidjela sam da koristi i kaliko pelene, a ja sam ih doživljavala kao slaboupijajuće pa nisam ni razmišljala o njima...

  5. #755
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    To je pitanje i mene nekad mučilo, vidi ovdje, i postupam s njima ovako kako mi je reny u sljedećem postu savjetovala.
    Nisam im nikad dala šansu u previjanju jer koristim moderne pp; u rijetkim trenucima stavila bih običnu tetru pa nisam baš mjerodavna, ali i meni se pri ovim alternativnim načinima korištenja (brisanje djeteta i sl.) čini da slabije upijaju...

  6. #756

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Thanks... uzet ću onda možda jedan paket kaliko, baš za to podmetanje pod bebu u kolicima i sl., pokrivanje ljeti itd. Jer za tu namjenu ih i nemam baš. Samo za previjanje imam 40... Napravljenih malih krpica za pranje/brisanje/bljuckanje, isto dovoljno, 50 komada. A ovo za staviti u kolica, na kauč, kad se negdje ide, zapravo imam samo 2 tetre iz Kika, kao da budu malo za foru šarene... tako da mislim da će mi za to super poslužiti jedan paket ovih kaliko. Hm, ili da jednu plahticu raščetvorim u tu svrhu i porubim, palo mi napamet sad... kod svekrve ima takvih plahti milijun po ormarima, onih starinskih bijelih... e pa da, nije loša ideja mogla bih tako
    Posljednje uređivanje od Emmalia : 05.05.2014. at 14:02

  7. #757

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Evo mi već skoro 2 mjeseca uspješno koristimo tetre, zadovoljna sam sa svim aspektima po noći još nismo krenuli, nego jednokratne, ali planiram i to. Jedino je malo kompliciranija kakica jer mi se čini kao da je sad još i rjeđa nego ono u prvim tjednima. Doslovno se odmah upije u materijal pa ju je malo teže isprati. Čak sam se par put zapitala ima li on možda konstantno proljev, no ne vjerujem to je valjda ta dojenačka stolica kod koje je sve normalno. No dobro...

    Ono što sam htjela pitati što me malo brine, naime čini mi se to kad se tetra smota, dosta čvrsto to stoji, naravno ako olabavim curit će sve. Ali puno su komotnije jednokratne, vjerujem i moderne platnene. A tetre budu baš stegnute posvuda. E sad, da je curica ne bi me to mučilo, ali pošto imam dečka nisam sigurna je li mu to neudobno ili čak možda štetno? Ipak se pišulinac prije mokrenja onako digne, vidim čim skinem pelenu kako se popiški. A u namontiranoj tetri mi to djeluje teže izvedivo. Da se razumijemo njemu su pelene mokre, dakle ne brinem se ja da on ne može piškiti. Ali je li mu možda to komplikacija... mame dečkića koje ste koristile tetre, help!

  8. #758
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Za kakicu su dobri papirići, lakše je pokupiti onaj gušći dio. Ne znam kako slažeš tetre, meni se ne čini da su stegnute posvuda, jedino onaj dio oko strukića malo jače, ali i tu ima dovoljno prostora, uvijek ostavim barem prst slobodno od pelene do tijela i još stavim Snappi kopču koja je isto rastezljiva. (Ja imam curicu, ali...)

  9. #759
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Na žalost, mislim da nema lijeka za kakicu, fleke ostaju, a papirići ne mogu zadržati tekuću kakicu koja nastaje od mlijeka. Tek kad beba počne papati krutu hranu, onda i kakica postaje kruća i papirići imaju funkciju. Eventualno probaj sušiti tetre na direktnom suncu da izblijede mrlje.

    Meni je bio najdraži origami fold za tetre. Koristila sam ga do 6mj, isto kod dečka, pa probaj tu verziju. Za tako malu bebu niti ne treba neka kopča kad se ne kreću još toliko da im se pelena odmotava.

  10. #760
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    a papirići ne mogu zadržati tekuću kakicu koja nastaje od mlijeka.
    Evo mene opet, ko pokvarena ploča. Mliječna kakica jest tekuća, ali nije samo tekućina, ima i onih sjemenkica koje je zapravo najteže isprati jer su masne i jer se zavuku među niti. E pa, papirić zadrži sjemenkice, a na peleni je onda samo žuto-smeđa voda i možda pokoja sjemenka koja je otišla preko ruba papirića. I ja sam u platnenopelenaštvo krenula bez papirića jer sam tako pročitala na forumu, a stavila sam ga prvi put iz puke znatiželje. Sreća da jesam jer je količina posla ispod špine neusporediva i mogu reći da papirići itekako imaju svrhe za mliječnu kakicu, a tko tvrdi suprostno dezinformira javnost .

  11. #761
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Sto ljudi, sto ćudi. Origami može proći za novorođenče, čim krene ozbiljnije kakanje treba ti neki fold sa džepićem, kao npr. kite ili Jo fold.

  12. #762
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam isto procitala tako na forumima i bilo mi je logicno da je tako. Papirice nisam isprobavala. Hvala na informaciji, koristiti ce mi za par mjeseci.

  13. #763
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Konfuzija, meni je origami bio savrsen 6 mjeseci. Nije nista propustao, cak niti po noci.

  14. #764
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Evo i mene da potpišem phiphy. Ni kod nas ta dojenačka kakica nije bila sama vodica i sjemenka, uvijek je tu bilo još ljepljivih elemenata.
    Inače, ja imam 11-mjesečnog totalnog odbijača dohrane i mogu vam reći da je kakica i dalje iste boje ali konzistencija se pretvorila u paštetu. Da vidite veselja tek tu žbuku strugati s pelene...papirići

  15. #765
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Konfuzija, meni je origami bio savrsen 6 mjeseci. Nije nista propustao, cak niti po noci.
    Zavidim.

  16. #766
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Da li je origami fold metoda slaganja pelena dovoljna širinom za široko povijanje, za kukove? Ja stavim tetru i cover na drukere preko nje i to je to. Ako se dogodi da stavim jednokratnu, onda opet preko nje stavim tetru origami složenu.

    http://www.youtube.com/watch?v=_-cuAfnBwMU

    http://s987.photobucket.com/user/rut...61d69.jpg.html

    Ovo je, recimo jedna od metoda slaganja, ali takva ispadne na kraju. Ja ju složima malo brže, pokazala mi patronažna u Sarajevu. No, ishod je isti.
    Posljednje uređivanje od zekana : 15.11.2014. at 15:00

  17. #767
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja bih rekla da je dovoljno. Kad budes isla na uzv kukova pitaj, a do tada ovako.

  18. #768
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je origami fold metoda slaganja pelena dovoljna širinom za široko povijanje, za kukove? Ja stavim tetru i cover na drukere preko nje i to je to. Ako se dogodi da stavim jednokratnu, onda opet preko nje stavim tetru origami složenu.
    Ne znam da li je dovoljna, ali nije jednako široka kao i klasično široko povijanje.

  19. #769
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    nije dovoljna za siriko povijanje, ali kad bi stavila dvostruko onda bi bilo

  20. #770

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Kad bi koristila tetre u kombinaciji s coverima, koliko covera moram kupiti? Zasad planiram one u koje se presavijena tetra ugura, ne znam jel imaju neki bolji za tetre.

  21. #771
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo ja koristim AI2 kao cover za skalupljene tetre. Super su mi zbog tog đepića,imam ih pet. Nakon svakog prematanja ga isperem pod pipom i začas se posuši.
    Imam i četri obična covera, isto lijepo pokriju tetru kao uložak. I više mi nego dovoljno.

  22. #772

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala žužy. Od koje marke su ti obični coveri?

  23. #773
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Valjda smijem napisat..
    Dva su bambino mio,jedan je real nappys i jedan no name,bar nema etiketu. Imam i kineski happy flute cover ali je newborn i mojoj guzici je pasel samo do dva mj. Ali mi je bil super.

  24. #774

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala puno Vidim da su ovi kineski dosta jeftiniji pa ću za početak početi s njima, a za dalje ćemo vidjeti, ovo je samo priprema za prve dane jer ne želim ni početi s jednokratnima.

  25. #775
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Samo pazi sa tim kineskim...ima zbilja koje su koma,imam doma par vrsti. Happy flute cover je skroz ok.

  26. #776
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Pozdrav! Ima li netko Tetra pelena da mu više ne treba i da bi ih poklonio? Čekam treću bebu i s prvih dvoje koristila sam tetre, ali sve sam poklonima pa sad više nemam ništa
    Plaćam poštarinu

  27. #777

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Poklanjam 3 snappy kopče, kupljene na ebay-u. Nisam ih uopće koristila.Nisu mi bile potrebne.

  28. #778
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    iskrica83, jesi li poklonila kopce? Moze li meni?

Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •