Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Beba se napila plodne vode - tražimo informacije i iskustva

  1. #1

    Početno Beba se napila plodne vode - tražimo informacije i iskustva

    Može li mi netko pomoći sa informacijama ili iskustvom.
    Dijete se prilikom poroda napilo plodne vode i ona je ušla u pluća, djete ne diše samostalno i u inkubatoru je.

  2. #2
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    to se nama desilo...doktorica nam je rekla da je beba stara 37 + 1 a bila je 35+1 što se tek poslije poroda utvrdilo
    imao je sve simptome nedonošćeta a bio je težak 3450gr i 51cm dug
    napio se plodne vode i nije samostalno disao, disao je jako ubrzano i bio je jako plav...5 dana inkubatora i evo...danas mu je već 8 mj i 4 dana.-...sve je ok...hvala Bogu

    ne boj se bit će sve ok, koliko je trajala trudnoća???

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ako je dijete na respiratoru spremi se na to da će u prvoj godini imati više plućnih infekata (bronhitisa). Djete će se također voditi kao neurorizično i morat ćete posjećivati neuropedijatra i raditi vježbice. Ali sigurna sam da će sve biti u redu.
    Moja je rahela udahnula mekonijsku plodnu vodu i imala teško oštećenje pluća, te (jer je ostala bez kisika) krvarenje u mozgu. Bila je 3 tjedna na intenzivnoj njegi s slabim šansama za preživljavanje, a danas je najnormalnija jednogodišnjakinja.
    Sretno!

  4. #4

    Početno

    Hvala na odgovoru, razveselio nas je! :D
    Leon je rođen nočas u 4 sata, točno na dan kad je i bio termin. Porod je prošao OK ali su onda utvrdili da djete ne diše.
    Mi smo zabrinuta familija, koja traži bilo kakve informacije ali na internetu općenito za sada nismo našli ništa.
    I mi se nadamo da će sve biti uredu...

  5. #5
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    pa naravno da će biti sve ok...puse dečku s prekrasnim imenom

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dobre želje malenome leonu!

  7. #7

    Početno

    Hvala na dobrim željama, danas je već malo bolje...
    Još smo u šoku ali malo je lakše sad kad znamo točnije o čemu se radi i da to ipak završava sretno.

  8. #8
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Moj misic se takodjer zagrcnuo plodnom vodom jer mu je pupcana vrpca bila oko vrata.Bio je 1 dan u inkubaturu vise zbog predostroznosti i sve je bilo u redu. Evo danas je jako vesela 4 mjesecna beba zato samo hrabro !

  9. #9
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    mi nemamo tako stretni završetak, sutra izlazimo u jutarnjem i na explozivu na rtl-u (već sam napisala u rubrici djeca sa pos.potr.).


    želimo svu sreću malom leonu!!!

  10. #10

    Početno

    evo mozda je kriva grupa ali da i ja podjelim moje iskustvo. moj Vedran je takodjer imao problema kod poroda. zelena plodna voda, hitan carski rez, djete nije disalo pa je bio ozivljavan, Apgar 5, nakon 5 minuta 8. bio je 4 dana u inkubatoru na promatranju (rodjen je sa 4100g i 54cm).
    spada u grupu neurorizicne djece i zahtjeva pracenje. e i sad, danas smo bili kod fizijatra, vele da bas nemaju vremena da nam pokazu vjezbice koje bi trebalo raditi s njim, da cemo doci na red za tjedan dana. KATASTROFA i nase zdrastvo.
    dajte neki link, gdje se na netu mogu pronaci vjezbice za neurorizicnu djecu.

    p.s. inace super napreduje. u sedmom je tjednu, negdje smo na 5500... reagira super na podrazaje i nam se cini da je sve OK

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    82

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    mika007, a gdje ste to bili kod fizijatra? Inače, slijedeći tjedan uopće nije prekasno za započeti vježbice, beba ti je još jako jako mala. Bolje ti je da vježbice vidiš uživo, a ne da ih pokušavaš 'skinuti' prema slikama na netu.

  13. #13

    Početno

    čakovec. sutra idem do pedijatra i trazim misljenje i uputnicu za Varazdinske Toplice

  14. #14
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Mi smo bili u VŽ. Sad se ne mogu sjetiti imena doktora, ali uglavnom jedan od boljih. Međutim čeka se oko mjesec dana na pregled. No moja pedijatrica (dr. Starčević) je to malo ubrzala pa smo bili tamo za tjedan dana. Otprilike u 7 tjednu života. Dobro je da vježbe radiš čim prije. Ali ako treba javi mi se pa ćemo se dogovoriti da ti pokažem neke vježbe.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    1

    Početno Plodna voda

    Moja je curica popila plodne vode nakon 4 dana su joj nogice pocelw oticati ona se hranila preko flasice pa su je doktori prebacili na sondu jer ima otezano disanje pa molim ljude da mi malo objasne jel to opasno ko je imao takav slucaj

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Bakir prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je curica popila plodne vode nakon 4 dana su joj nogice pocelw oticati ona se hranila preko flasice pa su je doktori prebacili na sondu jer ima otezano disanje pa molim ljude da mi malo objasne jel to opasno ko je imao takav slucaj
    Zao mi je sto vam se to dogodilo. Mislim da nije problem ako se dijete nagutalo plodne vode, nego je plodna voda vjerojatno usla u pluca i zbog toga ima otezano disanje. Nisam sigurna, ali mislim da je oticanje nogica posljedica nedostatka kisika. Vjerojatno je uvedeno hranjenje na sondu upravo zbog toga sto tijekom dojenja ili hranjenja na bocicu dijete mora neometano disati. Sonda omogucava hranjenje kako treba, uz poštedu pluca od napora. Tako se postignu bolji uvjeti za oporavak.

    U gornjim postovima opisani su takvi slucajevi i uglavnom su prognoze dobre. Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •