Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: skok u razvoju s 3 mjeseca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno skok u razvoju s 3 mjeseca

    nisam baš našla podrobna iskustva, pa molim da mi netko stavi linkove ako postoje....

    oko tjedan dana to već traje.... Totalno mi čudno... Mislila sam da će već prestat... Svaka dva sata po noći sisa i po danu češće. Koliko ti skokovi traju? Koja su vaša iskustva.
    D se nikad nije budio više od dva puta po noći. Ovo mi je užas. Ne nosim ga ni ništa. On sisa i zaspi (10.-ak min to traje), ali ja ne mogu zaspat poslije toga...

  2. #2
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    Da, sjećam se toga, to je stvarno skok u razvoju. Sisanje, sisanje, sisanje... Neće predugo potrajati.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Šta je predugo?

  4. #4
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    evo tu:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=111&Show=260

    kod nas je trajalo par dana, ne znam koliko tocno. taj sa 3 mjeseca i sa 6 mjeseci su "kasnili" dva tjedna.

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cuj, kod mene skok u razvoju traje otkad se rodila, nemrem ti pomoci

  6. #6
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    cuj, kod mene skok u razvoju traje otkad se rodila, nemrem ti pomoci
    ajme mikkice

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a, sta cu

    izgleda da ce ova moja ksjusa biti veca sefica od lorybluine loree

  8. #8
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    Šta je predugo?
    Recimo, do 18. rođendana...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    vi mene zekate, a ja ozbiljno pitala

    ...i mislim da ga popušta po malo......

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    34

    Početno

    pokušaj ga što dulje držat na cici zadnje hranjenje pred spavanje, sve dok ne budeš sigurna da se baš najeo. potom slijedeće buđenje samo daj na flašicu čaja, vode ili pak dudu. medjutim ako mu se apetit naglo povećao a tvoj kapacitet mlijeka još nije dostigao njegove potrebe potrebno je barem 10-ak dana da pođeš proizvodit toliko mlijeka koliko mu je potrebno. kad dostigneš tu količinu bit će sitiji i neće se tako često budit. danju forsiraj što više i dulje dojenje kako bi što prije "navukla" potrebnu količinu mlijeka. ponekad su nagli ti skokovi u apetitu, a nekad idu postepeno.

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj zvrk hanuma prvotno napisa
    potom slijedeće buđenje samo daj na flašicu čaja, vode
    pa mali joj ima 3,5 mjeseca.

    andiko, kako je? ja sam ti ozbiljno napisala za moju malu. ona se ne skida s cice. najveci razmak izmedu podoja nam je bio oko 3 sata, i to mozda 3-4 puta u ovih skoro 5 mjeseci

    a za budenje po noci.. mislim da ce ti se tak nekaj dogadati svako toliko (dok je jos mali), bolje da se naviknes. stvarno nemres zaspati vise? ja samo cekam da se ona napokon nasisa i zaspem ko klada, ali dobro, ja sam kronicno uzasno umorna :/

  12. #12
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj zvrk hanuma prvotno napisa
    potom slijedeće buđenje samo daj na flašicu čaja,
    dojenoj djeci, prije 6 mjeseci treba davati caj, proictaj tu:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2382

    vode
    ni voda isto. zasto je bolje da mu da vode ili caja a ne siku? ne kuzim logikU? posebno kad je u skoku u razvoju kad mu treba sto vise sisanja da navuce mlijeko.

    ili pak dudu.
    ni duda mu nije potrebna:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=239&Show=2166

    medjutim ako mu se apetit naglo povećao a tvoj kapacitet mlijeka još nije dostigao njegove potrebe potrebno je barem 10-ak dana da pođeš proizvodit toliko mlijeka koliko mu je potrebno.
    netocno. potrebno je koji dan da se uspostavi ponuda i potraznja ali to beba nadoknadi cescim sisanjem, zato stalno trazi jest.

  13. #13
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    uz ovo sto je zabica napisala, zelim dodati da ako djetetu dajes vodu/caj/sok...umijesto sise da time "kocis" povecavanje proizvodnje i uspostavu ravnoteze.

    s druge strane, dijete ne treba pustiti samo pred spavanje "što dulje držat na cici zadnje hranjenje pred spavanje, sve dok ne budeš sigurna da se baš najeo" vec se savjetuje da se dijete svaki put zadrzi na sisi koliko ono zeli.

    ako majka doji dijete na zahtjev (kada dijete zeli i koliko zeli) i ako skljucivo doji (samo majcino mlijeko i nista vise- ni voda, ni caj) ne bi trebalo biti prepreka u uspostavi ravnoteze.



    skok u razvoju s 3mj. mnogima je bio "najtezi".ati.
    lezite zajedno u krevet i ne zaboravi onu "majka spava dok dijete spava".
    probaj ove dane sve pustt po strani i usredotosi se na vas dvoje.
    sretno
    probaj se sto vise odmar

  14. #14
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    leonisa, fakat te zeza tastatura

  15. #15
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ovaj post mi nije zeznula tastatura (jer sam ga ispravljala. slovo po slovo) vec onaj glupi tačped koji mi pola teksta u sred pisanja preseli ko zna gdje.

    tako je "ati" zavrsio 4 reda gore

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Sorry za Offtopic.

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    vec onaj glupi tačped
    Ajd si stavi vanjski miš. I ja mrzim touchpad.

  17. #17
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma ne radi.
    ne radi glupa tipka za iskljucivanje.
    a u CP me frka prckat.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    cure, moje dijete vam je poseban slučaj.. Ja uopće ne kužim zakaj on navlači još mlijeka...iza njega sise uvijek pune ostanu. Imam mlijeka ko u priči. Već sam htjela po kvartu stavit oglase da dojim po zgradama Možda bi se natuklo kaj love u porodiljno doba. On neće pojest ni kap više nego je nužno (sisa nekih 5-10 min) i nema šanse da ga natjeram.
    Moje dijete je vrlo mirno i staloženo. Jedino na sisi vrišti, ako mu je guram kad ne želi jest 8)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    btw
    noćaš se budio svakih 4 sata (tj. samo dvaput) i po danu je produžio razmak između podoja.

  20. #20
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    On neće pojest ni kap više nego je nužno (sisa nekih 5-10 min) i nema šanse da ga natjeram.
    Moje dijete je vrlo mirno i staloženo. Jedino na sisi vrišti, ako mu je guram kad ne želi jest 8)
    pa u cemu je onda problem?

    ajde lipo gustaj!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj zvrk hanuma prvotno napisa
    pokušaj ga što dulje držat na cici zadnje hranjenje pred spavanje, sve dok ne budeš sigurna da se baš najeo.

    NEMA ŠANSE. On kad je gotov je gotov

    potom slijedeće buđenje samo daj na flašicu čaja, vode ili pak dudu.

    VODU I ČAJ MU NE DAJEM. DUDA GA NE USPAVA, AKO JE GLADAN.

    medjutim ako mu se apetit naglo povećao a tvoj kapacitet mlijeka još nije dostigao njegove potrebe potrebno je barem 10-ak dana da pođeš proizvodit toliko mlijeka koliko mu je potrebno. kad dostigneš tu količinu bit će sitiji i neće se tako često budit.
    danju forsiraj što više i dulje dojenje kako bi što prije "navukla" potrebnu količinu mlijeka. ponekad su nagli ti skokovi u apetitu, a nekad idu postepeno.
    TO SVE SUPER ZVUČI U TEORIJI, ALI PRAKSA JE TAKVA DA IMAM MLIJEKA, A ON SE NEDA PRISILITI NA NIŠTA.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj andiko prvotno napisa
    On neće pojest ni kap više nego je nužno (sisa nekih 5-10 min) i nema šanse da ga natjeram.
    Moje dijete je vrlo mirno i staloženo. Jedino na sisi vrišti, ako mu je guram kad ne želi jest 8)
    pa u cemu je onda problem?

    ajde lipo gustaj!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    zhabice - guštam, guštam....evo stvari se konačno vraćaju u normalu..

  24. #24
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    zhabice - guštam, guštam....evo stvari se konačno vraćaju u normalu..
    bravo! znaci bio je skok u razvoju, i eto prolazi

    super! :D

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    mikka, leonisa

  26. #26
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj zvrk hanuma prvotno napisa
    potom slijedeće buđenje samo daj na flašicu čaja,
    dojenoj djeci, prije 6 mjeseci treba davati caj, proictaj tu:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2382
    edit: ne treba

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    34

    Početno

    Nisam pisala po definiciji već po iskustvu. navela sam čaj i vodu kao sredstva za zavaravanje a ne hranjenje. obzirom da se djeca često bude zbog potrebe za bliskošću a ne gladi ponekad je potrebno pokušati dati neku zamjenu koja bi omogućila dulje spavanje (ako je to cilj). Ja sam konstantno dojila punih 8 mj. do 6 mj. 3 puta tijekom noći ali sam pred spavanje (moje) znala probuditi malu i dojit (ako je prošlo dva-tri sata od zadnjeg podoja) kako bi mogla barem slijedeća tri-četiri sata odspavat. Ali je znalo bit trenutaka da se probudio već nakon sat i pol i nema šanse da je gladna već jednostavno traži pažnju. Dala bih joj dudicu, a ako ne uspije zaspat ponovno pokušala bih sa dva tri gutljaja vode ili čaja, nebiste vjerovali kako dijete može bit žedno naročito nakon podoja. Slatki okus u ustima treba isprati kako bi se žeđ ugasila. I to nije mit niti bapska prića to je istina i piše u dosta stručnih literatura. Pa svatko po svom navodu, kako misli da je najbolje i kako mu instikt govori, ja samo navedoh par stvari iz osobnog iskustva. Sad curica ima 9 mj i naučila sam ju da zadnji obrok ima u 12 h na većer i do 8 h u jutro sam mirna (malo je potpomogla taktika buđenja neposredno pred moj odlazak na spavanje a malo i zavaravanje koje je svakim danom produljivalo njeno spavanje tijekom noći). Kako rekoh sve je individualno i svi imamo svoje načine i taktike pa kome kako paše neka tako i čini, u svakom slućaju sretno!

  28. #28
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zvrk, majcino mlijeko se vec za cca 90 minuta razgradi toliko o "nije gladan nakon 3h"

    i ovo o cemu mi pisemo, ne dolazi samo iz iskustva vec i literature

    djetetu koje doji nje potrebno apsolutno nista osim majcinog mlijeka. voda dolazi kad se krene sa dohranom, do tada je apsolutno nepotrebna, da ne kazem i stetna. naime, ona sapire tanak sloj kojeg majcino mlijeko radi na crjevima i koje dijete stiti od alergija. a tako nesto majka 3mj. djeteta koja pita za skok u razvoju treba znati, pa joj, eto, odgovaramo

  29. #29
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Andiko samo da te pozdravim i napišem ti jednu utješnu o nespavanju, ja i dalje izdajam 2 puta noću i mališa se budi 2 ili 3 puta, tako da uru spavam, uru sam budna. Ma nije tako strašno kako zvuči, već sam se navikla

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    kikic baš si mi faca

    kod nas je stvarno bio skok u razvoju. Sad se sve vratilo na staro.

    Malo mi je glupo što se razvila diskusija o tome kako uspjeti da se dijete ne budi po noći, jer to nije bilo moje pitanje.
    Mene je samo zanimalo koliko će taj skok u razvoju trajati.

    I zaključak...eto kod nas - 10ak dana

    Pusa svima

  31. #31
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a kod mene evo od 3.5. do danas, i jos traje

    zvrk hanuma, sve ok

    mnoge literature, cak i pedijatri i patronazne imaju zastarjele savjete o dojenju. u svakom slucaju, iskljucivo dojenim bebama ne treba davati caj i vodu dok ne pocnu dohranu, znaci do navrsenih 6 mjeseci. ja osobno caj nisam dala nikada, ne vidim svrhu toga--ni ja ga ne pijem.

  32. #32
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Ma,da na stranu sad tko je u pravu ali nikada mi nije bio jasan taj čaj i kaj u njemu ima dobro za bebe a i za odrasle.
    A,da,i ja evo dojim drugo dijete bez ičega do 6 mjeseci,ni vode ni čaja samo cica,i veći je živ i zdrav a i mala dobro napreduje i nikada mi baš nije pokazala ni ona ni on da bi bili žedni poslije dojenja!?
    Grga cica još uvijek za uspavljivanje,Tonka kad želi i ona već zna odspavati i po 6,7 sati u komadu a on je prvi put prespavao noć sa 25 mjeseci,tako da nije dojenje krivo za nespavanje.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Bok, podizem malo ovu temu..
    Naime, mislim da moja beba od tocno 3mj upravo prolazi taj skok u razvoju jer cica stvarno non stop a po noci se budi cak svakih sat i pol sto nikada nije (radi cicanja).
    Zanima me vise toga.. brine me sto ona jako kratko cica jer se valjda nazivcira sto nema mlijeka koliko bi htjela pa pocne plakati i vristati..pa me zanima hoce li uspjeti navuci to mlijeko koje joj je potrebno..
    I drugo, negdje sam citala da im se nakon skoka u 3.mj dosta popravi spavanje..kako je vama bilo? Ja u to polazem svaku nadu jer dosta lose spava od pocetka-po danu uopce (ako nije na nama) a po noci isto lose zbog razno raznih stvari koje je u snu muce..(o tome sam pisala na dr temi pa da se ne ponavljam.. dakle, jel vama bilo sta bolje spavanje nakon tog skoka ili je to mit?

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kratko mislim da je, ali u prvoj godini su svako malo neki skokovi i faze. Kad smo se navikli na lijep san već su došli zubi. ali u principu je mala stalno tražila da joj glumimo krevet.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    E super bar da par noci odmorimo i ja sretna

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Jer sad kako je skok trajao ni spavanje na nama vise nije funkcioniralo.. zaspala bi i budila se za deset minuta kljucajuci i slineci po tati ili meni haha. Tak su kao male zivotinjice te bebe

  37. #37
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Maleni ima 2 mj i 11 dana zadnje 2-3 dana trazi jest svaka 2 sata i pojede jako malo 60 ml,po noci isto budi se svaka 2 sata malo pojede i nastavi,jel moze bit skok u pitanju?
    Jer prije toga bi jeo po 100-120 i ima bi duzi period spavanja po noci i hranjenja.

  38. #38
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    To bi bio skok s 9tj, sto ne?

    Moja ima 3 dana vise i od prekjucer jede vise,a rjede

  39. #39
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    10 tjedana ima,a on jede manje a često

  40. #40
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislim, i moja je par dana jela tako neuredno i odjednom produljila vrijeme. Mozda i on bude tako

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Mislim da smo mi isto tu, iako moja ima skoro 4mj, beba koje je spavala do prije 10tak dana 22-6 bez mrdanja (tako spava od kad je imala 45dana) sad odjednom se budi 2puta noću za dojit. Zaspi ona iza toga redovno, zaspi ona da a ja kako kad, većinom sam budna iza toga. Isto ne sisa dugo niti se nosa, počuča što ima u sisama i spremim ju u krevetić.
    Ne znam koliko će to trajat, ... Nisam se sjedeća sa time sa starijom, ona je spavala po 10-11 sati po.noći bez buđenja (isto isključivo dojena)

  42. #42
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jel moguć skok s 5 mjeseci i 8 dana?

  43. #43
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    željkice, tad imaju mentalni skok. Imam aplikaciju wonder weeks koja prati te mentalne skokove. I sad smo i mi u tom skoku, traje 4tjedna otprilike

    https://www.thewonderweeks.com/babys...ps-first-year/

  44. #44
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    željkice, tad imaju mentalni skok. Imam aplikaciju wonder weeks koja prati te mentalne skokove. I sad smo i mi u tom skoku, traje 4tjedna otprilike

    https://www.thewonderweeks.com/babys...ps-first-year/
    Ej zezas da 4 tjedna, nisam znala za taj skok,

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ooo da, traje i traje. A promjene su vidljive svaki dan!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •