Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 126

Tema: puca mi koža na prstima, hitno pomoč

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    ma znaš šta, evo da pokucam: kuc-kuc, ja zaista sa kožom (osim te ruke!) nemam uopće problema, nit se suši, nit se peruta.... (još jedan kuc-kuc!) :D Ali čini mi se da mi zato ta ruka sve to nadoknađuje.... IMA LI KREME ZA NAS ?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Evo nakon što mi je stanje bilo tjedan dana super, prsti opet raspadajući Po dvije krvave ragade na svakom prstu, naravno da tri prsta uopće ne mogu ispružiti do kraja. Kupila sam Aveneovu cold kremu za ruke pa ću preko dana mazati s njom a navečer Elocom....
    Pa ja više stvarno ne znma do kad će ovo trajati; do sad mi je ovo najgori i najduži period, traje punih 6 mj. :shock:

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Meni je malo bolje od kako koristim ulje kantariola i žutu kremu, ali MALO bolje... Zanima me kako je prošla Petarpan...? Ništa se nije javila kako je bilo na pregledu

  4. #54
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    Meni je malo bolje od kako koristim ulje kantariola i žutu kremu, ali MALO bolje... Zanima me kako je prošla Petarpan...? Ništa se nije javila kako je bilo na pregledu
    to je zato što petarpan još NIJE bila na pregledu
    mali mi se razbolio pa otkazala...sad čekam pogodan trenutak da se naručim ponovno

  5. #55

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    petarpan držimo fige i ~~~~~~~~~~ za neku dobru kremu

    ninolina, čitala sam da je kantarionovo ulje prirodna zamjena za kortikosteroide, mogla bi i ja probati tu kombinaciju. Stavljaš li k. ulje na mokru kožu pa odmah preko toga namažeš žutom kremom?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    petarpan držimo fige i ~~~~~~~~~~ za neku dobru kremu

    ninolina, čitala sam da je kantarionovo ulje prirodna zamjena za kortikosteroide, mogla bi i ja probati tu kombinaciju. Stavljaš li k. ulje na mokru kožu pa odmah preko toga namažeš žutom kremom?
    Kortikosteroide :shock: ?!! Ovo mi je zaista prvi glas! Zato sam i počela temu ovdje jer mi je pun kufer umjetnih i neprirodnih krema! Zaista si me iznenadila :/ ! Namažem normalno ulje na suhu kožu i stavim pamučnu rukavicu (prije sam dosta koristila one kirurške ali mi je doktorica rekla da mi to ne preporuča jer te rukavice ne dišu pa zbog toga samo još više pogoduju zavoju svakakvih bakterija i gljivica, a i zbog onog praška koji se nalazi u njima). Držim tako nekakvih pola sata i onda stavim žutu kremu i opet pamučnu rukavicu

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    zavoju-razvoju (još spavam... )

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    ninolina nije to ništa loše, krivo sam se izrazila, nije to bilo u lošem kontekstu, htjela sam reći da ima djelovanje takvo, dakle, pomaže. Nej se brinuti Svi znamo kako je kantarionovo ulje zdravo. Oprosti još jednom na nesporazumu btw, probala sam jutros s tvojo kombinacijom, stavila i pamučne rukavice i tako tipkam, nadam se da će početi djelovati.

  9. #59
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Vidim da se več duže vrijeme neke žene muče s problemim pa me zanima dali npr. ninolina32 koristite i oralno neko ulje :? a da je problem i dalje prisutan :/
    Uz žličicu lanenog ujutro stanje kože bi se trebalo popravit kroz mjesec

  10. #60

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Evo poklopca
    Moram priznati da nikad nisam uzimala oralno nijedno ulje, ne zato jer ne želim i imam nešto protiv toga nego jednostavno nisam znala koje ulje uzeti za taj problem. Jednom je mamina poznanica rekla da je dobro piti ulje noćurka za dermatitis ali kako nije bila sigurna u informaciju, odustala sam.
    Dakle, laneno kažeš? Vrijedi probati, ono je dobro i za srce, zar ne?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Evo mandarinka, trebala sam se ugristi za jezik kad sam ti se jučer pohvalila da su mi prstići cijeli ... Odmah, ali odmah mi je pukla koža na palcu i kažiprstu i peče li ga peče.... Ah, mislim da zaista nema nade za nas...! a što se tiče pijenja nekog ulja - pila sam jedno vrijeme ulje crnog lana u kapsulama, ali sam odustala nakon nekog vremena (dužeg vremena!) kad sam vidjela da mi ništa ne pomaže... :/

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    ninolina žao mi je da nije uspjelo s kantarionom
    Nego, nisam htjela ranije reći (da se ne ureknem ), bila sam neki dan u bio&bio, žena mi je dala recept od jedne aromaterapeutkinje za dermatitise (uključujući i kontaktni), probala sam, mažem već 3 dana i stanje se popravlja.
    U 50ml baznog ulja noćurka staviti 1ml eteričnog ulja rimske kamilice i 20 kapi lavande, pomiješati i nanositi na vlažnu kožu. Nabavila sam sva ulja od Primavere, dosta su skupa al sad kad vidim da vrijede nije mi žao.
    Uglavnom, ja sam kupila bazno ulje noćurka u pakovanju od 30ml (košta 81kn), rimsku kamilicu (1ml dođe 76kn :shock: ) i lavanda (5ml je 40-ak kn).
    Pomiješala sam to u jednoj staklenoj posudici i sad svaki put kad perem ruke namažem ih sa malo ove mješavine a kad idem spavati stavim i pamučne rukavice, u roku jedne noći su sve ragade zacijelile :shock:

  13. #63
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    ninolina žao mi je da nije uspjelo s kantarionom
    Nego, nisam htjela ranije reći (da se ne ureknem ), bila sam neki dan u bio&bio, žena mi je dala recept od jedne aromaterapeutkinje za dermatitise (uključujući i kontaktni), probala sam, mažem već 3 dana i stanje se popravlja.
    U 50ml baznog ulja noćurka staviti 1ml eteričnog ulja rimske kamilice i 20 kapi lavande, pomiješati i nanositi na vlažnu kožu. Nabavila sam sva ulja od Primavere, dosta su skupa al sad kad vidim da vrijede nije mi žao.
    Uglavnom, ja sam kupila bazno ulje noćurka u pakovanju od 30ml (košta 81kn), rimsku kamilicu (1ml dođe 76kn :shock: ) i lavanda (5ml je 40-ak kn).
    Pomiješala sam to u jednoj staklenoj posudici i sad svaki put kad perem ruke namažem ih sa malo ove mješavine a kad idem spavati stavim i pamučne rukavice, u roku jedne noći su sve ragade zacijelile :shock:
    pljucni van kontakt...ili na pp

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    To je bio&bio u Dubrovniku, mislim da su aromaterapeuti od Primavere (biovega).

  15. #65
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mandarinka, ulja si kupila u "Bio&bio"?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    Mandarinka, ulja si kupila u "Bio&bio"?
    Da

  17. #67
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    i ja iman tih problema ali samo sa desnom rukom... i naravno da se zimi pogorsa... ma uzas jedan, pucaju mi ruke. U apoteci mi je rekla da su najvjerojatnije gljivice i dala mi kremu (triderm) mislim.... Proslo je uskoro ali naravno vratilo se :/

  18. #68

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Ja sam radila bris na gljivice, bio je negativan; ma radila sam sve moguće alergotestove-od 20 bockanja po rukama, držanja flastera 3 dana na leđima.... Meni samo treba "the krema"

  19. #69
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    I meni je u pitanju desna ruka.
    Od jučer mažem eucerinom s 5% uree (Repair hand cream) i mogu reći da je poboljšanje vidljivo (kad skinem bijele rukavice). Čak mi i ragada zarasta, a činilo se da neće nikad.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Tnx sis, kupit ću da probam

  21. #71
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Nocurak, i ulje crnog kima, trebalo bi i orlano uzimati.

    Inace, osim ove gore verzije sa nocurkom, rimskom kamilicom i lavandom, ima jos raznih verzija, koje ukjucuju i neka druga biljna i etericna ulja, poput ulja kalofila, ploda divlje ruze, nevena, e.u. njemacke kamilice, sjemena mrkve i sl.

  22. #72
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    meni je g bila bolesna 2x za redom, po tjedan dana. i ja potpuno zaboravila na svoje prste i sad ih gledam i ne vjerujem, potpuno su glatki :?

  23. #73
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ako su gljivice, na forumu je jedna cura napisala da je riješila gljivice pod noktima, nakon što ništa drugo nije pomoglo, namakanjem ruku u otopinu sode bikarbone (pogledaj preko pretražnika - tema se zvala otprilike "za što sve koristite sodu bikarbonu")

  24. #74
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    kad bolje razmislim, pila sam antibiotik zbog upale grla.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    73

    Početno

    imam isti problem već godinama,počelo je samo na jednoj ruci,a sad je na obje i unazad 3 tjedna stanje se poboljšalo
    toplo preporučam mr.sc.Vesna Sredoja Tišma dr.med. u Novoj bolnici u Zagrebu.Naručite se na broj 2902-895 i dođete s uputnicom
    prije nje bila sam kod nekoliko dermatologa koji su postavljali svakakve dijagnoze sve do psorijaze

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj HRKICA prvotno napisa
    imam isti problem već godinama,počelo je samo na jednoj ruci,a sad je na obje i unazad 3 tjedna stanje se poboljšalo
    toplo preporučam mr.sc.Vesna Sredoja Tišma dr.med. u Novoj bolnici u Zagrebu.Naručite se na broj 2902-895 i dođete s uputnicom
    prije nje bila sam kod nekoliko dermatologa koji su postavljali svakakve dijagnoze sve do psorijaze
    Da, i meni su postavljali svakakve dijagnoze, od gljivica do psorijaze :/

  27. #77
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    i ja sam dobila gljivičastu dijagnozu kod jedne naše vrlo razvikane dermatologice....i kad je stvar otišla kvragu a voda do grla, bacila sam se na google i našla drugu dermatologicu koja je odmah postavila pravu dijagnozu.
    nažalost, terapije koje mi je prepisala pomogle su privremeno i stvar se ponovno vraća...mada mislim da znam što je srž mog problema :/

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Ja sam bila kod dr. Jasne Rožmanić (iz Kostrene), dala mi je super terapiju al baš kao što reče petarpan, kratkog je vijeka.
    Moj uzrok leži u mom neurodermitisu a otkad sam rodila ruke su mi 100 puta češće u vodi nego prije a inače su osjetljive i ne podnose nikakve kreme za ruke, još kad se počnem onako bjesomučno češati :/
    petarpan gdje je srž tvog problema?

  29. #79
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    Ja sam bila kod dr. Jasne Rožmanić (iz Kostrene), dala mi je super terapiju al baš kao što reče petarpan, kratkog je vijeka.
    Moj uzrok leži u mom neurodermitisu a otkad sam rodila ruke su mi 100 puta češće u vodi nego prije a inače su osjetljive i ne podnose nikakve kreme za ruke, još kad se počnem onako bjesomučno češati :/
    petarpan gdje je srž tvog problema?
    također u neudermitisu, odn mojim živčekima...od kad je to počelo do danas prolazim kroz niz vrlo teških životnih situacija koje se samo nižu jedna na drugu, tako da vjerujem da bi to moglo biti to :/

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Ajme, pa zar i vi?!!! Ja sam pomislila na to tj da ima to nekakve veze sa živcima, ali... sam se malo poklopila ušima jer sam mislila da čete me ismijati ako to kažem! Uf, sad mi je lakše ! To mi jedna doktorica jednom prilikom napomenula ali joj nisam baš povjerovala, sve dok prije dva-tri mjeseca nisam shvatila da čim se iznerviram ili mi je trenutno razdoblje koma, odmah mi popucaju prsti :/

  31. #81
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ninolina, pa to i je "bit" NEUROdermitisa ilitiga kak je moja pokojna baka znala reći nervni dermitis

    meni je čak savjetovano da uzimam nekaj za smirenje na biljnoj bazi...al kak je po uvjerenju i defaultu ne pijem nikakave toga tipa tabletose...Možda bih ipak trebala probat.
    najgore je što se ja uvijek nerviram i grizem iznutra...ne ispoljavam bijes...A možda bih i to trebala :/

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Meni su dermatolozi rekli kako pojam "neurodermitis" nema veze sa nervima tj. živcima, nekad se smatralo da to ima veze jedno s drugim ali danas je dokazano da nema. Uzrok je genska greška preosjetljivosti, zato se danas naziva atopijski dermatitis.
    Ja ga imam od svog 3. mj. života, prolazila sam sve moguće faze bolesti, od teških akutnih do vremena kad sam mislila da je bolest čak nestala; al nije.... eto je opet nazad :/

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    ninolina, pa to i je "bit" NEUROdermitisa ilitiga kak je moja pokojna baka znala reći nervni dermitis

    meni je čak savjetovano da uzimam nekaj za smirenje na biljnoj bazi...al kak je po uvjerenju i defaultu ne pijem nikakave toga tipa tabletose...Možda bih ipak trebala probat.
    najgore je što se ja uvijek nerviram i grizem iznutra...ne ispoljavam bijes...A možda bih i to trebala :/
    To i ja radim. Bez obzira o čemu ili o kome se radi tj kad me netko ili nešto iznervira, držim u sebi i osječam da pucam po svim mogučim "šavovima", ali neeeeee..... ja i dalje šutim i trpim i trpim... !!!! I svjesna sam toga da to negdje mora izači ili da se to nekako na meni mora odraziti, ali... nemrem si pomoči! Misliš daa bi naam bilo bolje da se izvrištimo i kažemo šta god nam je na srcu tom nekom ko nas nervira :? ?! Ili da negdje drugdje otvorimo novi topic za sve naše jadikovke i ljutnje, pa kud puklo da puklo?! Možda nam barem to pomogne? :/

  34. #84
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Nisam baš sve čitala, pa ako se ponavljam, sorry. Ja sam svoje probleme sa rukama riješila belodermom (ono akutno stanje sa svrbežom i pucanjem kože) i to na proljeće-ljeto kad mi je stanje kože ionako bolje i od tada održavam kožu sa nekoliko krema za ruke ( zaštitnom 24, Speck iz cc mueller, Niveom , Melkfettom iz DM-a) i kantarionovim uljem. Povremeno me počne svrbiti i tad 1-2 puta namažem mjesto sa belodermom.I od sredstava za čišćenje koristim samo ono zsa suđe, limunsku kiselinu i soda bikarbonu, jer mislim da su oni krivci što je zaštitni sloj moje kože uništen. Bez obzira što mislim da tu ima i psiholoških razloga, jer u nekim lošijim životnim razdobljima moji problemi sa kožom se intenziviraju.

  35. #85
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    MM ima takve rane na rukama zimi. Upravo su mu se pojavile. Nista drugo ne pomaze nego redovno mazanje antibaktrijalnom kremicom...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    MM ima takve rane na rukama zimi. Upravo su mu se pojavile. Nista drugo ne pomaze nego redovno mazanje antibaktrijalnom kremicom...
    mozda ima suhu kozu???
    jer i MM se to pojavi bas u zimu i mislim da je to upravo od hladnoce, ima jako osjetljive ruke.
    neka proba sa nekom kremom koja ce mu "nahraniti" kozu, mozda neutrogena ili neka kvalitetnija.
    osim ako problem nije takve prirode da se mora lijeciti kremom sa antibiotikom. :?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Cure, kakvo vam je stanje sa rukama? meni je katastrofa Više sam luda od svega, i od krema i ulja i rukavica, ne mogu ni šlic zakopčati a da mi ne ide krv, poslikala sam si prste jer ću to poslat dermatologici, ako niste gadljive stavit ću fotke da mi kažete jel i vama tako slično....

  38. #88

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    ajme mandarinka baš mi je žao, zaista!!! znam kako je to pa iskreno suosječam sa tobom . ja od kako koristim žutu kremu ( da pokucam: kuc-kuc, kuc-kuc, kuc-kuc...) nemam više takvih problema i stvarno mi se dosta povuklo... osim kažiprsta-on nikako!-, evo i sada imam flaster jer peče i krvari, ali drugi su dobro . pročitala sam negdje da češ se doseliti u rijeku... pa se možemo družiti i otvoriti klub "popucanih prsta".... 8)

  39. #89

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    ninolina hehe, da, mogle bi otvorit klub Uskoro, uskoro stižem, još 52 dana (nije da brojim).
    Super, vidiš, tebi pomaže žuta krema, ja ni ne znam di mi je, vjerojatno ju je hahar frknuo iza tv-a. Jel ti nju namažeš onako u debljem sloju pa preko staviš rukavice?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    ulje kantariona+pamučna ruk.+gumena ruk., držim dok se ulje ne posuši i onda deeeebeli sloj žute kreme+pamučna+gumena, isto držim dok se krema skroz ne upije. meni je to pomoglo (osim kažiprsta :? )

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    ulje kantariona+pamučna ruk.+gumena ruk., držim dok se ulje ne posuši i onda deeeebeli sloj žute kreme+pamučna+gumena, isto držim dok se krema skroz ne upije. meni je to pomoglo (osim kažiprsta :? )
    Probaj kažiprst tretirati propolisom. Nakapaj navečer prije spavanja da ti djeluje preko noći. Ja svako malo mažem ruke ATRIX kremom. Trenutno mi je stanje dobro pa sam zadovoljna. Kad osjetim da su me ruke počele svrbit, odmah ih operem (samo vodom, bez sapuna) i namažem atrix kremom.
    Ne koristim tekuće sapune za pranje ruku jer mi jako smetaju, samo čvrsti sapun i nakon sapunanja odmah krema. Kad se situacija jako pogorša i ispucaju tak da me jako peče namažem si dvije noći elocom kremom da smirim situaciju, a zatim stalno mažem mašću s propolisom dok ne prođe. Prašak za veš i zemlja mi jako smetaju za kožu. Od deterđenata za suđe koristim samo čarli s kamilicom. Probala sam jednom pur za osjetljivu kožu i nakon dva dana pranja, poklonila ga sestri jer su me ruke počele peči.

  42. #92
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Meni je sve počelo u ljeto 1993.(!) kao par svrbljivih prištića na gornjoj strani prsta lijeve ruke. Sljedeće ljeto više, a nakon par godina ruke pune tih prištića koji svrbe kao ludi, a kad se posuše koža postane debela i puca. Bila sam kod 2 dermatologa - jedna mi je dala Triderm i on uglavnom pomaže, a druga mi je rekla 'ah, to, toga se ne budete NIKAD riješili' - nije čak niti rekla kaj je to TO :? .

    'Napadaji' kod mene traju oko tjedan dana, i onda oporavak 2 tjedna. Kak sam pretrpana obavezama, nikad u tih prvih tjedan dana ne stignem otići doktoru, tak da zapravo i nisam napravila puno u liječničkom smislu.

    Ali skužila sam da nakon pranja suđa (i ostalih namakanja) moram OBAVEZNO ruke debelo namazati kremom (npr. nevenova) ili mi slijedi već navedeno. Neki su mi rekli da je to alergija na deterdžente, ali nije, jer meni se to ljeti javlja ni na nožnim prstima, čak i na rubu pete!!!

    Najviše me zanima uzrok. Psihološki moment je bitan jer kad god sam pod stresom, upravo mi koža reagira. Ali ima još nekaj... a kaj, nisam otkirla za sad.[/b]

  43. #93
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Uzrok-vegetativni živčani sustav. Najviše "pogađa" osjetljivije osobe ,a osobito kada se nađu pod stresom ili na drugi način budu "preplavljeni" nekim (većinom) negativnim osjećajima

  44. #94
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Definitivno stres to potiče, ali kaj to zapravo je?

    Zanimljivo je i da se ponekad javlja u linijama - točkice poredane jedna za drugom u liniji, kao da ide uzduž živca.

  45. #95
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    taj nervni sustav odašilje "krive" poruke,te potiče tijelo da pojačano luči znoj na dlanovima. koža ne može propuštati toliku količinu lučenja te se zaštopaju te neke porice i nastanu mjehuri koji luđački svrbe zato što je taj znoj zapravo kiseo,pa grize.
    mi nećemo primjetiti nikakvo pojačano znojenje,ni slično,samo "rezultat".

    kod nekih je paralelno s rukama to izražemo i na stopalima, pazusima i unutarnjoj strani lakta.

  46. #96

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ja ću se nadovezati na naslovni post - više ne koristim tekuće sapune i gelove za tuširanje, već najobičniji sapun. Od tada je puno bolje.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ne znam kak sam zalutala na temu. vidim da dugo nema odgovora. ninolina kak su ti prsti? procitala sam na brzinu tvoje postove samo...
    i ja sam imala takav problem neko vrijeme, uzasno me svrbilo,bilo crveno, male crvene uzdignute tockice, pucala između koza. prstenjak i srednji i mali prst.
    mislim da je bilo od precestog pranja ruku dezinficijensom ( posao ), cesto u gumenim rukavicamau jednom periodu ruke su mi prestrasno izgledale, bilo mi se neugodno pojavit pred pacijentom takva.
    valjda je proslo kad sam otisla na porodiljni, ne sjecam se vise.
    al htjela sam ti rec da probas prvo skinut prsten ( makar sumnjam da ga nosis ak je takva situacija ). i da malo manje " brines " o rukama, nemoj precesto prat, i probaj pustit raznorazne kremice, a pogotovo jos na to stavljat rukavice. ne znam, probajprirodno, samo da je cisto ( lagani sapun ) i suho.

  48. #98
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Evo, i ja sam upravo imala taj problem. Isto kako mihim opisuje. Nakon što sam "štedila" ruke od raznoraznih pranja (za početak nisam prala suđe :D) i mazala sa Bepanthenom, jučer sam par puta namazala sa Purelanom i danas je stanje suuuuuper!

  49. #99
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    da se i ja pridružim klubu
    i meni je dijagnosticiran kontaktni dermatitis i ne prolazi već neke 4 godine, iako mi je trenutno super, nemam ni rana ni mjehurića, samo suhu kožu na šakama, ali ne toliko da bi pucala
    također sam radila razne testove i ispalo je da sam alergična na nikal, kobalt i formaldehid, ali sam sama pratila poboljšanja i pogoršanja i primjetila sam da je moj okidač čisti stres
    inače ruke mi super zacijele od namakanja u morskoj vodi, nažalost, ne živim na moru...

    zanima me jeste li probale s hidrolatom lavande? on je kao dobar za kožu
    ja špricam po šakama svaku večer i paše mi

    potražit ću i tu žutu kremu i kantariol

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ja nisam radila nikakve testove. a ja sam isto vjerojatno alergicna na nikal, ma na sve osim zlata, nema sanse da stavim bizuteriju na sebe - poderala bi se ziva, al Mihi mi je to pokupio pa sam na bodije lijepila leukoplast tam di su gumbici.
    bumo vidli kak bu kad se vratim radit, sad nemam nikakvih problema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •