Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 126

Tema: puca mi koža na prstima, hitno pomoč

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno puca mi koža na prstima, hitno pomoč

    Hitno molim pomoč! Prije godinu dana mi je počela pucati koža na prstima lijeve ruke (samo ta ruka!), i do danas mi nije prošlo. Bila sam na svim mogučim alergo testovima ali niti jedan nije pokazao nekakv konkretan odgovor. Probala sam sve moguče kreme koje postoje, i na recept i bez recepta i da ne spominjem koliko novaca uzalud potrošeno, što na kreme što na privatne testove jer u našim bolnicama dok me naruče- "otpast če mi ruka"! Uglavnom, da ne duljim, ne prolazi nikako i samo ide na gore. Trenutno mi je ruka u takvoj fazi da ju nemogu staviti pod vodu jer me strašno peče i imam krvave rane koje nimalo ne zacijeljuju nego se samo pogoršavaju i šire a u zadnjih par dana sam primjetila i sitne prištiče zbog kojih se stalno češem i onda napravim još gore. mali prst nemogu ni saviti zbog tih ranica.... No, probala bi nekakvu kremu ili bilo šta na prirodnoj bazi da probam i sa tim i zato vas molim da ako netko nešto zna...

  2. #2
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    nemam pojma jesi li probala kremu "Beloderm" tj.tako nekako. Ja sam (doduse davno) imala slicne probleme (iako mi se cini ipak puuuuno manje nego ti), i nakon nje mi je proslo. Najgore mi je bilo pranje sudja, i ta topla voda. Ne znam, ovo nije prirodno, i vjerojatno si probala barem nesto slicno...eto samo ti zelim da sto prije rjesis to da ne zavrsis u zavojima (a znam i jednu takvu)

  3. #3
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Sestrična mi je imala isti problem, ali na obje ruke
    Čak su joj i nokti bili skroz deformirani i oštečeni.
    Problem je riješila i Ivanić Gradu u Naftalanu s jednom predivnom doktoricom.
    Ona je navodno bila/još uvijek je alergična na kovanice (trgovac je).
    Probaj njih kontaktirati.
    Želim ti puno sreće da to riješiš i mogu ti detaljnije pitati nju ako će trebati.
    i hrabro.

    E da, jedina krema koja joj je do Naftalana bila podnošljiva na rukama je Nevenova.
    Probaj i s kantarjanovim uljem - ono isto smiruje kožu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Ajme jadro molim te nemoj me srašiti sa tim zavojima, brrrr.... sva sam se naježila!!! Ali probala sam i tu beloderm kremu i nije mi ništa pomogla. Ali hvala na savjetu! Kahna, hvala i tebi ali daj malo pitaj sestričnu ako ti nije problem kako je ona to riješila i šta je upotrebljavala, i šta je točno naftalan- jeli to neka poliklinika... sorry na neznanju ali baš mi nije poznato. Ajme pomagajte jer nemogu više. Evo sada dok ovo pišem- sa desnom normalno stiščem tipke po tastaturi a u lijevoj imam čačkalicu i sa njom stiščem jer me jaaaaakoooo boli, nemogu ništa tanut sa ovim prstima.... HVALA

  5. #5
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Sad tek vidim da si iz Rijeke.
    Evo ovdje link pa pogledaj.
    Naftalan
    A sutra zvrcnem sestričnu pa ju pitam za detalje.

  6. #6
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    ja imam isti problem već godinama. i to samo palac i kažiprst desne ruke.
    do sada nisam našala ništa što pomaže na duže vrijeme. počne čim malo zahladi i u proljeće se smiri.
    sad koristim kantariol jer se raspucalo do krvi i sve ispod nokta. puno je bolje, čak se rana zatvorila i koža je postala glatka. probaj možda i tebi pomogne.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    moja prijateljica ima taj problem na lijevoj ruci.. koža joj dosta loše izgleda - crvena, isperutana, presuha...
    nosi bijelu tanku pamučnu rukavicu a maže se uljem badema, maslinovo čisto i kantarion...
    našla je neku kozmetiku na bazi maslinovog ulja u proizvodnji neke dvije sestre mislim iz Solina - imaju sve od sapuna, kupke, krema itd... to joj je za početak dosta pomoglo kako će bit ubuduće vidit ćemo...

    isto radi s novcem puno :?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    a dali se taj kantariol može kupiti u bilo kojoj ljekarni ili...? meni se uopće ne smiruje već godinu dana i samo ide na gore. imam flastere na svih 5 prstiju i to izgleda prestrašno... MM me čak zafrkava da mi ti flasteri dobro stoje i da će ljudi misliti da sam odbojkašica jer one imaju prste zalijepljene...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    to ti je ulje gospine trave... radi se od maslinovog ulja u koje se stavi gospina trava, poklopi se i to mora odležati 40 dana - pravi se ljeti..

    mislim da bi većina ljekarni to morala imati, biljne ljekarne obavezno jer je to ulje odličan lijek za sve kožne probleme (opekotine, rane, ožiljci itd) i divotica za probleme s hemoroidima...

  10. #10
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Ja sam nekad koristila razne afloderme, beloderme... ali sad sam uzela (zbog problema na rukama koji je bio prisutan više od 2mj uz mala poboljšanja s drugim kremama ) ŽUTU KREMU i nisam mogla vjerovati nakon tjedan dana
    Svakako preporučam

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    a dali se ta žuta krema može kupiti u ljekarni? ajme sve ču probati samo da konačno prođe. baš vam hvala!

  12. #12
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    a dali se ta žuta krema može kupiti u ljekarni? ajme sve ču probati samo da konačno prođe. baš vam hvala!
    Ma naravno valjda je svaka ima i nije skupa nekih 35 kn a meni vrijedi i da ima nulu iza. i još je imam jer se ni ne sjetim naveče namazat(večinom sam samo i naveča mazala jedino prvih par dana malo i prek dana) jer nemam više problema a samo jednom tjedno baš namažem ruke s njom prije spavanja

  13. #13
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    ima kantariola u biljnim ljekarnama, ja sam svoj kupila u Du na placu i uzela još bočicu od poznanice koja ga sama radi. uzela sam ga prvenstveno radi gitinih razbijenih koljena i nosa, a onda mi je sinulo da bi mogla probati i svoje ruke malo s tim mazati.
    žuta krema isto izgleda odlično.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    jucer obišla pola rijeke za tu žutu kremu i svi me blijedo gledaju i pitaju šta je to i za šta je ta krema :? uspjela ju naručiti u jednoj ljekarni, sad čekam..... cure hvala

  15. #15
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Draga supatnice,

    imam isti problem samo jos puno puno gori. Prvo je bila reakcija na deterdzent, a sada se ruke vise naprosto ne zatvaraju (od 2002 godine - pa ti vidi...). Problem je nestao u trudnoci i prvim mjesecima nakon rodjenja. Ono sto sam ja uspjela pronaci da pomaze je slijedece:

    1. Granuflex - flasteri za gangrene, nemaju kortikosteroida, lijepe se direktno na ranu, drzis ih dan dva... ima ih svaka ljekarna btw.

    Ja bih kupila extra tin i rezuckala ga na velicinu koju mogu zalijepiti na prst na ranu i dosta oko rane. To onda zamotas jos sa obicnim flasterom da ne propusta vodu i dobro drzi da ti ne padne (meni se skida kao kapica sa prsta, ako imam ruke dulje u vodi). Nakon 30 tak sati (obicno kad mi se sve skupa odlijepi) rana je zarasla. Uz dodatnu njegu (kremica) i malo srece ne bi se trebala ponovo otvoriti. Vjerojatno ce ti trebati vjezbe i maste u krojenju flastera prije nego sto uspijes nalijepiti tako da dobro "dihta".

    2. Folna kiselina

    Kada pijem dvije tablete dnevno, one iste kao i u trudnoci, ruke su mi puno bolje.

    3. Jedna obicna krema za ruke (bez kortikosteroida i ne treba recept) koju su mi onako usput preporucili u jednoj ljekarni u japanu pa sam uzela uzorke - i gle cuda - ruke u roku par dana ozdravile. Sada se snalazim kako znam da do nje dodjem, tebi mogu dati malo da probas i vidis jel ti pase i eventualno pomoci da ju nabavis. Na pp ako hoces posaljem ti link (naravno na japanskom, ali cisto da imas).

    4. Odoh u ljekarnu potrazit tu zutu kremu, hvala.

    Pozdrav od supatnice koja je i na vlastitom vjencanju imala prste u flasterima i nadala se da nece zakrvariti vjencanicu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa
    Draga supatnice,

    imam isti problem samo jos puno puno gori. Prvo je bila reakcija na deterdzent, a sada se ruke vise naprosto ne zatvaraju (od 2002 godine - pa ti vidi...). Problem je nestao u trudnoci i prvim mjesecima nakon rodjenja. Ono sto sam ja uspjela pronaci da pomaze je slijedece:

    1. Granuflex - flasteri za gangrene, nemaju kortikosteroida, lijepe se direktno na ranu, drzis ih dan dva... ima ih svaka ljekarna btw.

    Ja bih kupila extra tin i rezuckala ga na velicinu koju mogu zalijepiti na prst na ranu i dosta oko rane. To onda zamotas jos sa obicnim flasterom da ne propusta vodu i dobro drzi da ti ne padne (meni se skida kao kapica sa prsta, ako imam ruke dulje u vodi). Nakon 30 tak sati (obicno kad mi se sve skupa odlijepi) rana je zarasla. Uz dodatnu njegu (kremica) i malo srece ne bi se trebala ponovo otvoriti. Vjerojatno ce ti trebati vjezbe i maste u krojenju flastera prije nego sto uspijes nalijepiti tako da dobro "dihta".

    2. Folna kiselina

    Kada pijem dvije tablete dnevno, one iste kao i u trudnoci, ruke su mi puno bolje.

    3. Jedna obicna krema za ruke (bez kortikosteroida i ne treba recept) koju su mi onako usput preporucili u jednoj ljekarni u japanu pa sam uzela uzorke - i gle cuda - ruke u roku par dana ozdravile. Sada se snalazim kako znam da do nje dodjem, tebi mogu dati malo da probas i vidis jel ti pase i eventualno pomoci da ju nabavis. Na pp ako hoces posaljem ti link (naravno na japanskom, ali cisto da imas).

    4. Odoh u ljekarnu potrazit tu zutu kremu, hvala.

    Pozdrav od supatnice koja je i na vlastitom vjencanju imala prste u flasterima i nadala se da nece zakrvariti vjencanicu.
    vjenčanica???!!!! Ajme strašno! evo neki dan sam sa ninom išla kupiti njoj skafander i naravno, našle smo BIJELI prekrasni. Isprobavam ja njoj skafander, vrtim ju na sve moguče strane sa tim BIJELIM skafanderom i razmišljam dali da ga kupim.... Dolazi neka žena do nas i govori da ga ne kupujem jer ima nekakve crvene fleke na leđima i tko zna od čega je to... :? Probaj pogoditi ! Hvala za savjet za kremu i molim te pošalji na pp link. A što se tiče ŽUTE KREME, nabavila sam ju i stvarno mi pomaže ali je problem što mi je koža nakon silnog pucanja pretanka pa koliko god mi krema pomaže da zaraste, ponovo mi koža puca

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Moja sestra ima isti problem suhe i perutave kože koja je pucala do krvi na obje ruke i na stopalima. Nakon mnogih alergotestova i ostalih pretraga jedan dr utvrdio da se radi o psorijazi. Preporučio joj da maže Pavlovićevom kremom (za dječje guze ) I već nakon nekoliko dana joj je bilo puno bolje.

  18. #18
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    može biti i bakterija, nisam sigurna je li staphilokok ili streptokok, provjeri.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Ja mislim da sam ja nekakav "poseban" slučaj :/ ! Probala ulje, žutu kremu... i nita!!! par dana je bilo dobro, kao prolazi, ali onda ponovo pucanje i krvarenje. Problem kod mene (koliko sam ja, običan laik uspjela skužit) je što mi je koža nakon toliko pucanja strašno tanka i kad mi i malo zaraste, ponovo pukne jer je kako sam več napisala, jako jako tanka. Imate neki savjet za "jačanje" kože, ako tako nešto uopče postoji?! :?

  20. #20
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Da nije dishidroza?

    Da bi se dao neki savjet, ipak bi trebalo imati neku dijagnozu.

    Ovako napamet:

    Izvana mješavina više biljnih i eteričnh ulja; biljna: neven, plod divlje ruže, noćurak, kalofil, crni kim; eterična: sjeme mrkve, nard, smriča, smilje, tanacetum ili njemačka kamilica...

    Iznutra svakako noćurak, a ovisno o dijagnozi i crni kim, omega 3 (ulja lana, konoplje, oraha), kure čišćenja jetre, zelena glina, bla-bla.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    A gljivice???
    MM je imao slican problem nekoliko godina s desnom rukom. Bio je kod 10ak doktora i svaki je imao istu pricu. Onda mu je peidjatrica preporucila jednog dermatologa koji mu je u sekundi rekao: GLJIVE!!! Dao mu je neku kremu i tablete 3 tjedna i ... problema vise nema. :D

  22. #22
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Moja frendica je nedavno bila kod dermatologa zbog istog problema i ispalo je da je alergična na nikal i brom. Dakle: zdjele, beštek, kovanice....

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Prijavljujem se u klub . I kod mene isti problemi, suhoća, pucanje... Probala sam različite kreme i ništa ne pomaže. Primijetila sam da mi je koža periodično suhlja ili manje suha, a prsti pucaju ovisno o tome, no nisam to uspjela dovesti u vezu ni sa čim (osim što je zimi situacija izuzetno loša).
    Šteta što prije nisam vidjela ovaj topic. Probat ću sa žutom kremom (ssss ).

  24. #24
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    vjerojatno dishidroza + neurodermitis ili nekaj slično...
    i ja se već 2 godine borim s time...imam boljih i lošijih dana...također mi prsti i nokti deformirani...
    pomaže mi neka bezimena krema koju mi u apoteci rade na recept moje dermatologice...
    ali voljela bih dobiti kontakt od te spominjane doktorice u naftalanu

  25. #25
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Meni su znale jagodice popucat do krvi. Pila sam b-komplex i mazala sa nekom kremom (više se ne sjećam kojom). U par navrata mi se to događalo preko ljeta dok sam bila mlađa.
    Mislim da je saniranje simptoma nedovoljno dok ne pronađeš uzrok.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Ali neznam koje još pretrage mogu napraviti... :/ . Bila sam na tri alergo-testa, čak sam nosila i one "flastere" na leđima 3 dana... Kad sam išla privatno na alergo-test, doktor mi je rekao da moram tri mjeseca biti na strogoj dijeti bez da unosim ili dolazim u kontakt sa stvarima koje mi smetaju, a s obzirom da mi je pokazalo da sam alergična na jaja, brašno... šta da jedem tih tri mjeseca :shock: ?! I ovako, bez dijete, imam 51 kilu, a sa dijetom... I onda nakon tri mjeseca svaki mjesec bi trebala uvoditi tj konzumirati po jednu namirnicu na koju sam alergična pa da vidim šta mi točno smeta. A iskreno, nemam ni volje ni strpljenja za to ... neznam možda bi trebala. Sada čekam nalaze od štitnjače pa ču vidjeti još i to. Neki kažu da može to biti i od toga, tj ta izrazito suha koža

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Ah da, zaboravila sam spomenuti da mi je dijagnosticiran samo kontaktni dermatitis

  28. #28
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    Ah da, zaboravila sam spomenuti da mi je dijagnosticiran samo kontaktni dermatitis
    i meni prvotno. pa neurodermitis + svašta nešto.
    žive rane imam, nokti su mi počeli grbavit...nazvala sam naftalan. valja i to pokušati...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Ja imam od rođenja neurodermitis a prije godinu dana mi je dijagnosticiran i akutni kontaktni dermatitis. Imam identične ruke kao i ti, toliko puta su se već oljuštile da je koža užasno tanka, osjetim to dok recimo jedem nešto vruće sa prstima (npr. palačinke). Nosila sam i ja onaj flaster 3 dana na leđima, alergotastovi, radila sam i briseve na gljivice i bakterije, nisu našli ništa. Počela sam izbjegavati deterdžente, što manje biti u doticaju s vodom, rukavice obavezno, makar prala samo čašu. Ovo ljeto mi je bilo najgore, prsti skroz raskrvavljeni, puni sitnih potkožnih mjehurića, ragade, sukrvica i krv koja ide iz rana, nisam mogla prste uopće ispružiti koliko su zatezali, nokti su se skroz izdeformirali, čak i palac desne ruke, taman kad bi i zarasli ja bi se počela bjesomučno češati, uzela bi i onu oštru četku za kosu pa s njom po tim ranama :shock: Dobila sam terapiju da ruke moram močiti u nekakvoj otopini i na tako vlažne ruke kortikosteroidnu kremu pa onda staviti pamučne rukavice (2 puta dnevno 10 dana), malo prošlo pa se opet vratilo. I tek nakon što sam počela izbjegavati pranje suđa i što manje doticaja s vodom i raznoraznim krenicama, suzdržavala sam se od češanja (to mi je bilo najgore, pogotovo po noći, mm bi mi držao ruke kad bi se počela češati) situacija se koliko toliko popravila. Ima tome nekih 20-ak dana.
    Moje rješenje je bilo da sam 5 dana samo navečer namazala u tankom sloju Elocom kremu i stvarno je jako pomogla, tu i tamo se preko dana namažem i Bepanthen kremom.

    (probala sam i ja Petrovićevu žutu kremu, nije mi pomogla u tome ali mi je super za suhu kožu, vrat i sl., pravo otkriće )

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    Ah da, zaboravila sam spomenuti da mi je dijagnosticiran samo kontaktni dermatitis
    i meni prvotno. pa neurodermitis + svašta nešto.
    žive rane imam, nokti su mi počeli grbavit...nazvala sam naftalan. valja i to pokušati...
    Ajme petarpan, kad si se naručila? Ajd javi kako je prošlo i šta su ti rekli, baš me jaaaako zanima :D kreni ti prva pa ako reakcije i iskustvo bude dobro, idem i ja za tobom, ODMAH!!!!!

  31. #31
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Naručiti se možeš samo ponedjeljkom i utorkom.
    Ako ideš preko hzzo-a čeka se oko 40 dana, ako plačaš dobiješ termin odmah...ja ću ići uz plaćanje al hebeš mene, nisam pitala koliko

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    Ja imam od rođenja neurodermitis a prije godinu dana mi je dijagnosticiran i akutni kontaktni dermatitis. Imam identične ruke kao i ti, toliko puta su se već oljuštile da je koža užasno tanka, osjetim to dok recimo jedem nešto vruće sa prstima (npr. palačinke). Nosila sam i ja onaj flaster 3 dana na leđima, alergotastovi, radila sam i briseve na gljivice i bakterije, nisu našli ništa. Počela sam izbjegavati deterdžente, što manje biti u doticaju s vodom, rukavice obavezno, makar prala samo čašu. Ovo ljeto mi je bilo najgore, prsti skroz raskrvavljeni, puni sitnih potkožnih mjehurića, ragade, sukrvica i krv koja ide iz rana, nisam mogla prste uopće ispružiti koliko su zatezali, nokti su se skroz izdeformirali, čak i palac desne ruke, taman kad bi i zarasli ja bi se počela bjesomučno češati, uzela bi i onu oštru četku za kosu pa s njom po tim ranama :shock: Dobila sam terapiju da ruke moram močiti u nekakvoj otopini i na tako vlažne ruke kortikosteroidnu kremu pa onda staviti pamučne rukavice (2 puta dnevno 10 dana), malo prošlo pa se opet vratilo. I tek nakon što sam počela izbjegavati pranje suđa i što manje doticaja s vodom i raznoraznim krenicama, suzdržavala sam se od češanja (to mi je bilo najgore, pogotovo po noći, mm bi mi držao ruke kad bi se počela češati) situacija se koliko toliko popravila. Ima tome nekih 20-ak dana.
    Moje rješenje je bilo da sam 5 dana samo navečer namazala u tankom sloju Elocom kremu i stvarno je jako pomogla, tu i tamo se preko dana namažem i Bepanthen kremom.

    (probala sam i ja Petrovićevu žutu kremu, nije mi pomogla u tome ali mi je super za suhu kožu, vrat i sl., pravo otkriće )
    Isto kao i kod mene! Kažiprst na lijevoj ruci ponekad nemogu uopće izravnati nego stoji nekako totalno zakrivljeno a i strah me je da ga uopće pokušam izravnati jer to obično završi sa totalnim "masakrom" tog prsta koji rezultira sa ogromnom količinom krvarenja... A što se tiče češanja-čini mi se da sam magistrirala kako se što bolje počešati i obuhvatiti svaku ranu ili ti ranicu na prstima... i to češanje mi taaaako paše....

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Naručiti se možeš samo ponedjeljkom i utorkom.
    Ako ideš preko hzzo-a čeka se oko 40 dana, ako plačaš dobiješ termin odmah...ja ću ići uz plaćanje al hebeš mene, nisam pitala koliko
    A kad si se naručila tj kad ideš? Te brzo naruče ili moraš čekati da ti otpadne ruka ...?

  34. #34
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    za tjedan dana.uz plaćanje,dakako.
    prek hzzo čekaš da ti otpadne ruka

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    Isto kao i kod mene! Kažiprst na lijevoj ruci ponekad nemogu uopće izravnati nego stoji nekako totalno zakrivljeno a i strah me je da ga uopće pokušam izravnati jer to obično završi sa totalnim "masakrom" tog prsta koji rezultira sa ogromnom količinom krvarenja... A što se tiče češanja-čini mi se da sam magistrirala kako se što bolje počešati i obuhvatiti svaku ranu ili ti ranicu na prstima... i to češanje mi taaaako paše....
    Užas.... A tek češanje s ravnalom, na oštri rub ladice sa radnog stola
    U biti, skužila sam da će me češati i nanovo se ljuštiti koža dok god ima tih malih sitnih potkožnih mjehurića, kao da su morali puknuti :? A čašanje... to nije čaškanje, to ja histerično češanje koja pruža takvu ugodu i svrbi me sve dok ne raskrvarim prst.
    Meni su dvije različite dermatologice dale 2 razl. kreme, jedna je čak pričala da imam psorijazu, ali to uopće ne izgleda kao psorijaza a i peče me (koliko sam upućena psorijaza ne svrbi :? )
    A kad mi se obnavlja taj sloj kože tj. kad se stvara rana-ljuska, bude nekako tveda i ja sam to znala čupati i grickati
    Jednostavno sam kupila na svoju ruku taj nesretni Elocom, znala sam da ne smijem mazati duže od 5 dana i stvarno se stanje popravilo a što je najvažnije, svrab se povukao, rekla bi 90%.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    čašanje-češanje

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Mandarinka, TVEDA-TVRDA...

  38. #38
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    Isto kao i kod mene! Kažiprst na lijevoj ruci ponekad nemogu uopće izravnati nego stoji nekako totalno zakrivljeno a i strah me je da ga uopće pokušam izravnati jer to obično završi sa totalnim "masakrom" tog prsta koji rezultira sa ogromnom količinom krvarenja... A što se tiče češanja-čini mi se da sam magistrirala kako se što bolje počešati i obuhvatiti svaku ranu ili ti ranicu na prstima... i to češanje mi taaaako paše....
    sve ovak i ja, samo kaj meni elocom nimalo nije pomogao.
    svrab uspješno rješavam kremom koja se izrađuje po receptu moje dematologice,i kad se povuče 2-3 dana je mir i onda ispočetka još gore i gore.
    Evo, velim, sad sam došla do faze da mi je od ispod valjda i nokte izjelo pa se grbave...
    Užas.... A tek češanje s ravnalom, na oštri rub ladice sa radnog stola
    U biti, skužila sam da će me češati i nanovo se ljuštiti koža dok god ima tih malih sitnih potkožnih mjehurića, kao da su morali puknuti :? A čašanje... to nije čaškanje, to ja histerično češanje koja pruža takvu ugodu i svrbi me sve dok ne raskrvarim prst.
    Meni su dvije različite dermatologice dale 2 razl. kreme, jedna je čak pričala da imam psorijazu, ali to uopće ne izgleda kao psorijaza a i peče me (koliko sam upućena psorijaza ne svrbi :? )
    A kad mi se obnavlja taj sloj kože tj. kad se stvara rana-ljuska, bude nekako tveda i ja sam to znala čupati i grickati
    Jednostavno sam kupila na svoju ruku taj nesretni Elocom, znala sam da ne smijem mazati duže od 5 dana i stvarno se stanje popravilo a što je najvažnije, svrab se povukao, rekla bi 90%.

  39. #39
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    Isto kao i kod mene! Kažiprst na lijevoj ruci ponekad nemogu uopće izravnati nego stoji nekako totalno zakrivljeno a i strah me je da ga uopće pokušam izravnati jer to obično završi sa totalnim "masakrom" tog prsta koji rezultira sa ogromnom količinom krvarenja... A što se tiče češanja-čini mi se da sam magistrirala kako se što bolje počešati i obuhvatiti svaku ranu ili ti ranicu na prstima... i to češanje mi taaaako paše....
    Užas.... A tek češanje s ravnalom, na oštri rub ladice sa radnog stola
    U biti, skužila sam da će me češati i nanovo se ljuštiti koža dok god ima tih malih sitnih potkožnih mjehurića, kao da su morali puknuti :? A čašanje... to nije čaškanje, to ja histerično češanje koja pruža takvu ugodu i svrbi me sve dok ne raskrvarim prst.
    Meni su dvije različite dermatologice dale 2 razl. kreme, jedna je čak pričala da imam psorijazu, ali to uopće ne izgleda kao psorijaza a i peče me (koliko sam upućena psorijaza ne svrbi :? )
    A kad mi se obnavlja taj sloj kože tj. kad se stvara rana-ljuska, bude nekako tveda i ja sam to znala čupati i grickati
    Jednostavno sam kupila na svoju ruku taj nesretni Elocom, znala sam da ne smijem mazati duže od 5 dana i stvarno se stanje popravilo a što je najvažnije, svrab se povukao, rekla bi 90%.
    dakle, trebalo je bit ovak-

    sve ovak i ja, samo kaj meni elocom nimalo nije pomogao.
    svrab uspješno rješavam kremom koja se izrađuje po receptu moje dematologice,i kad se povuče 2-3 dana je mir i onda ispočetka još gore i gore.
    Evo, velim, sad sam došla do faze da mi je od ispod valjda i nokte izjelo pa se grbave...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    Mandarinka, TVEDA-TVRDA...
    To je zbog prstiju

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    petarpan jel ta krema kortikosteroidna? Ja sam koristila resorcin+diprogent-jec (čak mi je i sama riblja mast bila odlična).

  42. #42
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Triderm CR + EXC.CR

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Triderm CR + EXC.CR
    Nju sam koristila ali za pregibe (koljena, laktovi), bila je odlična

  44. #44
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Teta eta, daj ti baci link na tu kremu...Možda se može i u Maleziji nabavit?!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Zaboravila sam spomenuti da više ne koristim tekuće sapune nego samo Aveneov sindet (u ljekarnama oko 35 kn), baš je blag i jedino me od njega ne peku rane.

  46. #46
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    Zaboravila sam spomenuti da više ne koristim tekuće sapune nego samo Aveneov sindet (u ljekarnama oko 35 kn), baš je blag i jedino me od njega ne peku rane.
    Ja od A-derme Exomega sapun

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    Zaboravila sam spomenuti da više ne koristim tekuće sapune nego samo Aveneov sindet (u ljekarnama oko 35 kn), baš je blag i jedino me od njega ne peku rane.
    Ja od A-derme Exomega sapun
    Kupila sam ga danas, super je, nema nikakvog mirisa što mi se sviđa.

    Jel se vama stanje pogorša kad je bura? Meni tad posebno budu suhe i ispucane ruke :/

  48. #48
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Meni je isto super pa dalje nisam ni isprobavala.

    Apropos vremena-meni je, eto, već dvije godine jednako. bez obzira na godišnje doba ili klimatske promjene... :/

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    I meni je također isto, bez obzira na vremenske uvjete! Čak sam se preko ljeta ponadala da će biti bolje, jer ono- kažu, more, sunce... pa kao to malo popravi... ali kod mene situacija ista!!!!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    I meni je također isto, bez obzira na vremenske uvjete! Čak sam se preko ljeta ponadala da će biti bolje, jer ono- kažu, more, sunce... pa kao to malo popravi... ali kod mene situacija ista!!!!
    Da, i meni je dermatologica rekla da će mi pomoći fototerapija, sunce i more... Ma ništa, još me više peklo.
    Ali bura mi je definivno najgora, to je valjda i zbog mog neurodermitisa, odmah mi se počne perutati koža na licu, vratu, listovima....

    Ima li nade za nas

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •