Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 72

Tema: Prijedlog za novi podforum

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Prijedlog za novi podforum

    Ne znam jeli ovo pravo mjesto za ovakvu temu ali imam jedan prijedlog.
    Mislim da bi bilo od velike koristi i pomoći da se na Rodinom forumu uvede podforum BRAK. Toliko često se na raznoraznim mjestima (kamo s ovim, roditeljstvo, trudnoća...) otvaraju teme u vezi bračnih nesuglasica, problema i svih ostalih divota koje bračni život nosi, da mislim da bi pun pogodak bio otvoriti podforum posvećen samo braku (i vezama).

    Što vi mislite o tome?

  2. #2
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    potpisujem

  3. #3
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Odlična ideja.

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    slažem se i ja.

  5. #5
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    dobra

  6. #6
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Trina

    i ja se slažem :D

  7. #7
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Sorry što sam partibrejker , ali na roditeljskom forumu na kojem nema mjesta za generacijsko-sezonske topice o djeci :/ ... Ne znam... Bilo bi mi čudno da se otvara podforum koji ima još manje veze s roditeljstvom.

    Ako bi se pronašlo mjesta na serveru, ja bih uvijek radije da nam vrate sezonce. :D

  8. #8
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    sanja, koliko se sjecam, glavni prigovor sezoncima nije bila velicina na serveru, nego nemogucnost moderatora da to prate.

    sto se pdf-a o braku tice, ja nisam protiv, ali necu puno postati
    osjecam poprilicnu zadrsku prema iznosenju bracnih detalja u javnost.

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Još manje veze sa roditeljstvom? Brak? :?
    Žena zatrudni pa ima problema s mužem i njegovom nedovoljnom podrškom u takvim trenucima-žena otvori temu.Rodi se beba i dođe do tisuću novih problema u braku. Djeca rastu, mame i tate se udaljavaju, otvaraju se nove teme, nove jadikovke, dijelimo savjete jedna drugoj... Mislila sam da bi bilo baš zgodno imati jedno mjesto koje je posvećeno baš takvim stvarima. A da brak nema veze sa roditeljstvom...ne kužim te

  10. #10
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Još manje veze sa roditeljstvom? Brak? :?
    Žena zatrudni pa ima problema s mužem i njegovom nedovoljnom podrškom u takvim trenucima-žena otvori temu.Rodi se beba i dođe do tisuću novih problema u braku. Djeca rastu, mame i tate se udaljavaju, otvaraju se nove teme, nove jadikovke, dijelimo savjete jedna drugoj... Mislila sam da bi bilo baš zgodno imati jedno mjesto koje je posvećeno baš takvim stvarima. A da brak nema veze sa roditeljstvom...ne kužim te
    X

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa mislim da pdf o braku ima sigurno vise veze sa roditeljstvom od sezonskih topica.

    No, koliko se sjecam, svaki malo iskreniji topic o braku je bilo ili zakljucan ili je autor trazio da se makne.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Podrzavam ideju.

    Brak ima veze s djecom posredno, kao i npr. zdravlje, pa ak ima podforum zdravlje... ondak moze i ovaj.

  13. #13
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    A da brak nema veze sa roditeljstvom...ne kužim te
    Naravno da ima, ali svatko ima svoje mišljenje, a moje je da bi mi bilo korisnije da mogu redovito pratiti vršnjake svoje djece u njihovom svakodnevnom životu (a ne u topicima koji se mahom odnose na problematične situacije).

    Možda to ima veze s mojim stavom, koji se poklapa s onim što je a zakaj napisala, a taj je da ne iznosim svoje bračne detalje u javnost. Ako drugima paše, zašto ne?

    For the record, nemam ništa protiv otvaranja "bračnog" pdf-a. Ali sezonce bih radije i čine mi se korisniji. Ja govorim za sebe. (Kao, uostalom, i ti za sebe, zar ne?)

  14. #14
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj blazena prvotno napisa
    Podrzavam ideju.

    Brak ima veze s djecom posredno, kao i npr. zdravlje, pa ak ima podforum zdravlje... ondak moze i ovaj.
    Ja mislim da ima itekakve veze sa djecom. Jer odnos dvoje ljudi može biti ovak ili onakav ali kad dođu djeca čitava koncepcija veze ili braka se poremeti. Djeca direktno utječu na naš život, samim time i na odnos mame i tate. Opet, mislim da puno, puno tema nije mjesto na "Izazovima roditeljstva" jer ipak u slučajevima kad nešto krene naopako ipak ne raspravljamo o odgoju nego o braku.
    Ali tu ima i puno partnera koji se npr bore sa neplodnošću pa prolaze kroz svoje faze i traže savjet od ljudi sa sličnim iskustvima. Ima svakakvih priča i situacija, zato mi je palo napamet tako nešto.

  15. #15
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sanja, ovo o čemu ti pričaš nema apsolutno nikakve veze sa mojom temom.

  16. #16
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Pa nisu svi roditelji u braku.

  17. #17
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Sanja, ovo o čemu ti pričaš nema apsolutno nikakve veze sa mojom temom.
    :?

    Naravno da ima. Ako ne razumiješ, pročitaj još jednom. Pa još jednom, koliko god puta treba.

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Pa nisu svi roditelji u braku.
    Ajde onda pročitaj moj prvi post. Pa još jednom, pa ako treba još jednom Ali ajde,ja ću ti kopirati da se ne mučiš.Evo ga:

    mislim da bi pun pogodak bio otvoriti podforum posvećen samo braku (i vezama).

  19. #19
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nisam postala na tim sezonskim topicima - nekako mi se bilo glupo uključiti u uhodanu ekipu, ali stvarno mi nije bio jasan razlog zašto su ih ukinuli. i nije mi se učinilo opravdanim tjerati ljude na drugi roditeljski forum. da mogu razgovarati o svojoj djeci.
    iako, to mi nema veze s trininim prijedlogom za otvaranje novog podforuma. :/

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ja podržavam ovo... ideja je super...


    i nek pod ono Važno obavezno ima podpodforum Svekrve i ostala svojta

  21. #21
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Pa nisu svi roditelji u braku.
    Ajde onda pročitaj moj prvi post. Pa još jednom, pa ako treba još jednom Ali ajde,ja ću ti kopirati da se ne mučiš.Evo ga:

    mislim da bi pun pogodak bio otvoriti podforum posvećen samo braku (i vezama).
    Pročitala sam i napisala svoje mišljenje.

    Što nije jasno? :?

  22. #22
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    ja podržavam ovo... ideja je super...


    i nek pod ono Važno obavezno ima podpodforum Svekrve i ostala svojta

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    I ja podržavam, brak (ili bilo koja zajednica) je važan dio roditeljstva i vrijeme je da i ovo bude na forumu.

  24. #24
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Za roditelje koji nisu u braku postoji pdf-jednoroditeljske obitelji...
    I dalje postoje pdf-ovi po dobi djeteta, jedino nema tzv.chaterskih topica po sezoni rođenja...
    Tko želi, napredak i razvoj svog djeteta u poredbi sa istim svojih vršnjaka može postaviti na dobnim skupinama...ili jednostavno otvoriti topic ako ga nešto posebno zanima...Mislim da su moderatorice tu "široke ruke"....
    Pdf Brak-može i ne mora...Obzirom se razna pitanja daju lako smjestiti na brojnim drugim pdf-ovima,ali zaista jest preglednije ako je sve na jednom mjestu...
    Ne znam samo koliko je "potražnja", obzirom se mnogi libe pisati otvoreno o intimnostima unutar svoja 4 zida...
    Mnogo tema o problemima već je otvoreno i na jednoroditeljskima i na pravnim pitanjima....
    Problemi u braku vezani uz djecu su na dobnim skupinama....Tako da...

  25. #25
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ne znam, te dobne skupine uopće ne čitam (između ostalog što me uopće ne zanimaju ni oni sezonski/generacijski topici o kojima Sanja tako nostalgično priča) a i to mi nije mjesto za takve rasprave. A sad, koliko su forumašice stidljive kad su u pitanju intimne stvari dokazuje i tema "Orgazam" na "Zdravlju" Ma OK,ako nema zainteresiranih, naravno da nema smisla. To je bio samo prijedlog.

  26. #26
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    I ja sam za.
    Meni prvoj bi dobrodošao

  27. #27
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    štrigica

  28. #28
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    te dobne skupine uopće ne čitam (između ostalog što me uopće ne zanimaju ni oni sezonski/generacijski topici o kojima Sanja tako nostalgično priča)
    I meni je to bilo potpuno nezanimljivo, mislim oko cega se raspravljalo

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa

    No, koliko se sjecam, svaki malo iskreniji topic o braku je bilo ili zakljucan ili je autor trazio da se makne.
    bome, da

    jer je ovo otvoreni forum i ljudi pišu neko vrijeme i može ih se prepoznati na 1001 način i onda krenu u detalje o svom braku, pa se na kraju prepadnu....i uzmaknu

    meni je recimo pdf život u dvoje na forumu .hr sasvim dosta

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni moj sezonski fali ,ali eto ....viša sila ga ukinula

  31. #31
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    A sad, koliko su forumašice stidljive kad su u pitanju intimne stvari dokazuje i tema "Orgazam" na "Zdravlju" Ma OK,ako nema zainteresiranih, naravno da nema smisla. To je bio samo prijedlog.
    Pa evo, ja sam prva koja ima đon-obraz i ne libim se pisati o svemu, ali moramo razlikovati teme o sexu i orgazmu od malo dublje intime....
    Jer mnogi će napisati milion postova na sexualnim temama, ali sigurno neće-mene muž mlati ako pregori ručak...Mom mužu smrde noge..i sl.

  32. #32
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    podforum brak i veze - sve bezveze

    a podpodforum onda još: svekrvo draga, toljagom bi te...

    onda još jedan podpodforum: šogi mi ide na živce

  33. #33
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    selim adminu na stol...

  34. #34
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Citiraj Trina prvotno napisa
    A sad, koliko su forumašice stidljive kad su u pitanju intimne stvari dokazuje i tema "Orgazam" na "Zdravlju" Ma OK,ako nema zainteresiranih, naravno da nema smisla. To je bio samo prijedlog.
    Pa evo, ja sam prva koja ima đon-obraz i ne libim se pisati o svemu, ali moramo razlikovati teme o sexu i orgazmu od malo dublje intime....
    Jer mnogi će napisati milion postova na sexualnim temama, ali sigurno neće-mene muž mlati ako pregori ručak...Mom mužu smrde noge..i sl.
    U pravu si (iako ja nikad nebi mogla o orgazmima i seksu ) ali ima jedna dobra stvar u takvim temama. A to je da u određenim situacijama kad misliš da ti je najgore i najteže na ovakvom mjestu dobiješ toliko podrške, savjeta, žene pričaju o svojim problemima koji su jako slični tvojim i nakon toga više se ništa ne čini baš toliko teško. Uopće se ne mora razglabati o smrdljivim nogama i šporkim mudantama . Rečenice mogu biti i cenzurirane od strane autorica ali važno je imati podršku. Pa kako u jednoroditeljskim obiteljima, potpomognutoj, trudnoćama isl.., tako i u bračnim problemima kojih je i previše

  35. #35
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Uzet cu na razmatranje. No zaista nista ne obecavam. Neznam da li je potrebno otvarat cijeli pdf na tu temu - gledajuci koliko je topica do sada bilo s tom tematikom, i koliko nam se takav pdf uklapa u koncept cijelog foruma. Razmotrit cemo pa vam se javiti

  36. #36
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Kako netko može misliti da brak i odnos među roditeljima nema veze sa roditeljstvom? :?

  37. #37
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pa naravno da ima - nema govora o tome

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Meni zapravo svejedno hoće li postojati taj podforum ili ne... 8)

    Ali, ako ga ne otvorite, onda ću ja otvorit temu u kojoj ću zahtjevat da se makne podforum Jednoroditeljske...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    zašto ?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    zašto ?
    Pa, ako postoji opravdan razlog da na Roda forumu ne postoji PDF Dvoroditeljske ili Višeroditeljske, zašto bi stajao Jednoroditeljske? :? Uglavnom se sve teme od tamo mogu prebaciti u "Mjesto za jadikovke".

  41. #41
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nije pošteno da postoji pdf za jednoroditelje, a da ne postoji za dvoroditelje

  42. #42
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni je ideja odlična a ja bih topic nazvala Partneri u roditeljstvu, ne moraju biti nužno bračni partneri ljudi koji zajedno imaju djecu.

  43. #43
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj blazena prvotno napisa
    Podrzavam ideju.

    Brak ima veze s djecom posredno, kao i npr. zdravlje, pa ak ima podforum zdravlje... ondak moze i ovaj.
    Ja mislim da ima itekakve veze sa djecom. Jer odnos dvoje ljudi može biti ovak ili onakav ali kad dođu djeca čitava koncepcija veze ili braka se poremeti. Djeca direktno utječu na naš život, samim time i na odnos mame i tate. Opet, mislim da puno, puno tema nije mjesto na "Izazovima roditeljstva" jer ipak u slučajevima kad nešto krene naopako ipak ne raspravljamo o odgoju nego o braku.
    Ali tu ima i puno partnera koji se npr bore sa neplodnošću pa prolaze kroz svoje faze i traže savjet od ljudi sa sličnim iskustvima. Ima svakakvih priča i situacija, zato mi je palo napamet tako nešto.


    Trina, hvala sto mislis i na nas

    i da, podrzavam osnivanje novog pod-foruma, makar samo citala sto drugi pisu.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    U potpunosti podržavam Trininu ideju.

    Samo bih preformulirala ime PDF-a, jer brak podrazumijeva "papir", a ima puno ljudi koji nevjenčani žive zajedno, a ipak svi dijele iste probleme.
    Naravno da je brak / suživot dvaju partnera u uskoj vezi s roditeljstvom i odgojem. Isto tako bi to možda bio posjećen PDF od strane nas s Potpomognute (vidim da ste to već spomenuli )

    I nisu problemi u braku / vezi vezani samo za jednoroditelje.

  45. #45
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Meni je ideja odlična a ja bih topic nazvala Partneri u roditeljstvu, ne moraju biti nužno bračni partneri ljudi koji zajedno imaju djecu.
    ovo je super naslov!

    i meni se svidja ideja!

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Meni je ideja odlična a ja bih topic nazvala Partneri u roditeljstvu, ne moraju biti nužno bračni partneri ljudi koji zajedno imaju djecu.
    Meni se ne sviđa, jer naziv isključuje nas s Potpomognute.

  47. #47
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Meni je ideja odlična a ja bih topic nazvala Partneri u roditeljstvu, ne moraju biti nužno bračni partneri ljudi koji zajedno imaju djecu.
    Meni se ne sviđa, jer naziv isključuje nas s Potpomognute.
    ajmeeeeeeeeee

    kako mi je to moglo promaknit!

    zavelo me ovo "partneri"

  48. #48
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    nije pošteno da postoji pdf za jednoroditelje, a da ne postoji za dvoroditelje
    Ako otvorimo dvoroditeljski pdf to nece biti zbog toga sto postoji ovaj za jednoroditelje.

    Razlozi otvaranja jednog i drugog nisu ni slicni.

    Jednoroditeljski je otvoren zbog pruzanja pomoci roditeljima koji su se nasli "u neobranom grozdju". Mnogi roditelji se ne snalaze kad postanu jednoroditelji, ne znaju koja prava imaju, ne znaju kamo se mogu obratiti za savjet i pomoc u toj situaciji. S tom svrhom je otvoren taj pdf, za podrsku i ohrabrenje. No na zalost, taj pdf je nerijetko mjesto za ventilanu (s kasnijim zamolbama da se tema brise jer je netko poznati procitao).

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    kako mi je to moglo promaknit!
    Nema veze.

  50. #50
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Citiraj zhabica prvotno napisa
    kako mi je to moglo promaknit!
    Nema veze.


    a bas mi je taj PDF u srcu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •