Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: 10 godina simpatična ljenivica.....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno 10 godina simpatična ljenivica.....

    nas izluđuje!!!

    Počela je posljednje vrijeme odgađati do zadnjeg trena pisanje zadaći i učenja. U zadnji tren shvati da ima previše zadaće i tada počne paničariti i ponašati se apsolutno nemoguće. A do tada je radila na tome da nas uvjeri da zadaće nema i igrala se vani, bila s prijateljicama, gledala film itd.

    Takav slučaj najčešće je prisutan samo vikendima, kad ustvari mi malo i pustimo da predahne dijete. Radnim danima joj je navika sjesti i rješiti obaveze pa tek onda uživancija.

    No, zaista primjećujem sve veću i veću razinu nezainteresiranosti i lijenosti u njoj. Svaki put kad moje dvije mlađe nešto gledaju na tv-u, ona se nečujno priključi umjesto da piše zadaću i to nam već postaje noćna mora. A tek je počela školska godina, praktički!

    Isto tako, učiteljica nam je rekla da jako puno prepisuje na satu, a posljedji put je prepisivala na ispitu samo kako bi izbjegla dopunsku iz matematike i doma mi je ponosno ispričala kako " je zeznula učiteljicu! jer misli da neće trebati na dopunsku". Ja sam to rješila tako da sam učiteljici preporučila da je ipak ostavi na dopunskoj jer često šteka s matematikom.

    Kakva iskustva imate sa vašim velikim "mališanima" te dobi?

    Mene moja sve više iznenađuje. Znam da smo je idealno odgajali, tako da nemam vlastitih preispitivanja u vezi toga, ali sad nalijećemo na zid gdje mi treba ponešto novih niti vodilja!

    Posebno bi molila mišljenja učiteljica!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    malo više kontrole s tvoje strane plus sankcije za neodrađivanje obaveza

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Aaa.... ovo kao da sam ja pisala o svojoj kćerkici!!!

    maria71
    - koliko kontrole misliš da je ok, a da dijete ne počne očekivati da sam ja ta koja brine o zadaći i školi, a ne ona?!
    Ja sam uvela pravilo da u jednu malu knjižicu svaki dan upisuje čim dobije zadaću, što je dobila i sve obaveze da upisuje i onda provjerim tu knjižicu i zajedno radimo/provjeravamo po njoj.

    Za zadaću nam se uvijek obrati kad zaškripi, ali kad ne škripi, završi, sve ok, ni ne znamo za to.
    Ali ima dana kad to propustim. :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    uh, teško je sad za svakog pojedinačno napisati recept....

    meni se tvoj način sviđa..

  5. #5
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Upravo sam išla otvoriti identičnu temu o svojoj "simpatičnoj ljenjivici", pa vidim da ima i drugih s tim problemom.

    Svaki put kad moje dvije mlađe nešto gledaju na tv-u, ona se nečujno priključi umjesto da piše zadaću i to nam već postaje noćna mora.
    Radi to isto, zaboravlja stvari u školi, počela je dobivati dvojke i trojke (a bila je super odlična), sve joj je teško i ništa joj se ne da.

    I sve je bitnije od obaveza.

    Uzme pisati zadaću pa onda mora ići popiti vode, pa onda mora na wc, pa se mora malo rastegnuti....

    Izluđuje me, a najviše njene ocjene.

  6. #6
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Kupite zajedno neki zgodan blokić, kao što Anita predlaže, i u njega će malena zapisivati što ima za zadaću, a mama "štrihati" napisane zadaće te nakon 10 "štrihića" odvesti vrijednu učenicu na sladoled. :D Samo se onda nadaj da neće izmišljati zadaće, ali bolje i to nego da ne piše ništa. :D

    Samo ideja.

  7. #7
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ima blokić "informativku", kupila sam joj i one šarene papiriće za označavanje stranica.
    Počela je učiti malo više, ali samo zato jer ju ajko imamo pod kontrolom.
    A gitara joj sad ide bolje pa joj je ljepše i svirati.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Poslid, a solfeggio? Voli ga?

    I moja ide na gitaru i mrrrzi solfeggio.

  9. #9
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Pa kaže da je ok.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa

    I moja ide na gitaru i mrrrzi solfeggio.
    A jel veli zakaj??? Moja ima super profu iz solfa i baš ga voli. Probaj s njom malo pogledati gradivo. Možda joj se nakupilo "rupa" pa se više ne snalazi. Nama su pred par godina bili problem intervali i kad je to skužila rascvala se ko ruža na suncu i od tad je solfeggio ljubljeni predmet (klavir je malo manje ljubljen ).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ne sviđa joj se profa, a mnoga su djeca odustala od glazbene škole radi te profe. Sad je ove godine druga, pa je malo bolje krenulo, ali rupa zasigurno ima! I trebamo na tome poraditi, ali kad odradimo sve druge predmete, ne ostane vremena (a i njene volje) za solfeggio i uvijek nekako izvisi...

    :/

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Ne sviđa joj se profa, a mnoga su djeca odustala od glazbene škole radi te profe. Sad je ove godine druga, pa je malo bolje krenulo, ali rupa zasigurno ima! I trebamo na tome poraditi, ali kad odradimo sve druge predmete, ne ostane vremena (a i njene volje) za solfeggio i uvijek nekako izvisi...

    :/
    Možda ima rješenja. Kod nas postoji nekoliko područnih škola na kojima se odvija nastava solfeggia. Ima djece koja slušaju instrument u jednom kvartu, a solf. u drugom. Ako i vaša glazbena ima slučajno neku "ispostavu" probaj srediti da solf. sluša na drugom mjestu. I neki naši klinci su se preporodili promjenom profesora. Ili jednostavno promijeni glazbenu školu. Šteta je da muzikalno dijete izgubi interes za školovanjem samo zbog jednog profesora.

    Ako trebaš pomoć možeš i na pp.

  13. #13
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Ima blokić "informativku", kupila sam joj i one šarene papiriće za označavanje stranica.
    Na to sam zaboravila. Ma ja sam pretpotopna, mi to nismo imali.

    A šareni papirići su zakon, ko i šljokičasta penkalca s perjem i ine nebuloze - čim je pribor za pisanje šašaviji, to će se dijete radije koristiti njime. Ta strategija me provukla kroz faks skoro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •