Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: kurje oko

  1. #1
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno kurje oko

    Moja princeza ima svega 8,5 godina i već imamo problema s kurjim okom.
    Nalazi se na palcu između dva prsta i ne možemo ga se riješiti.
    Koristili smo flastere za kuje oči, ja tu i tamo kad se odmoči odrežem dio mrtve kože, ali stalno se vraća.
    Da li da idemo pedikeru?
    Ima li tko iskustva?
    Obuću nosi udobnu i ne usku-tako da mi nije ni jasno kako je ovo dobila.

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    jesi sigurna da je kurje oko?

    Nemoj ju voditi pedikeru - to je moja trauma iz djetinjstva kada me odvela baka. I zato, kad sam u odrasloj dobi dobila kurje oko, dugo, dugo nisam uspjela skupiti hrabrosti i otići pedikeru. I sada se "smrznem" kad se toga sjetim.

    Bio je topić kako se prirodno rješti kurjih očiju - luk se kuha u octu ili tako nešto.

  3. #3
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    Žulj nije, ne crveni se i za sada ne boli.
    Nema obojenja, okruglog je oblika i de facto je komadić mrtve kože.
    Mislim da ću morati malo prirodne medicine i primijeniti, jer nam moderna medicinska sredstva ne pomažu.
    Dobro bi došli još neki bakini recepti- tipa svinjska mast, malo octa....
    Ne šalim se naravno.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo i mene - moj stariji (isto 8 i pol godina) ima kurje oko s donje strane nožnog palca. Možda je to kakav virus... nemam pojma. Ta djeca su čitave dane u školskim šlapama.

    Za sada mu ne radi previše problema jer nije na istaknutom mjestu (drugi članak) ali boli kad mu to dodirnem.

    Nakon kupanja omekša, pa povremeno uklonim mrtvu kožu (britvicom za jednokratnu upotrebu postružem vrh, ne preduboko). No, to nije trajno rješenje. Isto se ustručavam odvesti dijete pedikeru, da ne bude još gore.

    Ako ima kakav savjet kako to trajno riješiti, dobro bi došlo...

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    možda je bradavica?!

    Ili pitati dermatologa.

  6. #6
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    I meni smrdi na bradavicu

  7. #7
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    možeš staviti koru od banane preko noći i onda ujutro ostrugati ono što nabubri, odnosno izvuče. to je i za kurje oko i za bradavice. bilo je još par takvih savjeta u noekom časopisu koji sam kupila ovo ljeto, zdravlje iz prirode ili nešto takvo. ali ovog se jedino mogu sad sjetiti.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    možeš staviti koru od banane preko noći i onda ujutro ostrugati ono što nabubri, odnosno izvuče. to je i za kurje oko i za bradavice. bilo je još par takvih savjeta u noekom časopisu koji sam kupila ovo ljeto, zdravlje iz prirode ili nešto takvo. ali ovog se jedino mogu sad sjetiti.
    Radili smo to s ananasom. Zalijepili komadić friškog ananasa (izvana kora, iznutra vlažno voćno meso - direktno na kurje oko). Omekšalo je i dalo se fino istrugati, ali stvar se vratila. Sad smo u postupku ponavljanja, ali namjeravam na to upozoriti pedijatricu prvi put kad se zateknemo kod nje.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ja imam nešto slično na srednjem prstu na desnoj nozi, kraj nokta.
    Izgleda kao loptica umetnuta u tkivo, boli na jači dodir, kod kupanja omekša i mogu iščupati dosta toga, ali ostane vanjski omot i ponovo se vrati nakon par dana - jednostavno opet naraste.
    Kod čupanja - kao da se neke niti vuku, ne znam kako to opisati

    Ako je bradavica, što onda?
    Ako je virusno - što onda?
    Flasteri? Aciklovir neki?

    Poslikam navečer pa stavim

  10. #10
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    moja je imala kurje oko s 10 godina i vodila sam je pedikerki.
    namazala je nekom tinkturom i stavila flaster koji je nosila nekoliko dana.
    nakon tog jednog tretmana je prošlo bez boli i traume.

  11. #11
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    G. imala ovo ljeto, završili na kirurškom odstranjivanju 2 kurja oka s pete. jedno se vratilo i ne znam što još pokušati, u Klaićevoj će završiti isto, morat će je uspavati (jer ima 3 g.) i onda neće moći stati na petu 2 tjedna....promijenili svu obuću od tada i ipak se jedno vratilo :?

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moj sin se riješio toga - prošlo samo od sebe nakon što sam mu cca 2 tjedna mazala Scholovom kremom za pete, da omekša koža. Zapravo, ne znam da li bi prošlo i da to nisam radila, vjerojatno bi... Tijelo ima svoje načine.

    Uzela sam tada i uputnicu za dermatologa na Klaićevoj, naručili nas za 3 tjedna. Dok smo napokon došli na red, već se stvar riješila sama od sebe i mogli smo jedino otkazati pregled.

    Da, izgledalo je kao gumena loptica umetnuta u tkivo, a odozdo je bilo usirene krvi. Odvojilo se ... mhm kao krastica. Sad nema ni traga da je tamo ičega bilo.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    29

    Početno kurje oko

    Mi smo sa sinom završili prošlo ljeto kod dermatologa zbog nekog osipa iodmah sam pitala za kurje oko tj. bradavicu i ona je rekla da će mu to odmah riješiti,jer je to virusno oboljenje i može se pojaviti mnogo novih od te jedne. I ona je to njemu odmah s onim dugačkim štapićem (kao za uho,na kraju ima vatu) spalila,tj. to je neko smrzavanje,nije baš tako bolno,a gotovo je za 15 sekundi i postupak se mora ponoviti do 7 puta. Mi smo išli još jednom i to je bilo zadnji puta,dakle sveukupno smo bili dva puta i onda mu je prošlo,između ta dva paljenja,tj. zamrzavanja rekla nam je da možemo koristiti kapi od rosopasa (ima u ljekarni na slobodno) pošto je bio samo 2,5 god. Premlad za nešto drugo.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    71

    Početno

    Ako je u pitanju bradavica, što je kod djece vjerojatnije nego kurje oko (isto boli, ali malo drugačije izgleda), u ljekarni smo ovog ljeta kupili tekućinu s priborom za smrzavanje bradavica, dvaput namazala Filipu i nestale su obje (a bile su poprilično OGROMNE). Kad se preparat koristi mora se dobro pročitati i slijediti upute. Princip je isti kao kod liječnika, ali sve obaviš doma u 5 minuta. Ipak, piše da morate biti sigurni da je u pitanju bradavica....

  15. #15
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Ja sam u Austriji kupovala neku tekućinu s kojom se to lako riješi, ali sad ne znam kako se zove.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jel mi moze netko objasniti razliku izmedju bradavica i kurjeg oka? Imam na svakom tabanu, na onom jastucicu po jednu kvrzicu, za koju ne mogu odrediti sto je jer po tome gazim pa je utisnuto u tkivo. A lijena sam otici dermatologu.

  17. #17
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ivana je imala. Sumnjala sam na kurije oko, ali se pokazalo kao bradavica. Jedna na stopalu koja je postala "sumnjiva' na bradavicu kada je istu takvu izraslinu dobila pored gornje usne, a doticna se u par nedelja razmnozila do njih nekoliko. Dermatolog ih je tretirao tecnim azotom (to je to 'spaljivanje' veeelikim stapicem za usi) uz komentar da ce trebati bar dva-tri dolaska da potpuno nestanu. Na srecu, kada su krastice otpale, otisle su i bradavice.
    Njene su su bile ispupcene, dok mm ima nesto uvuceno u stopalo za cega pedikir kaze da je takodje bradavica. Bas sutra ide da se resi toga, javicu vam ishod!

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Može li flasteri za kurje oko služiti i za ateron?

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Taj ti flaster na neki način spali kožu pa ona otpadne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •